КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 грудня 2009 р. №2-а-8590/09/1070 приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань №1003
час прийняття постанови : 15 год.56 хв.
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лиска І.Г.
при секретарі - Мерденову Д.Ю.
за участю представників сторін
від позивача: Федорову О.С.
від відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич» про припинення юридичної особи
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Славутичі Київської області звернулась до суду з позовом про припинення юридичної особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич».
В позовній заяві позивач зазначає, що відповідач з 2007 року не подає до ДПІ у м. Славутичі Київської області податкові декларації, іншу звітність, передбачену чинним законодавством України, в звязку з чим позивач просить прийняти постанову про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич» .
У судовому засіданні представник позивача Федоров О.С. уточнив позовні вимоги, просив припинити юридичну особу ТОВ «Акцепт-Славутич» , від залучення до участі у справі в якості третьої особи - Виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області відмовився, підтвердив обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.
Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача Федорова О.С. , суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Так, Товариство з обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич» зареєстровано, як юридичну особу 06.07.1999 року Виконавчим комітетом Славутицької міської ради Київської області, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1360120 0000 000350 , що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 №106216 ( а.с 5) , Довідкою №01-26-30 від 13.05.2009 року ( а.с 7) , Статутом ТОВ «Акцепт-Славутич» (а.с 8- а.с 14), Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Згідно Довідки про взяття на облік платника податків від 18.06.2009 року №1156 (а.с 6), Товариство з обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич» взяте на облік, як платник податків 28.10.1999 року у ДПІ у м. Славутичі Київської області за №592.
Станом на 01.06.2009 року Товариство обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич» не має заборгованості із сплати податків, зборів (обовязкових платежів), що підтверджується Довідкою про відсутність податкової заборгованості від 02.06.2009 року №428/9/100/2/393 ( а.с 16) .
Згідно Довідки №429/9/100/2/394 від 03.06.2009 року ( а.с 15), ТОВ «Акцепт-Славутич» не звітує до ДПІ у м. Славутичі Київської області з 2007 року.
Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування ” від 25.06.1991 року №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно пп 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), до 1 квітня року, наступного за звітним.
Отже, судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич», в порушення зазначених вище законів не подавало податкових декларацій, документів фінансової звітності до ДПІ у м. Славутичі Київської області з 2007 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»від 15 травня 2003 року N 755-IV, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Пунктом 17 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу” встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич» не подає податкових декларацій та документів фінансової звітності до ДПІ у м. Славутичі Київської області з 2007 року, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич» про припинення юридичної особи - задовольнити.
Припинити юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Акцепт-Славутич» (ідентифікаційний код 30431098, 07100, Київська область, м. Славутич, пр. Дружби Народів, 13 , кв. 39).
Постанову надіслати державному реєстратору Виконавчого комітету Славутицької міської Ради Київської області для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення юридичної особи у встановленому законом порядку.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя : Лиска І.Г.
Повний текст постанови виготовлено 18.12.2009 р.