Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2009 р. справа № 2а-20470/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Головіної К.І.
при секретарі Потапенко О.М.
за участю представника позивача Заїки О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до приватного підприємства « Айна» про стягнення заборгованості з комунального податку у розмірі 510 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Айна» про стягнення заборгованості з комунального податку.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на 26.10.2009 р. відповідач має податкову заборгованість з комунального податку у загальному розмірі 510 грн.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу були направлені податкові вимоги за № 1/41 від 04.02.2009 р. і № 2/80 від 10.03.2009 р., але станом на 26.10.2009 р. погашення податкового боргу не здійснено.
Просив стягнути з відповідача на користь держави зазначену суму податкової заборгованості з комунального податку.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ПП «Айна» є юридичною особою, знаходиться на обліку у ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя, як платник податків (а.с. 24,25).
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
У відповідності до ст. 15 Закону України „Про систему оподаткування” комунальний податок є місцевим податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Щодо порядку обчислення і сплати комунального податку, то відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів „Про місцеві податки і збори” комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Наявність податкового боргу з комунального податку у розмірі 510 грн. підтверджується розрахунком заборгованості, актами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності (а.с.5,6,11,15).
Вказана заборгованість утворилась внаслідок застосування до відповідача штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкових декларацій відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Відповідно до п. 17.1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції. Згідно повідомлення – рішення № 0001481530/0 від 15.12.2008 року застосовано штраф у розмірі 170 грн.(а.с.8), згідно повідомлення –рішення № 0000481530/0 від 10.03.2009 року застосовано штраф у розмірі 170 грн. (а.с.12), згідно повідомлення-рішення № 0001421530/0 від 02.09.2009 року застосовано штраф у розмірі 170 грн.(а.с.16).
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь місцевого бюджету податковий борг з комунального податку у сумі 510 грн.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу були направлені податкові вимоги за № 1/41 від 04.02.2009 р. і № 2/80 від 10.03.2009 р., але станом на 26.10.2009 р. погашення податкового боргу не здійснено.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до приватного підприємства « Айна» про стягнення заборгованості з комунального податку у розмірі 510 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8-11,159,160-163,185,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до приватного підприємства « Айна» про стягнення заборгованості з комунального податку у розмірі 510 грн.
Стягнути з приватного підприємства «Айна» (87541, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Азовстальська, буд. 167, ЄДРПОУ 23187142, р/р 26003301360308 у філії «Орджонікідзевський ПІБ в. Маріуполь Донецької області», МФО 334389) податковий борг з комунального податку на користь Державного бюджету у розмірі 510 (п’ятсот десять) грн. на р/р 33219828700054, одержувач – Державний бюджет Орджонікідзевського району м. Маріуполя, код отримувача 34686694, банк одержувача – ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 16010200.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 14 грудня 2009 року.
Повний текст постанови складений 18 грудня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.