
копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 грудня 2009 р. Справа № 2а-7291/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Глазька С.М.
за участю секретаря судового засідання-Чикалової М.С.,
прокурора - Галаєва Р.М.-Ш.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави (Міністерства палива та енергетики України) в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляду у Північному регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700 грн. ,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Північному регіоні” державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з вимогою про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами обстеження енергетичних об’єктів ФОП ОСОБА_1, проведеного інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області в період з 20 жовтня 2008 року по 22 жовтня 2008 року, відповідачу був виданий обов’язковий до виконання припис №С-1177 від 22 жовтня 2008 року про усунення виявлених порушень. За невиконання у встановлений термін зазначеного припису відносно відповідача було винесено постанову про накладений штрафу в розмірі 1700 грн., який станом на момент звернення з позовом до суду залишився не сплаченим.
В судовому засіданні прокурор вищевказані позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Додатково суду пояснив, що на день розгляду справи штраф відповідачем не сплачений, тому просив його стягнути в судовому порядку.
Від позивача надійшла заява (а.с.44), в якій він зазначав, що позов підтримує та просив розглядати справу без його участі.
Відповідач, неодноразово належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.38,42), в судове засідання повторно не з’являвся, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причини неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Заслухавши прокурора, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що у період з 20 жовтня 2008 року по 22 жовтня 2008 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області, у відповідності до ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України “Про електроенергетику”, було проведено плановий захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об’єктах ФОП ОСОБА_1, розташованих за адресами: АДРЕСА_1, та АДРЕСА_2, з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії, про що було складено акт № С-1117 (а.с.26-28). В ході даних обстежень було виявлено ряд порушень щодо дотримання режимів споживання електричної та теплової енергії.
Згідно ч. 7 ст. 7 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п’яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
На підставі акта № С-1117, якими були зафіксовані зазначені порушення, відповідачу був виданий обов’язковий до виконання припис №С-1177 від 22 жовтня 2008 року про усунення виявлених порушень (а.с.29,30). Про виконання даного припису відповідач зобов’язаний був повідомити позивача до 30 грудня 2008 року.
Відповідно до ч. 9 ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб’єкта господарювання згідно із законом. В даному випадку згідно ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці у вигляді штрафу в розмірі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частиною 4 статті 27 Закону України “Про електроенергетику” передбачено, що національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб’єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з акта № 07/30-99 від 03 лютого 2009 року (а.с.31.32) відповідачем у встановлений строк не було виконано припис №С-1177 від 22 жовтня 2008 року у зв’язку з чим 10 лютого 2009 року відносно ФОП ОСОБА_1 уповноваженою особою позивача було винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання №ОС 28/09-30 в розмірі 1700 грн. (а.с.33). Вказана постанова, яка була надіслана відповідачу листом від 18 лютого 2009 року № 257/30-46 та отримана ним 20 лютого 2009 року, що підтверджується копією поштового повідомлення (а.с.35), відповідачем, як вбачається з пояснень прокурора, не оскаржувалася, а сума штрафних санкцій у добровільному порядку не сплачена.
Згідно ч.5, 6 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.
Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Таким чином, суд, враховуючи норми ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”, приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави (Міністерства палива та енергетики України) в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляду у Північному регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700 грн. –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у доход держбюджету (р/р 31119106700002 ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23636315, код платежу до держбюджету 21081100) 1700 грн. штрафних санкцій
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько