Рішення № 74782272, 18.06.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2018
Номер справи
813/932/18
Номер документу
74782272
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/932/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя Грень Н.М.,

секретар судового засідання Редкевич О.Р.,

за участі:

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Львові адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

в с т а н о в и в :

На розгляд до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, із вимогою визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009444001 від 13.02.2018 року про застосування фінансових санкцій в сумі 6800,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач не згідна із спірним рішенням відповідача про застосування фінансових санкцій, таке за своїм змістом не відповідає податковому повідомленню – рішенню, оскільки з нього не можна чітко встановити зміст цього рішення.

Крім цього, в спірному рішенні також не вірно визначено і норму закону притягнення до відповідальності, замість норми ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, підставою для застосування фінансових санкцій вказав не існуючу норму, а саме ст. 17, 2 Закону.

Відповідач проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві на адміністративний позов, в якому зазначено, що за результатами проведеної перевірки працівниками ГУ ДФС у Львівській області було складено акт № 13/484000/НОМЕР_1. Зазначив, що позивач як суб’єкт, що здійснює торгівлю підакцизними товарами, зобов’язаний мати зареєстрований у встановленому порядку реєстратор розрахункових операцій. Перевіркою встановлено той факт, що позивач здійснював торгівлю підакцизними товарами, без застосування реєстратора розрахункових операцій, чим порушив вимоги ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів місце торгівлі”.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 07.03.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено таку до розгляду за правилами спрощеного провадження у судовому засіданні з викликом сторін.

Суд заслухав пояснення представника позивача та представника відповідача, з’ясував обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення викладені у відзиві на позовну заяву, а також ті, які мають значення для вирішення справи, повно, всебічно та об’єктивно дослідив докази у справі, та встановив наступне.

Головним управлінням ДФС у Львівській області на підставі направлень на перевірку від 06.02.2018року № 119, № 120 та Наказу № 726 від 05.02.2018р. проведено фактичну перевірку ФОП ОСОБА_3 з питань додержання суб’єктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання про здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. Перевіркою встановлено порушення ст.15-3 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

За результатами перевірки складено Акт фактичної перевірки №13/48/4000/НОМЕР_1 від 09.02.2018 та винесено податкове повідомлення-рішення від 13.02.2017р. № НОМЕР_2, яким застосовано штрафну санкцію у сумі 6800,00грн. за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Позивач не погодившись із вказаним рішенням контролюючого органу, звернувся із даним позовом до суду.

При прийнятті рішення суд керувався наступним.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ратифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом - сирцем виноградним, спиртом - сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995.

Відповідно до ч. 1 цього Закону, алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД ( 584а-18 ).

Роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.

Згідно п. 11 ст. 15-3 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (зі змінами на момент виникнення спірних правовідносин), забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях торгівлі.

Згідно ч. 1 ст. 17 цього ж Закону, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно абз. 10 ч. 2 ст. 17 цього ж Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, порушення вимог статті 15 3 цього Закону - 6800 гривень.

Судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Львівській області в ході перевірки встановлено факт торгівлі підакцизними товарами, без застосування реєстратора розрахункових операцій, про що складено акт, підписаний позивачем без зауважень.

Згідно ст. 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів місце торгівлі”, визначено, що місце торгівлі - місце реалізації товарів, у том числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельної площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Судом з копій журналів обліку розрахункових квитанцій та руху готівки встановлено, що загальна сума розрахунків за січень 2018 року становить 6827,30 грн.

Так, судом з поданого позивачем звіту про використання книг обліку розрахункових операцій за 1 місяць 2018 року встановлено, що загальна сума розрахунків за звітний місяць становить 6827 грн., сума розрахунків за ставкою акцизного податку – 5200 грн., сума акцизного податку становить 260 грн.

Крім того, з долученої до матеріалів справи декларації акцизного податку за 1 місяць 2018 року встановлено, що позивачем задекларовано 260 грн. акцизного податку.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що під час проведення перевірки у магазині позивача відповідачем був належним чином встановлений факт що суб’єкт підприємницької діяльності здійснює торгівлю підакцизними товарами, без застосування реєстратора розрахункових операцій, відтак застосування до позивача штрафних санкцій є обґрунтованим та таким, що відповідає приписам чинного законодавства.

Згідно ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів місце торгівлі”, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.

Таким чином, спірне податкове повідомлення-рішення від 13.02.2018 року №0009444001, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 6800,00 грн., прийняте відповідачем в порядку та у спосіб, що визначені чинним законодавством, в межах наданих йому повноважень, обґрунтовано і правомірно.

Крім того, суд звертає увагу позивача, що некоректне зазначення відповідачем норми закону, не спростовує факту порушення позивачем вимог останнього, і не може бути підставою для звільнення його від відповідальності.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити.

Відповідно до вимог ст. 139 КАС України, судові витрати на користь позивача не присуджуються.

Керуючись ст.ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 132, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

в и р і ш и в:

1. У задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (82632, Сколівський р-н, Львівська обл., с. Тухля, вул. І. Франка, 227, РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (79003, вул. Стрийська, 35, м. Львів,ЄДРПОУ 39462700) про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити повністю.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Грень Н.М.

Повний текст рішення складено та підписано 19.06.2018 року.