
Справа № 309/3825/17
Провадження № 2-а/309/41/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 лютого 2018 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області
в складі: головуючого-судді Савицького С. А.
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1
позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні, у приміщенні суду, адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області про визнання протиправною бездіяльності суб»єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
13.12.2017 року ОСОБА_2 звернувся до Хустського районного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, ліквідаційної комісія УМВС України в Закарпатській області про визнання протиправною бездіяльності суб»єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити певні дії.
До початку судового розгляду представник відповідача ОСОБА_3 заявила клопотання про передачу справи за правилами предметної підсудності до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду.
Позивач ОСОБА_2 не заперечив відносно передачі справи за правилами предметної підсудності до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду.
З»ясувавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність передачі даної справи за підсудністю до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду виходячи з наступного.
Статтею 20 КАС України (в редакції, що набрала законної сили 15.12.2017 р.) розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів.
Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно ч.2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Розмежовуючи предметну юрисдикцію адміністративних суддів, законодавець визначив, що адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб»єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Після відкриття провадження по адміністративній справі встановлено, що дана справа не підсудна Хустському районному суду, як адміністративному суду, а підсудна ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.
Відповідно до ч. 8 ст. 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Згідно до ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 29 КАС України, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
З огляду на вищевикладене дана адміністративна справа підлягає передачі за підсудністю до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 293 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області про визнання протиправною бездіяльності суб»єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити певні дії на розгляд до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п»ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п»ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Хустського
районного суду: підпис ОСОБА_5
З оригіналом вірно:
Суддя Хустського
районного суду: ОСОБА_5