
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.12.2017 Справа №607/14718/17
06 грудня 2017 року м.Тернопіль
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
-головуючої судді Черніцької І.М.
-за участю секретаря судового засідання Бойко І.І.
з участю позивача ОСОБА_1,
представників відповідача ОСОБА_2,
ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області про визнання дій відповідача протиправними, визнання незаконним наказу та зобовязання провести перерахунок заробітної плати з врахування стажу роботи,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у зарахуванні до стажу роботи, що дає право на отримання надбавки за вислугу років період роботи в органах прокуратури, визнати протиправним наказ від 26.05.2017 року за №18-О та зобовязати провести з 01 червня 2017 року перерахунок заробітної плати з врахування стажу роботи в органах прокуратури.
В обґрунтування вимог позивачка вказує, що наказом відповідача від 26 травня 2017 року за №18-О її прийнято з 01 червня 2017 року на роботу на посаду лаборанта лабораторії. У наказі зазначено, що вислуга років для нарахування надбавки становить 00 років 00 м. 00 д. Вважає, що такий наказ є незаконним та порушує її права. У період з 02 жовтня 2003 року до 09 лютого 2015 року вона працювала в органах прокуратури та її стаж роботи становить 11 років 4 місяці 7 днів. Однак, відповідач не зарахував їй до стажу роботи, який дає право на отримання надбавки за вислугу років, період роботи в органах прокуратури. Посилаючись на те, що такі дії відповідає є неправомірними, просить задовольнити позов
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 заявила клопотання про закриття провадження у справі, оскільки даний спір не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позивачка позов підтримала та просила повернути їй сплачений судовий збір у випадку закриття провадження у справі.
Суд, заслухавши пояснення учасників справи, вивчивши матеріали справи, вважає, що провадження по справі слід закрити, виходячи із наступного.
Згідно з вимогами ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
В силу вимог ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції в є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Публічна служба це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог ч.ч.1,2 статті 17 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1)спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Із змісту позову вбачається, що позивач звернулася до суду за захистом порушених трудових прав, зокрема щодо відмови відповідача, як роботодавця зарахувати позивачу- працівнику до стажу роботи періоди роботи в органах прокуратури, що дає право на отримання надбавки за вислугу років.
Встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивачка не є державним службовцем, а робота у відповідача не є публічною службою.
Таким чином, між сторонами спору виник трудових спір, який необхідно розглядати у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до вимог ст. 15 ЦПК України справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, розглядаються судами в порядку цивільного судочинства, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
В силу вимог п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановленні обставини, суд вважає, що провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області про визнання дій відповідача протиправними та зобовязання провести перерахунок заробітної плати закрити, оскільки дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Роз'яснити позивачеві, що даний спір підлягає розгляду в Тернопільському міськрайонному суді в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до частини другоїстатті 87 КАС Українирозмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаєтьсяЗаконом України "Про судовий збір".
Як вбачається з матеріалів справи, при поданні адміністративного позову до Тернопільського міськрайонного суду позивачем було сплачено 640 грн. судового збору, що підтверджується квитанцією за № 0.0.899410213.1 від 21.11.2017 року.
Згідно з вимогами п.5 ч.1ст.7 Закону України "Про судовий збір"сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Керуючись ст.157,165, 167,186,254 КАС України, Законом України «Про судовий збір», -
У Х В А Л И В:
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області про визнання дій відповідача протиправними, визнання незаконним наказу та зобовязання провести перерахунок заробітної плати закрити.
Розяснити позивачу його право на звернення до Тернопільського міськрайонного суду із вказаними позовними вимогами в порядку цивільного судочинства.
Повернути ОСОБА_1 (інд. код НОМЕР_1) сплачений судовий збір в розмірі 640 (шістсот сорок) грн., згідно квитанції за № 0.0.899410213.1 від 21.11.2017 року, виданої відділеним №2 Тернопільської філії ПАТ КБ «Приватбанк», сплачений на рахунок: банк платника ГУ ДКСУ у Тернопільській області, одержувачТернопільський міськрайонний суд, код отримувача - 37977726, рахунок - 31212206700002, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Тернопільській області, МФО отримувача - 838012).
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення .
Головуючий ОСОБА_4