Ухвала суду № 7446751, 16.12.2009, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2009
Номер справи
22-а-39934/08
Номер документу
7446751
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 22-а-39934/08

№ 6/485 (2а-4865/08) Головуючий у 1 інстанції Добрянська Я.І.

Суддя-доповідач Федорова Г.Г.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2009 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді

суддів

при секретарі

за участю: Федорової Г.Г.,

Глущенко Я.Б., Коротких А.Ю.,

Скирді Б.К.

Представника позивача Куницького В.В.,

Представників відповідача Чорного А.М., Ткачова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року по справі за позовом Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання податкових повідомлень-рішень та рішення про результати розгляду скарги нечинними,-

ВСТАНОВИВ:

У травні 2008 року Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (далі позивач, НАК «Нафтогаз України») звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків (далі відповідач, СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків), в якому просила визнати нечинними податкові повідомлення-рішення відповідача від 22.04.2008 року № 0000944120/2; від 23.04.2008 року № 0000944120/3 та рішення про результат розгляду скарги від 20.11.2007 року № 13146/10/25-019.

В ході розгляду справи в суді першої інстанції позивач уточнив свої вимоги та просив суд окрім заявлених ним вимог визнати нечинними податкові повідомлення-рішення відповідача від 20.09.2007 року № 0001734120/0; від 27.11.2007 року № 0001734120/1; від 15.02.2007 року № 0001734120/2.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року у задоволенні позову НАК « Нафтогаз України» відмовлено.

Позивач не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що вказана постанова не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно зясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в звязку з чим просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року та постановити нове рішення, яким задовольнити його позов в повному обсязі.

Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які зявилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, працівниками СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків була проведена виїзна документальна перевірка НАК «Нафтогаз України», з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині повноти нарахування та сплати частини чистого прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності Компанії за І півріччя 2007 року.

В ході проведення перевірки було встановлено порушення позивачем вимог ст. 63 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» із змінами та доповненнями; пунктів 2, 3, 4 Порядку відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого Постановою КМУ від 29.01.2007 року № 68 та Наказу Фонду Державного майна України від 12.02.2007 року № 249 «Щодо затвердження нормативів відрахування до фонду дивідендів» із змінами та доповненнями, що призвело до не нарахування та несплати ним частини прибутку за результатами фінансово-господарської діяльності І півріччя 2007 року в сумі 120665520,00 грн., а саме:

- за І квартал 2007 року в сумі 425600,00 грн.;

- за ІІ квартал 2007 року в сумі 120239920,00 грн.

За результатами проведення перевірки відповідачем складено акт № 702/41-20/20077720 від 07.09.2007 року, на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.09.2007 року № 0001734120/0, яким позивачу визначено податкове зобовязання за платежем частина прибутку (доходу) у розмірі 132774632,00 грн., у тому числі 120665520,00 грн. - основного платежу та 12109112,00 штрафних (фінансових) санкцій.

Не погоджуючись з вищевказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач розпочав процедуру його апеляційного оскарження.

Рішенням СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 20.11.07р. №13146/10/25-019 про результати розгляду первинної скарги позивача, податкове повідомлення-рішення від 20.09.07р. №0001734120/0 було залишено без змін, а скаргу позивача від 28.09.07р. №14/3-204 - без задоволення.

Рішенням Державної податкової адміністрації у м. Києві від 30.01.08р. №974/7/25-114 про результати розгляду повторної скарги позивача, податкові повідомлення-рішення від 20.09.07р. №0001734120/0, від 27.11.2007р. № 0001734120/1 та Рішення СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 20.11.07р. №13146/10/25-019 про результати розгляду первинної скарги позивача були залишені без змін, а скарга позивача від 30.11.07р. №14/3-263 - без задоволення.

Рішенням про внесення змін до рішення ДПА у м. Києві від 30.01.2008р. №315/10/25-114 від 15.04.2008р. №5588/7/25-114, залишеним без змін рішенням про розгляд скарг ДПА України, ДПА у м .Києві скасувало податкові повідомлення-рішення від 20.09.07р. №0001734120/0, від 27.11.2007р. № 0001734120/1 в частині 42 560,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за недоплату частини прибутку (доходу) HAK "Нафтогаз України" за результатами фінансово-господарської діяльності за 1 півріччя 2007р. та Рішення СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 20.11.07р. №13146/10/25-019 у відповідній частині про результати розгляду первинної скарги позивача, а в іншій частині - залишено без змін, а скаргу позивача - задоволено частково.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів зважає на наступне.

Як вбачається з матеріалів даної справи, НАК «Нафтогаз України» в декларації з податку на прибуток підприємства за І квартал 2007 року задекларовано частину прибутку у сумі 425 596,00 грн. Підприємством було подано розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2007 році за І квартал 2007 року, в якому задекларовано частину чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті за І квартал 2007 року у сумі 425 596,0 грн. НАК "Нафтогаз України" сплачено зазначене податкове зобов'язання сумі 425 596,0 грн. 21.05.2007 (платіжне доручення № 2618 від 21.05.2007).

Позивачем 26.07.2007 р. був поданий до відповідача уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (вх. №10289 від 26.07.2007 р.) на зменшення суми частини прибутку на 425 596,00 грн. Відповідно, НАК "Нафтогаз України" подано уточнюючий розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2007 році за І квартал 2007 року, в якому задекларовано частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті за І квартал 2007 року у сумі 0,0 грн.

В декларації з податку на прибуток підприємства за І півріччя 2007 року та розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2007 році за І півріччя 2007 року, частина чистого прибутку (доходу) задекларована у сумі 0,0 грн.

Згідно Форми № 2 "Звіт про фінансові результати за І квартал 2007 року" чистий прибуток (рядок 220) склав 1 064 000,0 грн. Згідно Форми № 2 "Звіт про фінансові результати за І півріччя 2007 року" чистий прибуток (рядок 220) склав 301 663 800,0 грн.

Таким чином, частина чистого прибутку (доходу), що підлягає нарахуванню та сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності І кварталу 2007 року складає 425 600,00 грн.; частина чистого прибутку (доходу), що підлягає нарахуванню за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності І півріччя 2007 року складає 120 665 520,00 грн., частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності за І півріччя 2007 року - 120 239 920,00 грн.

Згідно ст. 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 р. № 489-V, господарські організації сплачують до Державного бюджету України частину прибутку (доходу), зокрема, акціонерні, холдингові компанії та інші суб'єкти господарювання, у статутному фонді яких державі належать акції (частки, паї), та їх дочірні підприємства, - у розмірі базових нормативів відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів.

Частина прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджету України або місцевих бюджетів за результатами фінансово-господарської діяльності 2006 року (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 67 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2007 році у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.

Для акціонерних, холдингових компаній та інших суб'єктів господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніх підприємств, зазначені відрахування провадяться з частини прибутку (доходу) відповідно до розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних фондах.

Порядок відрахування частини прибутку (доходу), визначеної цією статтею, встановлюється Кабінетом Міністрів України (крім порядку і нормативу відрахування частини прибутку (доходу) господарських організацій, які належать до комунальної власності або у статутних фондах яких є частка комунальної власності, які встановлюються відповідними радами).

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2007 року № 68, із змінами та доповненнями, затверджений «Порядок відрахування господарськими організаціями до Державного бюджету частини чистого прибутку (доходу)» (далі по тексту - Порядок № 68).

Згідно з п. 2 цього Порядку відрахування частини чистого прибутку (доходу) здійснюється:

державними (крім Державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів"), у тому числі казенними, підприємствами та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами - у розмірі 15 відсотків;

акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами - у розмірі, визначеному базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, які затверджуються Фондом державного майна за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 Порядку № 68 передбачено, що частина чистого прибутку (доходу), що відраховується до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та розмірів відрахувань частини прибутку (доходу), зазначених у пункті 2 цього Порядку. Господарські організації, включені до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», зменшують чистий прибуток, з якого розраховуються відрахування до державного бюджету, на суму прибутку, отриманого в результаті погашення заборгованості відповідно до зазначеного Закону. Частина чистого прибутку (доходу) сплачується господарськими організаціями до державного бюджету у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 68 акціонерні, холдингові компанії та інші суб'єкти господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірні підприємства здійснюють відрахування частини чистого прибутку (доходу) відповідно до розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутному фонді.

Наказом Фонду державного майна України від 12.02.2007 N 249 "Щодо затвердження нормативів відрахування до фонду дивідендів" затверджені базові нормативи відрахування частки прибутку, що спрямовуються на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності господарських організацій у 2006 році згідно їх галузевої належності. Відповідно, для Міністерства палива і енергетики України норматив встановлений - 40 %.

Відповідно до ст. 63 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" частина прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджету України або місцевих бюджетів за результатами фінансово-господарської діяльності 2006 року (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 67 Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік" та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2007 році у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.

Законом України від 24.12.2002 р. № 349-ІУ «Про внесення змін до Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» внесено зміни до п.1.9 ст. 1 Закону України від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств», відповідно до яких дивіденд - це платіж, який здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав чи інвестиційних сертифікатів на користь власника таких корпоративних прав (інвестиційних сертифікатів) у зв'язку з розподілом частини прибутку такого емітента, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

До дивідендів прирівнюється також платіж, який здійснюється державним некорпоратизованим, казенним чи комунальним підприємством на користь відповідно держави або органу місцевого самоврядування у зв'язку з розподілом частини прибутку такого підприємства, платіж, який виплачується власнику сертифіката фонду операцій з нерухомістю в результаті розподілу доходу фонду операцій з нерухомістю. При цьому наявність чи відсутність прибутку, розрахованого згідно з правилами податкового обліку, не може впливати на прийняття чи неприйняття рішення щодо нарахування дивідендів.

Отже, частину прибутку (доходу) віднесено до загальнодержавних податків.

Пунктом 1 частини 1 статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що бюджет це план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.

Зі змісту пункту 3 частини 1 статті 4 цього Кодексу випливає, що нормативно-правовими актами, що регулюють бюджеті відносини в Україні, є, зокрема, - закон про Державний бюджет України.

Закон про Державний бюджет України на поточний рік регулює бюджетні відносини, зокрема, у сфері наповнення бюджету через механізми справляння податків. Отже, дія зазначеного закону поширюється, у тому числі, і на податкові відносини, оскільки одним із джерел формування доходної частини державного бюджету на поточний рік є податки, які справляються за встановленими ставками. Закон про Державний бюджет України на поточний рік передбачає розмір кожної доходної статті бюджету, зокрема шляхом розміру податкових ставок, зупинення дії податкових зобов'язань для визначеного кола суб'єктів господарювання від сплати певних видів податків.

Таким чином, закон про Держаний бюджет України встановлює, зокрема, основи регулювання податкових відносин у частині спрямування податків до Державного бюджету як елементу його доходної частини.

Отже, висновки відповідача щодо порушення НАК "Нафтогаз України" статті 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», пунктів 2, 3 та 4 Порядку № 68 та Наказу № 249 відповідають вимогам чинного законодавства України.

Окрім того, відповідачем правомірно було застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції у відповідності до підпункту 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-III, оскільки положенням вказаної статті Закону передбачено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Згідно зі ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Апелянтом не було надано доказів на підтвердження заявлених ним вимог, а тому доводи апеляційної скарги спростовуються вищевикладеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року залишити без змін.

Матеріали справи повернути до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяці після набрання законної сили.

Головуючий суддя

суддя

суддя

Г.Г. Федорова

Я.Б. Глущенко

А.Ю. Коротких

Повний текст ухвали складено та підписано - 21.12.09.

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 22-а-39934/08

№ 6/485 (2а-4865/08) Головуючий у 1 інстанції Добрянська Я.І.

Суддя-доповідач Федорова Г.Г.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2009 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді

суддів

при секретарі

за участю: Федорової Г.Г.,

Глущенко Я.Б., Коротких А.Ю.,

Скирді Б.К.

Представника позивача Куницького В.В.,

Представників відповідача Чорного А.М., Ткачова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року по справі за позовом Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання податкових повідомлень-рішень та рішення про результати розгляду скарги нечинними,-

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року залишити без змін.

Матеріали справи повернути до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяці після набрання законної сили.

Головуючий суддя

суддя

суддя

Г.Г. Федорова

Я.Б. Глущенко

А.Ю. Коротких

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 22-а-39934/08

№ 6/485 (2а-4865/08) Головуючий у 1 інстанції Добрянська Я.І.

Суддя-доповідач Федорова Г.Г.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2009 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді

суддів

при секретарі

за участю: Федорової Г.Г.,

Глущенко Я.Б., Коротких А.Ю.,

Скирді Б.К.

Представника позивача Куницького В.В.,

Представників відповідача Чорного А.М., Ткачова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року по справі за позовом Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання податкових повідомлень-рішень та рішення про результати розгляду скарги нечинними,-

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року у задоволенні позову НАК «Нафтогаз України» відмовлено.

Позивач не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що вказана постанова не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно зясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в звязку з чим просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2008 року та постановити нове рішення, яким задовольнити його позов в повному обсязі.

Представники сторін в судовому засіданні заявили клопотання про закриття провадження у справі у звязку з примиренням.

Колегія суддів вважає, що зазначене клопотання не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

Згідно з ч.2 ст. 194 КАС України, у разі відмови від адміністративного позову або примирення сторін суд апеляційної інстанції постановлює ухвалу відповідно до вимог статті 112 і 113 цього кодексу.

Приписами ч.1 ст. 113 КАС України встановлено, що сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обовязків сторін і предмета адміністративного позову.

У разі примирення сторін суд постановлює ухвалу про закриття провадження у справі, у якій фіксуються умови примирення. Умови примирення не повинні суперечити закону або порушувати чиї-небудь права, свободи або інтереси (ч.3 ст.113 КАС України).

Колегія суддів, вивчивши клопотання про закриття провадження у справі в звязку з примиренням сторін, не вбачає підстав для його задоволення, оскільки вони по своїй суті не містять умов примирення. Примирення може стосуватися лише прав та обовязків сторін і предмету адміністративного позову. Примирення є рішення сторін, а не інших осіб, які беруть участь у справі, тобто воно не повинно зачіпати їхніх прав та обовязків. Що ж стосується предмету адміністративного позову, то ним є матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, що виникають зі спірних правовідносин та відносно яких суд повинен прийняти постанову.

Враховуючи, що клопотання представників сторін по своєму змісту не відповідає вимогам наведеним в ст. 113 КАС України, колегія суддів відмовляє в його задоволенні.

Керуючись ст.ст. 113, 157, 160, 165 КАС України, колегія суддів,

У Х В А Л И Л А:

Відмовити у задоволенні клопотання Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про закриття провадження у справі, у звязку з невизнанням умов примирення сторін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя

суддя

суддя

Г.Г. Федорова

Я.Б. Глущенко

А.Ю. Коротких