Постанова № 7020222, 11.11.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2009
Номер справи
2-а-2711/09/1070
Номер документу
7020222
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 листопада 2009 р. №2-а-2711/09/1070 приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , кабінет № 1003

час прийняття постанови : 10 год.55 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Пономаренко Т.М.

за участю представника позивача Савенко І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Баришівського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави

в особі Баришівської обєднаної державної податкової інспекції Київської

області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трубіж» про стягнення податкового боргу в сумі 82431 грн. 54 коп., ВСТАНОВИВ:

Позивач Баришівський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави в особі Баришівської обєднана державна податкова інспекція Київської області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Трубіж», в якому просить стягнути податковий борг по податку на додану вартість в сумі 79745 грн. 37 коп, по орендній платі за землю 301 грн.09 коп., по податку з доходів фізичних осіб 2023 грн. 16 коп., по податку з власників транспортних засобів у сумі 361 грн. 92 коп., всього 82432 грн. 62 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ТОВ «Трубіж» зареєстроване 10.04.2002 року Баришівською районною державною адміністрацією Київської області, номер запису про державну реєстрацію 1327 120 0000 000120, 13.09.2002 року ТОВ «Трубіж» взяте на облік Баришівською ОДПІ Київської області за №16-934. Станом на 14.11.2008р. відповідач має податковий борг в розмірі 82431 грн. 62 коп., а саме по податку на додану вартість в сумі 79745 грн. 37 коп., по орендній платі за землю 301 грн.09 коп., по податку з доходів фізичних осіб 2023 грн. 16 коп., по податку з власників транспортних засобів у сумі 361 грн. 92 коп.

Баришівською ОДПІ Київської області було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом але заборгованість до цього часу відповідачем не погашена, тому Баришівський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави в особі Баришівської обєднана державна податкова інспекція Київської області звернувся до суду.

В судовому засіданні представник Баришівської обєднаної державної податкової інспекція Київської області Савенко І.В. позовні вимоги підтримала у повному обсязі, уточнила позовні вимоги, просила стягнути з відповідача податкову заборгованість у сумі 82431 грн. 54 коп., оскільки при розрахунку суми позову було допущено математичну помилку , підтвердила обставини, викладені в позовній заяві.

Прокурор та відповідач в судове засідання не зявились, про розгляд справи повідомлені належним чином, явку своїх представників в судове засідання не забезпечили, відповідач відзиву на позов не надав.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності прокурора та представника відповідача на підставі наявних у справі доказів .

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача Савенко І.В. , суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

10.09.2002 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Трубіж» зареєстровано Баришівською районною державною адміністрацією Київської області , як юридичну особу, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1327120 0000 000120, що підтверджується Свідоцтвом Серії А00 №532537 про державну реєстрацію юридичної особи (а.с .16) та Довідкою №11046/07 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ( а.с 15)

13.09.2002 року платник податків - ТОВ «Трубіж» взяте на облік у Баришівській обєднаній державній податковій інспекції Київської області за №16-934, що підтверджується Довідкою від 14.11.2008 року №497/2008 ( а.с 14).

Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування ” від 25.06.1991 року №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

У період з 18.01.2008 року по 06.02.2008 року Баришівською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області було проведено виїзну планову перевірку ТОВ «Трубіж» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 р. по 30.09.2007 року, за результатами якої було складено Акт від 21.02.2008 року №240/23-2-32095910 про результати виїзної планової перевірки ТОВ «Трубіж» ( а.с 29 а.с. 41 ) .

Відповідно до вказаного вище Акту документальної виїзної планової перевірки встановлено було наступні порушення ТОВ «Трубіж», зокрема:

пп 3.1.1 п.3.1 ст. 3 , пп. 7.4.1 , п.7.4 пп 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України « Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР, в результаті чого занижено податок на додану вартість за 2006 р., 2007 р. на суму 26925 грн. 34 коп. , у тому числі по періодах : - серпень 2006 р. 2500грн.; березень 2007 р. 7407 грн. 33 коп.; липень 2006 року 351 грн. 34 коп.;- червень 2007 року 16666грн. 67 коп.

пп. 4.3.20 п. 4.3 ст. 4 , пп 8.1.2. п.8.1ст. 8 Закону України від 22.05.2003 року №889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» , в результаті чого встановлено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування прибуткового податку з громадян (податку з доходів фізичних осіб) до бюджету за 2006 рік на 1014 грн. та не в повному обсязі перераховано податок з доходів фізичних осіб до бюджету у сумі 965 грн.

На підставі Акту перевірки від 21.02.2008 року №240/23-2-32095910, Баришівською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області 21.02.2008 року прийнято податкове повідомлення рішення №0000842332/0 (а.с. 54) , яким відповідачу визначено податкове зобовязання по сплаті ПДВ в розмірі 26925 грн. 34 коп. основного платежу та на підставі пп. 17.1.3. п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ ( надалі Закон України №2181), застосовано штрафну санкцію в розмірі 13462 грн. 67 коп.

Зазначене податкове повідомлення рішення було отримане представником відповідача бухгалтером Зініч Л.Г. 21.02.2008 р., що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення рішення ( а.с. 54).

19 березня 2008 року Головним державним податковим ревізором інспектором сектору адміністрування податку на додану вартість Кріпким Б.М. проведено перевірку своєчасності сплати сум податкових зобовязань з податку на додану вартість ТОВ «Трубіж» за період з 01.01.2008 року по 29.02.2008 року , за результатами якої було складено Акт №439/1600/32095910 про порушення вимог чинного податкового законодавства ТОВ «Трубіж» від 19 березня 2008 року.

Перевіркою встановлено , що ТОВ «Трубіж» не подано податкову декларацію по податку на додану вартість за квітень 2008 року, чим було порушено пп 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ .

На підставі зазначеного Акту перевірки 19.03.2008 року Баришівською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області , 27.03.2008 року прийнято податкове повідомлення рішення №0000541600/0 (а.с. 55), яким на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ ( надалі Закон України №2181), до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 170 грн.

20 березня 2008 року Головним державним податковим ревізором інспектором сектору адміністрування податку на додану вартість Кріпким Б.М. проведено перевірку своєчасності сплати сум податкових зобовязань з податку на додану вартість ТОВ «Трубіж» за період з 01.01.2008 року по 29.02.2008 року , за результатами якої було складено Акт №456/160/32095910 про порушення вимог чинного податкового законодавства ТОВ «Трубіж» від 20 березня 2008 року.

На підставі акту перевірки №456/160/32095910 від 20.03.2009 року , якою було встановлено порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість , 20.03.2009 року позивачем було прийнято податкове повідомлення рішення №000511600/0 , яким на підставі пп. 17.1.7. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ ( надалі Закон України №2181), до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 2077, 36 грн. ( 10% від несвоєчасно сплаченої суми ПДВ) .

18.01.2008 року відповідачем було подано до Баришівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області Податкову декларацію з податку на додану вартість за вх. №14831 за 12 місяць 2007 року , в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 57738 грн.

На день розгляду справи по Податковій декларації з податку на додану вартість за вх. №14831 за 12 місяць 2007 року не сплаченою залишилась заборгованість у сумі 36715 грн. 05 коп.

Відповідно до п.п. 16.1.1., п.п 16.1.2. п. 16.1 Закону України №2181-ІІІ, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобовязання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобовязання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

В звязку з тим, що під час перевірки також було виявлено несвоєчасну сплату відповідачем ПДВ, Баришівською обєднаною державною податковою інспекцією, відповідно до пп 16.1.2.п.16.1 ст. 6 Закону України №2181-ІІІ, відповідачу нараховано пеня в розмірі 183 грн. 95 коп.

21.07.2008 року відповідачем було подано до Баришівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області Податкову декларацію з податку на додану вартість за 6 місяць 2008 року, за вх. №7694 , в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ , яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 148 грн.

20.08.2008 року відповідачем було подано до Баришівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області Податкову декларацію з податку на додану вартість, за 7 місяць 2008 року, за вх. №9525 , в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ , яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 63 грн.

Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетом та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів).

Згідно ст. 1 п. 1.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ», платники податків юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Платник податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті .

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Отже судом встановлено, що на день розгляду справи за відповідачем рахується заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 79745 грн. 37 коп. , яка на день розгляду справи відповідачем не погашена.

В період з 21.01.2008 року по 25.01.2008 року Баришівською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області, на підставі ст.11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу України» та направлення на перевірку від 18.01.2008 року №5 проведено виїзну планову перевірку ТОВ «Трубіж» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 р. по 30.09.2007 року, за результатами якої було складено Акт від 20.02.2008 року №35/17-32095910 про результати виїзної планової перевірки ТОВ «Трубіж» ( а.с 46 а.с. 50) .

Відповідно до вказаного вище Акту, документальною виїзною плановою перевіркою встановлено порушення ТОВ «Трубіж», зокрема:

пп. 4.3.20 п. 4.3 ст. 4 Закону України від 22.05.2003 року №889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» та виявлено порушення в неутриманні податку відповідно до п. 7.1 ст. 7 та п. 22.3 ст. 22 вищезазначеного закону донараховано 1014 грн.

пп 8.1.2. п.8.1ст. 8 Закону України від 22.05.2003 року №889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» , не в повному обсязі перераховано податок з доходу фізичних осіб до бюджету донараховано 965 грн.

На підставі зазначеного Акту перевірки 20 лютого 2008 року Баришівською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області прийнято податкове повідомлення рішення №0001131730/0 (а.с. 52) , яким відповідачу визначено податкове зобовязання по сплаті податку з доходів фізичних осіб в розмірі 1014 грн. основного платежу та на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ ( надалі Закон України №2181), застосовано штрафну санкцію в розмірі 2028 грн.

Зазначене податкове повідомлення рішення було отримане представником відповідача бухгалтером Зініч Л.Г. 20.02.2008 р., що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення рішення ( а.с. 52).

Відповідно до п.п. 16.1.1., п.п 16.1.2. п. 16.1 Закону України №2181-ІІІ, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобовязання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобовязання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

В звязку з тим, що Баришівською ОДПІ Київської області, також, було виявлено несвоєчасну сплату відповідачем податку з доходів фізичних осіб, відповідно до пп 16.1.2.п.16.1 ст. 6 Закону України №2181-ІІІ, відповідачу було нараховано пеня в розмірі 12 грн. 68 коп.

З пояснень представника Баришівської ОДПІ Київської області та розрахунку податкової заборгованості ТОВ «Трубіж» , заборгованість відповідача по податку з доходів фізичних осіб на день розгляду справи складає 2023 грн. 16 коп.

31.01.2007 року відповідачем було подано до Баришівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області Податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2007 рік за вх. №421 , в якій відповідач самостійно визначив суму земельного податку, яка підлягає сплаті.

Згідно ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ плата за землю (земельний податок), а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності належать до загальнообовязкових податків і зборів (обовязкових платежів).

Відповідно до ст. 21 Закону України " Про оренду землі» від 06.10.1998 року № 161-ХІV зі змінами та доповненнями, орендна плата за землю це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України “Про плату за землю").

Згідно ст. 14. Закону України « Про плату за землю» від 3 липня 1992 року № 2535-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до ст. 17. Закону України « Про плату за землю» від 3 липня 1992 року № 2535-ХІІ зі змінами та доповненнями, податкове зобовязання по земельному податку, а

також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України №2181, самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті .

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України №2181, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації .

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача по Податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2007 рік складає 301 грн. 09 коп.

28.02.2008 року відповідач подав до Баришівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин на 2008 рік за вх. №1838, в якому самостійно визначив зобовязання по сплаті податку з власників транспортних засобів в 2008 року .

Згідно з вимогами ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11 грудня 1991 року N 1963-XII, (Далі Закон України №1963), платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є обєктами оподаткування.

Відповідно до ст. 5 Закону України №1963, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Згідно ст. 6 Закону України №1963, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з обєму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону. Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Платник податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації , крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті .

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації .

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону Українги «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

На день розгляду справи по розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин на 2008 рік за вх. №1838 не сплаченою залишилась заборгованість у сумі 342 грн. 92 коп.

Баришівською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області 30 жовтня 2009 року, на підставі Акту перевірки своєчасності нарахування та перерахування податку з власників транспортних засобів, самохідних машин та механізмів було прийнято податкове повідомлення рішення №0006831730/0 , яким до відповідача, на підставі п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ ( надалі Закон України №2181), застосовано штрафну санкцію в розмірі 19 грн. (20% від несвоєчасно сплаченої суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів) .

Отже, судом встановлено, що на день розгляду справи заборгованість відповідача по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складає 361 грн. 92 коп.

Відповідно до п. 6.1. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).

Згідно з пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

В звязку з непогашенням відповідачем наявного податкового боргу в добровільному порядку 11.01.2008 року Баришівською обєднаної державною податковою інспекцією Київської області, відповідно до п.6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, направлено відповідачу першу податкову вимогу №1/15.

Оскільки відповідач у встановлений термін суму податкового боргу, зазначену у першій податковій вимозі не сплатив, 25.02.2008 року відповідачу направлено другу податкову вимогу №2/929.

Згідно з п. 6.2.4. п. 6.2 ст. Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Як вбачається з матеріалів справи, всі вище зазначені податкові повідомлення - рішення та податкові вимоги направлені та вручені відповідачу відповідно до наведених положень законодавства .

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України №2181 податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4 ст.5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею , визнається сумою податкового боргу платника податків .

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” заборгованість відповідача у сумі 82431 грн. 54 коп. є податковим боргом .

Отже, станом на день розгляду справи за відповідачем рахується податкова заборгованість в сумі 82431 грн. 54 коп., яка складається з : заборгованості по податку на додану вартість в сумі 79745 грн. 37 коп.; по земельному податку 301грн. 09 коп.. по податку з власників транспортних засобів 361 грн. 92 коп. та заборгованості по податку з доходів фізичних осіб 2023 грн. 16 коп.

Судом встановлено, що станом на 11.11.2009 року відповідач податковий борг не сплатив.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств , установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст. 60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Баришівського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Баришівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трубіж» про стягнення податкового боргу в сумі 82431 грн. 54 коп. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Трубіж» (07544, Київська область, Баришівський район, с. Коржі, ідентифікаційний код 32095910 ) до Державного бюджету України податковий борг в сумі 82431 (вісімдесят дві тисячі чотириста тридцять одна ) грн. 54 коп.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: Лиска І.Г.

Повний текст постанови виготовлено 16.11.2009 р.