ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2009 року Справа № 2а-1690/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Остапюк С.В.
за участю секретаря Дущак С.М.
представника відповідача : підприємства Коломийської виправної колонії 41 Бойка Я.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом прокурора Коломийського району в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Коломия та Коломийському районі Івано-Франківської області до підприємства Коломийської виправної колонії 41 про стягнення пені в розмірі 3925,36 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
18 червня 2009 року прокурор Коломийського району в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Коломия та Коломийському районі Івано-Франківської області (далі - позивач) звернувся в суд із адміністративним позовом до підприємства Коломийської виправної колонії 41 (далі відповідач) про стягнення пені в розмірі 3925,36 гривень .
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач зареєстрований у відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Коломия та Коломийському районі Івано-Франківської області як платник страхових внесків. Відповідач в порушенні пункту 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» своєчасно не сплатив страхові внески. За несвоєчасну сплату страхових внесків позивачем у відповідності до статті 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» нараховано пеню в розмірі 3925,36 гривень, яка відповідачем несплачена.
Позивач в судове засідання не зявився на адресу суду надіслав заяву про розгляд справи без участі представника позивача.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований у відділення виконавчої дирекції Фонду соціального захисту від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в місті Коломия та Коломийському районі Івано-Франківської області як платник страхових внесків. Відповідно до статті 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» будучи страхувальником, зобовязаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески та пеню до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві.
Страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.
Відповідно до вимог, встановлених частиною 3 статті 47 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
Згідно частини 6 статті 74 цього Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що становлять систему оподаткування. На страхові внески не поширюється податкове законодавство.
Частиною 10 статті 47 вказаного Закону передбачено, що страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
Порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду встановлено Інструкцією «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України» затвердженою постановою Правління Фонду соціального захисту від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за №12 від 20.04.2001року.
Судом встановлено, що за несвоєчасну сплату відповідачем страхових внесків, позивач нарахував пеню в розмірі 3925,36 гривень, яка відповідачем не сплачена. Вказані обставини підтверджуються актом перевірки про перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 22.05.2009 року за №129.
Згідно частини 2 статті 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» за прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законом.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобовязаний сплатити пеню нараховану за несвоєчасну сплату страхових внесків на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в розмірі 3925,36 гривень. Наявність такого обовязку у відповідача є визначальною для вирішення даного спору, крім того, даний обовязок забезпечується статтею 67 Конституції України.
З огляду на викладене, суд зазначає, що визнання представником відповідача позовних вимог не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод та інтересів.
В иходячи з викладеного, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з підприємства Коломийської виправної колонії 41, село Товмачик, Коломийський район, Івано-Франківська область, ідентифікаційний код 08680135 на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Коломия та Коломийському районі Івано-Франківської області, 78200, вулиця Чехова, 26, місто Коломия, Івано-Франківська область нараховану пеню за несплату страхових внесків на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в розмірі 3925 (три тисячі девятсот двадцять пять) гривень 36 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В. Остапюк
Постанова в повному обсязі складена 09.11.2009 року.