ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Львів, вул. Чоловського, 2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-5144/09/1370
27 листопада 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі
Головуючого - судді - Качур Р.П.
За участю секретаря судового засідання Дрозди І.С.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Перемишлянського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Перемишлянському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроінвест» про стягнення податкової заборгованості
з участю представників:
від прокурора: не зявився
від позивача: Мисак С.П. (довіреність № 52/10-0 від 14.10.2008 року)
від відповідача: не зявилися
ВСТАНОВИВ:
12 серпня 2009 року Прокурор Перемишлянського району звернувся із адміністративним позовом до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах Державної податкової інспекції у Перемишлянському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроінвест» про стягнення суми податкового боргу у розмірі 10748, 34 грн.
Представник позивача у судових засіданнях позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачено узгоджене податкове зобовязання сумі 10748, 34 грн. Просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, вимоги ухвали суду не виконав, причини неявки не повідомив, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений.
В судовому засіданні 27 листопада 2009 року проголошено вступну та резолютивну частину Постанови, відповідно до ст. 167 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Агроінвест» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності-юридична особа Перемишлянською районною державною адміністрацією Львівської області 27 серпня 1999 року за № 04056368100050284.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем до Державної податкової інспекції у Перемишлянському районі Львівської області самостійно подано декларацію з податку на додану вартість за лютий місяць 2009 року в розмірі 98 грн., та за березень місяць 2009 року в розмірі 104 грн. Борг частково був погашений на суму 83, 00 грн. Заборгованість з податку на додану вартість становить 119, 40 грн.
Державною податковою інспекцією у Перемишлянськомуу районі Львівської області проведено позапланову перевірку з питань дотримання термінів здійснення розрахунків за зовнішньоекономічними операціями за період з 28.04.2005 року по 17.05.2005 року, за наслідками перевірки складено акт № 35/23/30568533 від 23.06.2005 року.
Актом перевірки № 35/23/30568533 від 23.06.2005 року встановлено порушення відповідачем ст. 1 Закону України від 23.09.10094 р. № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» - порушення 90-денного терміну надходження валютної виручки за експортними операціями. На підставі вказаного акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 25.06.2005 р. № 0000662320/0 яким визначено суму штрафної (фінансової) санкції в розмірі 659, 17 грн., відповідачем частина суми штрафної (фінансової) санкції сплачено, залишок що підлягає сплаті становить 0, 02 грн.
Крім того, відповідачем створено заборгованість зі сплати податку за землю, яка згідно самостійно поданих розрахунків за період з 2007 рік по травень 2009 року становить 10290, 20 грн. Позивачем нараховано пеню за несвоєчасну сплату податку з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 661, 29 грн. Станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача з орендної плати за землю частково погашена в розмірі 324, 00 грн., борг становить 10628, 92 грн.
Згідно п.1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно ст. 17 Закону України «Про плату за землю» № 2535-ХІІ податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частинами власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцемзнаходження земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Відповідно до п.5.1 та пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та п. 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків процедури адміністративного оскарження.
Згідно п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати податкового боргу, який не сплачений становить 10748, 34 грн., а саме: з податку на додану вартість 119, 40 грн., штрафні санкції за порушення законодавства 0,02 грн., орендна плата за землю 10628, 92 грн. і підтверджений довідкою ДПІ у Перемишлянському районі Львівської області, долученою до матеріалів справи.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом. Згідно з ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» одним із обовязків платника податків є обовязок сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Всупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.
Вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів.
Оскільки боржником не вживаються заходи щодо погашення заборгованості, то на підставі п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.00 р. (із наступними змінами і доповненнями), податковий борг підлягає стягненню в примусовому порядку.
Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Враховуючи вищевикладене та те, що відповідачем позовні вимоги не спростовано, суму податкової заборгованості в розмірі 10748, 34 грн. не сплачено, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 17-19, 69-71, 86, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроінвест» (вул. Борівська, 46а, м. Перемишляни, Львівська область, ЄДРПОУ 30568533) в дохід державного бюджету України податковий борг в сумі 10748, 34 грн.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 01 грудня 2009 року
Суддя /підпис/ Р.Качур
З оригіналом згідно
Суддя Р. Качур