ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а- 5393 /09/1370
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
при секретарі Колтун Ю.М.
з участю представників:
від позивача Токар В.І. головний державний податковий інспектор (довіреність за №116/10-0 від 13.04.2009 року),
від відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Галицькому районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі ТзОВ) «Метрополь» про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в :
ДПІ у Галицькому айоні м.Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з ТзОВ «Метрополь» заборгованості в сумі 908956 грн. 79 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач належним чином не виконує вимоги чинного законодавства щодо сплати податкового боргу.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з тих самих міркувань, просить позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не зявився, не повідомив суд про причини неявки хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду спору (повідомлення про вручення поштового відправлення №12662340), а тому, справа розглядається у його відсутності, на підставі ч.2 ст.128 КАС України.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за №2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно з підп.5.2.1 п.5.2 ст.5 даного Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (процедура адміністративного оскарження).
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п.1.3 ст.1 цього ж Закону вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
ТзОВ «Метрополь» зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради 25.06.2005 року, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Борг позивача виник із заборгованості:
- по сплаті податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 202540 грн. 13 коп., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням за №0000732321/0 від 10.04.2009 року на суму 201879 грн. 00 коп., за №000029152/10 від 22.01.2009 року на суму 340 грн. 00 коп. та за №0001611521/0 від 01.04.2009 року на суму 340 грн. 00 коп.
Згадані податкові повідомлення-рішення прийняті на підставі акту про результати виїзної позапланової документальної перевірки ТзОВ «Метрополь» від 03.04.2009 року за №691/23-209/25234638, якою встановлено порушення відповідачем п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3, п.4.1.1, п.4.2, п.4.9 ст.4 , п.п.7.3.1, п.7.3, п.п.7.3.1, п.7.3., п.п.7.2.3, п.7.2.4, п.7.2., п.п.7.4.1, п.п.7.4.5, п.7.4. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» внаслідок чого занижено податок на додану вартість в сумі 134586 грн., а також на підставі відповідних актів про порушення податкового законодавства від 08.01.2009 року за №3/15-2 та від 16.03.2009 року за №413/15-2.
- по сплаті податкового зобовязання з податку на прибуток в сумі 363599 грн. 00 коп., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням за №0000722321/0 від 10.04.2009 року на суму 363599 грн. 00 коп. Дане податкове повідомлення-рішення прийняте на підставі акту про результати виїзної позапланової документальної перевірки ТзОВ «Метрополь» від 03.04.2009 року за №691/23-209/25234638, яким встановлено порушення відповідачем п.п.11.3.1, п.11.3 ст.11, п.п.4.1.1, п.п.4.1.6. п.4.1 ст.4, п.п.5.3.9., п.5.3. ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» внаслідок чого занижено податок на прибуток на суму 242339 грн. 00 коп.
- по сплаті податкового зобовязання по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у розмірі 10 грн. 50 коп., що підтверджується відповідним звітом на суму 11 грн. 25 коп.;
- по сплаті податкового зобовязання з комунального податку у розмірі 170 грн. 50 коп., що підтверджується відповідним податковим розрахунком на суму 22 грн. 10 коп. та податковим повідомленням-рішенням за №0013061531/0 від 11.12.2008 року на суму 170 грн. 00 коп. Згадане податкове повідомлення-рішення прийняте на підставу акту №297 від 05.12.2008 року порушення податкового законодавства, яким встановлено порушення термінів подання податкової звітності.
- по сплаті пені за порушення термінів у сфері ЗЕД у розмірі 6716 грн. 50 коп., що підтверджується рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0000082351 від 10.04.2009 року. Зазначене рішення прийняте на підставі акту про результати виїзної позапланової документальної перевірки ТзОВ «Метрополь» від 03.04.2009 року за №691/23-209/25234638, яким встановлено порушення відповідачем вимог п.4 ст.5 Декрету КМУ «Про системувалютного регулювання і валютного контролю», а саме використання іноземної валюти на території України як засобу платежу без отримання індивідуальної ліцензії на здійснення разової валютної операції на період необхідний для здійснення такої операції.
У відповідності до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до ст.4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Відповідно до ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” одним із обовязків платників податків є обовязок сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно частин 1 підп.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Частиною 2 цього ж підпункту передбачено, що стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.
У відповідності до вимог підп.3.1.1 п.3.1 ст.3 даного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
ДПІ у Галицькому районі м.Львова на адресу відповідача направила першу податкову вимогу за №1/1881 від 04.11.2008 року на суму 11 грн. 00 коп., яка була вивішена на дошці податкових оголошень.
Враховуючи те, що відповідач не сплатив у строк 30 днів, визначений підп. „б” підп.6.2.3 п.6.2 ст.6 цього ж Закону, у повному обсязі суму податкового боргу органом державної податкової інспекції було направлено платнику податків другу податкову вимогу за №2/308 від 24.03.2009 року на суму 503 грн. 10 коп., яка була отримана уповноваженою особою підприємства.
Окрім того, за порушення вимог п.1, п.2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема, за проведення розрахункових операцій за готівкові кошти без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без видачі відповідних розрахункових документів покупцям на суму 67203 грн. 00 коп., прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0000082351 від 10.04.2009 року на суму 336015 грн.
Відповідачем суду доказів в підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом не представлено та не надано доказів в спростування вимог позивача.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість та під ставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. 1. Позовні вимоги задовольнити.
2. 2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Метрополь» (код ЄДРПОУ 25234638), що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.І.Франка, 90/12, в користь державного бюджету 908956 грн. 79 коп.
3. 3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
4. 4. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 листопада 2009 року.
Суддя В.Я.Мартинюк