Ухвала суду № 72123066, 08.02.2018, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
08.02.2018
Номер справи
906/526/14
Номер документу
72123066
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

____________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "08" лютого 2018 р. Справа № 906/526/14

Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_1 про зобов'язання Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області зняти з обліку сільськогосподарську техніку, яка рахується за боржником в межах справи №906/526/14 за заявою Селянського (фермерського) господарства "Владівське" про його банкрутство

за участю учасників судового процесу:

-від кредиторів: не з'явився

-від боржника: ОСОБА_1 - ліквідатор

присутні в судовому засіданні: ОСОБА_2 паспорт ВМ917099 вид. Малинським РВ УМВС 07.08.2000, ОСОБА_3 паспорт ВМ176661 вид.Малинським РВ УМВС 13.08.1996, ОСОБА_4 НОМЕР_1 вид. Малинським РВ УМВС 29.12.1999

ВСТАНОВИВ:

у провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство Селянського (фермерського) господарства "Владівське" (с. Писарівка, Малинський район, Житомирська область).

27.09.2017 до суду від ліквідатора боржника ОСОБА_1 надійшло клопотання про зобов'язання Головного Управління Держпродспоживслужби Житомирської області зняти з обліку сільськогосподарську техніку, яка рахується за боржником.

Ухвалою суду від 28.09.2017 було прийнято та призначено до розгляду клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_1 про зобов'язання Головного Управління Держпродспоживслужби Житомирської області зняти з обліку сільськогосподарську техніку, яка рахується за боржником.

Ліквідатор боржника ОСОБА_1 в засіданні суду підтримала вищезазначене клопотання.

Як убачається з матеріалів справи, 25.10.2017 на адресу суду від Головного Управління Держпродспоживслужби Житомирської області надійшли письмові пояснення на клопотання ліквідатора про зобов'язання управління зняти з обліку сільськогосподарську техніку, яка рахується за боржником (а.с.92 том 6).

Розглянувши вищезазначене клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_1, заслухавши ліквідатора, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ч. 2 ст.34 Закону України "Про дорожній рух" державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

Частиною 8 ст.34 Закону України "Про дорожній рух" зазначено, що порядок здійснення відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів визначається Кабінетом Міністрів України. Для ведення відомчого обліку зареєстрованих транспортних засобів відповідними органами, якими вони зареєстровані, створюються уніфіковані автоматизовані електронно-облікові системи. Відомості відомчого обліку щодо зазначених транспортних засобів є складовою частиною Єдиного державного реєстру.

Відповідно до п.2 Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009р. №694 реєстрація та зняття з обліку машин проводяться державними інспекціями сільського господарства в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах.

Процедура приймання, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків Державною інспекцією сільського господарства України та її територіальними органами щодо відомчої реєстрації, тимчасової реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів визначена Порядком роботи, пов'язаної з реєстрацією та зняттям з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22.11.2011р. №644.

Відповідно до п. 2.1 Порядку роботи, пов'язаної з реєстрацією та зняттям з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22.11.2011р. №644, облік зареєстрованих машин проводиться інспекціями з внесенням відомостей про реєстрацію та зняття з обліку машини до бази даних УАЕОС (Уніфікованої автоматизованої електронно-обліковій системи інспекції) та книги реєстрації машин юридичних осіб, книги реєстрації машин фізичних осіб або книги тимчасової реєстрації машин.

Згідно з п.3.1 Порядку роботи, пов'язаної з реєстрацією та зняттям з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22.11.2011р. №644 реєстрація машин проводиться державними інспекторами інспекцій відповідно до вимог Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 р. №694.

Пунктом 17 Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 р. №694 визначено, що з обліку машина знімається у зв'язку з її відчуженням чи вибракуванням протягом семи днів на підставі заяви власника або уповноваженої ним особи, до якої додаються: документ, що посвідчує особу представника власника машини та його повноваження (у разі потреби); свідоцтво про реєстрацію; рішення власника про зняття машини з обліку (для юридичної особи); копія згоди або дозволу на зняття машини з обліку відповідного суб'єкта управління майном (для державних та комунальних підприємств); письмова згода співвласників на зняття машини з обліку, що засвідчується в установленому порядку (для зняття з обліку машини, зареєстрованої з урахуванням підпункту 1 пункту 8 цього Порядку); рішення загальних, зборів колективного сільськогосподарського підприємства про зняття машини з обліку (для зняття з обліку машини, зареєстрованої з урахуванням підпункту 2 пункту 8 цього Порядку); засвідчене в установленому порядку рішення власника або суду про ліквідацію юридичної особи (для зняття з обліку машини у зв'язку з ліквідацією юридичної особи); інші документи у випадках, визначених цим Порядком.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2015 року №447 постановлено ліквідувати територіальні органи Державної інспекції сільського господарства. Згідно з п.2 цієї постанови територіальні органи, які ліквідуються, продовжують виконання своїх функцій і повноважень до їх передачі відповідним органам виконавчої влади.

Територіальні органи Державної інспекції сільського господарства продовжували виконувати свої функції до покладення відповідних повноважень на Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 №1051 на Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів покладено повноваження нагляду (контролю) у системі інженерно-технічного забезпечення.

З огляду на викладені вище положення, зняття з обліку сільськогосподарської техніки обумовлене наданням заявником всіх перерахованих вище документів.

Судом встановлено, що в обгрунтування свого клопотання ліквідатор зазначає, що листом Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області №01/979 від 24.11.2016 було відмовлено у знятті з обліку сільськогосподарської техніки, яка рахується за боржником.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень (ст.74 ГПК України).

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст.77 ГПК України).

Як убачається з листа Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області №01/979 від 24.11.2016 (а.с.43-44 том 6) адресованого ліквідатору боржника ОСОБА_1В ., інспекція повідомила, зокрема, що для зняття транспортного засобу з обліку, у зв'язку з вибракуванням до поданої заяви ліквідатором не надано номерні знаки на сільськогосподарську техніку, обліково-ідентифікаційні таблички та не в повній кількості надано реєстраційні документи.

У письмових пояснення Головного Управління Держпродспоживслужби Житомирської області на клопотання ліквідатора про зобов'язання управління зняти з обліку сільськогосподарську техніку, яка рахується за боржником (а.с.92 том 6), повідомляється, що відповідно до пункту 17 Підпункту 9 Постанови Кабінету Міністрів України № 694 від 08.07.2009 року "Про затвердження порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних і, сільськогосподарської техніки, інших механізмів" від арбітражного керуючого ОСОБА_1 надійшов лист за № 19/09/2017/-2/1 від 19.09.2017 про зняття з обліку сільськогосподарської техніки яка рахується за боржником. Разом з тим, арбітражним керуючим ОСОБА_1 не було надано в повному обсязі установчих документів по СФГ "Владівське" на зняття з обліку, вибракування (списання) техніки, а також довідку про те, що дана техніка не входить до майнового фонду пайовиків.

За таких обставин, ліквідатор боржника ОСОБА_1 звертаючись з відповідними зверненнями про зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яка рахується за банкрутом не врахувала, що дані дії нерозривно пов'язані з наданням відповідних документів.

З огляду на те, що умовою для зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яка рахується за банкрутом є надання відповідних документів, ліквідатор боржника звернулась до суду з клопотання про витребування у Голови спілки співвласників колишнього КСП "Нове життя" документи, які підтверджують перелік майна сільськогосподарської техніки, яке входить до пайового фонду та документи які би свідчили про передачу його в користування, оренду, тощо до Селянського (фермерського) господарства "Владівське".

Станом на день розгляду даного клопотання, клопотання про витребування у Голови спілки співвласників колишнього КСП "Нове життя" вказаних документів не вирішене.

Таким чином, з огляду на фактичну відсутність повного пакету документів необхідних для зняття сільськогосподарської техніки з обліку, що унеможливлює здійснення ліквідатором заходів щодо зняття з обліку техніки боржника у спосіб, визначений чинним законодавством. Клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_1 про зобов'язання Головного Управління Держпродспоживслужби Житомирської області зняти з обліку сільськогосподарську техніку, яка рахується за боржником, судом оцінюється як передчасно подане, а тому не може бути задоволене судом.

З огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку відмовити в задоволенні клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_1 про зобов'язання Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирської області зняти з обліку сільськогосподарську техніку, яка рахується за боржником.

Керуючись ст.ст.234,235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_1 про зобов'язання Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирської області зняти з обліку сільськогосподарську техніку, яка рахується за боржником.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття.

Ухвала господарського суду може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Повний текст ухвали складено та підписано 09.02.2018

Суддя Костриця О.О.