Постанова № 7476347, 09.12.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2009
Номер справи
2а-19084/09/0370
Номер документу
7476347
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2009 р. Справа № 2а-19084/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - cудді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Смолюк С.Б.,

за участю прокурора Остапчука С.О.,

представника позивача Драган Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Луцька в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн.

Позов обґрунтовує тим, що згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 26.08.2008 року, складеного працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області, виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за які передбачена абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт”. На підставі даного акту до ОСОБА_2 постановою № 00818 від 20.10.2008 року застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн. Оскільки, відповідач добровільно не сплатив зазначені кошти у визначений законодавством строк, просить стягнути з відповідача вказану суму фінансової санкції.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача адміністративний позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та просили його задовольнити.

Відповідач тричі в судове засідання не з?явився, про причини неявки суд не повідомив, пояснень з приводу заявлених позовних вимог не надав, у звязку з чим суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Cтаттею 39 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що автомобільний перевізник, який здійснює перевезення пасажирів на таксі, повинен мати ліцензію, інші документи, передбачені законодавством України, а водій таксі повинен мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійну картку, інші документи, передбачені законодавством України.

Згідно Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 року №176, а саме: п.151 водій таксі повинен перед виїздом на маршрут пройти медичний огляд і провести перевірку технічного стану транспортного засобу з внесенням відповідної позначки у дорожній лист, крім того, згідно п.п.3 п.154, водію таксі забороняється здійснювати перевезення пасажирів, якщо в автомобілі таксі відсутній або не працює таксометр.

Судом встановлено, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців ОСОБА_2, 27.06.2006 року зареєстрований Виконавчим комітетом Луцької міської ради як фізична особа-підприємець.

Працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області 26.08.2008 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом. Під час перевірки у водія транспортного засобу марки «ЗАЗ-Део», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, облаштованому як легкове таксі, належного ОСОБА_2 відсутня та неоформлена ліцензійна картка, відсутні таксометр, відмітки механіка про проведення передрейсового технічного огляду автомобіля та лікаря про проходження водієм передрейсового медичного обстеження, перевезення здійснювалися без оформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів та їх багажу на таксі, про що складено акт № 75266 від 26.08.2008 року. Розгляд справи відбувся 08.09.2008 року в присутності ОСОБА_2

Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області від 20.10.2008 року № 00818 до ОСОБА_2 на підставі абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт” була застосована фінансова санкція в сумі 1700 грн. Копія даної постанови та лист з розясненням порядку її оскарження, порядку та строків сплати фінансової санкції були надіслані на адресу відповідача рекомендованим листом, що підтверджується списком №1 згрупованих поштових відправлень рекомендованих та рекомендованих з повідомленням листів поданих 21.10.2008 року. Станом на 09.12.2009 року відповідачем постанова про застосування фінансової санкції у визначеному законодавством порядку не оскаржувалась, а тому є чинною.

Згідно абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.34 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Відповідно до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Оскільки, відповідач доказів сплати вищевказаної суми фінансової санкції не подав, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог прокурора міста Луцька про стягнення з ОСОБА_2 на користь держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України 1700 грн. фінансової санкції.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України та зарахувати на р/р 31118106700208 в ГУДКУ у Волинській області МФО 803014, одержувач Державний бюджет Луцького району 21081100 ід. код 21740391 фінансову санкцію у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень ).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 14 грудня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Т.М. Димарчук