
221/1282/18
3/221/664/2018
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2018 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Овчиннікова О.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1, 06.02.1979року народження, що народився у м.Макіївка Донецької області, громадянина України, не працюючого, що зареєстрований та мешкає у м.Макіївка Донецької області, по вул. Дзержинського, 24/190, НОМЕР_1 виданий 04.11.2016 року Приморським РВу м.Маріуполі ГУ ДМС України в Донецькій області, ІНН НОМЕР_2,
щодо скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
24.02.2018 року о 10.20 год. ОСОБА_1, здійснюючи перетин перетин лініі розмежування через КПВВ «Гнутове» автомобілем НОМЕР_3 д/н АН АН 8804 НМ, у напрямку м.Макіївки Донецької області, що є непідконтрольною територією, перевозив електротовари у кількості 594 одиниці на загальну суму 20 747, 21 грн., тим самим порушив Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. N 99, здійснюючи перевозку товарів на суму, що перевищує 10000 грн. на одну особу та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з*явився, про причини неявки не повідомив.
Представник ОСОБА_1 подав заперечення, у яких вказав, що 24.02.2018 року старшим уповноваженим ОВС-1 взводу УОЗ на ОТ зак.АТО ДФС України в Донецькій області за участю членів фіскального наряду в ході перевірки у ОСОБА_1 було виявлено електротовари у кількості 594 одиниці на суму 20 747, 21 грн., після чого складено протокол відносно нього. У вказаному протоколі не вказано об*єктивної сторони правопорушення, оскільки диспозиція ст.204-3 ч.1 передбачає адміністративну відповідальність за порушення порядку переміщення товарів в район або з району проведення АТО, до якої відноситься м.Макіївка Донецької області. Однак у протоколі не вказано, звідки ОСОБА_1Г переміщував товари,- що, на його думку, свідчить про відсутність об*єктивної сторони правопорушення. Також, у протоколі вказано, що ОСОБА_1 здійснював переміщення у напрямку м.Макіївки, однак лише переміщення особи не є порушенням ст. 204-3 ч.1 КУпАП. Окрім того, у протоколі не вказано данних членів фіскального наряду, які приймали участь у проведенні перевірки та складанні протоколу. У протоколі не вказано, який саме товар та у якій кількості начебто переміщував ОСОБА_1 та відсутні відомості щодо власника товару. Вважає що вказані обставини неможливо визнавати належними доказами, а тому провадження у справі підлягає закриттю через відсутність події та складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
Наказом Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за № 39 від 24.03.2017 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.03.2017 року за № 417/30285 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», затверджено Перелік товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення. Пунктом 4 зазначеного Переліку встановлено обсяг товарів (крім особистих речей та підакцизних товарів), що переміщуються фізичними особами: через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу;
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, його письмовими поясненнями на окремому аркуші, що містяться у матеріалах справи.
Санкцією статті 204-3 ч.1 КУпАП передбачено накладення на винну особу стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 - 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією товарів
Відповідно до ст..29 КУпАП, конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об*єктом правопорушення, полягає у примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України. ОСОБА_1 не надав доказів належності товарів іншій особі, тому вилучене майно підлягає конфіскації на користь держави.
Враховуючи обставини справи, вважаю необхідним застосувати до ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу у розмірі передбаченому санкцією ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, із застосуванням конфіскації товарів, які є його власністю.
На підставі ст.4 ч.2 п.5 ЗУ "Про судовий збір" підлягає стягненню з особи, яку притягнуто до адмінвідповідальності, до спеціального фонду Держбюджету України судовий збір в сумі 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, постановою КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», ЗУ «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 170 (сто сімдесят) грн., які сплатити на розрахунковий рахунок 31119106700179, МФО 834016, ОКПО 34686799, код доходу 21081100.
Конфіскувати в дохід держави вилучені у ОСОБА_1 ( згідно протоколу вилучення № 0081 від 24.02.2018 року) та передані йому на відповідальне зберігання за адресою: вул.Дзержинського, 24/190 м.Макіївка Донецької області предмети у кількістю 594 одиниці на загальну суму 20747,21 грн:
- світильник гаражний 5 метрів у кількості 3 одиниці;
- світильник гаражний 10 метрів у кількості 3 одиниці;
- світильник гаражний без шнура ( факел з вимикачем) - 1 одиниця;
- термоусаживаєма трубка 20 мм ( 100м) у кількості 30 одиниць;
- термоусаживаєма трубка 16 мм (100м) у кількості 30 одиниць;
- термоусаживаєма трубка 2 мм (200 м) у кількості 30 одиниць;
- термоусаживаєма трубка 3 мм ( 200м) у кількості 30 одиниць;
- мультимер ДТ-830 LN- 2 одиниці;
- мультимер ДТ-33 LN- 1 одиниця;
- дзвоник шкільний Д 75- 20 одиниць;
- трійник ялинка YK 310 ( 40) - 40 одиниць;
- перехідник для лампочки з Е14 на Е 27 цоколі -12 одиниць;
- перехідник для лампочки з Е27 на Е 14 цоколі -12 одиниць;
- пускатель Д18 220 В- 5 одиниць;
- пускатель Д 25 220 В- 5 одиниць;
- пускатель Д 12 220 В- 5 одиниць;
- АВВ SH 201-10- 20 одиниць;
- АВВ SH 201-20- 20 одиниць;
- АВВ SH 201-25*- 100 одиниць;
- АВВ SH 201-32- 1 одиниця;
- АВВ SH 201-25- 3 одиниці;
- АВВ SH 203-16- 1 одиниця;
- Дзвоник шкільний - 5 одиниць
- Ланцюг Swissnox 45- 30 одиниць;
- Шина Swissnox 45- 30 одиниць;
- шестерні до електропили в асортименті- 20 одиниць;
- автоматика+ редуктор компресор- 10 одиниць;
- конденсатор 30 40 250 мкф- 15 одиниць;
- кнопка бетонозмішувалки- 10 одиниць;
- шланг 14*5; 11*5- 100 одиниць.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352 ( триста п*ятдесят дві) грн. 40 грн до спеціального фонду Державного бюджету України на р/р 31215256700001, КОД ЄДРПОУ (суду): 02895840, КОД ЄДРПОУ (банку): 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, МФО: 820019, отримувач коштів- ГУК у. м. Києві /м. Київ/ 22030106, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз’яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови, та може бути пред’явлена до виконання протягом 3 - х місяців, до 15.08.2018 року.
Суддя О.С. Овчиннікова