
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
15 березня 2018 р. № 814/701/18 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Лісовської Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за
адміністративним позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54037
до відповідача:головного державного інспектора відділу реагування № 1 управління протидії митним правопорушенням Миколаївської митниці Державної фіскальної служби України ОСОБА_2, вул. Московська, 57-а, м. Миколаїв, 54017
третя особа:товариство з обмеженою відповідальністю "Роскосметика", АДРЕСА_2, 54018
про:визнання протиправним та скасування протоколу № 0187/50400/17, ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до головного державного інспектора відділу реагування № 1 управління протидії митним правопорушенням Миколаївської митниці ДФС ОСОБА_2, за участю третьої особи ТОВ "Роскосметика", про визнання протиправним та скасування протоколу про порушення митних правил № 0187/50400/17.
Відповідно до приписів ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що дану позовну заяву не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Так, одним із способів захисту порушених суб’єктом владних повноважень прав, свобод або законних інтересів, ст. 5 КАС України визначає визнання протиправним та скасування індивідуального акта.
При цьому, за визначенням п. 19 ст. 4 КАС України індивідуальним актом є акт (рішення) суб’єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Статтею 494 Митного кодексу України передбачено, що про кожний випадок виявлення порушення митних правил уповноважена посадова особа органу доходів і зборів, яка виявила таке порушення, невідкладно складає протокол за формою, установленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Протокол, а також вилучені товари, транспортні засоби комерційного призначення та документи, зазначені в протоколі, передаються до митниці, в зоні якої виявлено порушення митних правил.
Таким чином, протокол про порушення митних правил лише фіксує таке порушення, але безпосередньо не несе для особи негативних наслідків, а відтак, не порушує її прав.
Протокол про порушення митних правил розглядається уповноваженим органом, а за наслідками такого розгляду виноситься одна з постанов, передбачених ст. 527 Митного кодексу України.
Саме постанова у справі про порушення митних правил є рішенням суб’єкта владних повноважень, яке безпосередньо впливає на права та обов’язки винної особи.
Статтею 529 Митного кодексу України визначено, що постанова митниці у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
При цьому, ч. 6 вказаної статті зобов’язує суд роз’яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи, у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті.
Керуючись ст. 4, 5, 170 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Ухвала підписана суддею 15.03.2018 р.
Суддя Н. В. Лісовська