
Справа №766/5632/18
н/п 1-кс/766/6657/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.05.2018 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області Гонтар Д.О., при секретарі Неглядюк Р.В., за участю прокурора Жакоміна О.В., слідчого Потапського О.А., захисника ОСОБА_1, підозрюваного ОСОБА_2, розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Головного управління Служби безпеки України в Автономній ОСОБА_3 Крим (з дислокацією в м. Херсон) майора юстиції ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу Головного управління Служби безпеки України в Автономній ОСОБА_3 Крим (з дислокацією в м. Херсон) майор юстиції ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 420150110000000020 до трьох місяців, тобто до 03.07.2018 року.
Мотивуючи клопотання, слідчий вказує, що слідчим відділом ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) здійснюється судове розслідування у кримінальному провадженні № 220180110000000020 за підозрою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, зі слів раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України.
Досудовим розслідуванням у даному провадженні встановлено, що відповідно до вимог статей 5, 72, 73 Конституції України передбачено, що Україна є республікою. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Питання про зміну території України вирішується виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною ОСОБА_5 України або Президентом України відповідно до їх повноважень, встановлених Конституцією України.
Не зважаючи на це, у приміщенні Верховної Ради АР Крим 06.03.2014 у порушення ч. 3 ст. 2, ст. 73, п. 2 ч. 1 ст. 85, ст. 132 Конституції України та п. 2 ч. 3 ст. 3, ст.ст. 6, 18, 27 Закону України «Про всеукраїнський референдум» депутатами Верховної Ради АР Крим прийнято незаконну постанову № 1702-6/14 «О проведении общекрымского референдума» з визначенням дати такого волевиявлення, а саме на 16.03.2014, на яке виносилося питання про входження АР Крим до складу Російської Федерації на правах суб’єкта федерації.
Відповідно до зазначеної постанови 16.03.2014 проведено незаконний референдум, результатом якого стала тимчасова окупація території АР Крим і міста Севастополя, а також їх входження до складу Російської Федерації на правах суб’єкта федерації.
У подальшому, 17.03.2014 депутатами Верховної Ради АР Крим прийнято постанову № 1745-6/14 «О независимости Крыма», згідно з якою на підставі Декларації про незалежність ОСОБА_3 Крим, прийнятої на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АР Крим 11.03.2014 та позачерговому пленарному засіданні Севастопольської міської ради 11.03.2014, створено нелегітимне державне утворення «Республика Крым».
Крім того, Верховною Радою АР Крим ухвалено постанову № 1748-6/14 від 17.03.2014 «О правоприемстве Республики Крым», пунктом 1 якої передбачено, що «с момента провозглашения Республики Крым как независимого суверенного государства высшим органом власти Республики Крым является Государственный Совет Республики Крым – парламент Республики Крым в депутатском составе шестого созыва ОСОБА_5 Автономной Республики Крым на срок полномочий до сентября 2015 года».
Надалі, 18.03.2014 між Російською Федерацією та представниками нелегітимного державного утворення «Республика Крым» підписано договір про входження території АР Крим та м. Севастополя до складу Російської Федерації.
Разом з цим, 20.03.2014 Державною Думою Російської Федерації прийнято Федеральний конституційний закон від от 21.03.2014 № 6-ФКЗ «О принятии в Российскую Федерацию Республики Крым и образовании в составе Российской Федерации новых субъектов – Республики Крым и города федерального значения Севастополя».
Відповідно до ст. 10 вказаного закону співробітники органів безпеки, митниці та міліції ОСОБА_3 Крим, співробітники інших державних органів, що заміщують посади у вказаних органах на день прийняття до Російської Федерації ОСОБА_3 Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб’єктів, мають переважне право на вступ до служби до органів федеральної служби безпеки, митні органи Російської Федерації та органи внутрішніх справ російської Федерації, інші державні органи, створювані у відповідності до законодавства Російської Федерації на території ОСОБА_3 Крим та міста федерального значення Севастополя, при наявності в них громадянства Російської Федерації, а також за умови здачі ними екзамену на знання законодавства Російської Федерації та також їх відповідності вимогам, що пред’являються законодавством Російської Федерації до співробітників вказаних органів.
Створення та діяльність органів іноземної держави на тимчасово окупованій території Автономної ОСОБА_3 Крим призвели до заходів посилення тимчасової окупації невід’ємної території України та порушення її суверенітету.
Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII, зокрема ст. ст. 1-3 визначено, що сухопутна територія Автономної ОСОБА_3 Крим та міста Севастополя є тимчасово окупованою внаслідок збройної агресії Російської Федерації з 20 лютого 2014 року.
На час описаних вище подій ОСОБА_2 проживав на території АР Крим та був депутатом Євпаторійської міської ради, обраним в ході місцевих виборів 31.10.2010 по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 2 м. Євпаторія.
Усвідомлюючи описані вище обставини, а саме російську агресію проти України та її спроби військовою силою захопити та анексувати АР Крим та місто Севастополь, ОСОБА_2, знаючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи обізнаним про те, що ОСОБА_3 Крим є невід'ємною складовою частиною України, діючи умисно, з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою із невстановленими в ході досудового слідства особами з числа організаторів на території АР Крим незаконного референдуму 16.03.18, організовував та приймав активну участь у проведенні зібрань та мітингів на території міста Євпаторія на підтримку незаконної окупації Кримського півострова Російською Федерацією, сприяв та створював умови для проголошення відповідних закликів на публічних зібраннях, що були донесені до широкого необмеженого кола осіб із числа мешканців міста Євпаторія.
Окрім зазначеного громадянин ОСОБА_2 під час подій березня 2014 року за рахунок ресурсу автопарку ВАТ «Машсервіс» де він являється власником та директором, забезпечував перевезення членів організацій «Черного казачества», «Самообороны Крыма» та невідомих озброєних осіб для захоплення адміністративних будівель та органів самоврядування, а також для проведення незаконного референдуму на території м. Євпаторія. Зокрема, за невстановлених на даний момент досудовим розслідування обставин, не пізніше 16.03.14 ОСОБА_2 надав вказівки підлеглим йому водіям підприємства ВАТ «Машсервіс» в обов’язковому порядку приймати участь у голосуванні на незаконному референдумі, а також здійснювати перевезення до місць голосування інших громадян.
Крім того, ОСОБА_2, усвідомлюючи, що територія АР Крим з 20.02.2014 року є тимчасово окупованою внаслідок збройної агресії Російської Федерації, що підтверджується положеннями Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», який набрав законної сили 27.04.2014, а також той факт, що згідно ч. 5 ст. 8 вказаного Закону на тимчасово окупованій території вибори депутатів Верховної ОСОБА_5 Автономної ОСОБА_3 Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, місцевий референдум не проводяться, за попередньою змовою з невстановленими в ході досудового слідства особами з числа членів незаконно створеного на території АР Крим осередку партії «Единая Россия» та незаконно створеної виборчої комісії «Республики Крым», з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, шляхом легітимізації входження території АР Крим до складу Російської Федерації, за невстановлених в ході досудового слідства обставин, але не пізніше 14.09.2014, висунув свою кандидатуру на так звані «вибори до органів місцевого самоврядування «Евпаторийского городского совета», створеного окупаційними органами влади Російської Федерації на території АР Крим, від політичної партії «Единая Россия».
При цьому ОСОБА_2 усвідомлював, що вказані вибори, так само як діяльність політичних партій, зареєстрованих згідно законодавства Російської Федерації, є незаконними, а участь в них жителів АР Крим із числа громадян України дозволить органам окупаційної влади легітимізувати своє перебування на вказаній території, вибудувати систему управління окупованими територіями, створити вигляд законності їх дій на міжнародній арені, унеможливити державне управління та місцеве самоврядування згідно законодавства України і сприяти визнанню переходу АР Крим під владу Російської Федерації, тобто буде сприяти зміні меж території України та її державного кордону на порушення порядку, встановленому Конституцією України – без проведення всеукраїнського референдуму.
В результаті вказаних незаконних виборів, які мали місце 14.19.2014, ОСОБА_2 рішенням територіальної виборчої комісії міста Євпаторія №37/448-1 від 20.09.2014 було обрано в якості депутата «Евпаторийского городского совета» по одномандатному виборчому округу № 2 в м. Євпаторія.
Таким чином, внаслідок описаних вище суспільно небезпечних дій ОСОБА_2 ті інших невстановлених осіб, які організовували та проводили вказані вибори, а також приймали в них участь, було створено нелегітимний орган окупаційної влади Російської Федерації на території АР Крим – «Евпаторийский городской совет Республики Крым первого созыва», діяльність якого суперечила наведеним вище положенням Конституції України та Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» і була направлена на зміну меж території України та її державного кордону у спосіб, як це описано вище.
Після обрання до складу вказаного вище незаконного органу місцевого самоврядування ОСОБА_2, продовжуючи описаний вище умисел, направлений на зміну меж території України та державного кордону України, прийняв участь в якості депутата не менш, ніж в 3 сесіях незаконно утвореного органу окупаційної влади - «Евпаторийского городского совета», а саме сесії № 3 (точна дата проведення на даний час не встановлена), сесії № 43 від 23.09.2016 та сесії № 49 від 11.11.2016.
Крім того, продовжуючи описаний вище умисел, направлений на зміну меж території України та державного кордону України, ОСОБА_2 приймав участь у діяльності вказаного вище незаконного органу окупаційної влади шляхом висування своєї кандидатури на пост члену «комітету з питань життєзабезпечення, будівництва, ЖКГ, промисловості, транспорту, енергетики та зв’язку» «Евпаторийского городского совета». Так зокрема, ОСОБА_2, діючи з метою порушення меж території України та державного кордону України у описаний вище спосіб, за попередньою змовою із невстановленими в ході досудового слідства особами із числа депутатів вказаного незаконного органу, не пізніше 08.10.2014 подав свою кандидатуру на пост члену «комітету з питань життєзабезпечення, будівництва, ЖКГ, промисловості, транспорту, енергетики та зв’язку» «Евпаторийского городского совета», внаслідок чого був обраний до нього рішенням №1-2/4 від 08.10.2014 зазначеного незаконного органу. Проводячи активну, цілеспрямовану та умисну підривну діяльність на зміну меж території та державного кордону України, ОСОБА_2 неодноразово повторно вносив свою кандидатуру в якості члена вказаного комітету, внаслідок чого відповідними рішеннями № 1-3/17 від 21.10.14, №1-15/31 від 27.02.15, №1-19/4 від 24.04.15 та №1-20/34 від 29.05.15 т.зв. «Евпаторийского городского совета» обирався та переобирався головою «комітету з питань життєзабезпечення, будівництва, ЖКГ, промисловості, транспорту, енергетики та зв’язку, а також головою комітету з питань транспорту, промисловості та зв’язку». На вказаній посаді він особисто та за пособництва інших осіб із числа незаконно обраних депутатів формував, обговорював та приймав рішення щодо забезпечення життєдіяльності окупаційної влади на території міста Євпаторія, схвалював такі рішення шляхом особистого голосування, надаючи їм вигляду законних та правомочних, легітимізуючи в такий спосіб діяльність окупаційної влади на території Автономної ОСОБА_3 Крим.
На даний час ОСОБА_2, продовжуючи свою діяльність на посаді голови комітету з питань промисловості, транспорту та зв’язку «Евпаторийского городского совета», усвідомлюючи протиправний та незаконний характер своїх дій, приховуючи при цьому факт своєї підривної діяльності на шкоду територіальній цілісності та недоторканості державних кордонів України, залишив територію АР Крим та прибув на підконтрольну Україні територію, де був затриманий співробітниками ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон).
Таким чином, за вищевикладених обставин ОСОБА_2 підозрюється у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинених ним за попередньою змовою групою осіб, тобто у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України, підтверджується сукупністю зібраних в ході розслідування доказів, а саме:
- рапортом про затримання особи в порядку п. 1 ч. 2 ст. 207 КПК України від 03.04.18 з якого слідує, що громадянин ОСОБА_2 затриманий на КПВВ «Чаплинка» «00» год. «05» хв. 03.04.18;
- протоколом огляду Інтернет ресурсу «ЦВК України» від 03.04.18 з якого слідує, що громадянин ОСОБА_2 був обраний 03.11.2010 року депутатом Євпаторійської міської ради від ПП «Партія Регіонів»;
- протоколом огляду Інтернет ресурсу «YouTube» від 03.04.18 на якому розміщенні відеозаписи трьох засідань «сесії Євпаторійської міської ради І скликання «ОСОБА_3 Крим» на яких присутній громадянин зовні схожий на ОСОБА_2;
- протоколом огляду паспорту громадянина України ОСОБА_2 № ЕР 882440 згідно якого громадянин ОСОБА_2 періодично здійснює перетин державного кордону України;
- протоколом огляду сайту Федеральної податкової служби Російської Федерації від 03.04.18 відповідно до якого «ООО «Машсервис» зареєстроване у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб Федеральної податкової служби Російської Федерації за адресою: «ОСОБА_3 Крим», м. Євпаторія, вул. Дм. Ульянова, буд. 70;
- витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта щодо майна зареєстрованого на ім’я ОСОБА_2 від 03.04.18 відповідно до якого на зазначеного громадянина зареєстровані два будинки за адресами: АР Крим, м. Євпаторія, вул. Шевченка, буд. 19 та АР Крим, м. Євпаторія, вул. Дм. Ульянова, буд. 70;
- витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань щодо ТОВ «Машсервісу» від 03.04.18 відповідно до якого ТОВ «Машсервис», зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань України за номером 25135132;
- протоколом огляду Інтернет сайту політичної партії «Единая Россия» Крым та сайту т.зв. «Уряду Республіки Крим м. Євпаторії» від 03.04.18 відповідно до якого громадянин ОСОБА_2 являється депутатом Євпаторійської міської ради від партії «Единая Россия»;
- протоколом огляду Інтернет сайту «Євпаторійської міської ради» від 03.04.18 відповідно до якого громадянин ОСОБА_2 являється депутатом Євпаторійської міської ради від партії «Единая Россия»;
- протоколом огляду Інтернет ресурсу «Избирательной комиссии Республики Крым» від 03.04.18 відповідно до якого громадянин ОСОБА_2 являється депутатом Євпаторійської міської ради від партії «Единая Россия»;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 03.04.18 відповідно якого вказаний громадянин показав, що ОСОБА_2 йому відомий, як депутат Євпаторійської міської ради, який під час подій весни 2014 року приймав участь у акціях спрямованих на перехід АР Крим до РФ;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 03.04.18 відповідно якого вказаний громадянин показав, що ОСОБА_2 йому відомий, як депутат Євпаторійської міської ради;
- протоколом пред’явлення для впізнання свідку ОСОБА_6 вказаних вище відеозаписів «YouTube» вході якого свідок на даних відеозаписів впізнав ОСОБА_2, як члена президії Євпаторійської міської ради.
03.04.2018 на підставі викладених обставини громадянина України ОСОБА_2 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України.
Разом з тим, закінчення досудового розслідування у вказаний строк не видається можливим, оскільки необхідно провести ряд слідчих (розшукових) дій, а саме:
- отримати матеріали виконаних доручень з УКР ГУ СБУ щодо отримання на громадянина України ОСОБА_2 характеризуючи та інших даних, а також щодо допитів осіб, яким відомі обставини здійснення ОСОБА_2 діяльності на шкоду інтересам України;
- отримати результати проведення судової портретної експертизи, щодо визначення відповідності зображення на відеозаписах розміщених у мережі Інтернет особи ОСОБА_2, проведення яких доручено експертам Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України;
- отримати відповідь на запит з Державної фіскальної служби щодо громадян, які працювали на ТОВ «Машсервис» і на теперішній час проживають на материковій території України для подальшого їх допиту в якості свідків;
- отримати відповідь на запит з Державної прикордонної служби щодо переміщення через адміністративний та державний кордон України колишніх депутатів Євпаторійської міської ради для встановлення їх місцезнаходження та допиту в якості свідків.
Разом з тим, в ході досудового розслідування встановлено, що в лютому 2014 року на території АР Крим розпочався збройний конфлікт з Російською Федерацією, її збройними силами та іншими військовими підрозділами, в ході якого було здійснено анексію та тимчасову окупацію півострова Крим збройними силами Російської Федерації. Таким чином, зайняття ОСОБА_2 посади в окупаційній владі РФ було фактично переходом в умовах збройного конфлікту на бік ворога – Російської Федерації
У зв’язку із викладеним, виникла необхідність отримати та здійснити тимчасовий доступ до матеріалів кримінальних проваджень № 12014010390000717 від 26.02.2014 та №42016160690000069 від 19.08.2016 щодо обставин військового конфлікту на території АР Крим в момент вчинення ОСОБА_2 інкримінованого йому злочину, а також допитати можливих свідків вказаного конфлікту. Виконання перелічених вище процесуальних дій дозволить отримати інформацію, яка може бути використана в якості доказів у вказаному кримінальному провадженні, з урахуванням яких можливо буде вирішити питання про повідомлення ОСОБА_2 зміненої та доповненої підозри за ч. 2 ст. 110 КК України, а також оголошення нової підозри у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України у частині доповнення об’єктивної сторони вчинення інкримінованого останньому злочину у вигляді переходу на бік ворога в період збройного конфлікту.
У зв’язку із значним обсягом вказаних процесуальних дій, органу досудового розслідування необхідно не менш, як один місяць понад встановленого строку досудового розслідування.
Обставинами, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше є: велика завантаженість експертів Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України, відсутність відповідей на запити з Державної фіскальної служби та Державної прикордонної служби, необхідністю отримання та здійснення тимчасового доступу до матеріалів кримінальних проваджень за фактом військового конфлікту на території АР Крим в момент вчинення ОСОБА_2 інкримінованого йому злочину, а також встановлення та допит можливих свідків вказаного конфлікту.
Посилаючись на те, що строк досудового розслідування кримінального провадження №420150110000000020 закінчується 03.06.2018 р., слідчий просить клопотання задовольнити.
Вивчивши клопотання, додані до нього матеріали, вислухавши пояснення слідчого та прокурора, які підтримали клопотання, просили клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №220180110000000020.
Вислухавши пояснення підозрюваного та його захисника, які заперечували проти задоволення клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Відповідно до ч. 2 ст. 295-1 КПК України, у клопотанні про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) прізвище, ім’я, по батькові підозрюваного;
2) найменування (номер) кримінального провадження;
3) суть повідомленої підозри і правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, у вчиненні якого підозрюється особа;
4) посилання на докази, якими обґрунтовується підозра;
5) процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу;
6) значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду;
7) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
8) обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов’язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
За матеріалами клопотання маються вагомі докази, які у достатній мірі вказують на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним вказаного кримінального правопорушення, за виключенням - рапорту про затримання особи в порядку п. 1 ч. 2 ст. 207 КПК України від 03.04.18 з якого слідує, що громадянин ОСОБА_2 затриманий на КПВВ «Чаплинка» «00» год. «05» хв. 03.04.18, та протоколу огляду паспорту громадянина України ОСОБА_2 № ЕР 882440, згідно якого громадянин ОСОБА_2 періодично здійснює перетин державного кордону України, оскільки вказані документи жодним чином не підтверджують обґрунтованість підозри ОСОБА_2А
На теперішній час у ході досудового розслідування необхідно провести ряд слідчих (розшукових) дій, а саме:
- отримати матеріали виконаних доручень з УКР ГУ СБУ щодо отримання на громадянина України ОСОБА_2 характеризуючи та інших даних, а також щодо допитів осіб, яким відомі обставини здійснення ОСОБА_2 діяльності на шкоду інтересам України;
- отримати результати проведення судової портретної експертизи, щодо визначення відповідності зображення на відеозаписах розміщених у мережі Інтернет особи ОСОБА_2, проведення яких доручено експертам Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України;
- отримати відповідь на запит з Державної фіскальної служби щодо громадян, які працювали на ТОВ «Машсервис» і на теперішній час проживають на материковій території України для подальшого їх допиту в якості свідків;
- отримати відповідь на запит з Державної прикордонної служби щодо переміщення через адміністративний та державний кордон України колишніх депутатів Євпаторійської міської ради для встановлення їх місцезнаходження та допиту в якості свідків.
Крім того, необхідно отримати та здійснити тимчасовий доступ до матеріалів кримінальних проваджень № 12014010390000717 від 26.02.2014 та №42016160690000069 від 19.08.2016 щодо обставин військового конфлікту на території АР Крим в момент вчинення ОСОБА_2 інкримінованого йому злочину, а також допитати можливих свідків вказаного конфлікту.
Враховуючи, що для виконання запланованого обсягу слідчих (розшукових) дій необхідний час, а строк досудового розслідування у кримінальному проваджені №220180110000000020 спливає 03.06.2018 р., та враховуючи, що слідчим доведено, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, а також для завершення проведення експертизи, оскільки вказані дії не могли бути завершені раніше з об’єктивних причин, відповідно слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 295-1 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Головного управління Служби безпеки України в Автономній ОСОБА_3 Крим (з дислокацією в м. Херсон) майора юстиції ОСОБА_4 – задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №220180110000000020 від 03.04.2018 р. до чотирьох місяців, тобто до 03.08.2018 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали оголошений в приміщенні суду 05.06.2018 р. о 12 год. 10 хв.
Слідчий суддяОСОБА_8