П О С Т А Н О В А
Іменем України
11 січня 2010 року Справа № 2а- 651/10/1270
Категорія 6.6.5
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Качуріної Л.С.
при секретарі: Смішливій І.М.
в присутності сторін:
представник позивача - Королько Л.О.
відповідач - не з'явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
02 листопада 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій.
У позовній заяві позивач просив суд стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3060,00 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Державною податковою інспекцією в Лутугинському районі на підставі ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ була здійснена планова виїзна перевірка суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 з питань дотримання податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 року по 31.03.2009 року.
За результатами перевірки складено акт № 92/1701/НОМЕР_1 від 25.05.2009 року.
26.05.2009 року Державною податковою інспекцією в Лутугинському районі Луганської області на підставі ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" було прийнято рішення № 0001061701 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3060,00 грн.
Відповідачем, станом на теперішній час, суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3060,00 грн. сплачено не було.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, ід. код НОМЕР_1, зареєстрований у якості суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи Лутугинською районною державною адміністрацією 24.04.2001 року за № 23670170000000336.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що у період з 12.05.2009 року по 25.05.2009 року співробітниками Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області на підставі на підставі ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ, була здійснена планова виїзна перевірка суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 з питань дотримання податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 року по 31.03.2009 року.
В ході проведення перевірки встановлено порушення п.9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
За результатами перевірки складено акт № 92/1701/НОМЕР_1 від 25.05.2009 року.
26.05.2009 року Державною податковою інспекцією в Лутугинському районі Луганської області на підставі ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" було прийнято рішення № 0001061701 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3060,00 грн.
Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_3 станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3060,00 грн. сплачено не було.
Відповідно до вимог статті 15 Закону про РРО передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Статтею 16 даного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно з п.6 ст. 3 Закону України " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони- суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а
відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь Державного бюджету України на р/р 31117104700170 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 23487074 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3060,00 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 15 січня 2010 року.
Суддя