ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" грудня 2009 р. Справа № 2-а-10180/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Кусик Г.С.,
за участю:
прокурора - Декалюка Д.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Нижньосірогозького району Херсонської області в інтересах держави в особі Нижньосірогозької міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,
встановив:
Прокурор Нижньосірогозького району Херсонської області в інтересах держави в особі Нижньосірогозької міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області (далі - позивач) звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів у сумі 2972 грн.
Прокурор у судовому засіданні підтримав позов, просив його задовольти, мотивуючи це тим, що відповідач є власником транспортного засобу і тому, відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" повинен сплачувати податок перед щорічним оглядом, щорічно або один раз на два роки, не пізніше першого півріччя, в якому проводиться технічний огляд. Однак відповідач технічний огляд у 2008 році не проходив, транспортний податок не сплатив, внаслідок чого утворилася заборгованість за 2008 рік у розмірі 2972 грн., які просить стягнути до державного бюджету.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з"явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, заперечень на позов не надав, у зв"язку з чим суд вважає за можливе розглядати справу за відсутністю відповідача.
Заслухавши пояснення прокурора. дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Згідно з вимогами ст.1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" № 1963-ХІІ від 11 грудня 1991 року платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до вимог ч.2 цього Закону є об"єктами оподаткування.
Згідно даних карточки обліку ОСОБА_1. має у власності зареєстрований транспорний засіб автомобіль МАЗ 5549, держномер НОМЕР_1. Автомобіль МАЗ з об"ємом двигуна 14860 відповідно до ст.2 Закону № 1963-ХІІ є об"єктом оподаткування.
Положеннями ст.5 Закону № 1963-ХІІ передбачено, що фізичні особи - власники транспортних засобів повинні сплачувати податок з власників транспортних засобів перед технічним оглядом щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації цього транспортного засобу. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов"язані сплатити податок не більше як за три попередні роки.
Статтею 4 Закону України № 1963-ХІІ визначено коло фізичних осіб, які звільняються від сплати податку з власників транспортних засобів. Зокрема, від сплати податку звільняються: а) фізичні особи, зазначені у пунктах 1 і 2 частини першої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статтях 4 - 11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", статтях 6 і 8 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", а також інваліди незалежно від групи інвалідності (у тому числі діти-інваліди за поданням органів соціального захисту) - щодо одного легкового автомобіля (мотоколяски) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 750 куб. см чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5 м; б) фізичні особи, зазначені у пунктах 3 і 4 частини першої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", щодо одного легкового автомобіля з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 750 куб. см чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5 м до їх відселення та протягом трьох років після переселення із зони гарантованого добровільного відселення чи зони посиленого радіоекологічного контролю; в) на 50 відсотків - громадяни, у власності яких знаходяться легкові автомобілі (код 8703) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см, взяті на облік в Україні до 1990 року включно, та вантажні автомобілі (код 8704) з об'ємом циліндрів двигуна до 6001 куб. см до 1990 року випуску включно, - щодо одного з зазначених автомобілів; г) особи, які згідно із законодавством є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, - за трактори колісні (код 8701, крім сідельних тягачів - код 8701 02) та вантажні автомобілі (код 8704).
Пільги відповідно до пунктів "а", "б" ст.4 Закону України № 1963-XII надаються зазначеним у цих пунктах категоріям громадян відносно одного легкового автомобіля (мотоколяски) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 750 куб. см чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5 м.
Отже, пільга фізичним особам щодо сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів надається визначеним у пунктах "а" і "б" ст.4 Закону № 1963-XII категоріям громадян за один легковий автомобіль або мотоцикл чи човен моторний, що відповідають вказаним у ст. 4 Закону № 1963-XII параметрам (умовам).
Пільг для громадян, котрі мають у власності інші, ніж зазначено в ст.4 Закону № 1963-XII, транспортні засоби Закон не передбачає, тому такі громадяни повинні сплачувати податок у порядку і розмірах, установлених цим Законом.
З наявних у справі матеріалів слідує, що ОСОБА_1. має у власності автомобіль МАЗ, об"єм двигуна якого 14860 куб. см, тобто, більше ніж 2500 куб. см, а тому незважаючи на те, що він є інвалідом 3 групи, відповідач повинен сплачувати податок з власників транспортних засобів.
Враховуючи те, що ОСОБА_1. податок з власників транспортних засобів у сумі 2972 грн. не сплатив, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до державного бюджету (р/р 33210808700226, одержувач Дем"янівська сільська рада Нижньосірогозького району, банк УДК в Херсонській області, код одержувача 24103791) 2972 (дві тисячі дев"ятсот сімдесят дві) грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 11 грудня 2009 р.
Суддя Бездрабко О.І.