Постанова № 70039539, 06.11.2017, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
06.11.2017
Номер справи
522/14976/17
Номер документу
70039539
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа 522/14976/17

Провадження №2-а/522/1808/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2017 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Тарасов А.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

11 серпня 2017 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області прийняти рішення щодо подальшого підвищення пенсії, шляхом здійснення її перерахунку та виплати її після перерахунку, в тому числі донарахованих сум за минулий час, з 01 серпня 2016 року, з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення з якого призначається (обчислюються) пенсія, грошової допомоги для оздоровлення у загальному розмірі - 18398,80 грн, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у загальному розмірі - 13570,80 грн, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби у розмірі - 74607,00 грн, винагороди за тривалість безперервної військової служби у розмірі - 1993,75 грн, індексації грошового забезпечення у загальному розмірі - 8921,63 грн., з виплатою різниці між розмірами перерахованої та призначеної пенсії по день проведення перерахунку.

При цьому, позивач, з посиланням на ч. 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», п.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядку № 3-1) обґрунтував свої вимоги тим, що відповідач 02 серпня 2017 року відмовив у задоволенні його заяви про перерахунок пенсії подану з додатковими документами, які дають право на перерахунок і виплату раніше призначеної пенсії з підвищенням її розміру.

Однак, відповідач відмовив у задоволені заяви позивача про перерахунок пенсії. Відмову вмотивував тим, що призначення позивачу пенсії відбулось на підставі довідки про додаткові види грошового забезпечення, а перерахунок пенсії на підставі інших документів наданих позивачем законодавством не передбачений.

Такі дії відповідача позивач вважає неправомірними, тому звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою судді від 29 серпня 2017 року відкрите скорочене провадження та надано відповідачу строк подання заперечення проти позову, й необхідних документів або заяви про визнання позову.

01 листопада 2017 року відповідач подав до суду заперечення проти позову, де зазначив, що позивач подав позов з пропуском строку звернення до суду, норма ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачає врахування щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безперервну військову службу, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні до складу грошового забезпечення при обчисленні пенсії, перерахунок пенсії позивачу повинен здійснюватися лише на підставі відповідної довідки уповноваженого органу.

Суддя вважає, за наявності достатніх підстав для прийняття рішення, можливим провести розгляд справи у порядку скороченого провадження.

Оцінивши встановлені обставини, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач є пенсіонером Збройних Сил України та з 04 лютого 2012 року знаходиться на пенсійному обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області.

19 липня 2017 року позивач, звернувся з вимогою до відповідача про перерахунок раніше призначеної пенсії, з включенням до грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія відповідних сум грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, винагороди за тривалість безперервної військової служби, індексації грошового забезпечення, подавши додаткові документи.

Повідомленням від 02 серпня 2017 року відповідач відмовив позивачу у задоволенні заяви виходячи з того, що призначення пенсії відбулось на підставі відповідної довідки про додаткові види грошового забезпечення, тому перерахунок пенсії не може бути проведений на підставі інших документів.

З наданих позивачем довідок особового рахунку, наказів начальника військово-медичного клінічного центру Південного регіону від 23 серпня 2011 року № 181, від 13 грудня 2011 року № 181 вбачається, що за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням він фактично отримав у складі грошового забезпечення, грошову допомогу для оздоровлення у загальному розмірі - 18398,80 грн, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у загальному розмірі - 13570,80 грн, одноразову грошову допомоги при звільненні з військової служби у розмірі - 74607,00 грн, винагороду за тривалість безперервної військової служби у розмірі - 1993,75 грн, індексацію грошового забезпечення у загальному розмірі - 8921,63 грн.

Однак, з довідки про додаткові види грошового забезпечення від 10 лютого 2012 року № 383 вбачається, що такі виплати не були включенні до складу грошового забезпечення з якого обчислювалась пенсія.

Підтвердженням сплати страхових внесків з усіх сум грошового забезпечення є повідомлення начальника Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону від 29 серпня 2017 року № 4198 в якому зазначається, що з сум грошового забезпечення, отриманих позивачем під час проходження військової служби за 2010-2012 роки, проводились нарахування та утримання єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за ставкою збору у відповідних розмірів, передбачених законодавством на час сплати внеску.

Частиною 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Згідно ч.1, 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-XII).

За ст. 1-2 Закону № 2011-XII у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частинами 1, 2, 3 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Частиною 1 ст. 10-1 Закону № 2011-ХІІ гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Статтею 15 Закону № 2011-ХІІ закріплено право на виплату одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей», пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до п. 1, 3 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі - постанова № 1294) грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії), одноразових додаткових видів грошового забезпечення, й упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів (щомісячних та одноразових) грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (додаток № 25 до постанови № 1294).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань визначені п. 5, 6 постанови № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329; далі - Інструкція).

Так, відповідно до п.п. 30.1, 30.3 п. 30 розділу ХХХ Інструкції особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, один раз на рік надається грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення. Розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадових окладів, окладів за військовими званнями та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Згідно п.п. 33.1, 33.3 п. 33 розділу ХХХIII Інструкції особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, для вирішення соціально-побутових питань один раз на рік надається матеріальна допомога в розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення. Розмір матеріальної допомоги установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України. До місячного грошового забезпечення, з якого визначається матеріальна допомога, включаються посадові оклади, оклади за військовими званнями та щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Відповідно до п.п. 32.1, 32.8. п. 32 розділу XXXII Інструкції особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, одноразово, залежно від тривалості безперервної календарної військової служби, виплачується винагорода.Винагорода за тривалість безперервної військової служби військовослужбовцям нараховується від окладу за основною посадою, яку займає військовослужбовець на день виникнення права на винагороду, та окладу за військовим званням.

Отже, зазначені види виплат є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. ст. 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 3 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.

Відповідно до п.23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Системний аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за тривалість безперервної військової служби одноразова грошова допомога при звільненні та індексація, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Таким чином, суд вважає дії відповідача щодо не підвищення раніше призначеної пенсії позивачу та не виплату йому зміненого розміру пенсіїв тому числі й за минулий час, але не більш як за 12 місяцівпротиправними.

Суд констатує, що відповідно до ч.2 ст. 51, ч.2 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії має проводитись з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, а різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Враховуючи, що з заявою про перерахунок пенсії позивач звернувся 19 липня 2017 року, надавши відповідачу додаткові документи у вигляді відповідних довідок особового рахунку, наказів начальника військово-медичного клінічного центру Південного регіону щодо нарахованих додаткових видів грошового забезпечення з яких сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, то позовні вимоги підлягають задоволенню.

За викладених обставин немає підстав вважати, що позивач звернувся до адміністративного суду з пропуском шестимісячного строку, так як обставини для перерахунку раніше призначеної пенсії настали після надання позивачем 19 липня 2017 року додаткових документів, який звернувся до суду 11 серпня 2017 року. При цьому виплату зміненого розміну пенсії позивач просить, з урахуванням положень ч.2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», здійснити за минулий час, але не більш як за 12 місяців, тобто з 01 серпня 2016 року у зв'язку з набуттям ним права на перерахунок пенсії з 01 серпня 2017 року.

Таким чином, позивач має право на подальше підвищення раніше призначеної пенсії з 01 серпня 2017 року, та на виплату йому зміненого розміру пенсії, з урахуванням донарахованих сум пенсії за минулий час, але не більш як за 12 місяців, тобто, з 01 серпня 2016 року з включенням до складу грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги для оздоровлення у загальному розмірі - 18398,80 грн, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у загальному розмірі - 13570,80 грн, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби у розмірі - 74607,00 грн, винагороди за тривалість безперервної військової служби у розмірі - 1993,75 грн, індексації грошового забезпечення у загальному розмірі - 8921,63 грн.

Суд погоджується із доводами позивача щодо обов'язку відповідача провести підвищення раніше призначеної йому пенсії та на виплату зміненого розміру пенсії виходячи з розмірів грошового забезпечення зазначених у додаткових документах поданих позивачем.

Так, відповідно до положень ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Виходячи з положень п.23Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії після подачі пенсіонерами органам, що призначають пенсії, заяви про перерахунок пенсії та додаткових документів, які дають право на підвищення пенсії, а не на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що може видаватись Одеським обласним військовим комісаріатом у разі введення нових видів грошового забезпечення.

Оскільки перерахунку пенсії передує подання пенсіонером додаткових документів з відповідною заявою, які дають право на подальше підвищення пенсії, а позивачем подано відповідачу заяву про перерахунок пенсії разом з додатковими документами, що дають право на підвищення до пенсії, у відповідача відсутні правові підстави для відмови у перерахунку пенсії.

Доводи відповідача, що перерахунок пенсії може проводитись тільки на підставі грошового атестату, або довідки про додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби не заслуговують на увагу з огляду на те, що додатковими документами для перерахунку пенсії в розумінні норм ч.ч. 1, 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», п.23Порядку № 3-1 можуть бути будь-які документи, які містять інформацію про всі додаткові види грошового забезпечення отриманні позивачем.

Обґрунтованість позовних вимог також підтверджується обов'язковою для застосування, згідно статті 244-2 КАС України, правовою позицією Верховного Суду України, що викладена в постановах від 22 квітня 2014 року по справі № 21-484а13, від 10 березня 2015 року по справі №21-70а15, в яких Верховний Суд України констатував, що перерахунок пенсії має здійснюватись на підставі відповідної заяви пенсіонера, а грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Суд не погоджується з посиланнями відповідача на позицією Верховного Суду України, що викладена в постанові від 12 вересня 2017 року по справі № 21-1115а16, як на підставу для відмови позивачу у перерахунку пенсії, так як з мотивувальної частини постанови убачається, що позивач оскаржував не дії пенсійного органу щодо перерахунку пенсії, тоді як позивач у цій справі звернувся за перерахунком пенсії до пенсійного органу з приводуневрахування відповідачем всіх складових грошового забезпечення, які він отримував до звільнення з військової служби та з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. При цьому, Верховний Суд України у цій справі констатував, що у постанові від 10 березня 2015 року суд правильно визнав право позивача на включення до складу його грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ним, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, й зазначив, що немає підстав вважати, що оскаржуване рішення суду касаційної інстанції суперечить правовому висновку Верховного Суду України щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права, який викладено у постанові від 10 березня 2015 року.

Вирішуючи питання про розподіл між сторонами судових витрат суд вважає, що відповідно до ст. 94 КАС України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 640 гривен.

Таким чином, з врахуванням зазначеного вище, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 158-163, 183-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області прийняти рішення щодо подальшого підвищення ОСОБА_1 пенсії, шляхом здійснення її перерахунку та виплати її після перерахунку, в тому числі донарахованих сум за минулий час, з 01 серпня 2016 року, з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення з якого призначається (обчислюються) пенсія, грошової допомоги для оздоровлення у загальному розмірі - 18398,80 грн, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у загальному розмірі - 13570,80 грн, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби у розмірі - 74607,00 грн, винагороди за тривалість безперервної військової служби у розмірі - 1993,75 грн, індексації грошового забезпечення у загальному розмірі - 8921,63 грн, з виплатою різниці між розмірами перерахованої та призначеної пенсії за період з 01 серпня 2016 року по день проведення перерахунку.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 640 ( шістсот сорок) гривен.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду, через Приморський районний суд міста Одеси, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Тарасов А.В.

06.11.2017