Ухвала суду № 7427439, 03.11.2009, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2009
Номер справи
22-а-36540/08
Номер документу
7427439
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 22-а-36540/08 Головуючий у 1-й інстанції: Винокуров К.С.

Суддя-доповідач: Зайцев М. П.

У Х В А Л А

Іменем України

"03" листопада 2009 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

           головуючого – судді Зайцева М.П.

суддів Мамчура Я.С., Усенка В.Г.

при секретарі Сидоренко Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційною скаргою Повного товариства «Ломбард-Скарбниця» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 вересня 2008 року у справі за адміністративним позовом Повного товариства «Ломбард-Скарбниця» до Державної податкової інспекції у м.Рівне про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень , –

ВСТАНОВИВ:

Позивач Повне товариство «Ломбард-Скарбниця» / далі - ПТ «Ломбард-Скарбниця»/ звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м.Рівне про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень №0001092240/0/22-514 від 18.10.2007 року, №0001092240/1/22-514 від 19.11.2007 р., №0001092240/2/22-514 від 01.02.2008 р.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 вересня 2008 року – в задоволені позову відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову якою задоволити їх позовні вимоги, посилаючись на порушення судом 1-ої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

У судове засідання сторони не з'явилися, причини неявки суду невідомі, про розгляд справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч.4 ст. 196 КАС України неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини справи та наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку щодо відмови в задоволені позовних вимог.

Судом першої інстанції встановлено, що ДШ у м. Рівне проведено виїзну планову перевірку «Першої Рівненської філії Повного товариства «Ломбард-Скарбниця» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2004р. по 30.06.2007р. про що складено акт № 133/1298/22-513/26009919 від 10.10.2007р.

За висновками вказаного акту перевірки про порушення пп. 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", 15 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори", Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням Рівненської міської Ради № 235 від 21.11.1997р. відповідачем прийняті наступні податкові повідомлення-рішення: - № 0001092240/0/22-514 від 18.10.2007р. про визначення у відношенні Повного товариства «Ломбард-Скарбниця» в особі «Першої Рівненської філії ПТ «Ломбард-Скарбниця» податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем комунальний податок в розмірі 3 502 грн., в тому числі 102 грн. основний платіж, 3 400 грн. штрафні санкції;

- № 0001092240/1/22-514 від 19.11.2007р. про визначення у відношенні Повного товариства «Ломбард-Скарбниця» в особі «Першої Рівненської філії ПТ «Ломбард-Скарбниця» податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем комунальний податок в розмірі 3 502 грн., в тому числі 102 грн. основний платіж, 3 400 грн. штрафні санкції;

- № 0001092240/2/22-514 від 19.11.2007р. про визначення у відношенні Повного товариства «Ломбард-Скарбниця» в особі «Першої Рівненської філії ПТ «Ломбард-Скарбниця» податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем комунальний податок в розмірі 3 502 грн., в тому числі 102 грн. основний платіж, 3 400 грн. штрафні санкції;

Як зазначено у акті перевірки від 10.10.2007р. перша Рівненька філія ПТ «Ломбард-Скарбниця» не нараховувала, не подавала звітність і не сплачувала комунальний податок в періоді 01.07.2004р. - 31.12.2006р., що призвело до заниження комунального податку та є підставою для застосування штрафних (фінансових санкцій). Виходячи з норм законодавства комунальний податок, за твердженням податкового органу, повинен надходити до місцевого бюджету територіальної громади, на території якої розташовані платники податку, визначені рішенням органу місцевого самоврядування та які здійснюють на цій території свою діяльність.

Вимоги позивача щодо скасування оспорюваних повідомлень-рішень судом визнаються необґрунтованими виходячи з наступного.

Згідно ч.1 ст.2 Закону України "Про систему оподаткування" податком і збором (обов'язковим платежем) є обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Статтею 15 вказаного закону до місцевих податків і зборів віднесено комунальний податок, а згідно п. З ст. 15 місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами згідно із переліком і у межах граничних розмірів ставок, установлених законами України. При цьому комунальний податок є обов'язковим для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цього податку.

Декрет Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» визначає види місцевих податків і зборів, їх граничні розміри та порядок обчислення і спрямований на зміцнення бюджетів місцевого самоврядування.

Відповідно до статей 4-5 Закону «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами

державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.

Статтею 69 Закону України від 21.05.97р. "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що місцеві податки і збори зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Як встановлено ст. 19 Декрету, місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному радами, якими вони встановлюються.

Згідно з п.2 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням Рівненської міської ради від 12.11.1997 року №235 із змінами, внесеними рішенням Рівненської міської ради від 10.12.2003 року №540 (у належним чином засвідчених копіях містяться у матеріалах справи), платниками комунального податку є юридичні особи, за винятком бюджетних установ та організацій, планово-дотаційних підприємств, сільськогосподарських підприємств, підприємств, у яких інваліди становлять 50 відсотків від загального числа працівників, громадських, благодійних, релігійних та політичних організацій, метою діяльності яких не є одержання прибутку.

П.5 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням Рівненської міської ради від 12.11.1997 року №235 із змінами, внесеними п.1.3 рішення Рівненської міської ради від 10.12.2001 року №574, передбачає:

-          комунальний податок обчислюється із фонду оплати праці, визначеного виходячи із середньоспискової чисельності штатних працівників спускового складу та неоподатковуваного мінімуму доходів громадян; -          розрахунок суми комунального податку за встановленою формою подається до Державної податкової інспекції у м. Рівному протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, і сума податку, обчислена відповідно до розрахунку за звітний квартал (з урахуванням фактично сплачених авансових внесків за місяці цього кварталу), сплачується у повному обсязі протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. З наведеного вбачається, що сплата комунального податку позивачем повинна здійснюватись за працівників відокремлених структурних підрозділів ("Перша Рівненська філія ПТ «Ломбард-Скарбниця») до місцевого бюджету територіальної громади міста за місцем розташування цих підрозділів (м. Рівне). Як встановлено під час проведеної перевірки відокремленого підрозділу, що також не заперечується позивачем та підтверджено актом перевірки ДШ у Печерському районі міста Києва № 371/22-1/252777731 від 08.11.2007р., комунальний податок ПТ «Ломбард-Скарбниця» у перевіреному відповідачем періоді нараховувало та сплачувало до місцевого бюджету Печерського району міста Києва за всіх працівників, в тому числі за тих, що працювати за місцем розташування філій за межами м. Києва. Наведене лише підтверджує виявлені порушення, оскільки належним виконанням обов'язку щодо сплати комунального податку є відповідно його внесення до місцевого бюджету у встановленому відповідною радою порядку. Відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий ( звітний) період, що дорівнює: а)          календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового)місяця; б)          календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). Базовий податковий період для комунального податку визначається відповідно до прийнятого рішення органу місцевого самоврядування, про справляння такого місцевого податку на відповідній території органу місцевого самоврядування. Згідно рішення Рівненської міської ради від 12.11.1997 року №235 із змінами, внесеними рішенням Рівненської міської ради від 10.12.2003 року №540, базовим податковим періодом для подання розрахунку комунального податку визначено календарний квартал. Відповідно до пп. "а" пп. 4.2.2 п.4.2 ст. 4 Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно пп.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що так як, підтверджені висновки акту перевірки від 10.10.2007р. щодо несплати комунального податку та неподання податкових розрахунків комунального податку ПТ «Ломбард-скарбниця» до ДШ у м. Рівне є обґрунтованими, то відповідно, здійснені донарахування та застосування штрафних санкцій оспорюваними повідомленнями-рішеннями є правомірними, відповідно до ст.ст.2, 4,5,15 Закону України «Про систему оподаткування», ст.ст.4,17 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 вересня 2008 року ґрунтується на повному та об’єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у зв’язку з чим підстав для її скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд –

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Повного товариства «Ломбард-Скарбниця» – залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 вересня 2008 року – залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Головуючий суддя:

Судді:

Повний текст ухвали виготовлений 09 листопада 2009 року.