Постанова № 7018482, 14.10.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.10.2009
Номер справи
2а-5264/09/0870
Номер документу
7018482
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2009 року                                               Справа №2а-5264/09/0870

(14 год.30 хв.)                                                                                                           м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді            Малиш Н.І.,

при секретарі                     Міроновій К.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Кам’янсько-Дніпровського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави, в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до Відкритого акціонерного товариства «Кам’янсько-Дніпровське автотранспортне підприємство 12309» про стягнення фінансових санкцій,  

за участю представників сторін:

прокурор:  Тюканкін О.О., довіреність від 12.10.2009 р. №05/1-2009-09;

від позивача:  не з’явився,

від відповідача:  не з’явився,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду звернувся Кам’янсько-Дніпровський міжрайонний прокурор Запорізької області (далі – прокурор) в інтересах держави, в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області (далі – позивач) з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства «Кам’янсько-Дніпровське автотранспортне підприємство 12309» (далі – відповідач) про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.

Свої вимоги прокурор виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Закон України «Про прокуратуру», Закон України «Про автомобільний транспорт», Наказ Міністерства транспорту та зв’язку України «Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», Постанову КМУ «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» та КАС України.

Ухвалою суду від 22.09.2009 р. було відкрито провадження в адміністративній справі №2а-5264/09/0870.

В судовому засіданні прокурор підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі. Пояснив суду, що на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567, в ході проведення  перевірки транспортного засобу, що належить відповідачу, державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області були виявленні порушення, відповідальність за які передбачена абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», про що був складений акт від 28.03.2009 р. №122388 про виявлене під час перевірки автомобільного транспорту  порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: відсутність ліцензійної картки  на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, що порушує вимоги ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». 21.04.2009 р.  начальником територіального управління Головавтотрансінспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, щодо ВАТ «АТП – 12309», винесена постанова про застосування до підприємства фінансових санкцій №061358 у розмірі 1 700 грн. У зв’язку із несплатою суми фінансової санкції відповідачем прокурор просить суд позов задовольнити у повному обсязі та стягнути з ВАТ «Кам’янсько-Дніпровського автотранспортного підприємства 12309»  1 700 грн. фінансових санкцій.

Позивач будучі належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи в судове засідання свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив. Від позивача надійшла заява, вх.№19322 від 14.10.2009 р., про розгляд справи без участі представника позивача, на задоволенні позовних вимог наполягає.

Відповідач будучи повідомлений судом про дату, місце і час судового засідання ухвалою суду та судовою повісткою про виклик до суду в судове засідання не з’явився, заперечень, пояснень по суті позовних вимог, а також витребувані ухвалою суду документи і матеріали не надав, про причини неявки суд не повідомив. Матеріали позову, ухвала суду та судова повістка про виклик до суду, були направлені відповідачеві та отримані його представником, про що є відмітка на поштовому повідомленні про вручення. В зв’язку з чим, суд вважає наступні виклики відповідача безпідставними.

Враховуючи наведене вище, керуючись вимогами ст. 122 КАС України та на підставі ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме – звукозаписуючого пристрою «Камертон».

У судовому засіданні 14.10.2009 р, на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення прокурора та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.

Регулювання відносин між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних  послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами,   власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами  -  суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного  транспорту та безпеку перевезень здійснюється у відповідності до приписів Закону України «Про автомобільний транспорт» №  2344-ІІІ від 05.04.2001 р. (далі за текстом – Закон № 2344-ІІІ).

У відповідності до ст. 5 зазначеного Закону, основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного,  якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Урядовим органом державного управління у галузі автомобільного транспорту, що діє у складі Міністерства транспорту та зв’язку України, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті. У відповідності до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті Територіальне управління Головавтотрансінспеції в Запорізькій області є структурним підрозділом Головавтотраснінспекції і в межах своїх повноважень здійснює проведення державної політики в галузі автомобільного транспорту.

Територіальне управління Головавтотрансінспеції в Запорізькій області здійснює проведення державної політики і державний контроль в цій галузі правовідносин згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт» та Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р.(далі за текстом - Порядок).

Пунктами 3 та 4 Порядку визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.

Також, в статті 6 Закону № 2344-ІІІ зазначено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до п. 21 Порядку, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення, 28.03.2009р., перевірки транспортного засобу марки “БАЗ” державний номерний знак НОМЕР_1, що належить ВАТ «Кам’янсько-Дніпровське автотранспортне підприємство 12309» (відповідачу у справі), державними інспекторами були виявленні порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: відсутність ліцензійної картки (документа на підставі якого здійснюються пасажирські перевезення), передбачених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».

За результатами проведення перевірки перевіряючими був складений акт від 28.03.2009 р. № 122388 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Водій транспортного засобу ОСОБА_1 з актом був ознайомлений.

17.04.2009 р., з актом перевірки був ознайомлений голова правління ВАТ «Кам’янсько-Дніпровське автотранспортне підприємство 12309», що підтверджується його підписом.  

Відповідно до пункту 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб’єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб’єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Частиною 2 пункту 27 Порядку, передбачено, що за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно з пунктом 37 Порядку, Керівник органу державного контролю та його заступник має право накладати на суб’єктів господарювання та громадян, у тому числі на посадових осіб, стягнення відповідно до законодавства.

А саме, абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, передбачає відповідальність у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

21.04.2009 р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області ОСОБА_2 винесена постанова № 061358  про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1 700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Дана постанова відповідачем у встановленому законом порядку оскаржена не була. Станом на час розгляду справи сума заборгованості у розмірі 1700 грн. відповідачем не сплачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи у наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення. Відповідач в судове засідання не з’явився заперечень чи доказів сплати суми боргу суду не надав.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає позовні вимоги прокурора та позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному об’ємі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.        

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 71, 86, 158-163 КАС України, ст. ст. 5, 6, 39, 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» №  2344-ІІІ від 05.04.2001 р., пунктами 3, 4, 15, 21, 25, 27, 37 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 р. суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Кам’янсько-Дніпровського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави, в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до Відкритого акціонерного товариства «Кам’янсько-Дніпровське автотранспортне підприємство 12309» про стягнення фінансових санкцій – задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Кам’янсько-Дніпровське автотранспортне підприємство 12309» (ЄДРПОУ 03114135) суму фінансових (штрафних) санкцій у розмірі: 1700 (одна тисяча сімсот) грн. на р/р 31112106700142 в Управлінні Державного казначейства України в Запорізькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 813015, одержувач: Державний бюджет Кам’янсько-Дніпровського району, код ЄДРПОУ 34677098.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, а в разі складання постанови не в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складання її в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови було виготовлено 19 жовтня 2009 р.

            Суддя                                (підпис)                                 Н.І.Малиш