Постанова № 71904754, 30.01.2018, Чутівський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
30.01.2018
Номер справи
550/24/18
Номер документу
71904754
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 550/24/18

Провадження № 3/550/33/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 січня 2018 року смт. Чутове

Суддя Чутівського районного суду Полтавської області Ланна Я.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління патрульної поліції у м. Харкові про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 2 КУпАП.

ОСОБА_1, 15.03.1962 р. н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, гр. України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, непрацюючого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, -

у с т а н о в и в :

01.12.2017 р. о 03 год. 40 хв. ОСОБА_1 по вул. Льва Ландау, 163 в м. Харків керував автомобілем ВАЗ 2108, ДНЗ ВТ 6680 АС, в стані алкогольного сп’яніння, чим порушив п. 2.9 а ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 2 КУпАП. Огляд зі згоди водія, проводився в установленому законом порядку із застосуванням приладу Драгер 6820 в присутності двох свідків.

В суді ОСОБА_1 вину не визнав, пояснював, що 01.12.2017 року не вживав алкоголь, а приймав ліки. Підтвердив, що дійсно був зупинений працівника патрульної поліції у м. Харкові та продував алкотест.

Не зважаючи на невизнання по суті своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.130 КУпАП підтверджується такими доказами:

-протоколом про адміністративне правопорушення серія БР № 241500 від 01.12.2017 р.(а.с.1),

-даними алкотесту 6820 щодо встановлення стану сп’яніння гр. ОСОБА_1, із встановленим результатом 1,10 проміле (с.2);

-актом огляду на стан алкогольного сп’яніння, згідно якого ОСОБА_1 мав ознаки: запах алкоголю з ротової порожнини, хитку ходу, почервоніння обличчя, нерозбірливу вимову; результат огляду на стан сп’яніння - позитивний 1,1 %0 (а.с.3);

-письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та М»ягкого Ю.С (а.с.4),

-рапортом інспектора патрульної служби від 01.12.2017р. (а.с.5),

-копією постанови Чутівського районного суду Полтавської області від 31.10.2017 р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП (а.с.7).

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Другим реченням цієї статті визначено засоби, якими встановлюються ці дані, що можуть бути доказами по справі.

За нормою ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Стаття 280 КУпАП визначає обставини, що підлягають з’ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до п.2.4 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306 (із змінами), на вимогу працівника поліції водій зобов’язаний зупинитися з дотриманням ПДР і пред’явити для перевірки відповідні документи.

Згідно п.2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306 , водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення, зокрема, стану алкогольного сп’яніння.

Спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 09.11.2015 року №1452/735, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року за №1413/27858 затверджено Інструкцію про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п.2 цієї Інструкції, огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп’яніння є, зокрема, запах алкоголю з порожнини рота та порушення мови (п.2 цієї Інструкції). Отже, виходячи з викладеного, саме відповідний поліцейський уповноваженого підрозділу Нацполіції, зокрема, і при зупинці транспортного засобу та в ході спілкування з водієм конкретного транспортного засобу, має підстави вважати, що особа за певними вказаними в п.3 Інструкції ознаками перебуває у стані сп’яніння.

Відповідно до п.6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, огляд на стан сп’яніння проводиться як поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, так і лікарем закладу охорони здоров’я. Тобто, аналіз положень п.6 Інструкції містить можливість альтернативності огляду водія на стан сп’яніння і не визначає імперативність чи послідовність такого огляду, як наприклад, положення п.8 Інструкції, що лише у випадку ДТП регламентує обов’язковість проведення огляду на стан сп’яніння лише у закладі охорони здоров’я.

Отже, аналіз положень п.2.9а Правил дорожнього руху України в сукупності та в системному взаємозв’язку з пунктами 2,3,6,7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції свідчить про те, що в даній конкретній ситуації, яка склалася 01.12.2017 року з участю водія ОСОБА_1, відповідна уповноважена особа мала право за відповідних виявлених ним ознак алкогольного сп’яніння водія ОСОБА_1 запропонувати йому пройти тест на алкоголь за допомогою алкотестера, на що останній погодився.

Посилання в суді особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на те, що він не вживав алкоголь 01.12.2017р, суд оцінює як спосіб захисту і намагання у такий спосіб уникнути відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення.

Доказів у підтвердження своїх пояснень, ОСОБА_1 до суду не надав.

Суд звертає увагу, що ОСОБА_1 погодився на проходження огляду на стан сп’яніння за допомогою приладу «Драгер», жодних зауважень щодо результату алкотесту не висловлював.

Підстави, які б давали можливість суду вважати, що вищевказані докази, надані поліцейським є сумнівними та неправдивими, відсутні, оскільки вони узгоджуються між собою та є такими, що повністю відповідають обставинам справи.

З огляду на викладене, сукупність вищенаведених доказів є підстави для висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.130 КУпАП, внаслідок порушень вимог п.2.9а Правил дорожнього руху.

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням суті та характеру вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення у сфері транспорту, того, що він раніше протягом року вже притягувався до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що пом’якшують та обтяжують його відповідальність, з метою запобіганню вчинення ним нових правопорушень у сфері транспорту, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 вид адміністративного стягнення у виді штрафу, що передбачений санкцією ч.2 ст.130 КУпАП з позбавленням права керування транспортними засобами.

Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення. Враховуючи цю норму законодавства та виходячи з положень ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у справі про адміністративне правопорушення в сумі 352,40 грн. належить стягнути з ОСОБА_1

Керуючись ст.ст.33-35, 40-1, 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.2 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 20400 (двадцять тисяч чотириста ), 00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 роки. (рахунок 31117149700001, одержувач: ГУК Полтавської області, код ЄДРПОУ: 37959255, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Полтавській області, МФО: 831019, код бюджетної класифікації доходів 21081300; призначення платежу: адміністративний штраф у сфері дорожнього руху ОСОБА_1 в Чутівський районний суд Полтавської області).

У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів, з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі у сумі 40 800,00 грн.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави 352,40 грн. судового збору (рахунок: 31215256700001, одержувач: ГУК у м. Києві/ м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача: 820019, призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, Чутівський районний суд Полтавської області, код ЄДРПОУ: 02886172).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Чутівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Я. О. Ланна