
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 січня 2018 року № 826/15318/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Шевченко Н.М., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомНаціональної ради України з питань телебачення і радіомовлення доТовариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ ЕСТЕЙТ ТВ»простягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ ЕСТЕЙТ ТВ» про стягнення заборгованості у сумі 4386,39 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем в порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» не було виконано ліцензійні умови, тому на Товариство з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ ЕСТЕЙТ ТВ» було накладено штраф, який у встановлений строк не було сплачено, з огляду на що, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.11.2017 було відкрито скорочене провадження у даній справі та запропоновано відповідачу у строк до 19.12.2017 надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Відповідачем у вказаний судом строк заперечень проти позову не було надано.
15.12.2017 набула чинності нова редакція КАС України відповідно до пунктів 10, 12 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Положеннями п.4 ч.1 статті 263 КАС України встановлено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження та сума яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд вважає за необхідне продовжити розгляд справи у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши обставини справи та оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Рішенням Національної ради від 01.06.2017 №873 «Про накладення штрафу» застосовано до відповідача санкцію у вигляді штрафу в розмірі 2272,50 ггрн.
Згідно з рішенням № 1959 від 11.10.2017 «Про звернення до суду про стягнення штрафу» Національна рада вирішила звернутись до суду про стягнення штрафу з відповідача.
У зв'язку із наведеним позивач зазначає про необхідність стягнення застосованого штрафу в судовому порядку.
Відповідач письмового заперечення проти позову та відповідних доказів до суду не надав.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, звертає увагу на наступне.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами.
Згідно з частиною четвертою статті 7 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телерадіопрограм і передач є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.
Стаття 70 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" передбачає, що Національна рада здійснює контроль зокрема за дотриманням та забезпечує виконання вимог законодавства України у сфері телебачення і радіомовлення.
Відповідно до статті 71 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" відповідальність за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення несуть телерадіоорганізації, провайдери програмної послуги, їх керівники та працівники, інші суб'єкти господарської діяльності, посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Винні в порушеннях несуть цивільно-правову, адміністративну і кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.
Міру відповідальності та відповідні санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення встановлює суд. У визначених цим Законом випадках санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення встановлюються Національною радою.
Рішення Національної ради щодо застосування штрафних санкцій можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Відповідальність за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення встановлюється на підставі документальних свідчень, актів перевірки телерадіоорганізацій, звернень визначених цим Законом органів державної влади.
Згідно з положеннями частин другої, третьої та п'ятої статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", Національна рада застосовує санкції до телерадіоорганізацій у разі порушення ними вимог цього Закону або ліцензійних умов.
Національна рада застосовує санкції до провайдерів програмної послуги у разі порушення ними вимог цього Закону.
Національна рада приймає рішення про застосування санкцій на підставі наданих документальних свідчень, актів перевірки чи подання визначених цим Законом органів державної влади.
Частина шоста статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" встановлює, що Національна рада може застосовувати до телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги такі санкції: оголошення попередження; стягнення штрафу; подання до суду справи про анулювання ліцензії на мовлення.
Відповідно до частини десятої статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" розміри штрафів встановлюються Національною радою за погодженням з Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог законодавства.
Як встановлено частиною одинадцятою статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", рішення про стягнення штрафу може бути оскаржене в судовому порядку.
Згідно з частинами першою та третьою статті 75 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) з метою виконання рішення про застосування санкції Національна рада повідомляє ліцензіата про прийняте щодо нього рішення шляхом оприлюднення відповідного повідомлення про прийняте рішення на офіційному веб-сайті Національної ради та надсилає ліцензіату копію відповідного рішення протягом трьох робочих днів з дня його прийняття. Ліцензіат вважається належно повідомленим Національною радою про прийняте рішення через п'ять днів з моменту надсилання йому копії такого рішення рекомендованим листом.
У разі застосування санкції у вигляді штрафу ліцензіат зобов'язаний сплатити штраф у тридцятиденний термін з дня повідомлення Національною радою про прийняте рішення. За кожен день прострочення сплати нараховується пеня у розмірі одного відсотка суми штрафу. У разі несплати ліцензіатом штрафу штраф стягується за рішенням суду.
Таким чином, у разі не оскарження рішення Національної ради щодо застосування штрафних санкцій, ліцензіат зобов'язаний сплатити штраф у тридцятиденний термін з дня повідомлення Національною радою про прийняте рішення, а за несвоєчасну сплату нараховується пеня.
Доказів, які могли б свідчити про сплату штрафу у повному обсязі на час розгляду справи, або доказів оскарження рішення про застосування штрафу відповідачем до суду не надано, що є підставою для стягнення штрафу в судовому порядку.
Суд звертає увагу на те, що позивачем заявлено вимогу про стягнення з позивача штрафу та пені у розмірі 4386,39 грн., проте розрахунку суми нарахованої пені необхідної для стягнення до суду не було надано, а отже, підстави для задоволення позову в цій частині відсутні.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведення експертиз.
Керуючись статтями 72-77, 139, 257-263, 255, 292-293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ ЕСТЕЙТ ТВ» (01103, м.Київ, вул.Кіквідзе,13-в,офіс,84, код ЄДРПОУ 35533400) на користь Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення штраф, у розмірі 2272,50 грн. (дві тисячі двісті сімдесят дві гривні п'ятдесят копійок) за реквізитами: УДКСУ в Шевченківському районі м.Києва, код ЗКПО 37995466, р/р 31115056700011 в ГУ ДКСУ в м.Києва, МФО 820019. Поле призначення платежу:+;2659;101;;;;;;сплата штрафу згідно з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 01.06.2017 №873 без ПДВ.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Н.М. Шевченко