Постанова № 72550438, 02.03.2018, Полтавський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
02.03.2018
Номер справи
545/397/18
Номер документу
72550438
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 545/397/18

Провадження № 3/545/170/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"02" березня 2018 р. Полтавський районний суду Полтавської області в складі:

головуючого судді Потетій А.Г.,

з участю секретаря Задорожна Ю.В.,

прокурора Горобець Є.О.

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_5, депутат Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, ідентифікаційний код – НОМЕР_1,

за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в :

Згідно рішення першої сесії сьомого скликання Гожулівської сільської ради №1 від 09 листопада 2015 року «Про визнання повноважень сільського голови та депутатів сільської ради» інформацію заступника голови сільської виборчої комісії ОСОБА_2 «Про підсумки виборів депутатів місцевих рад та сільського голови» - прийняти до відома.

Керуючись п. 2 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування», сесія сільської ради вирішила визнати дійсними повноваження 20-ти депутатів Гожулівської сільської ради, обраних 25.10.2015 року по відповідних виборчих округах.

Таким чином, на підставі п. п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції, ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

В своїй діяльності ОСОБА_1, як депутат Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області має керуватися Конституцією України, а також законами: "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про статус депутатів місцевих рад" та іншими законодавчими актами.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Конституції України на ОСОБА_1 покладено обов’язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України і виконувати вимоги та дотримуватись обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції, подавати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

ОСОБА_1 порушуючи вимоги, передбачені Законом України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Подільської районної в м. Полтаві ради та являючись, згідно з п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з приміткою до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище розуміються, зокрема, і депутатів селищних, міських, обласних'рад.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати, з питань що належать до його компетенції, обов’язкові до виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 статті 12 зазначеного вище Закону передбачено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Підпунктом «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. №1700-УІІ, депутати місцевих рад визначені суб'єктами декларування. Пунктом 1 статті 45 цього ж Закону, суб'єкти декларування зобов'язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто за 2016 рік.

Порядком застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 передбачено, що надання АЦСК ІДД ДФС послуг електронного цифрового підпису депутатам місцевої ради (сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної) здійснюється через відповідальну особу, визначену окремим розпорядженням голови такої ради. Тобто ОСОБА_1В, будучи обраним депутатом Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області повинен був завчасно оформити електронний ключ та своєчасно подати декларацію в передбачені законом терміни.

Згідно пункту 10 розділу II порядку формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3, після отриманого повідомлення суб’єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа.

Згідно пояснення, ОСОБА_1 повідомив, що в період подачі декларації не зміг вчасно її заповнити та надіслати, а саме до 01.05.2017 року у зв’язку з тим, що Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не працював.

У зв’язку з вищевикладеним та відсутністю суттєвих перешкод ОСОБА_1 зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01.05.2017.

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, та являючись, згідно п. п. «б» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172- 6 КУпАП суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог статті 45 вказаного Закону, підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 17.07.2016 за № 959/29089, без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, несвоєчасно, а саме - 25.09.2017 року, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Отже, ОСОБА_1, будучи депутатом Гожулівської нільської ради Полтавського району Полтавської області несвоєчасно подав щорічну декларацію про доходи за 2016 рік.

ОСОБА_1 не подав своєчасно, тобто до 01.05.2017, не маючи на це поважних причин, декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що підтверджується й результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Отже ОСОБА_1, будучи депутатом Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, відповідно до п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», з порушенням вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію про доходи за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні вказав на доведеність провини ОСОБА_1 у вчинених корупційних правопорушеннях, та прохав встановити щодо останнього стягнення у відповідності до вимог санкції статті .

Суд, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали, приходить до висновку про доведеність провини ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні.

Вина правопорушника повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями.

Обставини що обтяжують чи пом»якшують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1В ступінь вини, майновий стан, відсутність обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи , що притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати

Керуючись ст.ст. 34, ч. 1 ст. 172-6, 283-285 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір» -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1, визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п»ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850грн..00коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Держави в особі стягувача – Державної судової адміністрації України (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019 , рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі – 352грн.40коп..

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд Полтавської області апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: А.Г.Потетій