
У Х В А Л А
Справа № 285/285/18
провадження № 1-кс/0285/78/18
01 лютого 2018 року м. Новоград-Волинський
Слідчий суддя Новоград – Волинського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1., за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 та:
прокурора Новоград-Волинської місцевої прокуратури: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Новоград-Волинський клопотання прокурора Новоград-Волинської місцевої прокурори Матвійчука М.М. про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності, по матеріалам досудового розслідування № 42017061240000017 від 7.06.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Новоград-Волинської місцевої прокурори звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», код ЄДРПОУ - 03343806, адреса якого - 11704, Житомирська область, місто Новоград-Волинський, вул. Гетьмана Сагайдачного, 43 за період з 01.01.2015 року по 01.01.2018 року, терміном проведення п'ятнадцять робочих днів, починаючи з 05 лютого 2018 року до 23 лютого 2018 року включно.
Проведення позапланової виїзної документальної ревізії доручити працівникам Управління Північного офісу Держаудитслужби у Житомирській області (10014 м. Житомир, майдан ОСОБА_4, 12), з можливістю доступу до документів, у яких виникне необхідність в ході проведення ревізії, та можливості робити з них копії для підтвердження висновків з предмету ревізії
В обґрунтування клопотання зазначає, що Новоград-Волинською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42017061240000017 від 7.06.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, з яких слідує, що посадові особи комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», зловживаючи службовим становищем в супереч інтересам служби заклали в тариф на централізоване водопостачання та водовідведення суми на погашення кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку, при цьому фактично кредит погашався за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, внаслідок чого споживачами міста надмірно сплачено КП «ВУВКГ» за фактичний обсяг отриманих послуг із централізованого водопостачання та водовідведення.
Кошти отримані від споживачів за надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення повинні спрямовуватись виключно на цілі, які закладені у затверджених тарифах. 01.05.2015 року постановою НКРЕКП від 16.04.2015 року № 1259 для КП «ВУВКЕ» встановлено тариф який діяв по 28.02.2016 року на централізоване водопостачання та водовідведення в розмірі 23.11 грн. за 1 м-’, з яких 7,55 грн. враховано на погашення кредиту, в тому числі розмір тарифу на водопостачання склав 8,69 грн, з яких 2,09 грн. на погашення кредиту, а тарифу на водовідведення - 14,42 грн, у тому числі 5,43 грн. на погашення кредиту.
З 01.03.2016 року по 30.04.2017 року діяв тариф, встановлений постановою НКРЕКП від 04.02.2016 року № 137 в розмірі 19,34 грн, з яких 3.54 грн. передбачалось на погашення кредиту. При цьому, тариф на водопостачання становив 7,66 грн., з яких 0,99 грн. враховано на погашення тарифу, а тариф на водовідведення - 11,68 грн., в тому числі на погашення кредиту 2,55 грн..
За період з 01.05.2015 року по 28.02.2016 року ВУВКЕ отримав від споживачів послуг кошти на погашення кредиту в сумі 6968,9 тис. грн., у тому числі від водопостачання - 2433,8 тис. грн., та водовідведення - 4535,1 тис. грн.
За період з 01.03.2016 року по 30.04.2017 року ВУВКЕ отримав від споживачів послуг 4579,2 тис. грн. на погашення кредиту, в тому числі водопостачання - 1614,0 тис. грн.. водовідведення 2965,2 тис. грн.
При цьому, КП «ВУВКЕ» кошти отримані від споживачів визначені на погашення кредиту використав на інші потреби підприємства, а кредит фактично погашався за рахунок коштів місцевого бюджету, оскільки Новоград-Волинська міська рада згідно договору є гарантом повернення кредитних коштів.
Згідно інформації Державної казначейської служби України, КП «ВУВКЕ» у період із 01.01.2013 року по 01.11.2017 року кошти на виконання умов договору про субкредитування від 12.02.2010 року не сплачував.
З метою встановлення істини при розслідуванні даного провадження виникла необхідність в проведенні перевірки фінансово-господарської діяльності комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідного-каналізаційного господарства» за період з 01.01.2015 року по 01.01.2018 року, для проведення вказаної перевірки необхідні спеціальні знання, які мають спеціалісти Управління Північного офісу Держаудитслужби України в Житомирській області, тому прокурор просить клопотання задовольнити.
У судовому засіданні прокурор клопотання уточнив, та просив проведення перевірки почати з 14 березня 2018 року до 4 квітня 2018 року включно, підтримав уточне клопотання та просив його задовольнити.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 107 КПК України, враховуючи, що судовому засіданні відповідних клопотань не надходило, за рішенням слідчого судді повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши у судовому засіданні прокурора, дослідивши матеріали справи та вивчивши суть клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що воно обґрунтоване та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що в провадженні Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за розслідування № 42017061240000017 від 7.06.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Із наданих суду матеріалів кримінального провадження слідує, що посадові особи комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», зловживаючи службовим становищем в супереч інтересам служби заклали в тариф на централізоване водопостачання та водовідведення суми на погашення кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку, при цьому фактично кредит погашався за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, внаслідок чого споживачами міста надмірно сплачено КП «ВУВКГ» за фактичний обсяг отриманих послуг із централізованого водопостачання та водовідведення.
Кошти отримані від споживачів за надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення повинні спрямовуватись виключно на цілі, які закладені у затверджених тарифах.
З метою встановлення істини при розслідуванні даного провадження виникла необхідність в проведенні перевірки фінансово-господарської діяльності комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідного-каналізаційного господарства» за період з 01.01.2015 року по 01.01.2018 року, для проведення вказаної перевірки необхідні спеціальні знання, які мають спеціалісти Управління Північного офісу Держаудитслужби України в Житомирській області
За змістом ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Порядок та підстави проведення позапланової виїзної ревізії, передбачені Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі – Закон).
Згідно п.6 ст. 11 Закону, позапланова виїзна ревізія може здійснюватись лише на підставі рішення суду.
Пунктом 2 постанови КМУ № 408 від 13.08.2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» передбачено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Подане прокурором клопотання відповідає вимогам та не суперечить ст. 11 Закону, ґрунтується на необхідності повного, всебічного, об’єктивного розслідування кримінального провадження та в ньому обґрунтовано доведено, що проведення позапланової ревізії, в сукупності з іншими доказами, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, надасть змогу визначити та ідентифікувати коло осіб, причетних до його скоєння і мати доказове значення у справі.
Оскільки, забезпечення розслідування кримінального провадження є можливим лише при проведенні позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності підприємства, слідчий суддя приходить до висновку, що призначення позапланової ревізії є доцільним та відповідатиме завданням кримінального провадження, а тому наявні підстави для задоволення клопотання.
Враховуючи вищевказані обставини, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване, підтверджується матеріалами справи, а тому підлягає до задоволення в повному обсязі.
Керуючись статтями 93, 110, 309 КПК України та ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя, -
УХВАЛИВ :
Клопотання прокурора Новоград-Волинської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності, по матеріалам досудового розслідування № 42017061240000017 від 7.06.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України – задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», код ЄДРПОУ - 03343806, адреса якого - 11704, Житомирська область, місто Новоград-Волинський, вул. Гетьмана Сагайдачного, 43 за період з 01.01.2015 року по 01.01.2018 року.
При проведенні ревізії з’ясувати наступні питання:
- загальні дані про об’єкт контролю - комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», код ЄДРПОУ - 03343806, адреса - 11704, Житомирська область, місто Новоград-Волинський, вул. Гетьмана Сагайдачного, 43;
- сума коштів отримана КП «ВУВКГ» за період з 01.05.2015 року по 01.05.2017 року від споживачів за надання послуг водопостачання та водовідведення у розрізі цілей (показників) закладених у структуру затверджених тарифах на водопостачання та водовідведення (постанова НКРЕКП від 16.04.2015 року № 1259, постанова НКРЕКП від 4.02.2016 року № 137);
- сума коштів сплачених КП «ВУВКГ» за період з 1.05.2015 року по 1.05.2017 року з 1.05.2017 року по 01.01.2018 року на погашення тіла кредиту згідно умов договору про
субкредитування від 12.02.2010 року № 28010-02/20 укладеного між Міністерством питань житлово-комунального господарства України та КГІ «ВУВКГ» (Угода про позику між Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Україною від 26.05.2008 № 4869-UA);
- сума коштів сплачених КП «ВУВКГ» за період з 1.05.2015 року по 1.05.2017 року з 1.05.2017 року по 1.01.2018 року на погашення відсотків та плати користування кредитом згідно умов договору про субкредитування від 12.02.2010 року № 28010-02/20 укладеного між Міністерством з питань житлово-комунального господарств України та КП «ВУВКГ» (Угода про позику між Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Україною від 26.05.2008 року № 4869- UA);
- цільове використання коштів отриманих КП «ВУВКГ» за період з 1.05.2015 року по 01.05.2017року від споживачів за надання послуг водопостачання та водовідведення;
- законність використання КП «ВУВКГ» за період з 1.05.2015 року по 1.01.2018 року коштів отриманих від споживачів за надання послуг водопостачання та водовідведення на інші цілі ніж визначено затверджених тарифах на водопостачання та водовідведення (постанова НКРЕКП від 16.04.2015 року № 1259, постанова НКРЕКП від 4.02.2016 № 137).
У разі встановлення порушень вимог законодавства, встановити суму збитків, спричинених кримінальних правопорушенням та осіб, з вини яких допущено дані порушення.
Проведення позапланової виїзної документальної ревізії доручити працівникам Управління Північного офісу Держаудитслужби у Житомирській області (10014 м. Житомир, майдан ОСОБА_4, 12), з можливістю доступу до документів, у яких виникне необхідність в ході проведення ревізії, та можливості робити з них копії для підтвердження висновків з предмету ревізії.
Визначити тривалість позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності строком 15 робочих днів, починаючи з 14 березня 2018 року до 4 квітня 2018 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Т.Б. Сташків