Рішення № 74131892, 11.05.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2018
Номер справи
813/590/17
Номер документу
74131892
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/590/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Карп'як О.О.,

секретар судового засідання Єрмакова Х.Р.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Ган Х.П.

представника відповідача - Кунинець Л.З.,

представника відповідача - Посисень І.Р.

третьої особи - ОСОБА_5,

третьої особи - ОСОБА_6,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки", Самбірської районної державної адміністрації Львівської області, комісії з ліквідації Самбірського міськрайонного управління юстиції у Львівській області, Міністерства юстиції України за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_5, ОСОБА_10, ОСОБА_6 та за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного архіву Львівської області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішень, скасування реєстраційної дії,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки", Самбірської районної державної адміністрації Львівської області, комісії з ліквідації Самбірського міськрайонного управління юстиції у Львівській області, Міністерства юстиції України за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_5, ОСОБА_10, ОСОБА_6 та за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного архіву Львівської області, у якій позивач просить (з урахуванням уточнень від 30.11.2017):

- визнати протиправною та скасувати реєстраційну дію №14161420010000044 від 23.05.2016 року державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради;

-визнати протиправними дії Самбірської районної державної адміністрації Львівської області з адресування архівної довідки №01-23/116 від 07.02.2017 архівним відділом Самбірської районної державної адміністрації Львівської області державному реєстратору юридичних та фізичних осіб-підприємців;

- визнати протиправним та скасувати запис державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради від 08.02.2017 року №14161110013000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області;

-визнати протиправними дії вчинені 6-8 лютого Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області по припиненню юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області;

-зобов`язати Міністерство юстиції України прийняти рішення, провести процедуру ліквідації юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області відповідно до вимог законодавства.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що реєстраційна дія №14161420010000044 від 23.05.2016 року державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради є неправомірною, оскільки документи, які стали підставою для цієї реєстраційної дії подані особою, яка не мала на це повноважень, вчинені на підставі нікчемної довіреності, що в силу положень п.1 ч.1 ст.28 Закону №755-VІ є підставою для відмови у державній реєстрації. Вказані обставини встановлені судовим рішенням у справі №813/1819/16.

Також посилається на те, що рішення Головного територіального управління юстиції у Львівській області про подання оновленого пакету документів Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради про внесення запису 08.02.2016 підтверджено письмово та вчинено без участі Міністерства юстиції України, а підставою для вчинення таких дій були звернення третіх осіб з вимогою виконання рішень про поновлення на роботі. Таким чином, такі дії є протиправними та підлягають скасуванню.

Позивач вважає, що Самбірською районною державною адміністрацією Львівської області видано архівну довідку №01-23/116 від 07.02.2017, діючи у спосіб, порушуючи вимоги ст.19 Конституції України. Відповідачем 4 не надано суду жодного доказу, а лише підтвердження щодо справ постійного зберігання, вказаних на початку довідки, а саме опис постійного зберігання за 1999-2016 роки, не вжито жодних дій щоб забезпечити передачу всіх справ. У порушення Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" експертна комісія архівного відділу відповідача 4 провела з порушеннями експертизи цінності документів, поданих у зв'язку з прийнятим Мінюстом рішенням про ліквідацію територіальних управлінь юстиції. Не здійснено належного методичного керівництва координації діяльності комісії з ліквідації, експертної комісії управління юстиції, та щодо фактичної діяльності, не з'ясовано повноважень. На думку позивача, вказане підтверджується відсутністю належного рішення про створення саме постійно - діючої експертної комісії Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області. З червня 2015 року у Самбірському міськрайонному управлінні юстиції Львівської області створено постійно діючу комісію з питань інвентаризації, що вказує на недійсність результатів інвентаризації. Опис справ схвалено без урахування номенклатури справ фондоутворюючів. У описі справ наявна частина справ існуючої, не ліквідованої юридичної особи Самбірського районного управління юстиції Львівської області. В оскаржуваному описі справ постійного зберігання відсутні більшість документів постійного строку зберігання за 1999 - 2016 роки. Не дотримано Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом МЮ України від 18.06.2015 року №1000/5, а саме - порушено вимоги розділу 6 п.2 та не дотримано вимоги до оформлення справ, що підлягають архівному зберіганню, заголовки справ в опису не відповідають порядку, визначеному у зведеній номенклатурі справ установи за цей самий рік, не вказано посади укладача опису. В описі не вказано відповідальну особу за організацію діловодства, станом на 05.05.2016 року справи не оформлені, такий складено формально, не містить справи 06-02 Положення про відділ організаційного забезпечення Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області. Історична довідка від 29.04.2016 року містить неправдиву інформацію про історію фондоутворювача і фонд установи, схвалена відповідачем 4 з порушенням п.4.8 Правил роботи архівних установ. Станом на 30.11.2017 року відповідачем 3 на вимоги суду не подано доказів, що стосуються діяльності, прийнятих рішень у період ліквідації, а подані акти приймання - передачі матеріальних цінностей не містять дат та про реальні події.

Позивач в судових засіданнях позовні вимоги підтримала з підстав, наведених у заявах по суті справи, просить позов задовільнити у повному обсязі.

Відповідач, Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради - подав заперечення на позов, яке мотивоване тим, що позивачем пропущено строк звернення до суду з позовною вимогою про скасування реєстраційної дії, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила, просила відмовити у задоволенні позову.

Відповідач Обласне комунальне підприємство Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки", явки повноважного представника в судове засідання не забезпечило, причин неявки не повідомило, заяв по суті справи не надало.

Відповідач - Головне територіальне управління юстиції у Львівській області подало відзив на позов який мотивований тим, що ним проведено всі необхідні вимоги щодо ліквідації територіальних органів Міністерства юстиції, що передбачались Наказом МЮУ від 01.03.2016 №572/5, ліквідаційна комісія утворена відповідно до наказу МЮУ від 01.03.2016 №572/5, її склад визначено згідно додатку 13 до наказу та затверджено її персональний склад. Вважає дії управління правомірними, що відповідають вимогам чинного законодавства та просить відмовити у задоволенні позову. Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Відповідач Самбірська РДА у Львівській області - подав відзив на позов, який мотивований тим, що оскаржувана довідка є документом, що містить інформацію, але не є документом (актом індивідуальної дії), який може бути скасовано, або визнаним таким, що виданий з порушенням. Окрім того, зазначив, що п.48 розпорядження голови Самбірської райдержадміністрації від 08 травня 2013 року №139 встановлено, що для вихідних документів посилання на реєстраційний індекс і дату документа включає в себе реєстраційний індекс і дату документа, є обов'язковим, якщо на нього дається відповідь. Архівна довідка не є документом, який дає відповідь на той чи інший документ. Тому в задоволенні позову слід відмовити. Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причин неявки не повідомив.

Відповідач комісія з ліквідації Самбірського міськрайонного управління юстиції у Львівській області явки повноважного представника в судове засідання не забезпечило, причин неявки не повідомило, заяв по суті справи не надало.

Представник відповідача Міністерства юстиції України в судовому засіданні проти позову заперечила, вказала на застосування ст.78 КАС України з врахуванням судового рішення у справі №813/1819/16. Також звернула увагу на принцип дискреції, просила відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Треті особи, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 позовні вимоги підтримали, просили позов задовільнити у повному обсязі.

Третя особа, ОСОБА_10, подала клопотання про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримала.

Третя особа, Державний архів Львівської області подав клопотання про розгляд справи у його відсутності.

Заяви, клопотання учасників справи, інші процесуальні дії у справі:

Ухвалою від 27.02.2017 року відкрито провадження у справі, призначено попереднє судове засідання на 14.03.2017 року. Ухвалою від 27.02.2017 року зобов'язано Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради надати суду у строк до 13.03.2017 року належним чином завірену копію реєстраційної справи щодо державної реєстрації припинення Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області.

Ухвалою від 14.03.2017 року відмовлено у задоволенні заяви позивача про відвід судді Клименко О.М. Ухвалою від 14.03.2017 року відкладено розгляд справи на 28.03.2017 року у зв'язку з невиконанням ухвали суду щодо витребування доказів та надсилання запиту про невиконання ухвали суду.

16.03.2017 року позивачем подано заяву про збільшення позовних вимог, просить визнати протиправною та скасувати реєстраційну дію №14161420010000044 від 23.05.2016 року державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради.

17.03.2017 року та 28.03.2017 року на адресу суду надійшли клопотання від відповідача 1 Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради про розгляд справи без їх участі, проти позову заперечують.

Ухвалою від 28.03.2017 року клопотання позивача про витребування доказів задоволено частково, зобов'язано Самбірську міську раду Львівської області та Самбірську районну державну адміністрацію надати суду до 18.04.2017 року належним чином завірену копію реєстраційної справи щодо державної реєстрації припинення Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області. Ухвалою від 28.03.2017 року в судовому засіданні оголошено перерву до 19.04.2017 року (у зв'язку з витребуванням доказів та для належного оформлення позивачем заяви про уточнення позовних вимог).

07.04.2017 року на адресу суду надійшло клопотання від відповідача 1 Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради про розгляд справи без їх участі.

18.04.2017 року Самбірська міська рада Львівської області надіслала на адресу суду докази.

19.04.2017 року на адресу суду надійшло клопотання позивача про залучення належного відповідача та уточнення позовної заяви, просить залучити до участі у справі нового відповідача 3 державного реєстратора Обласного комунального підприємства ЛОР "БТІ та ЕО".

Ухвалою від 19.04.2017 року клопотання позивача про витребування доказів задоволено частково, зобов'язано Самбірську районну державну адміністрацію надати суду до 03.05.2017 року належним чином завірену копію акта приймання - передачі справ Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області до архівного відділу Самбірської районної державної адміністрації Львівської області. Ухвалою від 19.04.2017 року залучено до участі у справі в якості третьої особи державного реєстратора ОКП ЛОР "БТІ та ЕО". Ухвалою від 19.04.2017 року відкладено розгляд справи на 04.05.2017 року у зв'язку з залученням третьої особи, прийняттям заяви позивача про уточнення позовних вимог та витребуванням доказів.

24.04.2017 року на адресу суду надійшла заява позивача про збільшення позовних вимог.

Ухвалою від 27.04.2017 року прийнято справу до провадження, призначено попереднє судове засідання на 18.05.2017 року (згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу справ від 26.04.2017 року).

13.05.2017 року на адресу суду надійшло клопотання відповідача 1 про розгляд справи без їх участі.

Ухвалою від 18.05.2017 року задоволено клопотання позивача, витребувано в архівного відділу Самбірської РДА опис №1 справ постійного зберігання за 1999 - 2016 роки. Ухвалою від 18.05.2017 року відкладено розгляд справи для скерування запиту та надання можливості позивачу подати заяву про уточнення позовних вимог на 29.06.2017 року.

22.05.2017 року на адресу суду надійшла заява позивача про збільшення позовних вимог.

29.06.2017 року позивач подала клопотання про залучення до участі у справі відповідача 4 архівний відділ Самбірської районної державної адміністрації Львівської області та витребування доказів.

29.06.2017 року позивач подала заяву про уточнення позовних вимог.

Ухвалою від 29.06.2017 року в попередньому судовому засіданні оголошено перерву до 03.07.2017 року для надання можливості позивачу уточнення позовних вимог, сплатити судовий збір.

03.07.2017 року в попередньому судовому засіданні позивач подала заяву про уточнення позовних вимог.

Ухвалою від 03.07.2017 року прийнято заяву позивача про уточнення позовних вимог, у зв'язку з чим оголошено перерву до 10.07.2017 року.

10.07.2017 року на адресу суду надійшли заперечення на позов Самбірської районної державної адміністрації Львівської області та Обласного комунального підприємства ЛОР "БТІ та ЕО".

В судовому засіданні 10.07.2017 року позивач заперечив щодо закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду. Ухвалою від 10.07.2017 року оголошено перерву в попередньому судовому засідання для надання додаткових доказів до 24.07.2017 року.

13.07.2017 року до суду надійшли письмові заперечення на позов ОКП ЛОР "БТІ та ЕО".

24.07.2017 року відповідачем державним реєстратором ОКП ЛОР "БТІ та ЕО" подано заяву про розгляд справи без його участі.

Ухвалою від 24.07.2017 року оголошено перерву для надання можливості сторонам ознайомитись з клопотанням позивача про витребування доказів до 27.07.2017 року.

Ухвалою від 27.07.2017 року клопотання позивача про витребування доказів задоволено частково, витребувано у Головного територіального управління юстиції у Львівській області та Самбірської РДА Львівської докази, встановлено строк для подання доказів до 28.08.2017 року та зупинено провадження у справі до отримання витребуваних доказів.

28.08.2017 року Самбірська РДА Львівської області подала докази, що випробовувались.

Ухвалою від 14.09.2017 року задоволено заяву позивача про відвід судді Гавдика З.В.

Ухвалою від 19.09.2017 року прийнято справу до провадження, призначено попереднє судове засідання на 04.10.2017 року (згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу справ від 19.09.2017 року).

04.10.2017 року позивачем подано до суду заяву про збільшення позовних вимог.

Ухвалою від 04.10.2017 року поновлено провадження у справі. Ухвалою від 04.10.2017 року задоволено клопотання позивача, витребувано у Головного територіального управління юстиції у Львівській області докази, встановлено строк для подання доказів до 20.10.2017 року, зупинено провадження у справі до отримання витребуваних доказів.

20.10.2017 року Головне територіальне управління юстиції у Львівській області надало докази, що випробовувались.

Ухвалою від 02.11.2017 року поновлено провадження у справі, призначено попереднє судове засідання на 16.11.2017 року.

06.11.2017 року на адресу суду надійшло клопотання третьої особи Державного архіву Львівської області про розгляд справи у їх відсутності.

16.11.2017 року на адресу суду надійшло клопотання від відповідача Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради про розгляд справи без їх участі.

16.11.2017 року на адресу суду надійшла заява третьої особи ОСОБА_10 про розгляд справи без її участі.

Ухвалою від 16.11.2017 року розгляд справи відкладено на 30.11.2017 року за клопотанням позивача.

30.11.2017 року надійшло клопотання від державного реєстратора ОКП ЛОР "БТІ та ЕО" про розгляд справи без його участі.

30.11.2017 року позивач подала заяву про уточнення позовних вимог.

Ухвалою від 30.11.2017 року прийнято заяву позивача про уточнення позовних вимог до розгляду, у зв'язку з чим в попередньому засіданні відкладено розгляд справи для скерування копій заяви сторонам до 14.12.2017 року.

Ухвалою від 14.12.2017 року зупинено провадження у справі до 17.01.2018 року за клопотання позивача, встановлено позивачу строк для подання додаткових доказів до 17.01.2018 року.

12.01.2018 року на адресу суду надійшло клопотання відповідача державного реєстратора ОКП ЛОР "БТІ та ЕО" про розгляд справи без їх участі.

Ухвалою від 17.01.2018 року поновлено провадження у справі. Ухвалою від 17.01.2018 року відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про залишення без розгляду п.1 позовних вимог.

Ухвалою від 17.01.2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 07.02.2018 року.

05.02.2018 на адресу суду надійшов відзив від Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Ухвалою від 07.02.2018 року оголошено перерву у судовому засіданні до 19.02.2018 у зв'язку з витребуванням справи №813/1819/16.

Заслухавши вступне слово учасників справи, з'ясувавши обставини, викладені у заявах по суті справи, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступне.

Відповідно до ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

1. Щодо позовних вимог про: визнання протиправною та скасування реєстраційної дії №14161420010000044 від 23.05.2016 року державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради; визнання протиправним та скасування запису державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради від 08.02.2017 року №14161110013000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області.

Згідно наказу Міністерства юстиції України від 01.03.2016 року №572/5 "Про ліквідацію територіальних управлінь юстиції", на виконання п.1 постанови КМ України від 11.02.2016 року №99 "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги", ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції згідно з переліком, утворено ліквідаційні комісії територіальних управлінь юстиції та затверджено їх персональний склад згідно додатками 2-26.

Обов'язки голови комісії з ліквідації Самбірського міськрайонного управління юстиції покладено на Ханас І.І., начальника Самбірського міськрайонного відділу ДВС ГТУ юстиції у Львівській області, згідно з наказом ГТУЮ у Львівській області №1018/1/к від 29.04.2016 року.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 10.05.2016 року №1348/5 "Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 01.03.2016 року №572/5", внесено зміни до додатку 13 до наказу Міністерства юстиції України від 01.03.2016 року №572/5 "Про ліквідацію територіальних управлінь юстиції" та затверджено склади комісії з ліквідації в тому числі і Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області. Відповідно до вказаного наказу, головою комісії з ліквідації Самбірського міськрайонного управління юстиції стала Ханас І.І.

Інформацію до Єдиного державного реєстру про голову ліквідаційної комісії Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області Ханас І.І. внесено реєстраційною дією №14161420010000044 від.23.05.2016 року.

Про вказані обставини позивачу стало відомо з листа Управління державної реєстрації Львівської міської ради від 16.02.2017 року (том 1 а.с.32).

Державним реєстратором 23.05.2016 року до Єдиного державного реєстру внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 02.12.2016 року у справі №813/1819/16 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано протиправним та скасовано запис державного реєстратора Управління державної реєстрації Львівської міської ради від 23.05.2016 року №14161110011000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області. Постанова суду набрала законної сили 04.01.2017 року.

08.02.2017 року головою ліквідаційної комісії Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області Ханас І.І. повторно скеровано державному реєстратору документи для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, а саме: опис документів, заява та архівна довідка (том 1 а.с.87-92).

Державним реєстратором ОКП ЛОР "БТІ та ЕО" Возним Л.Є 08.02.2017 року до Єдиного державного реєстру повторно внесено запис №14161110013000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області.

Відносини у сфері державної реєстрації юридичних осіб врегульовано Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 року №755-IV (в редакції чинні на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон №755-IV).

Загальні засади державної реєстрації висвітлено у ч. 1 ст. 4 Закону №755-IV, згідно з яким державна реєстрація базується на таких основних принципах:

1) обов'язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі;

2) публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення;

3) врегулювання відносин, пов'язаних з державною реєстрацією, та особливостей державної реєстрації виключно цим Законом;

4) державної реєстрації за заявницьким принципом;

5) прийняття документів для державної реєстрації та здійснення державної реєстрації за принципом екстериторіальності в межах України;

6) єдності методології державної реєстрації;

7) об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі;

8) внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до цього Закону;

9) відкритості та доступності відомостей Єдиного державного реєстру.

Згідно з приписами ч. 1 та ч. 2 ст. 6 Закону №755-IV державним реєстратором може бути громадянин України, який має вищу освіту, відповідає кваліфікаційним вимогам, визначеним Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації (крім нотаріусів), та нотаріус.

Державний реєстратор:

1) приймає документи;

2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів;

3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації;

4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру;

5) веде Єдиний державний реєстр;

6) веде реєстраційні справи;

7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Статтею 14 Закону №755-IV встановлено правила подання документів для державної реєстрації.

Документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням (ч. 1).

Якщо документи подаються особисто, заявник пред'являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне або тимчасове проживання. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження (ч. 2).

Документи в електронній формі подаються заявником через портал електронних сервісів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України в Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи (ч. 3).

Документи в паперовій формі приймаються за описом, примірник якого в день їх надходження видається заявнику з відміткою про дату їх отримання та кодом доступу в той спосіб, відповідно до якого були подані документи (ч. 4).

Направлення судових рішень, які тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, та про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій здійснюється у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та Єдиним державним реєстром судових рішень (ч. 5).

Направлення судових рішень щодо проведення реєстраційної дії для примусового виконання здійснюється у порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження" (ч. 6).

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону №755-IV документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати таким вимогам:

1) документи мають бути викладені державною мовою та додатково, за бажанням заявника, - іншою мовою (крім заяви про державну реєстрацію);

2) текст документів має бути написаний розбірливо (машинодруком або від руки друкованими літерами);

3) документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст;

4) документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством;

5) заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена;

6) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству;

7) рішення про припинення юридичної особи має містити відомості про персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), її голову або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог;

8) установчий документ юридичної особи, положення, регламент, список суддів постійно діючого третейського суду, статут (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, повинен містити відомості, передбачені законодавством, та відповідати законодавству;

9) установчий документ юридичної особи викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками) або уповноваженими ними особами;

10) установчі документи банків, інших юридичних осіб, які згідно із законом підлягають погодженню (реєстрації) відповідно Національним банком України, іншими державними органами, подаються з відміткою про їх погодження відповідним органом;

11) внесення змін до установчого документа юридичної особи, положення, регламенту, списку суддів постійно діючого третейського суду, статуту (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, оформляється шляхом викладення його в новій редакції;

12) передавальний акт (у разі злиття, приєднання, перетворення) та розподільчий баланс (у разі поділу або виділу) юридичної особи повинні відповідати вимогам, встановленим законом;

13) документи, видані відповідно до законодавства іноземної держави, повинні бути легалізовані (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами;

14) документ, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на державну мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу або підпису перекладача в установленому законодавством порядку;

15) зображення та опис символіки повинні бути оформлені з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству.

Згідно зі ст. 17 Закону №755-IV державна реєстрація припинення юридичної особи проводиться у два етапи:

- державна реєстрація рішення про припинення юридичної особи;

- державна реєстрація припинення юридичної особи на підставі її рішення.

Для державної реєстрації рішення про припинення юридичної особи, прийнятого її учасниками або відповідним органом юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - відповідним державним органом, подаються такі документи:

1) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про припинення юридичної особи;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, яким затверджено персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків (або відомості про серію та номер паспорта - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), строк заявлення кредиторами своїх вимог, - у разі відсутності зазначених відомостей у рішенні учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - у рішенні відповідного державного органу, про припинення юридичної особи (ч. 9 ст. 17 Закону №755-IV).

Для державної реєстрації зміни складу комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), голови комісії або ліквідатора подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про зміни (ч. 11 ст. 17 Закону №755-IV).

Для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації на підставі рішення про припинення юридичної особи, прийнятого учасниками юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідних державних органів, або судового рішення про припинення юридичної особи, не пов'язаного з її банкрутством, після закінчення процедури припинення, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;

2) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню (ч. 12 ст. 17 Закону №755-IV).

Підставами для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації, згідно з ч. 1 ст. 27 Закону №755-IV є:

1) подання документів або відомостей, визначених цим Законом, не в повному обсязі;

2) невідповідність документів вимогам, установленим статтею 15 цього Закону;

3) невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

4) невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

5) невідповідність реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) відомостям, наданим відповідно до статті 13 цього Закону;

6) несплата адміністративного збору або сплата не в повному обсязі;

7) подання документів з порушенням встановленого законодавством строку для їх подання.

Зупинення розгляду документів з підстав, не передбачених цією статтею, не допускається (ч. 2 ст. 27 Закону №755-IV).

Підстави для відмови у державній реєстрації передбачено ч. 1 ст. 28 Закону №755-IV, а саме:

1) документи подано особою, яка не має на це повноважень;

2) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони проведення реєстраційної дії;

3) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення про арешт корпоративних прав - у разі державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв'язку із зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи;

4) не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;

5) документи суперечать вимогам Конституції та законів України;

6) документи суперечать статуту громадського формування;

7) порушено встановлений законом порядок створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи;

8) невідповідність найменування юридичної особи вимогам закону;

9) щодо засновника (учасника) юридичної особи, що створюється, проведено державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;

10) щодо юридичної особи, стосовно якої подано заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов'язаних із зміною засновників (учасників) юридичної особи, проведено державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;

11) документи для державної реєстрації припинення юридичної особи подані:

раніше строку, встановленого цим Законом;

щодо юридичної особи, що припиняється в результаті її ліквідації та є засновником (учасником) інших юридичних осіб та/або має не закриті відокремлені підрозділи;

в Єдиному державному реєстрі відсутній запис про державну реєстрацію юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення;

щодо акціонерного товариства, стосовно якого надійшли відомості про наявність нескасованої реєстрації випуску акцій;

щодо юридичної особи - емітента цінних паперів, стосовно якого надійшли відомості про наявність нескасованих випусків цінних паперів;

щодо юридичної особи, що ліквідується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

щодо юридичної особи, що реорганізується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відсутній узгоджений план реорганізації юридичної особи;

щодо юридичної особи, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування;

щодо юридичної особи, стосовно якої надійшли відомості про відкрите виконавче провадження;

щодо юридичної особи, стосовно якої відкрито провадження у справі про банкрутство.

Судом встановлено, що державним реєстратором Управління державної реєстрації Львівської міської ради керуючись екстериторіальним принципом 23.05.2016 року прийнято документи для проведення реєстраційної дії «Зміна складу комісії з припинення/виділу» юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області від Бохонко Г.І., а саме: наказ міністерства 1348/5 та довіреність б/н (том 1 а.с. 96-104). Подана довіреність за підписом голови ліквідаційної комісії Ханас І.І., якою доручено Бохонко Г.І. подати документи про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Однак, суд звертає увагу сторін на те, що довіреність, видана Ханас І.І. як головою ліквідаційної комісії, якою доручено Бохонко Г.І. подати документи державному реєстратору, не містить дати її вчинення.

Відповідно до ч.3 ст.247 ЦК України, довіреність, у якій не вказана дата її вчинення, є нікчемною.

Окрім того, вищенаведені обставини також встановлені постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/1819/16, якою визнано протиправним та скасовано запис державного реєстратора Управління державної реєстрації Львівської міської ради від 23.05.2016 року № 14161110011000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області.

Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відтак, документи для проведення реєстраційної дії «Зміна складу комісії з припинення/виділу» подані особою, яка не має повноважень, що в силу п.1 ч.1 ст.28 Закону №755-IV є підставою для відмови у державній реєстрації.

Таким чином позовна вимога щодо визнання протиправною та скасування реєстраційної дії №14161420010000044 від 23.05.2016 року державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради «Зміна складу комісії з припинення/виділу» юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 08.02.2017 року головою ліквідаційної комісії Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області Ханас І.І. повторно скеровано державному реєстратору документи для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, а саме: опис документів, заява та архівна довідка (том 1 а.с.87-92).

Державним реєстратором ОКП ЛОР "БТІ та ЕО" Возним Л.Є 08.02.2017 року до Єдиного державного реєстру повторно внесено запис №14161110013000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області.

Однак, реєстраційна дія «Зміна складу комісії з припинення/виділу» про внесення 23.05.2016 року інформації щодо голови ліквідаційної комісії Ханас І.І. вчинена з порушенням вимог ЦК України та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Подання документів державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації 08.02.2017 року здійснено особою, повноваження якої не були належним чином оформлені та зареєстровані, як головою ліквідаційної комісії. що в силу п.1 ч.1 ст.28 Закону №755-IV є підставою для відмови у державній реєстрації припинення юридичної особи.

З огляду на вищенаведене, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування запису державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради від 08.02.2017 року №14161110013000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області, - підлягають до задоволення.

2. Щодо позовних вимог про визнання протиправними дії Самбірської районної державної адміністрації Львівської області з адресування архівної довідки №01-23/116 від 07.02.2017 архівним відділом Самбірської районної державної адміністрації Львівської області державному реєстратору юридичних та фізичних осіб-підприємців.

07.02.2017 архівним відділом Самбірської районної державної адміністрації Львівської області надано відповідь Державному реєстратору юридичних і фізичних осіб-підприємців про те, що документи Самбірського міськрайонного управління юстиції, а саме з постійного зберігання за 1999-2016 роки в кількості 108 справ здані в архів на постійне зберігання, з кадрових питань (особового складу), тимчасового терміну зберігання за 1999-2016 роки в кількості 146 справ, здані в головне територіальне управління юстиції у Львівській області, реєстраційні справи у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та реєстраційні справи у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців передані в Самбірську міську раду та Самбірську районну державну адміністрацію.

Відповідно до ЗУ "Про Національний архівний фонд та архівні установи" архівна довідка - документ архівної установи, оформлений відповідно до законодавства, що містить інформацію про предмет запиту на підставі архівних документів із зазначенням їх пошукових даних.

Національний архівний фонд України є складовою частиною вітчизняної і світової культурної спадщини та інформаційних ресурсів суспільства, перебуває під охороною держави і призначений для задоволення інформаційних потреб суспільства і держави, реалізації прав та законних інтересів кожної людини.

Таким чином, оскаржувана довідка є документом, що містить інформацію, але не є документом (актом індивідуальної дії), який може бути скасовано, або визнаним таким, що виданий з порушенням.

Окрім того, відповідно до п.48 розпорядження голови Самборської райдержадміністрації від 08 травня 2013 року №139 встановлено, що для вихідних документів посилання на реєстраційний індекс і дату документа включає в себе реєстраційний індекс і дату документа, є обов'язковим, якщо на нього надається відповідь. Архівна довідка не є документом, який дає відповідь на той чи інший документ, а лише містить інформаційний характер.

Відтак, позовна вимога про визнання протиправними дій Самбірської районної державної адміністрації Львівської області з адресування архівної довідки №01-23/116 від 07.02.2017 архівним відділом Самбірської районної державної адміністрації Львівської області державному реєстратору юридичних та фізичних осіб-підприємців не підлягає до задоволення.

3. Щодо вимоги про зобов`язання Міністерства юстиції України прийняти рішення, провести процедуру ліквідації юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З вищезазначеної норми Конституції України слідує, що кожен орган державної влади зобов'язаний діяти виключно в межах передбачених чинним законодавством. Відповідно, суд при вирішенні питання щодо правомірності дій (бездіяльності) суб'єкта владних повноважень може вирішувати питання щодо відповідності таких дій нормам чинного законодавства, однак не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які віднесені по компетенції цього органу державної влади.

Отже, суд не може підміняти державний орган та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень та з позицією Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що завдання суду при здійсненні його контрольної функції полягає не в тому, щоб підміняти органи влади держави, і суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю позицією.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно наказу Міністерства юстиції України від 01.03.2016 року №572/5 "Про ліквідацію територіальних управлінь юстиції", на виконання п.1 постанови КМ України від 11.02.2016 року №99 "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги", ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції згідно з переліком, утворено ліквідаційні комісії територіальних управлінь юстиції та затверджено їх персональний склад згідно додатками 2-26.

Відтак слід відмовити у задоволенні вимоги про зобов`язання Міністерства юстиції України прийняти рішення, провести процедуру ліквідації юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області відповідно до вимог законодавства.

4. Щодо позовної вимоги про визнання протиправними дії вчинені 6-8 лютого 2017 року Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області по припиненню юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області.

Як встановлено судом, КМУ 11.02.2016 року прийнято Постанову №99 "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної допомоги". П.1 цієї постанов вказано "ліквідувати, як юридичні особи публічного права територіальні орна Міністерства юстиції за переліком згідно з додатком. В обсяг даного переліку входить, зокрема, Самбірське міськрайонне управління юстиції".

Відповідно до Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою КМУ від 02.07.20147 №228 та на виконання п.1 Постанови КМУ від 11.02.2016 №99 Міністерством юстиції прийнято наказ від 01.03.2016 №572 "Про ліквідацію територіальних управлінь юстиції", відповідно до якого утворено ліквідаційні комісії територіальних управлінь юстиції та затверджено їх персональний склад, який визначено згідно додатку 13 до наказу МЮУ від 01.03.2016 №572/5.

П.6 Наказу МЮУ від від 01.03.2016 №572/5 визначено обов'язки начальників Головних територіальних управлінь юстиції в областях та місті Києві.

Зокрема:

- своєчасне подання територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про заплановане вивільнення працівників у зв'язку із ліквідацією управлінь юстиції;

- надати первинним профспілковим організаціям інформацію щодо звільнення працівників у зв'язку з ліквідацією територіальних органів Міністерства юстиції;

- вжити інших заходів, пов'язаних з ліквідацією управлінь юстиції та дотримання порядку вивільнення працівників юридичних осіб, що ліквідовуються.

Судом встановлено, що начальником ГТУЮ у Львівській області Жукровським Я.І. 02.03.2016 подано звітність форми №4-ПН (інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці) на виконання вимог п.6 Наказу та відповідно до статті 48 ЗУ "Про зайнятість населення", ст..49-2 Кодексу законів про працю України. Суд зазначає, що всіх працівників Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області персонально попереджено про наступне вивільнення із займаної посади, що підтверджується їхніми особистими підписами під попередженнями.

Окрім того, начальником надано первинній профспілковій організації інформацію про звільнення працівників у зв'язку з ліквідацією територіальних органів юстиції.

Відтак, суд зазначає, що всі обов'язки начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області, які були визначені Наказом МЮУ щодо ліквідації територіальних управлінь юстиції (Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області) виконано вчасно та відповідно до вимог чинного законодавства.

Окрім того, постановою Львівського окружного адміністративного суду від 02.12.2016 у справі №813/1819/16 визнано протиправним та скасовано запис державного реєстратора Управління державної реєстрації Львівської міської ради від 23.05.2016 року № 14161110011000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області. Підставою для скасування запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи була невідповідність довіреності, яка подавалася державному реєстратору, що було встановлено рішенням постановою Львівського окружного адміністративного суду від 02.12.2016 у справі №813/1819/16.

Підставою для подання (повторно) оновленого пакету документів для внесення запису 08.02.2017 став Наказ МЮУ від 01.03.2016 №572/5, відтак дії вчинені 6-8 лютого 2017 року Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області по припиненню юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області є законними та відповідають нормам чинного законодавства.

Таким чином, позовні вимоги в частині визнання протиправними дій вчинених 6-8 лютого 2017 року Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області по припиненню юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області не підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи вищенаведене, перевіривши обставини, визначені ч.2 ст.2 КАС України, суд дійшов до висновку, що позов слід задоволити частково, а саме визнати протиправною та скасувати реєстраційну дію №14161420010000044 від 23.05.2016 року державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради; визнати протиправним та скасувати запис державного реєстратора Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" від 08.02.2017 року №14161110013000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області. У задоволенні позовної вимоги про визнання протиправними дій Самбірської районної державної адміністрації Львівської області щодо адресування архівної довідки №01-23/116 від 07.02.2018 року архівним відділом Самбірської районної державної адміністрації Львівської області державному реєстратору юридичних та фізичних осіб - підприємців - відмовити. У задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій, вчинених 6-8 лютого 2017 року Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області по припиненню юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області - відмовити. У задоволенні позовної вимоги про зобов'язання Міністерства юстиції України прийняти рішення, провести процедуру ліквідації юридичної особи Самбірського районного управління юстиції Львівської області та юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області відповідно до вимог законодавства - відмовити.

Відповідно ст.139 КАС України слід стягнути з Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради на користь ОСОБА_1 640 грн. сплаченого судового збору та стягнути з Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" на користь ОСОБА_1 640 грн. сплаченого судового збору.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати реєстраційну дію №14161420010000044 від 23.05.2016 року державного реєстратора Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради.

Визнати протиправним та скасувати запис державного реєстратора Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" від 08.02.2017 року №14161110013000044 про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області.

У задоволенні позовної вимоги про визнання протиправними дії Самбірської районної державної адміністрації Львівської області щодо адресування архівної довідки №01-23/116 від 07.02.2017 року архівним відділом Самбірської районної державної адміністрації Львівської області державному реєстратору юридичних та фізичних осіб - підприємців - відмовити.

У задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій, вчинених 6-8 лютого 2017 року Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області по припиненню юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області - відмовити.

У задоволенні позовної вимоги про зобов'язання Міністерства юстиції України прийняти рішення, провести процедуру ліквідації юридичної особи Самбірського районного управління юстиції Львівської області та юридичної особи Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області відповідно до вимог законодавства - відмовити.

Стягнути з Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради (адреса:79000, м. Львів, вул.Городоцька,229) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) 640 грн. сплаченого судового збору.

Стягнути з Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" (адреса: 79024, м. Львів, вул. В. Липинського, 54) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) 640 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений та підписаний 21.05.2018 року.

Суддя Карп`як О.О.