
Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/1094/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.02.18 смт.Народичі
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого – судді Діброви О.В.
з секретарем Жавнер І.А.
розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом керівника Коростенської місцевої прокуратури в інтересах держави до Народицької селищної ради Житомирської області про визнання незаконним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Керівник Коростенської місцевої прокуратури в інтересах держави звернувся із адміністративним позовом до Народицької селищної ради Житомирської області, в якому просить визнати незаконним та скасувати рішення Народицької селищної ради Житомирської області VII скликання від 02 листопада 2017 року №640 «Про поновлення попереднього договору оренди землі з ТОВ «Зірка Полісся» на земельну ділянку площею 63,00 га».
Сторони в судове засідання не з’явились, але надіслали заяви, в яких просять справу розглянути без їх участі.
Дослідивши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 18 КАС України в редакції, чинній на момент звернення до суду із зазначеним адміністративним позовом, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Позивачем у даній справі є керівник Коростенської місцевої прокуратури, який відповідно до обсягу наданих йому повноважень, є посадовою особою органу державної влади.
Таким чином, приймаючи до уваги положення пункту 1 частини другої статті 18 КАС України в редакції, чинній на момент звернення до суду із зазначеним адміністративним позовом, суд дійшов переконання, що незалежно від статусу відповідача, зазначена адміністративна справа підсудна окружному адміністративному суду, оскільки позивачем є посадова особа органу державної влади.
Згідно чинної редакції статті 20 КАС України розгляд даного адміністративного позову також віднесено до компетенції окружного адміністративного суду.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 22 КАС України в редакції, чинній на момент звернення до суду із зазначеним адміністративним позовом, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Крім того, суд звертає увагу на наступне.
Частиною другою статті 8 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Преамбула Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд.
Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у пунктах 23, 24 у справі "Сокуренко і Стригун проти України" від 20.07.2006 (заяви № 29458/04 та № 29465/04) відповідно до прецедентної практики Суду термін "встановленим законом" у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод спрямований на гарантування того, "що судова гілка влади у демократичному суспільстві … керується законом, що приймається парламентом" (Zand v. Austria № 7360/76); фраза "встановленим законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність; термін "судом, встановленим законом" у пункті 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачає усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів; вимога стосовно того, що суд має бути "встановленим законом" є однією з декількох вимог Конвенції та протоколів до неї і встановлює, що дії національних органів мають базуватись на внутрішньому праві; вся організаційна система судів, включаючи не тільки питання, які підпадають під юрисдикцію певних видів судів, але також встановлення окремих судів та визначення їх місцевої юрисдикції (Coeme and others v. Belgium № 32492/96); суд не є встановленим законом у разі, якщо правила, які регламентують склад суду, не були додержані (Posokhov v. Russia № 63486/00, Fedotova v. Russia № 73225/01).
Враховуючи наведене, суд вважає, що адміністративну справу за позовом керівника Коростенської місцевої прокуратури в інтересах держави до Народицької селищної ради Житомирської області про визнання незаконним та скасування рішення слід передати на розгляд до Житомирського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 18, 22 КАС України (в редакції Закону від 03 серпня 2017 року ), суд,
ПОСТАНОВИВ:
Справу за позовом керівника Коростенської місцевої прокуратури в інтересах держави до Народицької селищної ради Житомирської області про визнання незаконним та скасування рішення передати на розгляд до Житомирського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Народицький районний суд Житомирської області протягом 15 днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Ухвалу складено 27 лютого 2018 року.
Суддя:ОСОБА_1