Постанова № 74051686, 11.05.2018, Апеляційний суд Харківської області

Дата ухвалення
11.05.2018
Номер справи
638/14631/14-ц
Номер документу
74051686
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________

Провадження № 22ц/790/2231/18 Головуючий 1 інст. – Хайкіна В.М.

Справа № 638/14631/14-ц Суддя - доповідач - Кісь П.В.

Категорія: договірні

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 травня 2018 року Апеляційний суд Харківської області у складі:

головуючого судді - Кіся П.В.,

суддів: - ОСОБА_1

- ОСОБА_2

розглянув в порядку письмового провадження апеляційною скаргою ОСОБА_3 на заочне рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 27 листопада 2017 року по цивільній справі за позовом Харківської міської ради до ОСОБА_3, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору: Департамент економіки комунального майна Харківської міської ради про відшкодування збитків у вигляді упущеної вигоди та за позовом Департамент економіки комунального майна Харківської міської ради до ОСОБА_3 про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова, -

ВСТАНОВИВ:

28.08.2014 року Харківська міська рада звернулась до суду з позовом в якому просила стягнути з ОСОБА_3 відшкодування збитків у вигляді упущеної вигоди у розмірі 172804 грн. 34 коп.

В обґрунтування позовних вимог посилалась на те, що відповідно до декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованої інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області від 30.09.2013 року за №ХК 182132700607, індивідуальний (садибний) житловий будинок літ. А-2 з підвалом літ. Аn, прибудовою літ. А, входом до підвалу літ. а1, ганком літ. а2, терасою літ. а3, балконом літ. а4, балконом літ. а5, балконом літ. а6, банею літ. Б, підвалом літ. В, навісом літ.Г загальною площею 485, 4 кв.м. по вул. Батумській, б/н у м. Харкові прийнято до експлуатації. Замовником будівництва за даною декларацією є ОСОБА_3, визначений законом та порядком обов’язок ОСОБА_3 не виконано та не укладено з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради договір про пайову участь до прийняття об’єкта будівництва до експлуатації.

Листами управління соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна від 28.11.2013 року №642/0/114-13 та від 21.10.2013 року №539/0/114-13 ОСОБА_3 було повідомлено про необхідність виконання вимог закону та направлено на підписання проект договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова. Відповіді на вказані листи від ОСОБА_3 не надійшли. Такими діями забудовника порушуються права та інтереси територіальної громади міста Харкова в особі Харківської міської ради на отримання коштів, пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, які мають використовуватися для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова. Відповідно до проведеного Департаментом економіки та комунального майна розрахунку кошторисна вартість будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку загальною площею 485, 4 кв.м. по вул. Батумській, б/н у м. Харкові, яке було прийнято в експлуатацію на підставі декларації про готовність об’єкта до експлуатації 30.09.2013року за №ХК 182132700607 становить 3927371,40 грн. Розмір пайової участі, що підлягала б перерахуванню до місцевого бюджету, становить 4 % від вищевказаного розміру кошторисної вартості будівництва, тобто 172 804,34 грн.

26.02.2016 року Департамент економіки комунального майна Харківської міської ради як третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору звернувся до суду із самостійними позовними вимогами, в якому просив визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між ОСОБА_3 та Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради, в редакції, яка зазначена у позові.

В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що обов'язок звернутися до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту Законом покладено саме на замовника такого будівництва та укладання договору пайової участі є обов’язковим. Ухилення замовника від укладення договору пайової участі, є порушенням зобов'язань та вимог, які прямо передбачені Законом, такими діями забудовника порушуються права та інтереси територіальної громади міста Харкова на отримання пайових внесків, чим завдається майнова шкода місцевому бюджету. Відповідно до Порядку, пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова у розмірі 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків. Залучення замовників здійснюється на підставі договорів про пайову участь, які укладається з Департаментом економіки та комунального майна.

Відповідно до декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованої інспекцією ДАБІ у Харківській області 30.09.2013 року за №ХК 182132700607, об’єкт будівництва: індивідуальний (садибний) житловий будинку (літ. А-2), підвал (літ.Аn), прибудова (літ.а), вхід до підвалу (літ. а1), ганок (літ. а2), тераса (літ. а3), балкони (літ. а4, а5, а6), баня (літ. Б), підвал (літ. В), навіс (літ. Г) по вул. Батумська, б/н у м. Харкові прийнято до експлуатації. У пункт 7 декларації зазначена інформація про земельну ділянку по вул. Батумська, б/н у м. Харкові, кадастровий номер 6310136300:16:013:0308, цільове призначення – для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови, підстава: державний акт на право власності на земельну ділянку від 09.06.2011 року, серія ЯЛ № 835168, виданий Харківською міською радою Харківської області. Замовником об’єкта будівництва за даною декларацією є ОСОБА_3

Визначений Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядком пайової участі, обов'язок відповідачем не виконано та не укладено з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради відповідного договору про пайову участь.

Заочним рішенням Дзержинського районного суду м. Харкова від 27 листопада 2017 року у задоволенні позову Харківської міської ради – відмовлено.

Позов Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до задоволено.

Суд вирішив визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між ОСОБА_3 та Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради.

В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просить рішення в частині задоволення позовних вимог скасувати та ухвалити нове в цій частині, яким відмовити у задоволені позовних вимог в повному обсязі.

Вважає рішення суду необґрунтованим та таким, що постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також невідповідності висновків суду обставинам справи.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт зазначає, що задовольнивши позовні вимоги, про визнання укладеним договору про пайову участь, суд не врахував, що обов'язок відповідача на укладення основного договору про пайову участь залежить від факту укладення попереднього договору про пайову участь.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

В редакції договору на пайову участь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради міститься розмір пайової участі відповідача, який дорівнює 172804 грн. 34 коп., який не відповідає вартості будівництва об'єкта, яка згідно Декларації про готовність об'єкта до експлуатації становить 1841762 грн. (4% пайової участі дорівнює 73670,48 грн.).

Під час розгляду справи в суді першої інстанції відповідач не мав можливості подання до суду письмових доказів щодо розміру загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, а саме кошторису на роботи по об'єкту будівництва житлового будинку за адресою м. Харків, вул. Батумська, б. 4, оскільки справу було розглянуто в заочному порядку.

Харківська міська рада та Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради подали відзиви на апеляційну скаргу, в яких просили заочне рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 27.11.21017 року залишити без змін, як таке яке ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, а також посилались на те, що для об'єктів, які збудовані (реконструйовані) без відповідного дозволу на виконання будівельних робіт, кошторисна вартість визначається відповідно до абз. 2 п. 3.6. Порядку на підставі експертної оцінки уповноваженої організації, що має право на її проведення.

У разі не укладення замовником договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова до введення об'єкта в експлуатацію розмір пайової участі збільшується на 10 % відповідно до п.5.5. Порядку.

Харківська міська рада та Департамент економіки та комунального майна Харківської міської радипосилались на те, що у наданих ОСОБА_3 матеріалах знаходиться копія висновку ПП «Оціночна фірма «АКТИВ», щодо вартості житлового будинку без урахування ПДВ. Для здійснення розрахунку пайової участі апелянт повинен надати звіт про оцінку в повному обсязі та відповідний сертифікат суб'єкта оціночної діяльності.

Враховуючи дані, що містяться у наданій копії висновку, величина пайової участі ОСОБА_3 у розвитку інфраструктури м. Харкова складе 95 150,39 грн. (з урахуванням ПДВ).

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з огляду на таке.

Згідно ч. 3 ст. 3 ЦПК України ( в ред. Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ) провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

У відповідності до статті 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог Харківської міської ради суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не доведено, що він міг і повинен був отримати визначені доходи від відповідача у розмірі 172804, 34 грн., і тільки дії відповідача стали єдиною і достатньою причиною, яка позбавила його можливості отримати вказаний прибуток.

В цій частині рішення суду не оскаржувалось, тому не підлягає перегляду.

Задовольняючи позовні вимоги Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради суд першої інстанції посилався на те, що існує пряма вказівка закону обов'язковість пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту шляхом укладення відповідного договору, в якому визначаються величина пайової участі, відповідач зобов'язаний укласти зазначений договір. Відмова відповідача від укладання договору грубо порушує права та обов'язки територіальної громади міста Харкова.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції.

Матеріалами справи встановлено, що Відповідно до декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованої інспекцією ДАБІ у Харківській області 30.09.2013 року за №ХК 182132700607, об’єкт будівництва: індивідуальний (садибний) житловий будинку (літ. А-2), підвал (літ.Аn), прибудова (літ.а), вхід до підвалу (літ. а1), ганок (літ. а2), тераса (літ. а3), балкони (літ. а4, а5, а6), баня (літ. Б), підвал (літ. В), навіс (літ. Г) по вул. Батумська, б/н у м. Харкові прийнято до експлуатації (а. с. 181).

У пункт 7 декларації зазначена інформація про земельну ділянку по вул. Батумська, б/н у м. Харкові, кадастровий номер 6310136300:16:013:0308, цільове призначення – для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови, підстава: державний акт на право власності на земельну ділянку від 09.06.2011 року, серія ЯЛ № 835168, виданий Харківською міською радою Харківської області.

При цьому, замовником об’єкта будівництва за даною декларацією є ОСОБА_3

Відповідно до ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник об'єкту будівництва зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту (окрім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті) та укласти договір про пайову участь з органом місцевого самоврядування.

Законом встановлено строки, упродовж яких мають укладатися договори про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту - не пізніше ніж 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника будівництва щодо його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Згідно з ч.1.ст.40 цього Закону, порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Відповідно до ст. 143 Конституції України органи місцевого самоврядування вирішують питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції.

Згідно зі ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими для виконання на відповідній території.

На виконання п. 1 ст. 40 Закону рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 09.11.2011 № 804, затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова (далі Порядок), який містить механізм залучення до пайової участі, порядок укладення договорів та розрахунку розміру величини пайового внеску.

Вказаний Порядок був прийнятий та оприлюднений Харківською міською радою, тому відповідно до норм ч. 1 ст. 144 Конституції України, є нормативно-правовим актом, і є обов'язковим до виконання на території м. Харкова.

Рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 22.05.2013 № 319 внесені зміни до рішення виконавчого комітету від 09.11.2011 № 804, в частині викладення у новій редакції Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова та затвердження типового попереднього договору та договору про пайову участь.

Відповідно до цього Порядку пайова участь у розвитку інфраструктури м. Харкова є обов'язковою для всіх замовників (фізичних осіб - підприємців, фізичних та юридичних осіб), які мають намір здійснити нове будівництво, реконструкцію, розширення, капітальний ремонт, технічне переоснащення та реставрацію (далі - будівництво) об'єкта містобудування на території м. Харкова, незалежно від форми власності замовника, розташування та функціонального призначення об'єкта будівництва.

Пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова у розмірах: 10% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для нежитлових будівель та споруд та 4% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для житлових будинків.

Залучення замовників до пайової участі здійснюється шляхом укладання договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова, які укладаються з Департаментом економіки та комунального майна ХМР.

Відповідно до пункту 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зі змісту даної статті слідує, що договором є домовленість сторін, що виражає узгоджену волю сторін, яка спрямована на досягнення конкретної мети, тобто договір це юридичний факт, на підставі якого виникають цивільні права та обов`язки.

Приписами ст. 627 ЦК України встановлено, що відповідно до ст. 6 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Крім того, за ст. 640 ЦК України договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії. Договір, що підлягає нотаріальному посвідченню, є укладеним з дня такого посвідчення.

На виконання положень Порядку, листом управління соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна від 28.11.2013 року №642/0/114-13 та від 21.10.2013 року №539/0/114-13 поінформовано ОСОБА_3 про необхідність звернення до виконавчих органів Харківської міської ради для укладення договору про пайову участі у розвитку інфраструктури м. Харкова. (том 1 а.с. 182)

Звернень від ОСОБА_3 ні до Департаменту економіки та комунального майна, ні до Харківської міської ради не надходило.

Так, у відповідності до ст. 641 ЦК України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття. Пропозиція укласти договір може бути відкликана до моменту або в момент її одержання адресатом. Пропозиція укласти договір, одержана адресатом, не може бути відкликана протягом строку для відповіді, якщо інше не вказане у пропозиції або не випливає з її суті чи обставин, за яких вона була зроблена.

Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом. Особа, яка прийняла пропозицію, може відкликати свою відповідь про її прийняття, повідомивши про це особу, яка зробила пропозицію укласти договір, до моменту або в момент одержання нею відповіді про прийняття пропозиції (ст. 642 ЦК України).

Статтею 643 ЦК України передбачено: якщо у пропозиції укласти договір вказаний строк для відповіді, договір є укладеним, коли особа, яка зробила пропозицію, одержала відповідь про прийняття пропозиції протягом цього строку.

Відповідно до декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованої інспекцією ДАБІ у Харківській області 30.09.2013 року за №ХК 182132700607, об’єкт будівництва: індивідуальний (садибний) житловий будинку (літ. А-2), підвал (літ.Аn), прибудова (літ.а), вхід до підвалу (літ. а1), ганок (літ. а2), тераса (літ. а3), балкони (літ. а4, а5, а6), баня (літ. Б), підвал (літ. В), навіс (літ. Г) по вул. Батумська, б/н у м. Харкові прийнято до експлуатації (а. с. 181).

Розділом 5 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова урегульоване питання залучення замовників до пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у разі ухилення від укладання договору.

Відповідно до п. 5.3. Порядку у разі ухилення замовника від виконання вимог, вказаних у листі-повідомленні щодо укладання договору пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у добровільному порядку, Департамент економіки та комунального майна вчиняє наступні дії:- на підставі наявної інформації та у відповідності до цього Порядку проводить розрахунок величини пайової участі замовника у розвитку інфраструктури;- готує два примірники договору пайової участі у розвитку інфраструктури з додатками;- надсилає підписані два примірники договору з додатками замовнику будівництва рекомендованим поштовим відправленням.

Розрахунок величини пайової участі здійснюється на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта згідно зведеного кошторисного розрахунку, а у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами та правилами, вона визначається виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України показників опосередкованої вартості (п.5.4. Порядку).

Замовник будівництва, який одержав проект договору з додатками, у разі згоди з його умовами, оформляє договір відповідно до вимог чинного законодавства (підписує, якщо юридична особа - скріплює печаткою) та повертає один примірник договору з додатками Департаменту економіки та комунального майна, або повідомляє Департамент про прийняття умов договору (надсилає відповідний лист, факсограму тощо) у двадцятиденний строк після одержання договору (п. 5.6. Порядку).

Спори, пов'язані з укладенням договору пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури м. Харкова, обов'язковість укладення яких встановлена законом, в тому числі при ухиленні від укладення договору однієї або обох сторін, вирішуються в судовому порядку (п. 5.10. Порядку).

День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше (п. 5.11. Порядку).

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що такими діями забудовника порушуються права та інтереси територіальної громади міста Харкова на отримання коштів, пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, які мають використовуватися для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова.

Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Статтею 14 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що відмова відповідача від укладання договору грубо порушує права та обов'язки територіальної громади міста Харкова та суперечить вимогам чинного законодавства.

Разом з цим, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, оскільки, як вірно зазначено в апеляційній скарзі, що під час розгляду справи в суді першої інстанції відповідач не мав можливості подання до суду письмових доказів щодо розміру загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, а саме кошторису на роботи по об'єкту будівництва житлового будинку за адресою м. Харків, вул. Батумська, б. 4, оскільки справу було розглянуто в заочному порядку.

Відповідно до висновку оціночної фірми «Актив» ринкова вартість житлового будинку за адресою: м. Харків, вул. Батумська, буд.4/41-В площею 485 кв.м. становить 1 802 090, 53 грн. без урахування ПДВ.

Однак, відповідно до Національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2003 «Правила визначення вартості будівництва» до зведеного кошторисного розрахунку вартості об'єкта будівництва включаються: податки, збори, обов'язкові платежі, встановлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва.

У разі не укладення замовником договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова до введення об'єкта в експлуатацію розмір пайової участі збільшується на 10 % відповідно до п.5.5. Порядку.

Враховуючи дані, що містяться у наданій копії висновку, величина пайової участі ОСОБА_3 у розвитку інфраструктури м. Харкова з урахуванням податків та п.5.5. Порядку складе 95 150 грн. 39 коп.

Тому з урахуванням вищезазначеного та вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, ОСОБА_3 повинна перерахувати до бюджету м. Харкова кошти на створення і розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова у розмірі 95 150,39 грн. (з урахуванням ПДВ).

Відтак оскаржуване заочне рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 27 листопада 2017 року слід змінити в частині пункт 2.1.1 договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова виклавши його в такій редакції: «Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова (код платежу – 24170000, рахунок – 31518921700002, МФО – 851011, код ЄДРПОУ – 37999649, банк – ГУДКСУ у Харківській області, одержувач – УДКСУ у місті Харкові Харківської області) коштів у розмірі 95 150 (дев’яносто п’ять тисяч сто п’ятдесят) грн. 39 коп.»

Керуючись ст. ст.371, 374, 379, 376, 389 ЦПК України (в редакції закону №2147- V 111 від 03.10.2017 р.), апеляційний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.

Заочне рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 27 листопада 2017 року змінити в частині пункт 2.1.1 договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова виклавши його в такій редакції: «Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова (код платежу – 24170000, рахунок – 31518921700002, МФО – 851011, код ЄДРПОУ – 37999649, банк – ГУДКСУ у Харківській області, одержувач – УДКСУ у місті Харкові Харківської області) коштів у розмірі 95 150 (дев’яносто п’ять тисяч сто п’ятдесят) грн. 39 коп.»

В іншій частині рішення суду залишити без змін

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складено 11 травня 2018 року.

Головуючий – П.В. Кісь

Судді: І.В. Бурлака

ОСОБА_2