
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua ___________________________ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
10 січня 2018 року Справа № 913/789/17
Провадження №16пд/913/789/17
За позовом Кремінської міської ради Луганської області, м. Кремінна Луганської області
до відповідача - фізичної особи-підприємця Буйнак Віти Віталіївни, м. Кремінна Луганської області
про спонукання до укладення договору
Суддя Корнієнко В.В.
Секретар судового засідання Богуславська Є.В.
У засіданні брали участь:
від позивача: Редя А.Г. за дов. від 13.10.2017;
від відповідача: Головченко А.О. - адвокат, за дов. від 23.11.2017.
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про спонукання відповідача до укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кремінна.
Відповідач відзивом на позовну заяву від 27.11.2017 проти позову заперечує посилаючись на його необґрунтованість.
В зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Шеліхіної Р.М. автоматичним розподілом дана справа передана на розгляд судді Корнієнко В.В. (протокол від 04.12.2017).
Заявою від 04.12.2017 та доповненнями від 12.12.2017 відповідач заявив про застосування позовної давності щодо заявлених позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, суд
В С Т А Н О В И В:
Позивач у позовній заяві вказав:
- з 31.03.2016 по 30.06.2016 Державною фінансовою інспекцію в Луганській області була проведена ревізія фінансово-господарської діяльності Кремінської міської ради (позивача по справі), за результатами якої 30.06.2016 був складений акт;
- за результатами ревізії був встановлений факт ухилення відповідача (приватного підприємця Буйнак В.В.) від укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який відповідач зобов'язаний був укласти з позивачем в силу вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
- відповідно до ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
- рішенням Кремінської міської ради від 22.02.2012 № 22/5 затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Кремінна;
- відповідно до п. 5 Порядку величина пайової участі у розвитку інфраструктури м. Кремінна визначається у договорі, укладеному з Кремінською міською радою, з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м.Кремінна з урахуванням інших передбачених законом відрахувань становить:
1) 5 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;
2) 1 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.
- вищевказаним рішенням Кремінської міської ради також було затверджено Примірну форму договору про пайову участь замовників у розвитку інфраструктури м. Кремінна;
- на запит Державної фінансової інспекції в Луганській області листом Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області від 17.05.2016 №7/12- 258 були надані копії декларацій про готовність об'єкта до експлуатації щодо прийнятих об'єктів будівництва в експлуатацію у період з 01.01.2013 по 29.02.2016, які розташовані на території м. Кремінна. Зокрема була надана декларація про готовність до експлуатації реконструкції частини нежитлової будівлі в магазин промтоварів з будівництвом прибудови, розташованої за адресою: м. Кремінна, проспект Леніна, 14к;
- замовником вказаної реконструкції є відповідач. Також шляхом дослідження даних, зазначених у декларації, була встановлена кошторисна вартість об'єкта будівництва - 528 400, 00 грн.;
- відповідач всупереч вимогам Порядку та ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не звертався до Кремінської міської ради для укладення договору про пайову участь до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію;
- відповідач не входить до числа замовників, які відповідно до п. 4 Порядку та ч. 4 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не залучаються до пайової участі.
- реконструкція нежитлової будівлі є забудовою території. Відповідно до статті 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» під забудовою території слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови та територій;
- враховуючи кошторисну вартість об'єкта будівництва, і те, що об'єкт є нежитловою будівлею, для якої в п. 6 Порядку встановлений розмір пайової участі на рівні 5% кошторисної вартості об'єкта будівництва, сума договору, від укладання якого ухиляється відповідач, складає 26420 грн. (528400 х 5/100);
- строк, визначений Законом «Про регулювання містобудівної діяльності» для укладення договору пайової участі у 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, встановлений саме для добровільного виконання стороною вказаного обов'язку, і невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку передбаченого законом не може надавати йому переваг перед замовником, що виконав обов'язок Закону;
- після встановлення факту ухилення відповідача від укладення договору (що було встановлено актом ревізії Державної фінансової інспекції в Луганській області від 30.06.2016), позивач листами від 01.11.2016 № 03-06-02/1747 та від 01.02.2017 № 03-06-02/367, а також претензіями від 06.04.2017 № 03-06-02/883 та від 06.07.2017 № 03-06-02/1463, з доданням проекту договору, повідомляв відповідача про необхідність укладення договору про пайову участь. Однак, відповідач ухилився від укладення вказаного договору.
На підставі вказаних доводів позивачем заявлено вимогу про спонукання відповідача до укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кремінна, відповідно до проекту договору наведеному у позовній заяві.
Відповідач відзивом на позовну заяву від 27.11.2017 проти позову заперечує посилаючись на те, що вказаний договір, в силу закону, може бути укладений лише до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, тоді як об'єкт було введено в експлуатацію 23.09.2014.
Заявою від 04.12.2017 та доповненнями від 12.12.2017 відповідач заявив про застосування позовної давності щодо заявлених позовних вимог. Відповідач зазначив, що перебіг строку позовної давності розпочався 24.09.2014 (з наступного дня з дати введення об'єкта в експлуатацію) і сплинув 25.09.2017. Тоді як позов пред'явлено 02.10.2017; відповідач вказав, що позивач повинен був знати про те, що ним 23.09.2014 введено об'єкт в експлуатацію.
Позивач проти вказаних доводів відповідача заперечує посилаючись на те, що він не знав і не міг знати, коли відповідачем введено об'єкт в експлуатацію; відповідач про вказаний факт його не повідомляв; права на одержання вказаної інформації у відповідного органу (Департаменту ДАБІ у Луганської області) у нього не має; про вказаний факт йому стало відомо із акта ревізії від 30.06.2016.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав:
Рішенням виконавчого комітету Кремінської міської ради від 24.11.2010 № 20 відповідачу дозволено проведення проектно-вишукувальних робіт по реконструкції частки будівлі, яка розташована за адресою: м. Кремінна, пр. Леніна, 14к, в магазин з прибудовою (а.с. 85).
23.09.2014 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області зареєстровано Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації «Реконструкція частини нежитлової будівлі в магазин промтоварів з будівництвом прибудови» за адресою: м. Кремінна Луганської області, проспект Леніна, 14к; замовник будівництва фізична особа-підприємець Буйнак Віта Віталіївна (а.с. 86-91).
Таким чином, відповідачем здійснено реконструкцію нежитлової будівлі, яка прийнята в експлуатацію 23.09.2014.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про архітектурну діяльність», під будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.
За змістом статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон № 3038-VI) замовником є фізична або юридична особа, що має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала у встановленому законодавством порядку відповідну заяву.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 2 ст. Закону № 3038-VI, планування і забудова територій - діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає реконструкцію існуючої забудови та територій.
Статтею 40 Закону № 3038-VI (в редакції, станом на дату прийняття в експлуатацію реконструкції нежитлової будівлі відповідача) було встановлено:
« 1. Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.
2. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
3. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
4. До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва:
1) об'єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;
2) будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення;
3) будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла;
4) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках;
5) об'єктів комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів;
6) об'єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об'єктів соціальної інфраструктури;
7) об'єктів, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру;
8) об'єктів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, за рахунок коштів інвесторів;
9) об'єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об'єктів енергетики, зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу);
10) об'єктів у межах індустріальних парків на замовлення ініціаторів створення індустріальних парків, керуючих компаній індустріальних парків, учасників індустріальних парків.
5. Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.
6. Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати:
1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;
2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.
7. Органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону.
8. Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.
У разі зміни замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму коштів, сплачених попереднім замовником відповідно до укладеного ним договору про пайову участь.
9. Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.
Істотними умовами договору є:
1) розмір пайової участі;
2) строк (графік) сплати пайової участі;
3) відповідальність сторін.
Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.
10. Кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту.».
Таким чином, укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту є обов'язковим в силу вказаного Закону (за винятком встановлених цим Законом випадків).
Рішенням Кремінської міської ради від 22.02.2012 № 22/5 затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Кремінна (далі - Прядок) та Примірну форму договору про пайову участь замовників у розвитку інфраструктури м. Кремінна.
Відповідно до п. 5 Порядку розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м. Кремінна визначається у договорі, укладеному з Кремінською міською радою, з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами.
Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м. Кремінна з урахуванням інших передбачених законом відрахувань становить 5 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд (п. 6 Порядку).
Вказаним Порядком продубльовано вищенаведені положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
До відповідача винятки, встановлені частиною 4 статті 40 Закону № 3038-VI та Порядком, не відносяться та не застосовуються.
Виходячи із положень вищенаведених Закону № 3038-VI та Порядку відповідач був зобов'язаний звернутися до позивача в строк - до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію для укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Кремінна.
Відповідач, у порушення вимог Закону та Порядку, до відповідача для укладення договору про пайову участь, не звертався.
Згідно ч. 11 ст. 39 Закону № 3038-VI (в редакції, станом на дату прийняття в експлуатацію реконструкції нежитлової будівлі відповідача - 23.09.2014) замовник зобов'язаний протягом семи календарних днів з дня прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта письмово поінформувати про це місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта будівництва.
Відповідно до п. 14 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 (в редакції, станом на дату прийняття в експлуатацію реконструкції нежитлової будівлі відповідача - 23.09.2014) замовник зобов'язаний протягом семи календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об'єкта подати копію декларації або сертифіката місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта для подання такими органами інформації про прийнятий в експлуатацію об'єкта до органу державної статистики за формами, передбаченими звітно-статистичною документацією
Відповідач у порушення вимог Закону № 3038-VI та Порядку № 461, письмово не інформував позивача про прийняття в експлуатацію реконструйованого свого об'єкта та не подав копію Декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
Позивачу стало відомо про прийняття 23.09.2014 в експлуатацію об'єкта відповідача з акта ревізії Державної фінансової інспекції в Луганській області від 30.06.2016.
Позивач листами від 01.11.2016 № 03-06-02/1747 та від 01.02.2017 № 03-06-02/367, а також претензіями від 06.04.2017 № 03-06-02/883 та від 06.07.2017 № 03-06-02/1463, з доданням проекту договору, повідомляв відповідача про необхідність укладення договору про пайову участь. Однак, відповідач ухилився від укладення вказаного договору.
Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Таким чином, позивач правомірно звернувся до суду з даним позовом.
Доводи відповідача про те, що договір про пайову участь може бути укладений лише до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, не приймаються судом до уваги в зв'язку з їх необґрунтованістю за таких підстав:
Аналіз положень частин 2, 3, 9 статті 40 Закону № 3038-VI дає підстави для висновку, що обов'язок ініціювати укладення договору про пайову участь покладено саме на замовника будівництва, оскільки цей обов'язок пов'язаний зі зверненням замовника до органу місцевого самоврядування.
Визначений частиною 9 статті 40 Закону № 3038-VI і пунктом 9 Порядку строк (15 робочих днів, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію) встановлено для укладення договору про пайову участь після добровільного виконання стороною цього обов'язку і звернення замовника будівництва до органу місцевого самоврядування з метою укладення такого договору.
Ухилення замовника будівництва від укладення договору про пайову участь до прийняття об'єкта нерухомого майна до експлуатації є порушенням зобов'язання, яке прямо передбачено чинним законодавством.
Невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника будівництва від обов'язку укласти договір про пайову участь, у тому числі й після прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 30.11.2016 по справі № 3-1323гс16.
Відповідно до ч. 4 ст. 236 Господарського процесуального кодексу України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Декларацією про готовність об'єкта до експлуатації «Реконструкція частини нежитлової будівлі в магазин промтоварів з будівництвом прибудови» за адресою: м. Кремінна Луганської області, проспект Леніна, 14к (яка зареєстрована 23.09.2014 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області) визначено, що кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією складає 528400 грн.
Таким чином, розмір пайової участі відповідача, як правильно розраховано позивачем, складає 26420 грн. (528400 х 5 : 100).
Проект договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кремінна, запропонований позивачем (текст якого наведено у позовній заяві), містить усі істотні умови, визначені Законом № 3038-VI, і відповідає Примірній формі договору про пайову участь, затвердженій рішенням Кремінської міської ради від 22.02.2012 № 22/5.
Заява відповідача про застосування позовної давності і відмову у позові в зв'язку з пропуском позивачем строку позовної давності, не приймається судом до уваги за таких підстав:
Відповідно до ч. 1 ст. 261 Цивільного кодексу України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Як було вказано вище, позивач довідався про прийняття об'єкта відповідача в експлуатацію 30.06.2016 - з дати ознайомлення з актом ревізії від 30.06.2016 (а.с. 23).
До одержання вказаного акту позивач не знав про порушення свого права, так як не був обізнаний про прийняття об'єкта відповідача в експлуатацію.
Відповідно, позивач не знав, що відповідач у порушення вимог Закону № 3038-VI та Порядку ухилився від укладення договору про пайову участь.
Позивач також не міг довідатися про порушення свого права, так як відповідач у порушення ст. 39 Закону № 3038-VI та Порядку № 461 не повідомив його про прийняття об'єкта в експлуатацію та не надав копії Декларації.
Крім того, діючим законодавством не встановлено обов'язку позивача здійснювати щоденний моніторинг щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва у м. Кремінна.
Також у позивача відсутнє право одержувати у Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області, а у останній відсутній обов'язок надавати органам місцевого самоврядування, копій Декларацій про готовність об'єкта до експлуатації щодо замовників будівництва приватної форми власності.
Таким чином, право на позов у позивача виникло з 30.06.2016 - дати, з якої позивачу стало відомо про прийняття об'єкта відповідача в експлуатацію.
Позов пред'явлено позивачем 03.10.2017 (а.с. 46), тобто у межах трьохрічного строку позовної давності.
За таких обставин, враховуючи, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, позов підлягає задоволенню.
Згідно підпункту 9.9. пункту 9 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 № 6 «Про судове рішення», у резолютивній частині рішення господарські суди повинні зазначати, зокрема, у рішенні про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, наприклад: «Вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору», а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів) договору повністю або в певній частині.
Відповідно до ст. ст. 123, 129 ГПК України витрати позивача на судовий збір в сумі 1600 грн. підлягають відшкодуванню з відповідача.
Керуючись ст. ст. 2, 13, 73, 74, 86, 232, 233, 237, 238, 240-242 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Вважати укладеним договір між Кремінською міською радою Луганської області (м. Кремінна Луганської області, проспект Дружби, 13, ідентифікаційний код 21757011) та фізичною особою-підприємцем Буйнак Вітою Віталіївною (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кремінна, на умовах поданого Кремінською міською радою Луганської області проекту цього договору з наступним змістом:
«Договір
про пайову участь
у розвитку інфраструктури міста Кремінна
м. Кремінна
Кремінська міська рада (далі - Сторона 1), в особі міського голови Прокопенка Юрія Олексійовича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку та Буйнак Віти Віталіївни (далі - Сторона 2), особа якої підтверджена паспортом громадянки України серії ЕН № 580944 виданим Кремінським РВ УМВС України в Луганській області 06.07.2007 року, далі за текстом - Сторони, керуючись Порядком пайової участі у розвиток інфраструктури міста Кремінна, затвердженим рішенням сесії Кремінської міської ради шостого скликання від 22.02.2012 р. № 22/5 «Про пайову участь замовників у розвитку інфраструктури м. Кремінна», уклали договір про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Предметом договору є пайова участь Сторони 2. у розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури міста Кремінна .
1.2. Пайова участь Сторони 2. визначається тільки у формі грошового внеску.
1.3. Пайова участь вноситься у зв'язку із реконструкцією Стороною 2 частини нежитлової будівлі в магазин промтоварів з будівництвом прибудови, яка знаходиться за адресою:
Луганська область, Кремінський район, місто Кремінна, проспект Дружби, 14к , відповідно до прийнятої Стороною 2. пропозиції .
1.4. Кошторисна уточнена вартість будівництва об'єкта вказаного у п. 1.3. Договору складає 528 400,00 грн.
1.5. Розмір пайової участі згідно доданого розрахунку складає 5% від загальної суми, що становить 26 420, 00 грн
2. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ (СПЛАТИ) ПАЙОВОЇ УЧАСТІ СТОРОНОЮ 2.
2.1. Кошти пайової участі вносяться в повній сумі єдиним платежем протягом 1 місяця з дати підписання договору, до цільового фонду Кремінської міської ради дтя вирішення питань розвитку інфраструктури міста Кремінна на р\р 35429104931763УДК у Луганській області, МФО 804013, код ЕДРПОУ 21757011.
2.2. На підтвердження сплати коштів пайової участі Сторона 2 пред'являє в планово-фінансовий відділ Кремінської міської ради оригінал і надає копію платіжного документа (квитанції) протягом одного місяця з дати підписання договору.
2.3. Планово-фінансовий відділ апарату виконкому Кремінської міської ради - в день останнього подання Стороною 2. документів, зазначених в п. 2.2 Договору, - видає Стороні 2. довідку про підтвердження сплати коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Кремінна (після сплати всієї суми пайової участі в повному обсязі). Другий екземпляр довідки додається до Договору, після чого Договір вважається виконаним і розрахунки за Договором - закритими.
3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ТА ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ
3.1. За порушення умов Договору в частині несплати або порушення строків сплати коштів пайової участі Замовник сплачує пеню у розмірі однієї облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, від суми заборгованості за кожний день прострочення.
3.2. Усі спори, пов'язані з виконанням умов Договору, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку відповідно до чинного законодавства.
3.3. Сторони не несуть відповідальність за порушення своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно сталося не з їх вини та у випадку, якщо вони доведуть, що вжили всіх залежних від них заходів для належного виконання зобов'язання.
3.4. Сторони звільняються від відповідальності за порушення договірних зобов'язань, обумовлених дією обставин нездоланної сили, що не залежить від волі Сторін, а саме: війна, воєнні дії, блокада, стихія, буря, повінь, землетрус, страйк, терористичний акт, революція, заколот, повстання, масові заворушення, які унеможливлюють виконання сторонами зобов'язань, а також пожежі, інші стихійні лиха, чи сезонні природні явища.
4. ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
4.1. Обов'язки Сторони 2.:
4.1.1. Сторона 2. зобов'язується своєчасно сплатити кошти пайової участі
4.2. Обов'язки Сторони 1. :
4.2.1. Сторона 1. зобов'язана використовувати кошти пайової участі виключно за цільовим призначенням.
4.3. Права Сторін:
4.3.1. Сторона 2. має право отримувати достовірну інформацію про цільове використання коштів пайової участі.
5. ТЕРМІН ДІЇ ТА УМОВИ ЗМІНИ ДОГОВОРУ
5.1. Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами.
5.2. Цей Договір діє з моменту підписання та до повного виконання Стороною 2. своїх зобов'язань за п. 2.1. та 2.3. цього Договору.
5.3. Усі зміни та доповнення до Договору можуть бути внесені за взаємною згодою Сторін, що оформляється додатковою угодою, підписаною та скріпленою печатками Сторін.
5.4. Додаткові угоди та додатки до Договору є невід'ємною частиною Договору і мають юридичну силу в разі, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані Сторонами або їх уповноваженими представниками.
5.5. Цей Договір складено українською мовою, у 2-х примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної із Сторін.
5.6. У разі зміни юридичної адреси та банківських реквізитів, а також номерів контактних телефонів, Сторони повинні у триденний термін письмово повідомити одна одну про такі зміни.
5.7. Договір припиняється у випадках:
виконання умов Договору;
розірвання договору за взаємною згодою сторін;
за рішенням суду.
5.8. Після підписання Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються договору, втрачають юридичну силу.
ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН, БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ:
Кремінський міський голова
Прокопенко Ю.О. В.В. Буйнак
РОЗРАХУНОК
розміру пайової участі
у розвитку інфраструктури міста Кремінна
Заявлена уточнена кошторисна вартість 528 400,00 грн.
Пайова участь у % - 5%.
Пайова участь у грн. (528400,00 х 5) : 100 = 26420,00 (двадцять шість тисяч чотириста двадцять гривень. 00 коп.)».
3. Стягнути з фізичної особи-підприємця Буйнак Віти Віталіївни, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь Кремінської міської ради Луганської області, м. Кремінна Луганської області, проспект Дружби, 13, ідентифікаційний код 21757011, витрати на судовий збір в сумі 1600 грн.; наказ видати.
10 січня 2018 р. було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення. Повне рішення складено 15 січня 2018 р. і може бути оскаржене протягом 20 днів з цієї дати шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя В.В. Корнієнко