
БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.
№ провадження 3/356/104/18
Справа № 356/245/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.04.2018 суддя Березанського міського суду Київської області Капшученко І.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Березанського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП
ВСТАНОВИВ
20.04.2018 до Березанського міського суду Київської області надійшов протокол серії БД № 010195 від 19.04.2018, згідно якого громадянин ОСОБА_1 в день складення протоколу о 18 год. 00 хв. в м. Березань Київської області по вул. Кооперативній, 5, в стані алкогольного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря нарколога за адресою: м. Березань, вул. Михайлівська, 50. Проба позитивна 1,51 %о. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9(а) ПДР, за що передбачена відповідальність згідно з ч. 1 ст. 130 КУпАП.
За змістом ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, зокрема, суть адміністративного правопорушення.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, частина 1 статті 130 КУпАП України передбачає відповідальність, зокрема, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Як роз’яснено пунктом 27 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Для притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка
перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли він почав рухатись.
За змістом абз. 3 п. 27 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», під керуванням транспортним засобом слід розуміти виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора-водія під час навчання учнів-водіїв, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування.
Відтак, диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП як обов’язкову ознаку об’єктивної сторони даного правопорушення передбачає вчинення особою активної дії, а саме керування відповідним транспортним засобом.
Разом з тим, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 010195 від 19.04.2018 фактичні обставини вчиненого громадянином ОСОБА_1 не містять жодної вказівки щодо вчинення останнім будь-якої дії або бездіяльності, які об’єктивно утворюють склад правопорушення в розумінні ст. 9 КУпАП, що не дає змоги встановити правову кваліфікацію правопорушення, вчинення якого ставиться у вину ОСОБА_1 (а.с.1).
Окрім того, як визначено положеннями п. 7 розділу І, п. 1, 2 розділу ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість руху, затвердженої спільним наказом МВС, МОЗ від 09.11.2015 № 1452/735, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, перелік яких затверджується Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Окрім того, огляд може також проводитися в спеціально обладнаних пересувних пунктах (автомобілях), що належать закладам охорони здоров’я і відповідають установленим МОЗ вимогам.
В той же час, в наданому суду протоколі про адміністративне правопорушення не вказано заклад охорони здоров’я, в якому проводився огляд водія на стан алкогольного сп’яніння.
Посилання на доданий до протоколу висновок лікаря не містить його ідентифікуючих ознак, зокрема, дати та номеру, та показник виміру стану алкогольного спяніння, натоміть у протоколі про адмнінстративне правпорушення серії БД № 010195 від 19.04.2018 зазначено, що проба позитивна, 1,5%0.
Неналежне виконання вимог законодавства стосовно порядку оформлення протоколу про адміністративне правопорушення позбавляє суд можливості повно і всебічно дослідити усі обставини вказаної справи, винести законне і обґрунтоване рішення.
За таких обставин, враховуючи викладене вище, адміністративний матеріал, слід повернути на дооформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Березанського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: І. О. Капшученко