
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/1703/16 Суддя (судді) першої інстанції: Шрамко Ю.Т.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2018 року м.Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Твердохліб В.А.,
суддів Костюк Л.О., Троян Н.М.,
за участю секретаря Борейка Д.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Київський страховий дім» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2017 року (прийнята в порядку письмового провадження, у м.Києві, дата складання повного тексту - відсутня) у справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Київський страховий дім» до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), третя особа: Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київреклама» про визнання протиправними та скасування вимоги, наказу в частині,-
В С Т А Н О В И В:
Приватне акціонерне товариство «Київський страховий дім» (далі - Позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Відповідач), третя особа: Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київреклама» (далі - Третя особа) та, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог, просило: визнати протиправною та скасувати вимогу Відповідача від 28.01.2016 року №16-0036 та наказ а від 01.03.2016 року №64 «Про демонтаж рекламних засобів» в частині додатку до наказу під №41 про демонтаж щита на фасаді будинку за адресою: м.Київ, Шевченківський р-н, вул.Артема, 37/41.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2017 року відмовлено повністю у задоволенні позову.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, Позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
В апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. Зокрема, апелянт зазначає, що оскаржувані вимога та наказ є протиправними і такими, що мають бути скасовані, оскільки Позивачем розміщено інформаційну вивіску, а не рекламу, а тому останній не повинен отримувати відповідний дозвіл на її розміщення.
Відповідачем відзив на апеляційну скаргу не подавався; у судове засіданні представник Відповідача не прибув, однак вказане не перешкоджає апеляційному перегляду справи.
Третьою особою подано відзив на апеляційну скаргу, в якому просить відмовити в задоволенні апеляційної скарги та рішення суду першої інстанції залишити без змін з посиланням на те, що оскаржуване судове рішення відповідає нормам чинного законодавства.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника Позивача, заперечення представника Третьої особи, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
28.01.2016 року посадовими особами Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) обстежено територію Шевченківського р-ну м.Києва на предмет виявлення самовільно встановлених рекламних засобів та місць розміщення рекламних засобів, на які видано дозволи.
За результатами обстеження території районів міста Києва складено акт від 28.01.2016 року №16-0036, у якому зазначено, що за адресою: м.Київ, Шевченківський р-н, вул.Артема, 37/41, розміщено спеціальну тимчасову/стаціонарну конструкцію типу: щит на фасаді будинку, яка розміщена з порушенням вимог Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 року №2067 (далі - Типові правила №2067), Правил благоустрою м.Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 року №1051/1051 (із змінами та доповненнями), Порядку розміщення реклами в м.Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 року №37/6253 (далі - Порядок розміщення реклами №37/6253), та/або Концепції розвитку зовнішньої реклами в м.Києві, затвердженої рішенням Київської міської ради від 26.01.2012 року № 20/7357; розмір рекламного засобу (РЗ) складає 24 м.кв. Порушення полягає у тому, що спеціальна тимчасова/стаціонарна конструкція встановлена самовільно - п.17.2 (Б).
28.01.2016 року Відповідачем також складено оскаржувану вимогу, у якій зазначено про виявлене порушення, у зв'язку з чим повідомлено про необхідність здійснення демонтажу конструкції.
Також, у вимозі вказано, що у разі невиконання вимоги протягом 2 (двох) днів, конструкція буде демонтована КП «Київреклама».
У подальшому, 01.03.2016 року Відповідачем видано наказ №64 «Про демонтаж рекламних засобів», яким директору КП «Київреклама» наказано забезпечити демонтаж рекламних засобів, зазначених у додатку до наказу.
Згідно з п.41 додатку до наказу №64, повинен бути демонтований щит на фасаді будинку за адресою: м.Київ, Шевченківський р-н, вул.Артема, 37/41, який належить ЗАТ «Київський страховий дім».
Так, статтею 1 Закону України «Про рекламу» визначено, що реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
Зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
Статтею 16 Закону України «Про рекламу» визначено, що розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Разом з цим, частиною 7 статті 8 Закону України «Про рекламу» передбачено, що розміщення інформації про виробника товару та/або товар у місцях, де цей товар реалізується чи надається споживачеві, у тому числі на елементах обладнання та/або оформлення місць торгівлі, а також безпосередньо на самому товарі та/або його упаковці, не вважається рекламою.
Вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою (ч. 6 ст. 9 Закону України «Про рекламу»).
За приписами частини 3 статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» продавець (виконавець) зобов'язаний надати споживачеві достовірну і доступну інформацію про найменування, належність та режим роботи свого підприємства.
При цьому, відповідно до п.2 Типових правил №2067 спеціальні конструкції - тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та не наземні (повітряні), плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, троли, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції, аеростати, повітряні кулі тощо), які використовуються для розміщення реклами; вивіска чи табличка - елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб'єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою.
Згідно з п.24 Типових правил №2067 виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов'язаних з розташуванням рекламного засобу.
Рекламні засоби забезпечуються маркуванням із зазначенням на каркасі рекламного засобу найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії (п.44 Типових правил №2067).
Відповідно до п.п. 48, 49 Типових правил №2067 вивіски чи таблички: повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов'язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються; не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків; не повинні розміщуватися на будинках або спорудах - об'єктах незавершеного будівництва; площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв. метрів.
Демонтаж вивісок чи табличок, розміщених з порушенням вимог цих Правил, здійснюється у разі: припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичної особи-підприємця; невідповідності розміщення вивіски чи таблички вимогам щодо її розміщення, наданим у визначенні, та архітектурним вимогам, державним нормам, стандартам і правилам, санітарним нормам; порушення благоустрою території. Розміщені вивіски чи таблички підлягають демонтажу за рахунок коштів юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців, якими вони були встановлені.
Питання розміщення в м.Києві інформаційних вивісок врегульовано розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.04.2011 року №565, яким затверджено Порядок розміщення інформаційних вивісок у місті Києві.
Згідно з п.3 вказаного Порядку визначено, що: інформаційна вивіска - конструктивний елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне- чи надане у користування особі приміщення (крім випадків, коли суб'єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, яка не містить закликів до придбання товару або іншої інформації, що призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів та їх інтерес щодо такого товару, загальною площею до 2,0 кв. метрів. У разі, коли площа інформаційної вивіски перевищує 2,0 кв. метри, вона вважається зовнішньою рекламою та потребує отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами відповідно до окремого порядку, що затверджується розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Слід зазначити, що інформаційна вивіска на фасаді орендованого Позивачем будинку за адресою: м.Київ, Шевченківський район, вул. Артема, 37/41, перевищує 2 кв.м, отже, вважається зовнішньою рекламою та потребує отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами відповідно до окремого порядку, що затверджується розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Між тим, дозволу на розміщення зовнішньої реклами Позивачем не отримано, що підтверджує факт правомірності видачі оскаржуваної вимоги, невиконання приписів якої, у свою чергу, свідчить про обґрунтованість прийняття оскаржуваного наказу.
З матеріалів справи також вбачається, що 01.01.2015 року між фізичною особою ОСОБА_2 та фізичною особою ОСОБА_3 (Орендодавець) та ПАТ «Київський страховий дім» (Орендар) укладено договір №230/2015 оренди приміщення (далі - договір №230/2015), за яким, орендодавець передає, а орендар приймає в орендне користування нежиле приміщення, (далі - об'єкт оренди), в будівлі 37-41 по вул.Артема в м.Києві для розташування офісних приміщень та ведення фінансово-господарської діяльності.
Відповідно до п.2.1 вказаного договору об'єктом оренди є нежитлові приміщення в будівлі загальної площею 196,66 кв.м., а саме: нежитлове приміщення в підвалі №30 площею 19,60 м.кв; нежитлові приміщення на четвертому поверсі: частина приміщення №4, площею 9,30 м.кв; частина приміщення №6, площею 0,80 м.кв; частина приміщення №7, площею 9,20 м.кв; частина приміщення №9, площею 0,70 м.кв; приміщення №10, площею 11,90 м.кв; приміщення №11 площею 22,50 м.кв; приміщення №12, площею12,00 м.кв; приміщення №13, площею23,90 м.кв; частина приміщення №29, площею 30,36 м.кв; приміщення №35, площею 12,50 м.кв; приміщення №36, площею 12,00 м.кв; приміщення №38, площею 31,90 м.кв; разом на поверсі - 177,06 м.кв.
Згідно з п.2.1.2 договору №230/2015 місце (далі - об'єкт реклами) на зовнішній частині будівлі 37-41 по вул.Артема в місті Києві, площею 24 м2 для розміщення вивіски згідно макету, погодженого з орендодавцем.
Крім того, у пункті 5.4.21 договору №261/2015 оренди нежитлового приміщення від 16.11.2015 року укладеного між фізичною особою ОСОБА_2 та фізичною особою ОСОБА_3 (Орендодавець) та ПАТ «Київський страховий дім» (Орендар), зазначено: «При розміщені власних вивісок і рекламних знаків на фасаді будівлі дотримуватись вимог Закону України «Про рекламу» та підзаконних нормативно-правових актів у сфері реклами, самостійно отримувати усі необхідні для цього висновки, погодження та інші дозвільні документи у відповідних органах, сплачувати необхідні платежі. У разі порушення законодавства про рекламу, самостійно урегульовувати питання, що виникли у уповноважених органів та установ у зв'язку з порушенням законодавства та нести відповідальність за такі порушення.»
Отже, Позивач розумів наслідки за розміщення рекламного засобу (щита) без відповідного дозволу.
Так, статтею 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» визначено, що дозвільна система у сфері господарської діяльності - сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, анулюванням документів дозвільного характеру.
Дозвільні органи - суб'єкти надання адміністративних послуг, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру.
При цьому, розміщена Позивачем рекламна конструкція не є вивіскою чи табличкою. Для розміщення рекламного засобу необхідно отримати відповідний дозвіл, однак Позивачем такого дозволу не було отримано.
Таким чином, вимога від 28.01.2016 року №16-0036 про здійснення демонтажу конструкції, складена Відповідачем відповідно до чинного законодавства про рекламу, а тому не підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідачем оскаржуваний наказ в частині, що стосується демонтажу щита на фасаді будинку за адресою: м.Київ, Шевченківський р-н, вул. Артема, 37/41, видано внаслідок того, що Позивач не відреагував на вимогу щодо усунення порушень Типових правил №2067, Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 №1051/1051, Порядку розміщення реклами №37/6253, шляхом проведення демонтажу щита на фасаді будинку, площею 24 кв.м., який був самовільно розміщений Позивачем за адресою: м.Київ, Шевченківський р-н, вул. Артема, 37/41.
Згідно з п.1.3 розділу 1 Порядку розміщення реклами №37/6253 КП «Київреклама» - комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковане Департаменту містобудування та архітектури та уповноважене виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) виконувати функції з укладення договорів, нарахування та отримання плати за право тимчасового користування місцями (для розміщення РЗ), які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, його районів або повноваження щодо розпорядження якими здійснюють органи місцевого самоврядування м.Києва (далі - комунальна власність територіальної громади міста Києва), здійснювати контроль за надходженням плати за договорами, організовувати або здійснювати власними силами та засобами демонтаж самовільно встановлених рекламних засобів, забезпечувати виготовлення друкованої продукції, розміщення соціальної реклами та інформації соціального спрямування, надавати платні послуги та виконувати інші повноваження, передбачені цим Порядком та Статутом підприємства.
Дозвільний орган - Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке уповноважене виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) виконувати покладені на нього функції (у сфері розміщення зовнішньої реклами та реклами на транспорті, у ліфтах комунальної власності територіальної громади міста Києва), передбачені цим Порядком та Положенням про Департамент містобудування та архітектури.
Поряд з цим, правовідносини між виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та фізичними і юридичними (незалежно від форми власності та підпорядкованості) особами, що виникають у процесі розміщення зовнішньої реклами на території м. Києва регулюються розділом 2 Порядку розміщення реклами, яким також визначено порядок надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами, вимоги до проектування рекламних засобів, визначення та погодження місць розміщення рекламних засобів, розміщення (встановлення, монтаж, нанесення), експлуатації та демонтажу, а також порядок контролю за дотриманням вимог цього Порядку.
Так, згідно п.п. 2.1.2, 2.1.3, 3.1.2, п.п. 17.1 - 17.8 розділу 2 Порядку розміщення реклами №37/6253 дозвільний орган, зокрема: здійснює контроль за дотриманням вимог цього Порядку щодо розміщення зовнішньої реклами, вимагає усунення виявлених порушень; організовує інвентаризацію рекламних засобів (далі - РЗ) та приймає рішення щодо демонтажу самовільно встановлених РЗ.
КП «Київреклама» організовує або проводить власними силами демонтаж РЗ відповідно до цього Порядку.
Демонтаж у цьому Порядку означає комплекс заходів, які передбачають відокремлення РЗ разом з основою від місця їх розташування та транспортування на спеціально відведені території для подальшого зберігання. При цьому демонтаж та подальше зберігання РЗ не передбачає переходу права власності на них до територіальної громади міста Києва.
Демонтаж РЗ є засобом протидії порушенню прав територіальної громади міста Києва щодо надання у тимчасове користування місць (для розміщення РЗ) або усунення порушень договірних зобов'язань розповсюджувачами реклами за договорами про надання у тимчасове користування місць (власниками та/або законними користувачами РЗ), а також засобом усунення порушень в інших випадках.
Демонтаж РЗ здійснюється відповідно до цього Порядку у таких випадках: а) за відсутності маркування РЗ; б) у разі виявлення самовільно встановлених РЗ; в) якщо термін дії дозволу закінчився і не був продовжений або дозвіл було скасовано у встановленому порядку; г) якщо технічний стан РЗ створює загрозу життю або здоров'ю людей та/або заподіяння шкоди (майнової чи немайнової) третім особам; д) у разі невідповідності технічних характеристик РЗ та/або місця їх встановлення виданому дозволу на розміщення зовнішньої реклами; є) за наявності заборгованості розповсюджувача зовнішньої реклами по сплаті коштів за право тимчасового користування місцем(-ями) для розміщення рекламного(-их) засобу(-ів), яке(-і) перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, більш ніж за 2 місяці; ж) у випадку зміни містобудівної ситуації за наявності відповідного розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та листа від замовника робіт з будівництва, реконструкції, ремонту тощо щодо необхідності демонтажу РЗ, що заважають проведенню відповідних робіт; з) в інших випадках, передбачених договором на право тимчасового користування місцями для розміщення РЗ, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва; и) користування місцем для розміщення РЗ, яке перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва, за відсутності укладеного договору на право його тимчасового користування; і) недотримання розповсюджувачем зовнішньої реклами вимог Концепції розвитку зовнішньої реклами в місті Києві.
Демонтаж РЗ у випадках, встановлених пунктом 17.2 цього Порядку, здійснюється на підставі наказу дозвільного органу.
У вказаних п.17.2 Порядку розміщення реклами №37/6253 випадках (крім випадку, коли власника РЗ неможливо встановити) демонтаж РЗ має бути проведений власниками (законними користувачами) РЗ самостійно за - власний рахунок в термін, вказаний у вимозі дозвільного органу чи КП «Київреклама» про усунення порушень вимог порядку розміщення зовнішньої реклами.
Вимога направляється у письмовій формі поштою з повідомленням про вручення або вручається представнику розповсюджувача реклами особисто під підпис. У випадках, передбачених підпунктами а), б), г), д), ж), з) пункту 17.2 цього Порядку до вимоги додається акт, в якому зафіксовані виявлені порушення, за підписом представників дозвільного органу та/або КП «Київреклама».
Демонтаж РЗ здійснюється без направлення розповсюджувачу реклами вимоги, якщо власник або адреса власника РЗ не встановлені.
Розповсюджувач реклами зобов'язаний протягом трьох днів або в термін, вказаний у вимозі дозвільного органу чи КП «Київреклама», з моменту отримання вимоги усунути зазначені у вимозі порушення та повідомити в цей же строк дозвільний орган в письмовій формі.
Якщо розповсюджувач реклами самостійно не усунув виявлені порушення у термін, вказаний у вимозі дозвільного органу чи КП «Київреклама», здійснюється демонтаж РЗ.
У разі необхідності демонтажу РЗ дозвільний орган складає перелік РЗ, що підлягають демонтажу, затверджує його наказом та направляє до КП «Київреклама» для забезпечення його виконання.
Організація демонтажу або самостійне проведення демонтажу здійснюється КП «Київреклама» на підставі наказу дозвільного органу на умовах, визначених цим Порядком.
Під час демонтажу, РЗ складається акт проведення демонтажу РЗ, а також може складатися акт огляду технічного стану РЗ з проведенням фото-та/або відеофіксації, які додаються до акта.
Акти складаються представниками КП «Київреклама».
Отже, якщо розповсюджувач реклами самостійно не усунув виявлені порушення у термін, вказаний у вимозі дозвільного органу, дозвільний орган складає перелік таких РЗ, що підлягають демонтажу, затверджує його наказом та направляє до КП «Київреклама», яке, в свою чергу, зобов'язане здійснити, на підставі такого наказу, організацію демонтажу або самостійне проведення демонтажу.
Щодо посилання апелянта на листи Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 28.12.2006 року №9522, від 07.06.2007 року №4089, від 31.05.2005 року №4186, від 13.10.2010 року №130096, в яких зазначено, що у випадку, коли на фасаді будинку (приміщенні), яке займає суб'єкт господарювання, розміщено вивіску з його назвою, така інформація, не є рекламою і її розміщення, не потребує одержання дозволу на розміщення об'єкта зовнішньої реклами, колегія суддів зазначає таке.
Роз'яснення Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва не є обов'язковими для застосування, так як цьому органу не надано право давати тлумачення нормативно-правових актів.
Крім того, у вказаних листах, на які посилається Позивач зазначено, що це є лише думкою Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.
Також, вказані листи не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційних характер, висвітлюють точку зору органу, що їх видає.
Як вже зазначалось, розміщення зовнішньої реклами в місті Києві повинно відповідати Типовим правилам №2067, Правилам благоустрою міста Києва, затвердженими рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 №1051/1051, Порядку розміщення реклами №37/6253 та Концепції розвиту зовнішньої реклами в м.Києві, затвердженої рішенням Київської міської ради від 26.01.2012 року № 20/7357.
Доводи апелянта, у тому числі щодо розміру рекламного засобу та дати його встановлення, не підтверджуються матеріалами та не спростовують висновків суду першої інстанції.
Отже, колегія суддів вважає, що немає підстав для задоволення заявлених позовних вимог.
Положеннями ст.242 КАС України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно з п.1 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Відповідно до ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Ураховуючи викладене, колегія суддів вважає, що судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав для його скасування не вбачається, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 243, 315, 316, 322, 325, 328 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Київський страховий дім»залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2017 року - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду у строк, визначений ст.329 КАС України.
Головуючий суддя Твердохліб В.А.
Судді Костюк Л.О.
Троян Н.М.
Постанова складена в повному обсязі 16 лютого 2018 року.