
Справа № 645/3203/17
Провадження № 2-а/645/6/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 січня 2018 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Ульяніч І.В.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
секретар судового засідання - Савченко В.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов’язання вчинити певні дії. Позов обгрунтовував тим, що 08 листопада 2013 року наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України № 370 його було звільнено з військової служби у відставку за станом здоров’я пункт «Б» частини шостої ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» з 05.12.2013 р. та встановлено вислугу років у розмірі 25 років.
З 06.12.2013 р. позивач отримує пенсію за вислугу років у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р. З метою встановлення правильності нарахування пенсії, 02.03.2017 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Харківській області із заявою про надання відомостей щодо призначення та розміру пенсії.
06 березня 2017 року була надана відповідь, згідно якої розмір пенсії позивача складає 70% від грошового забезпечення військовослужбовця, а також те, що при нарахуванні пенсії не було враховано всього грошового забезпечення, з якого мала би бути вирахувана пенсія. З протоколу вбачалось, що при призначенні пенсії не було враховано одноразові додаткові види грошового забезпечення. З метою уточнення розміру не врахованої пенсії 27.04.2017 року позивач звернувся до військової частини А1361 із відповідним зверненням. 22 травня 2017 року була отримана інформація про всі види грошового забезпечення, з якої вбачалось, що при призначенні пенсії не було враховано одноразові види грошового забезпечення, а саме: матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безперервну тривалу службу, щомісячну додаткову грошову винагороду, індексацію, та одноразову грошову допомогу при звільненні. 14.06.2017 року позивачем було направлено звернення до ГУ ПФУ в Харківській області з проханням перерахувати пенсію відповідно до наданої довідки, на що отримано відмову від 22.06.2017 року, у зв»язку із тим, що позивач не має права на перерахунок пенсії, так як чинним законодавством не передбачено перерахунок у зв’язку з виданням будь-яким міністерством власних наказів. З даною відмовою відповідача позивач не погодився, у зв»язку із чим звернувся до суду та просив зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з 11.06.2016 року у розмірі 70% від складу грошового забезпечення, включаючи в розмір грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, суми таких видів грошового забезпечення: матеріальну (грошову) допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безперервну тривалу службу, щомісячну додаткову грошову винагороду, індексацію грошового забезпечення, та одноразову грошову допомогу при звільнені.
Представик позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача - ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області в судове засідання не з»явився, надав до суду заперечення, в яких зазначив, що у задоволенні позову необхідно відмовити у повному обсязі. В обґрунтування цього зазначив, що ОСОБА_2 знаходиться на обліку в управлінні та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України, із числа осіб, які перебувають на військовій службі та мають право на пенсію за цим Законом. Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, з яких сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, є вичерпним, а разові додаткові види грошового забезпечення взагалі не зазначені. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.12. 2010 № 1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» одноразова грошова допомога при звільненні та індексація виплачується за рахунок коштів роботодавця, на зазначені виплати не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування тобто данні виплати не можуть бути зарахованими до додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача. Перелік додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу визначений у додатках 25-28 до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294. При цьому, суми індексації грошового забезпечення та вихідної допомоги при звільненні військовослужбовців не віднесені до вищезазначеного переліку. Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України N 393 встановлено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням зазначених у постанові видів. Таким чином, законодавцем визначено чіткий перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсії. Грошова допомога на оздоровлення, доплата за службу в нічний час, доплата за службу в святкові дні, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні до вищезазначеного переліку не входять. Перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, є вичерпним. Крім того, рішенням Конституційного Суду України від 13.05.2015 р. №4-рп/2015, було розглянуто звернення, щодо тлумачення положень першого речення ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», чи є заведений у них перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення вичерпним, чи в цей перелік можуть включатися й інші види грошового забезпечення. Конституційний Суд України дійшов висновку, що додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються при перерахунку пенсій, зазначаються виключно законами України, а встановлений у положеннях першого речення частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення, є вичерпним. Спеціальним законом, який регулює правовідносини з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій, які зазначені позивачем у адміністративному позові, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, які мають право на пенсію за цим Законом. Посилання на норми Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ є безпідставним, оскільки вказаний Закон визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі. Інформація про всі види грошового забезпечення, яка була надана позивачу військовою частиною від 22.05.2017 року № 115 носить інформаційний характер, на відміну від довідки від 09.12.2013 року № 2377 про додаткові види грошового забезпечення, яка була врахована при призначені пенсії. Просили суд відмовити у задоволенні позову.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши подані відповідачем заперечення, та матеріали справи, оцінивши докази, представлені в матеріалах справи, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено представником відповідача в запереченнях, ОСОБА_2 перебуває на обліку в ОСОБА_3 управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 06.12.2013 року. Загальний розмір його пенсії станом на 01.03.2017 року становить 2996 грн. 64 коп.., яка складається: з посадового окладу; окладу за військове звання; надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення; премії (а.с.9 ).
Згідно витягу із наказу командира військової частини А1361 Міністерства оборони України від 05.12.2013 року № 256 – заступника командира з територіального забезпечення військової частини А1361 підполковника ОСОБА_2 звільнено наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 08.11.2013 року № 767 з військової частини в запас. Даним наказом було передбачено певні виплати та надбавки: надбавка 15% посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень; надбавку в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавку за вислугу років за виконання особливо важливих завдань; премію в розмірі 90% посадового окладу; щомісячну додаткову грошову винагороду в розмірі 40% місячного грошового забезпечення; виплату грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний рік служби. (а.с.10)
Згідно наданої інформації про всі види грошового забезпечення позивача ОСОБА_2, які він отримав за останні 24 календарні місяці служби за період з грудня 2011 року по листопад 2013 року, вбачається, що позивач, крім посадового окладу, окладу за військове звання ,надбавки за вислугу років, отримував щомісячно додаткові види грошового забезпечення: надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, матеріальна допомога на соціально-побутові потреби та матеріальна допомога на оздоровлення, винагорода за тривалу безперерервну службу, додаткова грошова винагорода, індексація та премії. (а.с.13)
13.06.2017 року позивач, через свого представника, звернувся до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про перерахунок пенсії з 14.06.2017 року (а.с.14).
ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 22.06.2017 року позивачу відмовлено у перерахунку пенсії та наголошено, що чинним законодавством не передбачено проведення перерахунків пенсій у зв»язку із виданням будь-яким міністерством чи відомством, в тому числі і Міністерством оборони України, власних наказів. Згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою КМУ від 13.02.2008 року № 45, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців або у зв"язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, установлених законодавством. Статтею 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що пенсії особам, які мають право на пенсію за цим Законом обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов"язкове державне соціальне страхування. Будь-які допомоги, винагороди чи заохочення не передбачені вказаною статтею Закону (а.с.15)
За клопотанням представника відповідача були витребувані докази, а саме: відомості щодо сплати страхових внесків з грошового забезпечення позивача. Згідно отриманої інформації вбачається, що страхові внески були сплачені із усіх видів доплат, що складають грошове забезпечення, крім одноразової вихідної допомоги в сумі 54009 гривень 38 копійок.
У відповідності до статті19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат для догляду, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовані правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та строки перерахунку пенсій є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі - передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» - перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв’язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. ОСОБА_1 призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20.12.1991 р.
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Частиною першою статті 9 Закону № 2011-ХІІ установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
З аналізу ч. 3 ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у взаємозвязку з ч. 2 ст. 9 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» вбачається, що пенсія обчислюються з розміру грошового забезпечення. Склад грошового забезпечення визначається ч. 2 ст. 9 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Оскільки до складу грошового забезпечення входять одноразові види грошового забезпечення, то до грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія мають входити також одноразові види грошового забезпечення.
Матеріальна допомога на оздоровлення передбачена ст. 10-1 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 р. «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Тим же пунктом Постанови № 1294 передбачена матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань.
Щомісячна додаткова грошова винагорода передбачена постановою Кабінету Міністрів України № 889 від 22.09.2010 р. «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Згідно Закону України від 3 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», передбачено, що індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Аналіз зазначених норм права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, щомісячна додаткова грошова винагорода, індексація відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Щодо посилання відповідача на рішення Конституційного суду України від 13.05.2015 р. у справі № 4-рп/2015 за зверненням щодо тлумачення речення першого ч. 3 ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з приводу: чи є наведений в них перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення вичерпним; чи в цей перелік можуть включатися й інші види грошового забезпечення, слід зазначити наступне. Як вбачається зі змісту вказаного рішення КСУ предметом тлумачення є перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення передбачений ч. 3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Зі змісту ч. 2 ст. 9 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» можна зробити висновок, що додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців поділяються на щомісячні та одноразові. Зі змісту рішення КСУ не вбачається, тлумачення одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Також слід зазначити що статтею 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб»встановлені умови перерахунку пенсій військовослужбовцям: у зв»язку зі зміною видів грошового забезпечення або у зв»язку з введенням нових щомісячних видів грошового забезпечення. Предметом спору за даним позовом є перерахунок пенсії у зв»язку з неправильним обчисленням пенсії при її призначенні. З огляду на вищезазначене правовідносини, які виникають за даним позовом є відмінними від тих, яким надано офіційне тлумачення рішенням Конституційного Суду України у справі № 4-рп/2015, а відтак правові позиції наведеного рішення застосовані до данної справи бути не можуть.
Відповідно до «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"», затвердженого постановою Пенсійного фонду України № 3-7 від 30.01.2007 р. призначення (перерахунок) пенсій органами пенсійного фонду України здійснюється на підставі документів, які надаються уповноваженими структурними підрозділами силових міністерств та відомств, на які покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії документів.
Разом з тим, згідно ч. 1 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Таким чином, пенсіонери, мають право подавати документи, які впливають на розмір пенсії незалежно від силових міністерств та відомств.
Відповідно до ч. 2 тієї ж статті, якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Відтак відповідач повинен здійснити перерахунок пенсії відповідно до наведеного Закону за останні 12 календарних місяців перед зверненням за перерахунком пенсії.
Відповідно до абз. 2 п. 13 Порядку № 3-1 Копії документів, необхідних для призначення пенсії, що подаються безпосередньо заявниками до органів, що призначають пенсії, завіряються органами, що призначають пенсії. Тобто, пенсіонери також можуть подавати документи за якими здійснюється перерахунок пенсії.
Таким чином, з огляду на зазначене, суд вважає, що вимоги позивача обгрунтовані та відповідають закону, а відтак суд приходить до висновку про необхідність зобов»язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії позивачу з урахуванням матеріальної (грошової) допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, індексації.
Разом з тим, необхідно зазначити, що вимоги щодо включення до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, одноразової грошової допомоги при звільнені не знайшли свого підтвердження та необґрунтовані, а відтак в цій частині позовні вимоги задоволенні бути не можуть, так як з цієї суми не були сплачені страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та вона носить разовий характер.
Відповідно до частини 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Разом з тим, відповідач не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування правомірності своїх дій.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку про необхідність захисту права позивача на перерахунок пенсії та її виплату за період з 14.06.2016 року, тобто за 12 місяців до звернення за перерахунком пенсії.
Відповідно достатті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб»єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб"єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі , або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.19, 22, 46 Конституції України, ст.ст.2, 5, 6, 8, 9, 20, 77,78, 139, 262, 263 КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з 14.06.2016 року у розмірі 70% від складу грошового забезпечення, включаючи в розмір грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, суми таких видів грошового забезпечення: матеріальна (грошова) допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, винагорода за безперервну тривалу службу, щомісячна додаткова грошова винагорода, індексація грошового забезпечення, з урахуванням фактично отриманих сум.
Стягнути з ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 640 гривень.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення буде виготовлений 02 лютого 2018 року.
Суддя І. В. Ульяніч