Постанова № 7020213, 17.11.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2009
Номер справи
2-а-2335/09/1070
Номер документу
7020213
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 листопада 2009 р. №2-а-2335/09/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань № 1003

час прийняття постанови : 15 год. 00 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Мерденову Д.Ю.

за участю представника позивача ОСОБА_2 , ОСОБА_3, ОСОБА_1., ОСОБА_4 , ОСОБА_5

представника відповідача ОСОБА_6, ОСОБА_7 , ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Віст» про стягнення до Державного бюджету України необґрунтовано одержаної

виручки та штрафу в розмірі 18916 грн. 77 коп. ВСТАНОВИВ:

Позивач - Державна інспекція з контролю за цінами в Київській області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача ТОВ «Віст», в якому просить стягнути до Державного бюджету України необґрунтовано одержану виручку та штраф в розмірі 18916 грн. 77 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ТОВ «Віст» за період з 06.05.2008 р. по 22.05.2008 р. підвищено рівень оптово-відпускних цін на ковбасні вироби варені більш ніж на 1% (від 2,3% до 5, 9%), не задекларувавши зазначене зростання, в результаті чого необґрунтовано одержано суму виручки 6305 грн.59 коп., чим порушено вимоги п.2 Розпорядження Київської облдержадміністрації від 21.04.2008 року №653 «про заходи з регулювання цін на продовольчому ринку Київської області», що підтверджується Актом перевірки №374 від 31.07.2008 р.

На підставі Акту перевірки №374 від 31.07.2008 р. було прийнято Рішення №252 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 18916 грн. 77 коп. Відповідач у добровільному порядку суму штрафних санкцій не сплатив, тому позивач звернувся до суду .

У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, підтвердили обставини викладені в позовній заяві та письмових поясненнях по справі, просили позов задовольнити.

Представники відповідача ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 у судовому засіданні позов не визнали, заперечували проти позовних вимог з підстав, зазначених у письмових запереченнях на позовну заяву, просили відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представників позивача та представників відповідача, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Віст» 19.07.1999 року зареєстровано Виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради Київської області, як юридична особа, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 №241402( а.с 61), Довідкою №60/2008 р. з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) ( а.с 59) .

З 21.07.2008 року по 31.07.2008 року співробітниками Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області, відповідно до статті 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення», Постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 року №1819, на виконання Наказу №99- з від 24.06.2008 року «Про затвердження Плану роботи на 3 квартал 2008 року ( а. с. 101) та на підставі Посвідчення №448 від 18 липня 2008 року (а.с 100), було проведено перевірку ТОВ «Віст» з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів за період з 01.06.2008 року по 28.07.2008 року. Перевірку проведено в присутності директора ТОВ «Віст» ОСОБА_9, головного бухгалтера ОСОБА_10 , завідуючої виробництвом ОСОБА_11 .

Відповідно до вимог п.2 Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 21.04.2008 року №653 «Про заходи з регулювання цін на продовольчому ринку Київської області», запроваджено регулювання оптово-відпускних цін на яловичину, свинину, ковбасні вироби варені шляхом декларування їх змін відповідно до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007 року №1222.

Порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007 року №1222 визначає механізм декларування субєктами господарювання зміни оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, мясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коровяче питне з вмістом жиру до 2,5 відсотка, сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 відсотків, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5 відсотка, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову.

Відповідно до п. 2 зазнасеного порядку декларуванню підлягають зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, зазначені у пункті 1 цього Порядку, у разі, коли такі ціни збільшуються протягом місяця більш як на 1 відсоток.

Перевіркою встановлено, що відповідач на протязі місяця , а саме з 06.05.2008 року (дата вступу в дію розпорядження КОДА від 21.04.2008 року №653) по 22.05.2008 року підвищив рівень оптово-відпускних цін на ковбасні вироби варені більш ніж на 1% (від 2, 3% до 5, 9 % ), не задекларувавши зазначене зростання. Реалізація ковбасних виробів варених по не задекларованим цінам здійснювалась по 28.07.2008 року, чим порушено вимоги п.2 Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 21.04.2008 року №653 «Про заходи з регулювання цін на продовольчому ринку Київської області», в результаті чого за період з 01.06.2008 року по 28.07.2008 року необґрунтовано отримано виручку у сумі 6305, 59 коп.

Доказів, які б спростовували висновки перевірки ТОВ «Віст» з питань дотримання порядку формування , встановлення та застосування цін і тарифів за період з 01.06.2008 року по 28.07.2008 року, відповідачем у ході судового розгляду справи не надано.

За результатами перевірки було складено Акт №374 від 31 липня 2008 року ( а.с. 3- а.с. 10) . Директор ТОВ «Віст» ОСОБА_9 та головний бухгалтер ТОВ «Віст» ОСОБА_10 від підписання та отримання Акту перевірки №374 від 31 липня 2008 року відмовились.

На підставі матеріалів перевірки позивачем було прийнято Рішення від 5 серпня 2008 року №252 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін (а.с.15), яким у відповідача за порушення вимог п.2 Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 21.04.2008 року №653 «Про заходи з регулювання цін на продовольчому ринку Київської області» вирішено вилучити в доход державного бюджету необґрунтовано одержану суму виручки 6305 грн. 59 коп. та штрафу в сумі 12611 грн. 18 коп.

Сума необґрунтовано отриманої виручки в розмірі 6305 грн. 59 коп. за період з 01.06.2008 року по 28.07.2008 року підтверджується Акт №374 від 31 липня 2008 року ( а.с. 3- а.с. 10) та Розрахунками необґрунтовано одержаної виручки ( а.с 11, ас. 12, ас. 13, а.с. 14) .

Відповідно до вимог ст 14. Закону України « Про ціни і ціноутворення» від 3 грудня 1990 року №507 ХІІ зі змінами та доповненнями , вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Згідно з п. 1.3., п. 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за N 1047/6238, відповідно до Закону України “Про ціни і ціноутворення” необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки за належністю. Підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання субєктами господарювання необгрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.

Відповідно до пп. 5.п. 5 Положення «Про Державну інспекцію з контролю за цінами», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 р. N 18195), Держцінінспекція має право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необгрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій зазначених сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.

Рішення від 5 серпня 2008 року №252 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін було отримане відповідачем 26.08.2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення ( а.с 16) Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представників сторін, рішенням від 5 серпня 2008 року №252 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідачем в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалось, сума виручки та штраф, визначені рішенням від 5 серпня 2008 року №252, відповідачем до Державного бюджету України не сплачені.

Доказами, наданими представником позивача спростовується твердження відповідача про порушення порядку проведення перевірки, за результатами якої було складено Акт та прийнято рішення.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про державну податкову службу» відповідачу листом №176 від 27.06.2008 року ( а.с 103 ) було повідомлено про проведення перевірки. У зазначеному повідомленні вказано, що згідно ст. 13 Закону України « Про ціни і ціноутворення», Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 року №1819 та на виконання плану контрольно-перевіряючої роботи Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області на 3 квартал 2008 ркоу з 14 липня 2008 року по 31 липня 2008 року заплановано здійснити перевірку дотримання порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів ТОВ «Віст» за період діяльності з 1 липня 2007 року по 14 липня 2008 року. Повідомлення від 27.06.2008 року №176 було отримано відповідачем 08 липня 2008 року, що підтверджується Повідомленням про вручення поштового відправлення ( а.с. 103, зворотній бік). Отже , позивачем було дотримано вимоги ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» та повідомлено відповідача про проведення перевірки не пізніше ніж за десять днів до її проведення.

У судовому засіданні також спростовано твердження відповідача, що порушення дисципліни цін було виявлено позивачем в період, за який перевірка не проводилась. Так, згідно Акту перевірки №374 від 31 липня 2008 року перевірка здійснювалась за період з 01.06.2008 року по 28.07.2008 року. У ході перевірки було виявлено, що при реалізації ковбасних виробів варених, за період з 01.06.2008 року по 28.07.2008 року застосовувались не задекларовані ціни, що є порушенням Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 21.04.2008року №653. Згідно вимог ст. 13 Закону України « Про ціни і ціноутворення» від 3 грудня 1990 року №507 ХІІ зі змінами та доповненнями, державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів, при цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Пунктом 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за N 1047/6238, передбачено, що порушення порядку встановлення і застосування цін, за які накладаються економічні сакції, є, зокрема: застосування цін (тарифів) з порушенням порядку обов'язкового декларування їх змін. Таким чином, порушення державної дисципліни цін, за яке застосовано економічні сакції , відповідно до акту перевірки, є саме застосування цін (безпосередній продаж продукції) у період з 01.06.2008 року по 28.07.2008 року , а не їх встановлення з 06.05.2008 року - 22.05.2008 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області підлягають задоволенню .

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Віст» про стягнення до Державного бюджету України необґрунтовано одержаної виручки та штрафу в розмірі 18916 грн. 77 коп. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Віст» (09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Франка, 74/54, ідентифікаційний номер 30471916) до Державного бюджету України (ВДК м. Фастові, Київської області, код бюджетної класифікації 21081100, р/р 31112106700015, банк одержувача УДК у Київській області, МФО 821018, код ЗКПО 23570059) - 18916 (вісімнадцять тисяч девятсот шістнадцять )грн. 77 коп.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: Лиска І.Г.

Повний текст постанови виготовлено 23.11.2009 р.