Постанова № 7282112, 03.12.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2009
Номер справи
2а-5399/09/2370
Номер документу
7282112
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2009р. Справа № 2а-5399/09/2370

16год.01хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Новікової Т.В.,

при секретарі - Комишній О.М.,

за участю: представника позивача Михайлюк О.О. (за дорученням), за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, ВСТАНОВИВ:

С мілянська обєднана державна податкова інспекція Черкаської області, звернулася до суду з адміністративним позовом від 18.11.2009р. № 70010/10-060, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції у сумі 2091грн. 00коп. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем, вимог п.п.1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265, а саме, не проведено розрахункову операцію на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів і встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення операцій у сумі 418 грн. 20 коп.

Під час судового засідання представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов.

Відповідач до зали судового засідання не зявився, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, зареєстрована виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відповідно до довідки від 17.11.2009 р. № 5667 перебуває на обліку в органах державної податкової служби з 06.07.2005р. за № 20240000000001521.

Працівниками Державної податкової адміністрації в Черкаській області, проведено планову перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 з питань дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265/95.

За результатами проведення перевірки складено акт від 07.08.2009р. перевірки дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким встановлено порушення позивачем Закону №265/95, а саме, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеної в денному звіті РРО та не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів. Як зазначено в описі наявних готівкових коштів від 07.08.2009 р. № 001431 сума коштів на місці проведення розрахунків склала 455 грн. 00 коп. , а сума готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій склала 36 грн. 80 коп., тобто невідповідність готівкових коштів складає суму 418 грн. 20коп. , що є порушення вимог п.1, п.2 та п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг »№ 265/95 від 06.07.1995р. В розрахунку до акту перевірки від 07.08.2009 р. №0001431 визначено застосування фінансових санкцій відповідно до п.1 ст.17 та ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265 від 06.07.1995р. у сумі 2091 грн. 00 коп. З вказаним актом перевірки та описом наявних готівкових коштів ознайомлено продавця ОСОБА_4, що підтверджує її власний підпис.

Згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» №0001552308 від 18.08.2009р. Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області за порушення п.1, п.2 та п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265 від 06.07.1995р. до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2091 грн. 00 коп. вказане рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом, однак не вручено відповідачу за закінченням терміну зберігання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Оскільки штрафні (фінансові) санкції відповідачем не були сплачені, Смілянська ОДПІ Черкаської області правомірно звернулася до суду.

Причиною виникнення спору стало порушення відповідачем законодавства про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку, розмірах та у строки, встановлені законом.

Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII (ст.2,11), на органи податкової служби покладено здійснення контрольної функції, щодо реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Спеціальним законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95-ВР, що зобовязує субєктів підприємницької діяльності, здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів та забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Вимогами ст.22 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р. передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми , на яку виявлено невідповідність.

Згідно п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Як вбачається з акту перевірки № 001431 від 07.08.2009р., до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 2091грн. 00коп., згідно рішення від 18.08.2009р. на підставі п.1 ст.17 та ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95-ВР.

Перевіркою встановлено факт реалізації товарів ФОП ОСОБА_2 з порушенням законодавства про РРО, про що зазначено в акті перевірки, який підписано продавцем ОСОБА_4 того ж дня, без зауважень до перевіряючих.

Оцінюючи обґрунтованість доводів позивача, суд враховує наявність встановленого факту невідповідності сум готівкових коштів відповідача на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій та непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, що є порушенням податкового законодавства.

Отже, заборгованість зі сплати штрафних санкцій підлягає до сплати в бюджет у сумі 2091 грн. 00 коп. відповідно до розрахунку Смілянської ОДПІ Черкаської області станом на 16.11.2009 р.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 03.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено представника позивача після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні.

Керуючись ст. 69, 71, 94, 97, ч.2 ст.128, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задоволити повністю.

2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (20700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету через Смілянську обєднану державну податкову інспекцію Черкаської області (20700, Черкаська область, м.Сміла, вул.Леніна, 76, код 22809156) штрафні (фінансові) санкції у сумі 2091 грн. 00 коп. (дві тисячі девяносто одна гривня 00 коп.).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Т.В. Новікова

Повний текст постанови виготовлено 07.12.2009р.