Постанова № 7313585, 24.12.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2009
Номер справи
2-а-5710
Номер документу
7313585
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія Справа № 2-а-5710/09/1170

Категорія статобліку 6.6.4

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"24" грудня 2009 р.

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Могилан С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні об 11-30 год. адміністративну справу

за позовом: Прокурора м. Кіровограда в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Кіровограді

до відповідача: Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград»

про стягнення податкового боргу,

за участю:

секретаря судового засідання Канюки І.І.,

представників:

прокурора не зявився,

позивача Панасенко І.Б.,

відповідача Слюсар О.В.;

Прокурор м.Кіровограда в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Кіровограді звернувся з позовом до Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 1637605,00 грн.

Державною податковою інспекцією у м. Кіровограді до суду подано заперечення на позовну заяву відповідно до змісту якого, позов не визнається у повному обсязі, в звязку з тим, що, законодавством передбачено особливий порядок для погашення податкового боргу платників податків, які перебувають у державній або комунальній власності та виконують соціальні функції, зокрема водопостачання. Відповідач вважає, що позивач мав підтвердити, що ним вжиті передбачені податковим законодавством заходи для погашення податкового боргу комунальним підприємством, а також те, що вони не дали відповідного результату. Таким чином, відповідач вважає, що при зверненні до суду з відповідним позовом позивач не врахував, що ОКВП «Дніпро-Кіровоград» не є власником майна, крім того податковим органом не дотримано порядку стягнення податкового боргу передбаченого ст. 8-11 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

В судове засідання зявився представник позивача, який позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з підстав зазначених у позовній заяві. Представник відповідача позов не визнав з підстав вказаних в запереченні на позовну заяву.

Згідно ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 24.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 29.12.2009 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача і відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» 03.01.2006 року зареєстроване виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради (а.с.8) та взяте на облік Державною податковою інспекцією в м. Кіровограді як платник податків.

Відповідно до п.п.3 п. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків у встановлені законами терміни.

Відповідно до ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 вказаного Закону податкове зобовязання самостійно визначене платником податків ту податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно п. п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного Закону узгоджена сума податкових зобовязань, не сплачена у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника.

Відповідно до податкових декларацій з податку на додану вартість за травень 2008 року (а.с.10-11) ОКВП «Дніпро-Кіровоград» самостійно визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість в сумі 181721,00 грн., за червень 2008 року (а.с.12-13) 196557,00 грн., за липень 2008 року (а.с.14-15) 156142,00 грн., за серпень 2008 року (а.с.16-17) 105543,00 грн., за вересень 2008 року (а.с.18-19) 63627,00 грн., за жовтень 2008 року (а.с.20-21) 121752,00 грн., за листопад 2008 року (а.с.22-23) 151957,00 грн., за грудень 2008 року (а.с.24-25) 241096,00 грн., за січень 2009 року (а.с.26-27) 211962,00 грн., за лютий 2009 року (а.с.28-29) 207228,00 грн., що не заперечувалось відповідачем.

Таким чином, загальна сума узгодженого податкового зобовязання ОКВП «Дніпро-Кіровоград» становить 1637605,00 грн.

Відповідно до п. 1.5 Статуту Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» (а.с.51-58), останнє належить до комунальної власності і користується майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, і міст області на основі розпорядження щодо окремих видів майна, що здійснюється за згодою обласної ради у встановленому порядку та у межах, встановлених законодавством та нормативними актами обласної ради.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі, коли платник податків, який перебуває у державній або комунальній власності, не погашає суму податкового боргу у строки, встановлені цим Законом, податковий орган здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує здійснення основної діяльності платника податків.

У разі, коли сума коштів, отримана від такого продажу, не покриває суму податкового боргу та витрат, повязаних з продажем активів, податковий орган зобовязаний звернутися до органу виконавчої влади, що здійснює управління таким платником податків, з пропозицією щодо прийняття рішення про продаж частини акцій корпоратизованого підприємства за кошти або під зобовязання щодо погашення його податкового боргу протягом поточного бюджетного року. Інформація зазначеного органу управління щодо прийняття або відхилення запропонованого рішення має бути надіслана податковому органу протягом тридцяти календарних днів з дня направлення такого звернення. Організація такого продажу здійснюється за правилами і у строки, встановлені законодавством з питань приватизації. У разі коли зазначений орган не прийме рішення про продаж частини акцій для погашення податкового боргу у зазначені цим пунктом строки, податковий орган зобов'язаний у місячний строк з дня отримання такої відмови або після закінчення встановленого для надання відповіді строку звернутися до суду із заявою про визнання такого платника податків банкрутом.

Аналіз вищенаведеної норми дає підстави зробити висновок, що законодавством передбачено особливий порядок для погашення податкового боргу платником податків, який перебуває у державній або комунальній власності.

У відповідності до п.6.2 Статуту Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» (а.с.51-58), майно Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ і міст області і закріплюється за ним на праві господарського відання.

Таким чином, матеріалами справи підтверджується, що майно ОКВП «Дніпро-Кіровоград» належить до обєктів комунальної власності.

Згідно ч. 6 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. N280/97-ВР, доцільність, порядок та умови відчуження обєктів права комунальної власності визначаються відповідною радою. Доходи від відчуження обєктів права комунальної власності зараховуються до відповідних місцевих бюджетів і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених бюджетами розвитку.

Частина 8 ст. 60 зазначеного Закону України встановлює, що обєкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим субєктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

У судовому засіданні позивачем в якості доказів виконання вимог ст. 11 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» надано, зокрема, акт №14 від 18.01.2008 р. опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу (а.с.77). Однак відповідно до листа Кіровоградської обласної ради від 14.05.2008 р. (а.с.81-83), остання не надала дозволу на реалізацію описаної дебіторської заборгованості інших осіб перед платником податків ОКВП «Дніпро-Кіровоград» .

В судовому засіданні встановлено, що 08.08.2008 р., ОКВП «Дніпро-Кіровоград» звернулося до ДПІ у м. Кіровограді з заявою про уступку вимоги заборгованості ТОВ «Водне господарство» (а.с.79) проте не уклало відповідного договору з ДПІ у м. Кіровограді та не надало документів наведених в листі останньої від 12.08.2008 р. (а.с.78).

25.05.2009 р. ДПІ у м. Кіровограді проведено опис активів ОКВП «Дніпро-Кіровоград», на які поширюється право податкової застави, про що складено акт опису активів, на які поширюється право податкової застави від 25.05.2009 р. №149 (а.с.50).

05.06.2009 р. ОКВП «Дніпро-Кіровоград» складено акт №22 опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу (а.с.135-136) та здійснено заходи щодо реалізації майна (а.с.137-141).

Також, як вбачається з матеріалів справи, протягом 2008-2009 років, позивач постійно застосовує заходи (а.с.142-171), передбачені ст. 11 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», в звязку з чим посилання відповідача на невиконання вимог цієї статті є безпідставним, а тому, з огляду на визнання відповідачем в судовому засіданні факту наявності податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 1637605,00 грн. та ненадання доказів сплати вказаної заборгованості, врегулювання її погашення в іншому порядку (розстрочення, відстрочення, тощо), суд приходить до висновку, що позов прокурора м. Кіровограда в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Кіровограді про стягнення з Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» 1637605,00 грн. підлягає задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» код ЄДРПОУ 03346822 (25009, м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 19 А) на користь Державного бюджету України в особі Державної податкової інспекції в м.Кіровограді, отримувач коштів: міськфінуправління р/р №33219811800002 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016 податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 1637605,00 грн. (один мільйон шістсот тридцять сім тисяч шістсот пять грн. 00 коп.).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Дата виготовлення повного тексту постанови 29 грудня 2009 року.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду С.В. Могилан