Ухвала суду № 71055880, 14.12.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2017
Номер справи
759/8811/17
Номер документу
71055880
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 759/8811/17 Головуючий у 1-й інстанції: Миколаєць І.Ю. Суддя-доповідач: Троян Н.М.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2017 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Троян Н.М.,

суддів - Костюк Л.О., Твердохліб В.А.,

за участю секретаря - Рейтаровської О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Києві на постанову Святошинського районного суду міста Києва від 04 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И Л А:

У червні 2017 році позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови йому у перерахунку пенсії за довідкою Державного підприємства «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В. Шаха» про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ від 23.11.2011 № 1210 та зобов'язати відповідача здійснити зазначений перерахунок його пенсії з 01.04.2017 з урахуванням проведених виплат.

Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 04 вересня 2017 року в порядку скороченого провадження позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Визнано дії Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві щодо відмови ОСОБА_2 в перерахунку пенсії за довідкою № 9-7/98 від 10.03.2017 про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, протиправними.

Зобов'язано Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2, починаючи з 01.04.2017 року за довідкою № 9-7/98 від 10.03.2017 про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, без застосування методу розрахунку характерного для виконання робіт вахтовим методом, а також проводити відповідні виплати, з урахуванням фактично виплачених сум.

Відповідач, не погоджуючись із зазначеною постановою, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить суд скасувати постанову та прийняти нову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_2, має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, категорії 1, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1, виданим 20.01.2004 (а.с. 10) та з 14.05.2007 перебуває на обліку в Правобережному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м.Києві.

Внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно до положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ОСОБА_2 з 15.05.2007 встановлено другу групу інвалідності, що підтверджується довідкою МСЕК серія КБ1 № 016656 (а.с. 11).

Згідно довідки форми № 122 від 28.01.2004 №102, видана Державним підприємством «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В.Шаха» ОСОБА_2 працював інженером в Інституті «УкрДПГВіЗ (на даний час Державне підприємство «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В.Шаха»), приймав участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Зокрема, внаслідок виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 12.10.1987 по 10.11.1987, фактично ОСОБА_2 у зоні відчуження перебував з 14.10.1987 по 31.10.1987 (а.с.13).

Однак, у довідці-спростування № 9-7/59 від 09.02.2006 при видачі довідки для призначення пенсії № 102 від 28.01.2004 була допущена помилка, а саме період врахування заробітку 0, 01002 грн з 01.10.1987 по 31.10.1987 - 1 місяць вказаний невірно, а тому при розрахунку пенсії необхідно врахувати період з 14.10.1987 по 31.10.1987 - 18 днів, з 14.10.1987 по 25.10.1987 - 10 днів (графа 2 «відрядно»), з 25.10.1987 по 31.10.1987 - 5 днів (графа 2 «відрядно»), без вихідних - 3 дні, тобто 15 відпрацьованих робочих днів, за що позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата за роботу в зоні відчуження в сумі 1 673,89 крб. (а.с.15).

Жодних відомостей про вахтовий метод роботи позивача довідка-спросування не містить № 9-7/59 від 09.02.2006.

Вказане підтверджується рішенням Деснянського районного суду м.Києва від 07.02.2017 у справі №754/13671/16-ц за позовом ОСОБА_2 до Державного підприємства «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В. Шаха», про перерахунок заробітної плати, нарахування премії та видачу довідки (а.с. 19-22).

30 березня 2017 року позивач звернувся до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві із заявою про перерахунок його пенсії із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на підставі довідки від 10.03.2017 №9-7/98 (а.с. 23).

На підставі вказаної заяви, з 01.04.2017 позивачу проведено перерахунок пенсії, виходячи із суми заробітної плати, вказаної в вищезазначеній довідці, що відповідає рішенню Деснянського районного суду м.Києва від 07.02.2017, у відповідності до п.4 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 з застосуванням методу розрахунку, характерного для виконання робіт вахтовим методом.

У подальшому, 20.05.2017 позивач звернувся з заявою про перерахунок пенсії без застосування методу розрахунку, характерного для виконання робіт вахтовим методом на підставі довідки від 10.03.2017 №9-7/98.

Листом від 24.05.2017 №955/01/В-863 Правобережним об'єднанням управління Пенсійного фонду України в м.Києві позивачу відмовлено в такому перерахунку, посилаючись на п.4 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210, оскільки згідно довідки №2271 робота в зоні відчуження провадилась вахтовим методом (а.с. 25-26).

Вважаючи порушенням своїх прав з боку пенсійного органу та з метою їх відновлення відповідач звернувся за захистом до суду.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки позивач працював у зоні відчуження з 14.10.1987 по 31.10.1987, тобто менше одного місяця, тому пенсія йому має обчислюватися за його бажанням згідно з довідкою Державного підприємства «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В.Шаха») від 10.03.2017 №9-7/98, виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження за п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Право вибору способу обчислення пенсії вказаним Порядком надано саме пенсіонеру, і обмеження цього права з боку Правообережного об'єднаного Управління пенсійного фонду України в м.Києві є неприпустимим, тому відмова у здійсненні перерахунку не відповідає чинному законодавству.

На думку колегії суддів позиція суду першої інстанції є вірною з огляду на наступне.

Відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796-XII) пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986 - 1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців. Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Згідно зі статтею 57 Закону №796-XII обчислення середньомісячного заробітку проводиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Обчислення пенсії по інвалідності та розрахунок заробітної плати за роботу в зоні відчуження передбачений Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №1210 від 23.11.2011 (далі - Порядок №1210).

У відповідності до п. 3 Порядку №1210 у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження:

1) з дня аварії не менш як 12 місяців підряд, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зазначеній зоні;

2) на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС не менш як 12 місяців у період з 26 квітня 1986 р. до 1 серпня 1987 р., за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зоні відчуження. Якщо така особа виводилася із зони Чорнобильської АЕС за медичними показниками у зв'язку з переопроміненням, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС;

3) менш як 12 місяців підряд, пенсія обчислюється виходячи із заробітної плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження;

4) менше календарного місяця у 1986 - 1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати;

5) менше місяця та захворіла на променеву хворобу, пенсія обчислюється згідно із статтею 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно пункту 4 Порядку №1210 якщо робота проводилася вахтовим методом, визначення тривалості роботи у зоні відчуження і заробітної плати для обчислення пенсії здійснюється виходячи з того, що одна повна вахта (не менш як 14 робочих днів підряд) вважається повним місяцем.

Згідно з вимогами постанови Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05 червня 1986 року №665-195 «Про оплату праці і матеріальне забезпечення працівників підприємств, організацій і установ, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища» оплата праці працівників підприємств, організацій і установ, розташованих у зоні ЧАЕС, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, повинна провадитися з дня аварії в розмірах, передбачених розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 17 травня 1986 року №964 - у III, II, І зонах небезпеки у 5-, 4-, 3-кратному розмірах в порівнянні з нормами, встановленими діючим законодавством.

Відповідно до вимог п.п. 1 п. 1 Постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 року № 207-7 «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, організацій та установ, зайнятих на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та запобігання забруднення навколишнього середовища» оплата праці робітників і службовців (відряджених у зону ЧАЕС та призваних на військові збори), за якими відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи, середньомісячна заробітна плата, провадилась у III, II, І зонах небезпеки у 4-кратному, 3-кратному та 2-кратному розмірі (із врахуванням 100 % тарифної ставки), виходячи з тарифної ставки, встановленої за основним місцем роботи.

У відповідності до листа Міністерства праці та соціальної політики України «Про оплату праці у зоні відчуження ЧАЕС у 1986 - 1990 рр. осіб, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища» від 13.04.2001 № 03-3/1652-018-2 працівникам підприємств, організацій і установ, які були відряджені для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганню забруднення навколишнього середовища, а також переведеним у штат ЧАЕС і інших підприємств, нарахування заробітної плати провадилося за місцем відрядження. Таким працівникам надавалась довідка в розрізі видів нарахувань у двох екземплярах, один із яких направлявся в бухгалтерію підприємства, яке відряджало працівника, для відображення по обліку заробітної плати. Відповідно до пункту 18 Тимчасового порядку оплати праці працівників підприємств, організацій і установ Міненерго СРСР, які приймали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганні забрудненню навколишнього середовища, відрядженому працівнику надавалась (в руки) також довідки установленого зразка про участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС для надання йому пільг по пенсійному забезпеченню і додатковій відпустці. Сума нарахованої заробітної плати перераховувалась на розрахунковий рахунок підприємств, які командирували зазначених працівників.

Середньомісячна заробітна плата, що зберігалась за працівником за період службового відрядження за його основним місцем роботи, нараховувалась і виплачувалась, відповідно до чинного законодавства, за рахунок коштів підприємства.

Крім того, згідно вказаного листа Міністерства праці та соціальної політики України вахтовий метод організації робіт в зоні ЧАЕС у червні 1986 року застосовувався відповідно до Тимчасового порядку оплати праці працівників підприємств, організацій і установ Міненерго СРСР, які приймали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганні забрудненню навколишнього середовища (роз'яснення Держкомпраці СРСР і ЦК профспілок робітників електростанцій і електротехнічної промисловості від 26.05.1986). Працівникам підприємств і організацій, тимчасово переведеним і відрядженим з інших підприємств для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, які виконували зазначені роботи вахтовим методом, виплачувались добові у відповідності з пунктом 2 постанови Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 5 червня 1986 року.

На виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 22 травня 1986 р. №583 «Про заходи про забезпечення введення в експлуатацію резервних енергоблоків ЧАЕС» та на підставі Типового положення про вахтовий метод, затвердженого постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 3 грудня 1981 року №333-21-100, із змінами, наказом Міністерства енергетики і електрифікації СРСР від 17.07.1986 № 391 було затверджено Тимчасове положення про вахтовий метод організації робіт на Чорнобильській АЕС.

Було встановлено, що вахтовим методом виконуються експлуатаційні, ремонтні, будівельно-монтажні та інші роботи. Відповідальність за формування і комплектування вахт покладалася на Головне виробниче управління по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, керівництво ЧАЕС, Управління будівництва ЧАЕС, субпідрядні і інші організації і підприємства, що приймали участь в аварійно-відновлювальних роботах.

При вахтовому методі виконання зазначених робіт встановлювався підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин, встановленого законодавством.

Обліковий період - це весь робочий час, час міжзмінного відпочинку, дні відпочинку (відгули) за певний календарний відрізок часу (місяць, квартал але не більше ніж рік) та час в дорозі.

Вахта - це час виконання робіт і міжзмінного відпочинку (у вахтовому селищі).

Передбачалось, що при вахтовому методі виконання робіт робочий час і час відпочинку повинен регламентуватись графіками змінності. В графіках визначається час початку і закінчення щоденної роботи (зміни), час перерви для відпочинку і харчування та час для щоденного (міжзмінного) відпочинку у вахтовому селищі. При цьому дні щотижневого відпочинку можуть не співпадати з вихідними днями по календарю. Число днів щотижневого відпочинку повинно бути не меншим числа повних тижнів відповідного місяця.

Тривалість щоденної роботи (зміни) було дозволено встановлювати адміністрацією в залежності від специфіки робіт та при забезпеченні вимог радіаційної безпеки, але не більше як 2 годин (для оперативного персоналу пультів і щитів управління - не більше 8 годин), із скороченням робочого часу в інший час облікового періоду або наданням додаткових днів відпочинку із розрахунку один день відпочинку за кожні 6 годин перепрацювання.

Режим праці і відпочинку лінійного інженерно-технічного персоналу (виконроби, начальники дільниць, майстри) повинен співпадати із режимом роботи основного вахтового персоналу.

Застосування вахтового методу організації робіт було дозволено в будівельно-монтажних трестах і прирівняних до них організаціях, в ремонтно-будівельних трестах і прирівняних до них організаціях, на які було поширено чинність постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 14 серпня 1986 року № 971 та на підприємствах торгівлі, громадського харчування, зв'язку, транспорту, установ охорони здоров'я і інших, які було зобов'язано обслуговувати колективи вахтовиків.

Положення про підсумований облік робочого часу працівників, відряджених для виконання робіт на ЧАЕС, затверджено 04.05.1986 Міненерго СРСР, Мінатоменерго СРСР та ЦК галузевих профспілок.

Цим положенням передбачалось, що рішення про введення підсумованого обліку робочого часу для відряджених в зону ЧАЕС працівників приймають керівники підприємств, організацій, на які ці особи відряджені. Спеціальний облік робочого часу провадився за весь обліковий період знаходження особи в 30-кілометровій зоні ЧАЕС, в тому числі по кожній зоні небезпеки зокрема.

Як свідчать матеріали справи, з довідки № 2271, не вбачається факту роботи ОСОБА_2 саме вахтовим методом, жодного напису з цього приводу не зроблено, існує лише факт заповнення її граф із зазначенням періоду находження позивача у відрядженні з 14.10.1987 по 31.10.1987 на Чорнобильській АЕС, який був зайнятий на роботах пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії в якості інженера, з окладом 140 рублів, нарахування йому заробітної плати відповідного розміру, премії та за над робочі часи праці (а.с. 16).

При цьому, заповнення саме по собі графи у вказаній довідці загальної кількості відпрацьованого часу ОСОБА_2, за відсутності інших доказів, не вказує на роботу вахтовим методом.

Представник відповідача в суді апеляційної інстанції пояснив, що інших документів, крім вказаної довідки для доведення виконуваної роботи позивачем саме вахтовим методом не має.

При цьому, колегія суддів звертає увагу, що довідкою-спростуванням № 9-7/59 від 09.02.2006 встановлено, що позивач відпрацював з 14.10.1987 по 31.10.1987 - 18 днів, з 14.10.1987 по 25.10.1987 - 10 днів (графа 2 «відрядно»), з 25.10.1987 по 31.10.1987 - 5 днів (графа 2 «відрядно»), без вихідних - 3 дні та без зазначення про роботу позивача вахтовим методом, у зв'язку із чим критично відноситься до посилань представника відповідача на довідку без дати за №2271, як на підставу доводів в апеляційній скарзі.

Інших доказів, які б свідчили про роботу вахтовим методом відповідачем суду надано не було.

Згідно частини першої ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до вимог частини другої ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Крім того, з довідки-спростування № 9-7/59 від 09.02.2006 вбачається, що позивач працював у зоні відчуження з 14.10.1987 року по 31.10.1987, тобто менше одного місяця, відтак пенсія йому має обчислюватися за його бажанням згідно з довідкою Державного підприємства «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В.Шаха»), виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження за п.п. 4 п. 3 Порядку №1210.

Однак, відповідачем не було доведено правомірність відмови у перерахунку пенсії позивачу без застосування методу розрахунку, характерного для виконання робіт вахтовим методом.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог щодо визнання протиправними дій відповідача щодо відмови ОСОБА_2 в перерахунку пенсії за довідкою № 9-7/98 від 10.03.2017 з застосуванням п.п. 4 п. 3 Порядку №1210 та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з 01.04.2017 згідно довідки № 9-7/98 від 10.03.2017 у порядку визначеному п.п. 4 п. 3 Порядку №1210, без застосування методу розрахунку характерного для виконання робіт вахтовим методом, а також проводити відповідні виплати, з урахуванням фактично виплачених сум.

Також, позивач просить провести вказаний перерахунок його пенсії з 01.04.2017

Відповідно до частини четвертої ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, перерахунок призначеної пенсії провадиться в такі строки:у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Враховуючи, що позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії 30.03.2017, перерахунок повинен бути проведений починаючи з 01.04.2017.

З урахуванням викладеного, після детального з'ясування обставин справи та аналізу законодавчих норм, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що рішення суду першої інстанцій є законним та обгрунтованим, оскільки суд, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин; в ньому повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду щодо встановлених обставин і правові наслідки є правильними.

Згідно із частиною першою ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права, при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтвердженими доказами, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, суд апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Києві - залишити без задоволення, а постанову Святошинського районного суду міста Києва від 04 вересня 2017 року - без змін.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя: Н.М. Троян

Судді: Л.О. Костюк,

В.А. Твердохліб