
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2017 рокуЛьвів№ 344/9230/17Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого судді Большакової О.О.,
суддів Макарика В.Я., Глушка І.В.,
з участю секретаря судового засідання Гром І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Прикарпаття і К» до Управління з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій протиправними, скасування припису та постанови за апеляційною скаргою Управління з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 7 вересня 2017 року (головуючий суддя першої інстанції Островський Л.Є.),
В С Т А Н О В И В:
20 липня 2017 року Приватне підприємство «Прикарпаття і К» звернулося до Івано-Франківського міського суду з позовом до Управління з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій протиправними та скасування припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 05.07.2017року та постанови за №14/32-24 про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 12.07.2017 року.
Постановою Івано-Франківського міського суду від 7 вересня 2017 року позовні вимоги задоволено. Визнано протиправними та скасовано припис Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 05.07.2017, постанову №14/32-24 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 12.07.2017.
Із таким судовим рішенням не погодилося Управління з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального права та невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, просило скасувати постанову та прийняти нову про відмову в задоволенні позову.
Обґрунтовуючи свою незгоду, відповідач зазначив, що на підставі листа Управління служби безпеки України в Івано-Франківській області №60/14/1-1554 було проведено позапланову перевірку за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 144 на об'єкті «виритий котлован з лівої сторони від адміністративного корпусу Івано-Франківської обласної організації ТСО України на земельній ділянці» щодо дотримання суб'єктом містобудування - Івано-Франківською обласною організацією ТСО України вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил. 05.07.2017 було складено акт №4/32-26, згідно якого встановлено, що Приватне підприємство «Прикарпаття і К» проводить на земельній ділянці, що належить ТСО України, будівельні роботи без отримання відповідного дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ч. 1 ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та пункту 27 Порядку виконання підготовчих і будівельних робіт, що затверджений постановою КМУ №466 від 13.04.2011. Висновки суду першої інстанції про те, що у позивача наявний дозвіл, де вказано дві черги будівництва, не відповідають дійсності. Так, виконавчим комітетом Івано-Франківської ради 21 серпня 2007 року було видано дозвіл №417 на будівництво Івано-Франківській обласній організації Товариства сприяння обороні України (ТСО) на будівництво спортивно-готельного комплексу загальною площею 7500 кв.м. Відповідно до додатку до договору про пайову участь у розвитку соціальної інфраструктури від 23 серпня 2007 року площа об’єкта становила 7500 кв.м, а додатковою угодою вже було встановлено 15182,9 кв.м, що свідчить про корегування проекту після отримання дозволу. Також рішенням МВК від 14 квітня 2010 року №191 в перше рішення було внесено зміни, а саме дозволено проведення проектно-пошукових робіт для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями фізкультурно-спортивного призначення на наданій у постійне користування земельній ділянці на вул. Гетьмана Мазепи, 144. Будь-які зміни у дозвіл №228 від 29 грудня 2007 року стосовно збільшення площі внесено не було. Також апелянт зауважив, що саме Івано-Франківська обласна організація Товариства сприяння обороні України (ТСО) звернулася із повідомленням про те, що позивач здійснює будівництво на належній їй земельній ділянці без відповідних документів. Суд безпідставно не взяв до уваги той факт, що згідно договору про участь у будівництві від 24 травня 2013 року ПП «Прикарпаття і К» мало право здійснювати будівництво лише однієї споруди, в той час як позивач почав будівництво іншої, замовником якої Івано-Франківська обласна організація Товариства сприяння обороні України не виступала. Тому оскаржувані припис та постанова про притягнення до відповідальності є законними.
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 6 грудня 2017 року було відкрито апеляційне провадження, й справу було призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Представник апелянта ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримала апеляційну скаргу з підстав, що в ній викладені. Додатково зауважила, що зміни до проектної документації, на які посилається суд у постанові, не пройшли обов’язкової експертизи, а тому проведення будь-яких робіт на підставі цих документів є незаконним.
Представник позивача ОСОБА_2 у судовому засіданні проти задоволення апеляційної скарги заперечив та просив залишити оскаржувану постанову в силі. Пояснив, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про незаконність припису та постанови.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги.
Судом встановлено, що на підставі листа Управління служби безпеки України в Івано-Франківській області №60/14/1-1554 в Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011, 06.06.2017 Управлінням з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради видано направлення на проведення позапланової перевірки № 60/4. Строк дії направлення з 07.06.2017 по 20.06.2017.
На підставі службової записки про продовження терміну перевірки №32-26/114 від 03.07.2017, наказу «Про продовження проведення позапланових перевірок» №67 від 03.07.2017 та направлення для проведення планового (позапланового) заходу №67/1 від 03.07.2017 продовжено проведення позапланової перевірки на об'єкті будівництва на два робочі дні по 05.07.2017 року.
05.07.2017 було складено акт №4/32-26 за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Згідно цього акту було встановлено, що ПП «Прикарпаття і К» здійснюються будівельні роботи без отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Так, в розділі VI акту зазначено, що ПП «Прикарпаття і К» виритий котлован з лівої сторони від адміністративного корпусу Івано-Франківської обласної організації Товариства сприяння обороні України на земельній ділянці в м. Івано-Франківську по вул. Мазепи, 144, яка належить Товариству сприяння обороні України, без отримання дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ч. 1 ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та пункту 27 Порядку виконання підготовчих і будівельних робіт, які затверджені постановою КМУ №466 від 13.04.2011року.
05.07.2017 Управлінням з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності стосовно ПП «Прикарпаття і К», в якому зазначено, що ПП «Прикарпаття і К» виритий котлован з лівої сторони від адміністративного корпусу Івано-Франківської обласної організації ТСО України на земельній ділянці, яка належить ТСО України, без отримання дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ч. 1 ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
05.07.2017 відповідачем видано припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт, яким заступник начальника відділу контролю за будівництвом Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету міської ради ОСОБА_3 вимагає негайно зупинити виконання будівельних робіт з риття котловану по вул. Г.Мазепи, 144 в м. Івано-Франківську з лівої сторони від адміністративного корпусу Івано-Франківської обласної організації ТСО України на земельній ділянці, яка належить ТСО України та в термін до 05.09.2017 вимагає усунути виявлене порушення шляхом приведення земельної ділянки до попереднього стану або отримати дозвіл на виконання будівельних робіт.
Постановою т.в.о. начальника Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4 від 12.07.2017 було визнано позивача винним у вчинені правопорушення, передбаченого абз. 2 п. 3 ч. 2 ст. 2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», та накладено штраф у сумі 623080 грн.
Апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про незаконність цих рішень з наступних підстав.
Статтею 40 Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що Державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Пунктом 11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011 передбачено, що посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право, зокрема: 1) безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів та до об'єктів, що підлягають обов'язковому обстеженню; 2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; 3) видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт; 4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації; 4) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об'єктів, вимогам державних стандартів, норм і правил згідно із законодавством.
Згідно підпункту 1 пункту 12 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю посадові особи органу державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язані у повному обсязі, об'єктивно та неупереджено здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль у межах повноважень, передбачених законодавством.
Статтею 1 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» визначено, що правопорушеннями у сфері містобудівної діяльності є протиправні діяння (дії чи бездіяльність) суб'єктів містобудування - юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, державними стандартами і правилами.
Судом встановлено, що об'єкт містобудування на будівництві якого відповідачем проводилась позапланова перевірка це - виритий котлован по вул. Гетьмана Мазепи, 144 в Івано-Франківську з лівої сторони від адміністративного корпусу Івано-Франківської обласної організації ТСО України, на земельній ділянці, яка належить ТСО України.
Норми статті 317 Господарського кодексу України передбачають, що будівництво об'єктів виробничого та іншого призначення, підготовка будівельних ділянок, роботи з обладнання будівель, роботи з завершення будівництва, прикладні та експериментальні дослідження і розробки тощо, які виконуються суб'єктами господарювання для інших суб'єктів або на їх замовлення, здійснюються на умовах підряду. Для здійснення робіт, зазначених у частині першій цієї статті, можуть укладатися договори підряду: на капітальне будівництво (в тому числі субпідряду); на виконання проектних і досліджувальних робіт; на виконання геологічних, геодезичних та інших робіт, необхідних для капітального будівництва; інші договори.
Як вбачається з матеріалів справи, 10 грудня 2007 року Івано-Франківською обласною організацією ТСО України було видано наказ, яким затверджено скоригований робочий проект «Спортивно-готельний комплекс з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення на вул. Гетьмана Мазепи, 144 в м. Івано-Франківську, де вказано площу забудови першого корпусу 805,11 кв.м, а другого – 1135,41 кв.м.
Генплан даної забудови з двома чергами будівництва був погоджений Головним архітектором міста (а.с. 55).
29 грудня 2007 року Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю м. Івано-Франківська було видано Івано-Франківській обласній організації ТСО України Дозвіл на виконання будівельних робіт №228 (а.с. 42).
Згідно цього документу вищевказаний суб’єкт має право на виконання робіт з будівництва спортивно-готельного комплексу з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення на вул. Г.Мазепи, 144 в м. Івано-Франківську відповідно до проектної документації, узгодженої та зареєстрованої за №417 від 21 серпня 2007 року. Також у дозволі зазначено, що будівельні роботи проводить виконроб ЗАТ «Будівельна компанія «Прикарпаття і К».
24.05.2013 між Івано-Франківською обласною організацією ТСО України та ПП «Прикарпаття і К» було укладено договір про участь в будівництві (а.с. 47-51).
У відповідності до умов цього договору ПП «Прикарпаття і К», як Генеральний підрядник - Інвестор, за завданням Замовника - Івано-Франківської обласної організації ТСО України, взяло на себе обов'язок здійснити власними та/або залученими силами і засобами будівництво Об'єкту, ввести його в експлуатацію та виконати перед Замовником визначені цим Договором зобов'язання.
Об'єкт будівництва, за договором це Спортивно-готельний комплекс з вбудованими приміщеннями соціального-побутового призначення.
Земельна ділянка, на якій здійснюється будівництво, розташована на вул. Гетьмана Мазепи, 144 в Івано-Франківську.
Цим договором передбачено участь сторін в будівництві об'єкту містобудування, який включає в себе дві черги будівництва, першу розташовану з правої сторони від адміністративного корпусу Замовника та другу, розташовану з лівої сторони від адміністративного корпусу, що відображено у додатку до договору – Генплані з пропозицією розташування будівництва, який є його невід'ємною частиною. Вказаний додаток підписаний представниками обох сторін та скріплений печатками (а.с. 52).
Статтею 1 Закону України «Про архітектурну діяльність» визначено, що проект це документація для будівництва об'єктів архітектури, що складається з креслень, графічних і текстових матеріалів, інженерних і кошторисних розрахунків, які визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, вартісні показники конкретного об'єкта архітектури, та відповідає вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил; погодження проекту - процедура встановлення відповідності проектних рішень вихідним даним на проектування; коригування проектної документації - внесення змін до затвердженого (схваленого) проекту будівництва на підставі завдання на коригування.
Статтею 27 Закону України «Про архітектурну діяльність» встановлено, що замовники та підрядники під час створення об'єкта архітектури зобов'язані забезпечувати будівництво об'єктів архітектури згідно з робочою документацією, застосовувати будівельні матеріали, вироби і конструкції, які відповідають державним стандартам, нормам і правилам і такі, що пройшли сертифікацію, якщо вона є обов'язковою.
Частина 1 статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає, що право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Відповідно до частини 1 пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» дозволи на виконання будівельних робіт, отримані до набрання чинності цим Законом, є чинними до завершення будівництва об'єкта.
Отже, судом першої інстанції встановлено і підтверджено матеріалами справи, що позивач як Генпідрядник виконував роботи з риття котловану з лівої сторони від адміністративного корпусу Івано-Франківської обласної організації ТСО України згідно робочого проекту будівництва, у відповідності до договору про участь у будівництві, що був укладений із Замовником будівництва – Івано-Франківською обласною організацією Товариства сприяння обороні України. При цьому роботи з будівництва спортивно-готельного комплексу виконувалися у відповідності до Дозволу на виконання будівельних робіт № 228 від 29 грудня 2007року, який був виданий вже після затвердження коригування робочого проекту згідно наказу від 10 грудня 2007 року та генерального плану забудови, погодженого Головним архітектором міста із зазначенням другої черги будівництва – корпусу з лівої сторони від адміністративного корпусу.
З огляду на викладене, суд дійшов вірного висновку про те, що твердження відповідача про те, що роботи на об'єкті ведуться без дозволу на виконання будівельних робіт є необґрунтованими.
Слід зазначити, що у дозволі на виконання будівельних робіт №228 від 29 грудня 2007 року не вказано обсягів забудови, а зазначено про проекту документацію узгоджену та зареєстровану на підставі рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №417 від 21 серпня 2007 року.
Однак, згідно цього рішення Замовнику - Івано-Франківській обласній організації Товариства сприяння обороні України було дозволено будівництво спортивного комплексу з вбудованими приміщеннями площею 7500 кв.м і зобов’язано Замовника виготовити та погодити проектну документацію на будівництво, отримати дозвіл (а.с. 122). При цьому дане рішення не містить даних про кількість споруд, черг забудови, тощо.
Тобто цим рішенням, на яке посилається апелянт, було зобов’язано Івано-Франківську обласну організацію Товариства сприяння обороні України виготовити та погодити проектну документацію.
Враховуючи викладене, вищевказана організація затвердила 10 грудня 2007 року скоригований проект «Спортивно-готельного комплексу з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення на вул. Гетьмана Мазепи, 144 в м. Івано-Франківську» і генплан цієї забудови з відповідними техніко-економічними показниками був погоджений головним архітектором міста ОСОБА_5
І вже після затвердження даного документу з коригуванням Замовнику було видано Дозвіл на проведення будівельних робіт від 29 грудня 2007 року.
Отже, доводи апелянта про коригування площі забудови після видачі Дозволу є безпідставними.
Крім того, згідно додаткової угоди про внесення змін до Договору №124 від 23 серпня 2007 року про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної інфраструктури міста від 5 листопада 2015 року Івано-Франківська обласна організація Товариства сприяння обороні України та виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради домовилися про збільшення розміру пайового внесу за об’єктом спортивно - готельний комплекс з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення (І-ІІ черги) на вул. Мазепи, 144 і визначення його, виходячи з площі об’єкта 15182,90 кв.м.
При цьому, слід зазначити, що на стадії риття котловану, відсутні підстави вважати, що позивачем було порушено техніко-економічні показники будівництва щодо площі об’єкта.
У відповідності до підпункту 3 пункту 11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011, посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час проведення перевірки мають право, у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; зупинення підготовчих та будівельних робіт.
Оскільки, будівельні роботи проводяться позивачем як Генпідрядником на підставі договору, затвердженого у встановленому порядку Генплану, відповідно до чинного дозволу на виконання будівельних робіт № 228 від 29.12.2007 виданого Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю м. Івано-Франківська, відсутні правові підстави для винесення припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 05.07.2017 саме позивачу у справі, який не є Замовником будівництва, а виконує роботи у відповідності до наданої йому проектної документації та Дозволу.
Тому вищевказаний припис є незаконним та підлягає до скасування.
Притягуючи до відповідальності позивача, відповідач застосовував санкції, передбачені абз. 2, п. 3, ч. 2, ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».
Частина 2 вказаної статті передбачає відповідальність суб'єктів містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно.
Абзац 2 пункту 3 вказаної частини Закону передбачають відповідальність замовників будівництва за виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із значними наслідками (СС3), у розмірі дев'ятисот прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Як встановлено судом, роботи на об'єкті, що перевірявся, проводяться на підставі Дозволу на виконання будівельних робіт № 228 від 29.12.2007, виданого Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю м. Івано-Франківська, згідно якого Замовником будівництва об'єкта містобудування є Івано-Франківська обласна організація ТСО України, а також на підставі договору про участь у будівництві від 24 травня 2013 року, згідно якого Замовником є Івано-Франківська обласна організація ТСО України, а ПП «Прикарпаття і К» є Генпідрядником.
Замовник будівництва встановлений і відповідачем в ході перевірки, про що зазначено в акті №4/32-26 за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Отже, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про неправомірність притягнення позивача до відповідальності, передбаченої вказаними нормами Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».
Посилання апелянта про наявність повідомлення Івано-Франківської обласної організації ТСО України щодо порушення позивачем умов договору й незаконності здійснення позивачем будівництва, як на підставу висновків про незаконність будівництва, суд відхиляє, так як спір між сторонами договору щодо умов його виконання є предметом господарського спору і не стосується законності оскаржуваних рішень.
Враховуючи вищевикладене, оскільки відсутні докази законності рішень відповідача, суд дійшов вірного висновку про задоволення позову.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Керуючись ч. 3 ст. 243, ст.ст. 308, 310, п. 1 ч. 1 ст. 315, ст.ст. 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
апеляційну скаргу Управління з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 7 вересня 2017 року у справі № 344/9230/17– без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя О.О. Большакова
Судді В.Я. Макарик
ОСОБА_6
Повний текст виготовлено 26 грудня 2017 року.