Постанова № 71147795, 14.12.2017, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2017
Номер справи
822/2701/16
Номер документу
71147795
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/2701/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2017 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участі:представника позивача ОСОБА_3 представника відповідача ОСОБА_4розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" до Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС (Волочиське відділення) в Хмельницькій області , третя особа на стороні відповідача ОСОБА_5 селищна рада Волочиського району Хмельницької області про визнання протиправними та скасування податкових повідомленнь-рішень,

ВСТАНОВИВ:

ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" звернулось до суду з позовом до Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС (Волочиське відділення) в Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 06.10.2016 року № НОМЕР_1, № НОМЕР_2, якими позивачу збільшено суму грошового зобов'язання в загальному розмірі на 329 747,24 грн та застосовано штрафних санкцій в загальному розмірі 82 436,81 грн.

Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначає, що рішення господарського суду Хмельницької області про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок, укладених між ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" та Порохнянською і ОСОБА_5 сільськими радами не можуть слугувати підставою для нарахування грошового зобов"язання з орендної плати, оскільки відповідні місцеві ради не здійснили державну реєстрацію змін до договорів оренди землі. Крім того вказує, що позивач не отримав копію наказу Красилівської ОДПІ від 30.08.2016 року № 470, а тому проведення контролюючим органом перевірки суперечить вимогам Податкового кодексу України.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечив, просив в задоволенні позовних вимог ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" відмовити. Зазначив, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди землі, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки землі. Позивач сплачував орендну плату у розмірі, меншому ніж встановлено рішеннями господарського суду Хмельницької області, а тому спірні податкові повідомлення-рішення прийняті є правомірними.

Під час судового розгляду спору позивач подав до суду заяву про збільшення позовних вимог,в якій просив визнати протиправним та скасувати наказ Красилівської ОДПІ ГУ ДФС в Хмельницькій області № 470 від 30.08.2016 року про призначення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство". Зазначену заяву відповідно до усної ухвали від 28.11.2017 року, керуючись статтею 137 КАС України, суд повернув як таку, що не відповідає вимогам статті 51 КАС України, оскільки містить одночасно зміну підстав та предмету позову.

Третя особа - ОСОБА_5 сільська рада надіслала до суду письмові пояснення, в яких зазначив, що рішенням господарського суду Хмельницької області від 07.02.2017 року №924/819/16, яке набрало законної сили 22.06.2017 року, задоволений позов сільської ради до ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" про стягнення орендної плати, розмір якої визначений рішенням господарського суду Хмельницької області від 05.06.2013 року. Позивач частково виконав рішення суду та сплатив орендну плату.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Суд встановив, що позивач - публічне акціонерне товариство "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство» перебуває на обліку як платникк податків в Красилівській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС (Волочиське відділення).

17.05.2008 року ОСОБА_5 селищна рада (орендодавець) та ВАТ „Хмельницькрибгосп" (орендар) уклали:

- договір оренди землі, зареєстрований у Волочиському районному відділі ХРФ ДП „ЦДЗК" 17.05.2008 року за № 040875000016, згідно з умовами якого орендодавець своїм рішенням від 23.08.2007 року № 138 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку водного фонду для рибогосподарських потреб загальною площею 8,22 г, на території ОСОБА_5 селищної ради в межах с. Юхимівці. Пунктами 9, 10 вказаного договору орендну плату встановлено в розмірі 1,5% від вартості ріллі по області за 1 га в рік (розмір орендної плати переглядається раз у три роки). Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету ОСОБА_5 селищної ради. Загальна сума орендної плати за рік становить 1324,74 грн. Згідно з пунктом 13 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі, зокрема, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

- договір оренди землі, зареєстрований у Волочиському районному відділі ХРФ ДП „ЦДЗК" 17.05.2008 року за № 040875000017, згідно з умовами якого орендодавець своїм рішенням від 23.08.2007 року № 138 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку водного фонду для рибогосподарських потреб загальною площею 21,41га, на території ОСОБА_5 селищної ради в межах с. Юхимівці. Пунктами 9, 10 договору оренди орендну плату встановлено в розмірі 1,5% від вартості ріллі по області за 1 га в рік (розмір орендної плати переглядається раз у три роки). Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету ОСОБА_5 селищної ради. Загальна сума орендної плати за рік становить 3450,44 грн. Згідно з пунктом 13 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі, зокрема, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

30.05.2008 року Порохнянська сільська рада (орендодавець) та ВАТ "Хмельницькрибгосп" (орендар) уклали:

- договір оренди землі, зареєстрований у Волочиському районному відділі ХРФ ДП „ЦДЗК" 30.05.2008 року за № 040875000003, згідно умов якого орендодавець своїм рішенням № 66 від 23.04.2008 року надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку водного фонду для рибогосподарських потреб загальною площею 6,51 га, на території Порохнянської сільської ради в межах населеного пункту с. Порохня. Пунктами 9, 10 договору оренди орендну плату встановлено в розмірі трикратного розміру земельного податку в рік (розмір орендної плати переглядається раз у три роки). Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської селищної ради. Згідно з пунктом 13 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі, зокрема, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

- договір оренди землі, зареєстрований у Волочиському районному відділі ХРФ ДП „ЦДЗК" 30.05.2008 року за № 040875000004, згідно умов якого орендодавець своїм рішенням № 66 від 23.04.2008 року надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку водного фонду для рибогосподарських потреб загальною площею 6,98 га, на території Порохнянської сільської ради в межах населеного пункту с. Порохня. Пунктами 9, 10 договору оренди орендну плату встановлено в розмірі трикратного розміру земельного податку в рік (розмір орендної плати переглядається раз у три роки). Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської селищної ради. Загальна сума орендної плати за рік становить 4083,30 грн. Згідно з пунктом 13 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі, зокрема, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

Рішенням від 05.06.2013 року по справі № 924/419/16, яке набрало законної сили 23.10.2013 року, господарський суд Хмельницької області задовольнив позов прокурора Волочиського району в інтересах держави в особі ОСОБА_5 селищної ради до ВАТ "Хмельницьке виробниче сільськогоспорсько-рибоводне підприємство" про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 17.05.2008 року, укладеного між ОСОБА_5 селищною радою та ВАТ "Хмельницькрибгосп", зареєстрованого 17.05.2008 року за №040875000016, виклавши його в наступній редакції: - пункт 5 договору викласти у наступній редакції: Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 7215170.00 грн"; - пункт 9 договору викласти у наступній редакції: "Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі з розрахунку трикратного розміру земельного податку земель водного фонду в межах населеного пункту с. Юхимівні на території ОСОБА_5 селищної ради, що становить 0,25 грн. за 1 кв.м."; - пункт 10 договору викласти у наступній редакції: "Обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 54113,78 грн".

Рішенням від 27.05.2013 року по справі № 924/420/16, яке набрало законної сили 04.11.2013 року, господарський суд Хмельницької області задовольнив позов прокурора Волочиського району в інтересах держави в особі ОСОБА_5 селищної ради до ВАТ "Хмельницькрибгосп" про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 17.05.2008 року, укладеного між ОСОБА_5 селищною радою та ВАТ „Хмельницькрибгосп", зареєстрованого 17.05.2008 року за № 040875000017, виклавши його в наступній редакції: - пункт 5 договору викласти у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2770140,00 грн"; - пункт 9 договору викласти у наступній редакції: "Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі з розрахунку трикратного розміру земельного податку земель водного фонду в межах населеного пункту с. Юхимівці на території ОСОБА_5 селищної ради, що становить 0,25 грн за 1 кв.м."; - пункт 10 договору викласти у наступній редакції: "Обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 20776,05 грн".

Рішенням від 11.12.2013 року по справі № 924/703/16, яке набрало законної сили 23.12.2013 року, господарський суд Хмельницької області задовольнив позов прокурора Волочиського району Хмельницької області в інтересах держави в особі Порохнянської сільської ради до ВАТ "Хмельницькрибгосп" про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 30.05.2008 року, укладеного між Порохнянською сільською радою та ВАТ „Хмельницькрибгосп", зареєстрованого 30.05.2008 року за № 040875000003, виклавши його в наступній редакції: - пункт 5 договору викласти у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 757113,00 грн"; - пункт 9 договору викласти у наступній редакції: "Орендну плату встановити в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, переглядати орендну плату за землю водного фонду щорічно, або при настанні умов вказаних в пункт 13 основного договору. Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської сільської ради"; - пункт 10 договору викласти у наступній редакції: "Обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 22713,39 грн"; - пункт 16 договору викласти у наступній редакції: "Цільове призначення земельної ділянки згідно КЦПЗ - код 10.07 для рибогосподарських потреб".

Рішенням від 11.12.2013 року по справі № 924/704/16, яке набрало законної сили 01.04.2014 року, господарський суд Хмельницької області задовольнив позов прокурора Волочиського району Хмельницької області в інтересах держави в особі Порохнянської сільської ради до ВАТ "Хмельницькрибгосп" про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 30.05.2008 року, укладеного між Порохнянською сільською радою та ВАТ "Хмельницькрибгосп", зареєстрованого 30.05.2008 року за № 040875000003, виклавши його в наступній редакції: - пункт 5 договору викласти у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 757113,00 грн"; - пукнт 9 договору викласти у наступній редакції: "Орендну плату встановити в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, переглядати орендну плату за землю водного фонду щорічно, або при настанні умов вказаних в пункт 13 основного договору. Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської сільської ради"; - пункт 10 договору викласти у наступній редакції: "Обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 22713,39 грн"; - пункт 16 договору викласти у наступній редакції: "Цільове призначення земельної ділянки згідно КЦПЗ - код 10.07 для рибогосподарських потреб".

25.08.2016 року слідчий суддя Волочиського районного суду Хмельницької області виніс ухвалу про надання дозволу на проведення в кримінальному провадженні №42016240110000018 від 20.04.2016 року по частині 2 статті 382 КК України позапланової документальної невиїзної перевірки ПАТ Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство з питань дотримання вимог податкового законодавства по платі за землі водного фонду (орендну плату) державної та комунальної форми власності по договорах оренди між Порохнянською сільською радою Волочиського району Хмельницької області та ВАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" від 30.05.2008 року за №040875000004 та від 30.05.2008 року за № 040875000003, а також між ОСОБА_5 селищною радою Волочиського району Хмельницької області та ВАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" від 17.05.2008 року за №040875000016 та від 17.05.2008 року за № 040875000017 в період з 01.01.2013 року по теперішній час; які розрахункові втрати бюджету від недотримання вимог законодавства по платі за землі водного фонду через невиконання зазначених договорів оренди. (Фактична сума ухилення від сплати податків за рахунок невиконання ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" вимог податкового законодавства та рішень господарського суду Хмельницької області від 10.02.2014 року (Справа №924/704/13), від 05.06.2013 року (Справа №924/419/13), від 11.12.2013 року (Справа №924/703/13) та від 27.05.2013 року (Справа №924/420/13). Виконання перевірки слідчий суддя доручив працівникам Волочиського відділення Красилівської ОДПІ.

На виконання ухвали Волочиського районного суду Хмельницької області від 25.08.2016 року відповідач прийняв наказ № 470 від 30.08.2016 року «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство". Зазначений наказ та повідомлення про її проведення надіслані відповідачем на юридичну адресу позивача 05.09.2016 року.

На підставі наказу № 470 від 30.08.2016 року службові особи Красилівської ОДПІ ГУ ДФС в Хмельницькій області провели документальну позапланову невиїзну перевірку ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" за період з 01.01.2013 року по 31.08.2016 року з питань дотримання вимог податкового законодавства по платі за землю (орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної форми власності) по земельних ділянках водного фонду згідно договорів оренди укладених між Порохнянською сільською радою Волочиського району Хмельницької області та ВАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" від 30.05.2008 року за № 040875000004 та від 30.05.2008 року за №040875000003, також між ОСОБА_5 селищною радою Волочиського району Хмельницької області та ВАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько - рибоводне підприємство" від 17.05.2008 року за № 040875000016 та від 17.05.2008 року за №040875000017.

За результатами перевірки складений акт № 153/22-04-13-02/00476808 від 16.09.2016 року.

На підставі акту перевірки Красилівська ОДПІ 06.10.2016 року винесла податкові повідомлення - рішення № НОМЕР_1 на суму 239063,35 грн (основний платіж - 191250,68 грн, штрафні санкції - 47812,67 грн), № НОМЕР_2 на суму 173120,70 грн (основний платіж - 138496,56 грн, штрафні санкції - 34624,14 грн).

Не погоджуючись з висновками відповідача, позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом.

Досліджуючи правомірність спірних податкових повідомлень-рішень, суд враховує зазначене нижче.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про оренду землі" від 06.10.1998 року №161-XIV (далі - Закон № 161-XIV) оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

За змістом Земельного кодексу України та Закону № 161-XIV користування землею в Україні є платним.

Відповідно до підпункту 269.1.2 пункту 269.1 статті 269 ПК України платниками податку є землекористувачі.

За визначенням підпунктом 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 ПК України землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Згідно з підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 ПК України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (орендна плата).

Підпунктом 270.1.1 пункту 270.1 статті 270 ПК України передбачено, що об'єктом оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Базою оподаткування є, зокрема нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом (підпункт 271.1.1 пункту 271.1 статті 270 ПК України).

За змістом пункту 288.1 статті 288 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. (пункт 288.3 статті 288 ПК України).

У відповідності до підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК України розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється розділом ХIII ПК України; для інших категорій земель трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Отже, ПК України декларує мінімальну граничну межу річної суми платежу по орендній платі за земельні ділянки в розмірі нормативної грошової оцінки земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, незалежно від того, чи співпадає її розмір із визначеним у договорі.

При цьому, за змістом пункту 277.1 статті 277 ПК України ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Підставою для нарахування відповідачем грошових зобов»язань зі сплати орендної плати за спірні земельні ділянки водного фонду слугували рішення господарського суду Хмельницької області від 10.02.2014 року (Справа №924/704/13), від 05.06.2013 року (Справа №924/419/13), від 11.12.2013 року (Справа №924/703/13) та від 27.05.2013 року (Справа №924/420/13), якими встановлений розмір орендної плати в розмірі 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік з урахуванням індексу інфляції.

Тому, з урахуванням положень частини 1 статті 72 КАС України вважається доведеним той факт, що розмір орендної плати за користування спірними земельними ділянками, яку зобов»язаний сплачувати позивач, складає 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік з урахуванням індексу інфляції.

Відповідно до пп.16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, установлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Таким чином, у відповідності до ПК України річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 цього Кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.

Суд вважає безпідставними доводи позивача щодо неправомірності застосування відповідачем підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК України для визначення грошового зобов»язання з орендної плати за землю, які ґрунтуються на статті 20 Закону України «Про оренду землі» і статті 654 Цивільного кодексу України, відповідно до яких укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації, його зміна або розірвання вчиняються в тій самій формі, що й договір, який розривається, а право оренди виникає після державної реєстрації цього права відповідно до закону, оскільки зазначені нормативно-правові акти регулюють цивільно-правові відносини між орендарем та орендодавцем.

За змістом пункту 1.1 статті 1 ПК України відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, визначає Податковий кодекс України.

Відтак, податковий період, порядок встановлення та обчислення орендної плати та строк її сплати визначає лише ПК України, зокрема, п. 287.1 ст. 287 ПК України.

Отже, виходячи із принципу пріоритетності норм ПК України над нормами інших актів у разі їх суперечності, який закріплений у пункту 5.2 статті 5 ПК України, до моменту внесення до договору оренди земельної ділянки відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК України.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 2 грудня 2014 року у справі №21-274а14.

ПК України не ставить момент припинення нарахування орендної плати за землю у випадку дострокового розірвання відповідного договору в залежність від дати державної реєстрації припинення речового права на таку земельну ділянку.

Таким чином, для визначення розміру орендної плати за оренду земельної ділянки, що перебувала строковому користуванні позивача, відповідач правомірно застосував підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК України.

Суд також вважає безпідставними доводи позивача про неправомірність дій відповідача щодо проведення перевірки у зв»язку з тим, що позивач не отримав наказ Красилівської ОДПІ від 30.08.2016 року № 470 про призначення перевірки та повідомлення про її проведення, враховуючи наступне.

Пунктом 79.2 статті 79 Податкового кодексу України передбачено, що документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.

Суд встановив, що наказ від 30.08.2016 року № 470 та повідомлення від 30.08.2016 року № 70 відповідач надіслав на юридичну адресу позивача з рекомендованим повідомленням про вручення направив 30.08.2016 року та до її до її проведення отримав рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення з відміткою поштового відділення про отримання цього листа 05.09.2016 року.

Та обставина, що особа, якій працівник пошти вручив наказ та повідомлення про проведення перевірки не перебуває в трудових відносинах з позивачем, не може слугувати підставою для визнання неправомірними дій податкового органу щодо проведення перевірки, оскільки до його повноважень не входить перевірка дотримання працівниками пошти вимог Правил надання послуг поштового звязку щодо вручення поштової кореспонденції.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В процесі судового розгляду відповідач довів правомірність оскаржених податкових повідомлень-рішень, тому позовні вимоги про їх скасування не підлягають задоволенню.

Керуючись Податковим кодексом України, законом України "Про оренду землі", статтями 11, 70, 71, 99, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

у задоволенні адміністративного позову публічного акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" до Красилівської об"єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС (Волочиського відділення) в Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомленнь-рішень відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови складено 15 грудня 2017 року

Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1