ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2009 року № 22а-14926/08/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
Головуючого судді Ніколіна В.В.,
суддів: Обрізка І.М., Ліщинського А.М.,
при секретарі судового засідання Тарнавській Л.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Стрийському район Львівської області на постанову господарського суду Львівської області від 29 вересня 2008 року у справі за позовом Державного підприємства «Стрийський вагоноремонтний завод» до Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0002061703/0 від 03.06.2008 року, -
В С Т А Н О В И Л А :
В червні 2008 року Державне підприємство «Стрийський вагоноремонтний завод» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0002061703/0 від 03.06.2008 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилався на те, що ДПІ у Стрийському районі було проведено планову виїзну документальну перевірку ДП „Стрийський вагоноремонтний завод" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства. За результатами перевірки складено Акт №842/23-4/20770332 від 21.05.2008 року. На підставі зазначеного Акту податковою інспекцією 03.06.2008 року було прийнято податкове повідомлення-рішення №0002061703/0, яким позивачу визначено податкове зобов'язання за платежем - податок з підприємств і організацій - власників транспортних засобів в розмірі 3 658,50 грн. з них 2 439,00 грн. - основний платіж та 1 219,50 грн. - штрафна санкція.
Своє рішення податковий орган мотивує тим, що позивачем порушено ст.5 та ст.6 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів".
ДП „Стрийський вагоноремонтний завод" не погодилось із зазначеними вище податковим повідомленням-рішенням, просило визнати його нечинним.
Постановою господарського суду Львівської області від 29 вересня 2008 року позов Державного підприємства «Стрийський вагоноремонтний завод» задоволено.
Не погодившись з винесеною постановою суду першої інстанції її оскаржив відповідач - Державна податкова інспекція у Стрийському району Львівської області, подавши на неї апеляційну скаргу.
Апелянт просить скасувати постанову господарського суду Львівської області від 29 вересня 2008 року, та прийняти нову, якою відмовити в задоволені позову Державного підприємства «Стрийський вагоноремонтний завод» до Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області, покликаючись на порушення суду першої інстанції норм матеріального та процесуального права і невідповідність висновків обставинам справи, що призвело до її неправильного вирішення.
В апеляційній скарзі зазначає, що на підставі п.1 ст. 131 Закону України від 04.02.1990р. № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" (із змінами і доповненнями) та відповідно до плану-графіку проведення документальних перевірок суб'єктів господарювання проведена планова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності з питань дотримання Державним підприємством "Стрийський вагоноремонтний завод" (код за ЄДРПОУ 20770332) вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 03,10.2006 по 33,32.2007 року відповідно до затвердженого плану перевірки, наведеного у додатку до акта.
Підприємство повідомлено про проведення планової виїзної перевірки повідомленням від 27.02.2008р. за № 4236/10/23- 1, яке фактично отримано 28.02.2008 року. Перевірка проводилась з 27.03.2008 по 30.05.2008 року з перервою на святкові та вихідні дні.
Термін проведення перевірки продовжувався на підставі наказу ДПІ у Стрийському р-ні №253 від 23.04.2008 року на 10 робочих днів.
В результаті перевірки встановлено наступне: за період з 01.10.2006 року по 31.12.2007 року підприємством не включено в розрахунок 2 одиниці транспортних засобів марки»УРАЛ-377Н», грузовий, номерний знак-Т2122ЛВ, та «ЗІЛ-130» грузовий, номерний знак Т2123ЛВ. Під час проведення документальної перевірки підприємством до перевірки було представлено копії технічних паспортів вище вказаних грузових автомобілів (серія ЛВ № 2131 виданий 09.12.1999 року та серія ЛВ № 2132 виданий 09.30.3999 року) та акт технічного огляду технологічних транспортних засобів б/н від 23 листопада 2006 року виданий ДП «Західний експертно-технічний центр», який і проводив технічний огляд.
Дані вантажівки було неправомірно віднесено до коду 8709 (до даного коду відносяться ватажні автомобілі, які мають внесені конструктивні особливості та відмінності пересування: зокрема при завантаженні їхня максимальна швидкість, як правило, немає перевищує 30-35 км/год.; радіус повороту у них приблизно дорівнює довжині самого транспортного засобу: не мають закритої кабіни для водія - останній повинен стояти на платформі з якої він і керує транспортним засобом;), так як дані автотранспортні засоби є звичайними вантажівками, що зазначено у технічних паспортах, тому відносяться до коду 8704, згідно Української класифікації товарів та є об'єктом оподаткування. Під час документальної перевірки було проведено наявний огляд даних транспортних засобів, яким виявлено, що вантажівки не мають ніяких конструктивних особливостей та відмінностей, які роблять їх непридатними для перевезення вантажів по дорогах або інших артеріях.
ДП «Стрийський вагоноремонтний завод» було порушено ст.5 та ст.6 Закону України « Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11.12.1991 року № 1963-ХП ( зі змінами та доповненнями), що призвело до заниження та несплати податку з власників транспортних засобів в сумі 2439,00 гривень за період з 01.10.2006 року по 31.12.2007 року.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийняте відповідачем на підставі акту перевірки 842/23-4/20770332 від 21.05.2008 року, в якому зафіксовано порушення позивачем : - ст.5 та ст.6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» в результаті чого занижено податок з власників транспортних засобів за 2006-2007 роках на суму 2 439, 00 грн. В обґрунтування своєї позиції відповідач посилається на ту обставину, що за період з 01.10.2006 р. по 31.12.2007 року підприємство не включення в розрахунок дві одиниці транспортних засобів марки „УРАЛ-377Н", грузовий (номерний знак - Т2122ЛВ) та „ЗІЛ-130" грузовий (номерний знак Т2123ЛВ).
Як вбачається із матеріалів справи, автомобілі ДП „Стрийський вагоноремонтний завод" -ЗІЛ-130 та УРАЛ-377Н використовувались позивачем протягом 2006-2007 років лише для перевезень в межах території підприємства, оскільки дані транспортні засоби є технологічними та віднесені до коду 8709. Приналежність даних транспортних засобів підтверджується технічними паспортами відповідно серії ЛВ №2132 та серії ЛВ №2131, виданих державним підприємством „Західний експертно-технічний центр" (а.с.33,34 ).
Відповідно до ст.2 Закону України „Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів" транспортні засоби, вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані. - код 87 09 не є об'єктами оподаткування.
Статтею 5 вище зазначеного Закону передбачено, що у разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, перша реєстрація в Україні, реєстрація, перереєстрація, зняття з обліку і технічний огляд транспортних засобів не проводиться.
Підтвердженням використання протягом 2006-2007 років транспортних засобів УРАЛ-377Н (д.н.з. Т2122ЛВ) та ЗІЛ-130 (Т2123ЛВ) лише для перевезень в межах території підприємства свідчить відсутність зазначених автомобілів в акті державного технічного огляду транспортних засобів підприємства. Крім цього, відповідно до п.2.9 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.01.2001 р. №1306, керування транспортним засобом на дорогах без талона проходження технічного огляду заборонено.
В ході розгляду справи суд неодноразово витребовував у відповідача докази реєстрації зазначених в МРЕО та проходження ними технічного огляду. Відповідач витребуваних судом документів і доказів не подав, як і не спростував використання позивачем зазначених вище транспортних засобів лише в межах території підприємства.
Таким чином, ДП „Стрийський вагоноремонтний завод" правомірно не включено в розрахунок дві одиниці транспортних засобів марки „УРАЛ-377Н", грузовий, номерний знак -Т2122ЛВ, та „ЗІЛ-130" грузовий, номерний знак Т2123ЛВ, оскільки дані транспортні засоби не є об'єктами оподаткування.
Згідно з вимогами ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.
З огляду на викладене, податкове повідомлення-рішення, яким застосовано до ДП „Стрийський вагоноремонтний завод" податкове зобов'язання за платежем податок з підприємств і організацій - власників транспортних засобів в розмірі 3 658,50 грн. підлягає скасуванню.
Відповідач не обгрунтував правомірності прийняття ним оскаржуваного податкового-повідомлення рішення.
Такі висновки суду першої інстанції, на думку колегії суддів, відповідають нормам матеріального та процесуального права та є правильними.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» транспортні засоби вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані, - код 8709 не є об'єктами оподаткування.
Підтвердженням використання протягом 2006-2007 років транспортних засобів УРАЛ-377Н (д.н.з. Т2122ЛВ) та ЗІЛ-130 (д.н.з. Т2123ЛВ) лише для перевезень в межах території підприємства свідчить відсутність зазначених автомобілів в акті державного технічного огляду транспортних засобів підприємства.
Відповідно до Правил державної реєстрації та обліку великотоннажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці № 613 від 01.07.2004р. автомобілі ЗІЛ-130 та УРАЛ 377Н пройшли огляд в якості технологічних транспортних засобів, що підтверджується актами технічного огляду технологічних транспортних засобів від 20.07.2005р., 23,11.2006р. та 07.04.2008р. Приналежність зазначених транспортних засобів до технологічного транспорту підтверджується технічними паспортами відповідно серії ЛВ № 2132 та серії ЛВ № 2131, виданих державним підприємством «Західний експертно-технічний центр».
Наведене вище свідчить про те, що податкове повідомлення - рішення № 0002061703/0 від 03.06.2008 року, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем - податок з підприємств і організацій - власників транспортних засобів (5012020100) в розмірі 2439,00 грн. та штрафні санкції в розмірі - 1219,50 грн., а всього - 3658,50 грн. прийняте без належних правових підстав, а тому господарський суд Львівської області правомірно дійшов висновку про задоволення позовних вимог та прийняв законне і обґрунтоване судове рішення у справі.
Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому рішення суду по даній справі скасуванню не підлягає.
На підставі наведеного колегія суддів прийшла до висновку, що судом першої інстанції, при винесені оскаржуваної постанови вірно дано правову оцінку обставинам справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, що згідно ст. 200 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції без змін.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Стрийському район Львівської області залишити без задоволення, а постанову господарського суду Львівської області від 29 вересня 2008 року у справі № 3/186 А залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий В.В.Ніколін
Судді І.М. Обрізко
А.М.Ліщинський