ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2009 року Справа №2а-3671/09/0870
(12 год.35 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Малиш Н.І.,
при секретарі Рожик О.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за зверненням Прокурора Шевченківського району м.Запоріжжя в інтересах держави, в особі органу, який уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах позивач Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮГКОМ» про стягнення фінансових санкцій,
за участю представників сторін:
прокурор: Васильєв В.В., посвідчення №202 від 20.07.2004 р.,
від позивача: не зявився,
від відповідача: не зявився,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду звернувся Прокурор Шевченківського району м.Запоріжжя (далі прокурор) в інтересах держави, в особі позивача Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області (далі позивач) з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮГКОМ» (далі відповідач) про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.
Свої вимоги прокурор виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Закон України «Про прокуратуру», Закон України «Про автомобільний транспорт», Наказ Міністерства транспорту та звязку України «Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», Постанову КМУ «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» та КАС України.
Ухвалою суду від 22.06.2009 р. було відкрито провадження в адміністративній справі №2а-3671/09/0870.
В судовому засіданні 16.07.2009 р. прокурор підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі. Пояснив суду, що на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567, в ході проведення перевірки транспортного засобу, що належить відповідачу, державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області були виявленні порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», про що був складений акт від 15.05.2008 р. №071081 про виявлене під час перевірки автомобільного транспорту порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: здійснення експлуатації транспортного засобу задля перевезення вантажів без оформлення документів, передбачених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» - у шляховому листі відсутня відмітка медичного працівника про проходження передрейсового медичного огляду водієм транспортного засобу. 09.07.2008 р. т.в.о начальника територіального управління Головавтотрансінспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, щодо ТОВ «ЮГКОМ», винесена постанова про застосування до підприємства фінансових санкцій № 049456 у розмірі 1 700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». У звязку із несплатою суми фінансової санкції відповідачем прокурор просить суд позов задовольнити у повному обсязі та стягнути з ТОВ «ЮГКОМ» 1 700 грн. фінансових санкцій.
Позивач будучі належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи в судове засідання свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідач будучі належним чином повідомлений про час судового засідання, про що свідчить поштове повідомлення №8632110, яке було вручено представнику відповідача за довіреністю 06.07.2009 р., пояснень по суті позовних вимог, а також витребувані судом документи і матеріали не надав, свого представника в судове засідання не направив.
Згідно із приписами ст. 128 КАС України, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності в судовому засіданні представника відповідача.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».
У судовому засіданні 16.07.2009 р, на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення прокурора та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного:
Регулювання відносин між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень здійснюється у відповідності до приписів Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 05.04.2001 р. (далі за текстом Закон № 2344-ІІІ).
У відповідності до ст. 5 зазначеного Закону, основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Урядовим органом державного управління у галузі автомобільного транспорту, що діє у складі Міністерства транспорту та звязку України, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті. У відповідності до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті Територіальне управління Головавтотрансінспеції в Запорізькій області є структурним підрозділом Головавтотраснінспекції і в межах своїх повноважень здійснює проведення державної політики в галузі автомобільного транспорту.
Територіальне управління Головавтотрансінспеції в Запорізькій області здійснює проведення державної політики і державний контроль в цій галузі правовідносин згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт» та Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р.(далі за текстом - Порядок).
Пунктами 3 та 4 Порядку визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
Також в статті 6 Закону № 2344-ІІІ зазначено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно до п. 21 Порядку, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком.
Пунктом 15 Порядку встановлено, що під час проведення перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону № 2344-ІІІ документів, на підставі яких здійснюється перевезення автомобільним транспортом, наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут.
Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення, 15.05.2008р., перевірки транспортного засобу марки “Камаз” державний номерний знак АР 5673 АХ, що належить ТОВ «ЮГКОМ» (відповідачу у справі), державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області були виявленні порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: здійснення експлуатації транспортного засобу задля перевезення вантажів без оформлення документів, передбачених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» - у шляховому листі відсутня відмітка медичного працівника про проходження передрейсового медичного огляду водієм транспортного засобу.
За результатами проведення перевірки перевіряючими був складений акт від 15.05.2008 р. № 071081 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Водій транспортного засобу ОСОБА_1 з актом ознайомлений, але підписувати його відмовився про що є відмітка в акті.
Відповідно до пункту 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Частиною 2 пункту 27 Порядку, передбачено, що за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно з пунктом 37 Порядку, Керівник органу державного контролю та його заступник має право накладати на субєктів господарювання та громадян, у тому числі на посадових осіб, стягнення відповідно до законодавства.
А саме, абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону,перодьачає відповідальність у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
09.07.2008 р. т.в.о начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області Гненним Є.В. винесена постанова № 049456 про застосування до ТОВ «ЮГКОМ» фінансових санкцій у розмірі 1 700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Дана постанова була отримана відповідачем, про що свідчить поштове повідомлення долучене до матеріалів справи, та в встановленому законом порядку оскаржена не була. Станом на час розгляду справи сума заборгованості у розмірі 1700 грн. відповідачем не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи у наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення. Відповідач в судове засідання не зявився заперечень чи доказів сплати суми боргу суду не надав.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає позовні вимоги прокурора та позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обємі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 71, 86, 158-163 КАС України, ст. ст. 5, 6, 39, 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 05.04.2001 р., пунктами 3, 4, 15, 21, 25, 27, 37 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 р. суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов за зверненням Прокурора Шевченківського району м.Запоріжжя в інтересах держави, в особі органу, який уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах позивач Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮГКОМ» про стягнення фінансових санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮГКОМ» (69098, м. Запоріжжя, вул. Чарівна, 155-а, кв.116; ЄДРПОУ 25487724) суму фінансових (штрафних) санкцій у розмірі: 1700 (одна тисяча сімсот) грн. на користь Державного бюджету Шевченківського району 21081100, код ЄДРПОУ 34676911 Головне управління Державного казначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, р/р 31114106700009.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, а в разі складання постанови не в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складання її в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови було виготовлено 20 липня 2009 р.
Суддя (підпис) Н.І.Малиш
Постанова набрала законної сили 31 липня 2009 р.
Суддя Н.І.Малиш