
№ 243/9866/17
Провадження № 3/243/2094/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2017 року Словянський міськрайонний суд Донецької області у складі
Головуючий суддя Пронін С.Г.
при секретарі Чевела С.Ю.
за участю
прокурора Борисова А.А.
особи, що притягається
до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянув матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, паспорт серії ВВ № 787926, виданий Словянським РВ УМВС України в Донецькій області 17 травня 1999 року, який є депутатом Дмитрівської сільської ради VII скликання, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 (Луначарського)АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи депутатом Дмитрівської сільської ради та відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», пп. «б» п. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік лише 10 серпня 2017 року о 17 годині 26 хвилині, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Місцем вчинення правопорушення є місце фактичного мешкання ОСОБА_1, розташоване за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Тріумфальна (Луначарського)АДРЕСА_1.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винним себе у вчиненні правопорушення за вказаних обставин визнав та погодився з обставинами вчинення правопорушення, викладеними в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, № 717 від 03 листопада 2017 року. Щиро розкаявся.
Прокурор Борисов А.А. в судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, повністю підтверджується зібраними по справі доказами.
Суд, вислухавши пояснення учасників розгляду справи про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, встановив наступне.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. В примітці до цієї статті зазначено, що субєктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно дочастин першої та другої статті 45Закону України «Про запобігання корупції» зобовязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» такими особами є особи, зазначені, зокрема, у пункті 1 частини 1 статті 3 цього закону, підпунктом «б» якого визначено депутатів місцевих рад субєктами відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією.
З Протоколу Пленарного засідання І сесії 7 скликання Дмитрівської сільської ради Словянського району Донецької області від 17 листопада 2015 року, Рішення Дмитрівської сільської ради Словянського району Донецької області І сесії 7 скликання «Про підсумки виборів депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання 25 жовтня 2015 року та визнання їх повноважень» № 1-7-4 від 17 листопада 2015 року, Списку присутніх депутатів 7 скликання на І сесії Дмитрівської сільської ради, Списку депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання, які обрані на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних голів 25 жовтня 2015 року, вбачається що 25 жовтня 2015 року ОСОБА_1 було обрано депутатом Дмитрівської сільської ради 7 скликання. Отже суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені упункті 1,підпунктах «а»і«в»пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Поряд з цим, Верховною радою України 23 березня 2017 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII, який набув чинності 30 березня 2017 року, та відповідно до якого строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно доЗакону України «Про запобігання корупції»подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.
Натомість з витягу ID декларації: http:\\public.nazk.gov.ua/declaration/bebccc1f-9bca-47de-b041-927b99a932e9 від 18 серпня 2017 року вбачається, що депутат Дмитрівської сільської ради 7 скликання ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 10 серпня 2017 року о 17 годині 26 хвилині.
Згідно з листами голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 № 93-05/4886/17 від 02 березня 2017 року та № 93-05/34513/17 від 28 вересня 2017 року, а також додатком до листа № 93-05/34513/17 від 28 вересня 2017 року, наданими на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання субєктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
З пояснень ОСОБА_1 від 17 серпня 2017 року та секретаря Дмитрівської сільської ради ОСОБА_3, доданих до матеріалів про адміністративне правопорушення, вбачається, що ОСОБА_1 був обізнаний про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та про строки, в які це необхідно зробити.
В звязку з викладеним та враховуючи, що вина ОСОБА_1 у вчинені ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується Протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, № 717 від 03 листопада 2017 року; Витягом ID декларації: http:\\public.nazk.gov.ua/declaration/bebccc1f-9bca-47de-b041-927b99a932e9 від 18 серпня 2017 року; Поясненнями ОСОБА_1 від 17 серпня 2017 року; Протоколом Пленарного засідання І сесії 7 скликання Дмитрівської сільської ради Словянського району Донецької області від 17 листопада 2015 року; Рішенням Дмитрівської сільської ради Словянського району Донецької області І сесії 7 скликання «Про підсумки виборів депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання 25 жовтня 2015 року та визнання їх повноважень» № 1-7-4 від 17 листопада 2015 року; Списком присутніх депутатів 7 скликання на І сесії Дмитрівської сільської ради; Списком депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання, які обрані на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних голів 25 жовтня 2015 року; Листами голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 № 93-05/4886/17 від 02 березня 2017 року та № 93-05/34513/17 від 28 вересня 2017 року; Поясненнями секретаря Дмитрівської сільської ради ОСОБА_3, суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в судовому засіданні повністю доведена.
При накладенні адміністративного стягнення і його розміру, суд враховує особу ОСОБА_1, а також обставини, що помякшують відповідальність та її обтяжують.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст. ст. 34, 35, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 245, 280, 283-284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у сумі 850 (вісімсот пятдесят) гривень на р/р 31119106700339 в банку ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368, одержувач платежу УДК м. Словянська.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 320 гривень 00 копійок на доходний рахунок 31215256700001 ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ банку 37993783, отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Апеляційного суду Донецької області, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання три місяці.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду ОСОБА_4