Постанова № 6986379, 13.08.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2009
Номер справи
2а-23429/09/1270
Номер документу
6986379
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

«13» серпня 2009 р. Справа № 2а-23429/09/1270

Категорія № 6.6.4

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Борзаниці С.В.

при секретарі Гапоновій І.В.,

в присутності

представників сторін:

представник позивача: Адамович І.О.

від відповідача: не зявився.

Розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Стахановської обєднаної Державної податкової інспекції в Луганській області до Виробничо комерційного приватного підприємства „Промвагонкомплект” про визнання недійсним запису про державну реєстрацію та припинення юридичної особи ,-

ВСТАНОВИВ:

10.06.2009 року Стахановська обєднана Державна податкова інспекція в Луганській області звернулась до суду з позовом, в якому зазначила, що згідно установчих документів підприємства, його місцезнаходження є: Луганська область, м. Стаханов, вул. Леніна, 17/1.

Позивач просив:

Визнати недійсним запис від 13.07.1999 р. № 765 про державну реєстрацію приватного підприємства ВКПП „Промвагонкомплект”, код 30481945, з моменту реєстрації. Припинити юридичну особу приватне підприємство ВКПП „Промвагонкомплект” 94000, Луганська область, м. Стаханов, вул. Леніна, 17/1. Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав. Відповідач в судове засідання не зявився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що ВКПП „Промвагонкомплект”, має ідентифікаційний код 30481945, зареєстроване як субєкт господарювання виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію від 13.07.1999 р., реєстраційний № 765 та було взято на податковий облік в Стахановській ОДПІ, згідно довідки про взяття на податковий облік № 12 від 26.02.2007 р.

Засновником підприємства є ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1.

Директором є ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2.

Згідно установчих документів підприємства, його місцезнаходження: Луганська область, м. Стаханов, вул. Леніна, 17/1.

Актом про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків за юридичною адресою, складеного працівниками відділу податкової міліції Стахановської ОДПІ встановлено, що ВКПП „Промвагонкомплект” за юридичною адресою, зазначеною в

статутних документах, не знаходиться. У витягу ЄДРПОУ є підтвердження про відсутність за місцезнаходженням підприємства.

Засновником підприємства ВКПП „Промвагонкомплект” з 1999р. є ОСОБА_2.

Згідно пояснень ОСОБА_2 його підприємство фактично не працювало з 2005р. Взимку 2007р.до нього звернувся незнайомий чоловік, який запропонував йому віддати всі реєстраційні документи та печатку підприємства для організації роботи вказано підприємства в подальшому. ОСОБА_2 бажав зняти з себе відповідальність за діяльність підприємства та з цією метою підписав рішення власника № 1 від 13.02.2007р., згідно якого він знімав з себе обовязки директора даного підприємства та призначив на посаду директора ВКПП „Промвагонкомплект” ОСОБА_4. ОСОБА_2 її не бачив. Усі реєстраціні документи та печатку підприємства ОСОБА_2 передав незнайомому чоловіку, при цьому був складений акт прийома-передачі печаті, штампу, всіх реєстраційних, бухгалтерських та податкових документів. Хто в подальшому був керівником даного підприємства ОСОБА_2 не знає і ніякого відношення до діяльності ВКПП „Промвагонкомплект” не має.

Згідно пояснень ОСОБА_3 від 25.03.2009 р., він не має ніякого відношення до реєстрації (перереєстрації) та фінансово-господарської діяльності ВКПП „Промвагонкомплект”.

У кінці травня чи напочатку червня 2008 р. ОСОБА_3 познайомився з двома молодими чоловіками, які запропонували останньому працювати директором підприємства „Промвагонкомплект” з заробітком 20 грн за день або 600 грн за місяць. ОСОБА_3 погодився і-підписав документи.

Приговором Стахановського міського суду від 29.08.2008р. ОСОБА_3 було засуджено за ст.ст.15 ч.2 та 212 ч. 3, 366 ч.1 КК України до 5 років позбавлення волі умовно з позбавленням права займати керівні посади. З цього моменту він не знає, що сталося з підприємством і не має до нього ніякого відношення.

Згідно ч. 2 ст. 93 ЦК України місцезнаходження юридичної особи зазначається у її засновницьких документах.

Згідно п. 2 ст. 38 Закону України від 15.05.2003р. № 755 IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням. Оскільки відповідач більше року не подає органам державної податкової інспекції реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу, то це є підставою припинення його юридичної особи.

Щодо визнання недійсним запису про державну реєстрацію, суд вважає, що у суду відсутні підстави для ухвалення рішення на користь позивача з наступних підстав.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Стаття 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює право і обовязок суду оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному і повному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

Аналізуючи норми Господарського кодексу України (далі ГК України) слід зазначити, що згідно з частиною 1 ст. 216 учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому цим Кодексом, іншими законами та договором.

Частиною 1 ст. 238 ГК України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно з частиною 1 ст. 247 ГК України у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього субєкта та його ліквідації

Частиною 1 ст. 59 ГК України передбачено, що припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду. Частиною 6 цієї ж статті, зокрема, визначено, що субєкт господарювання ліквідується у разі скасування його державної реєстрації у випадках передбачених законом.

Згідно зі ст. 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову, відповідно органами законодавчої, виконавчої, судової влади, а також Президентом. У цьому контексті від органів державної влади слід відрізняти органи державного управління, що створюються для забезпечення виконань їх завдань. Основним призначенням системи органів державної влади є організація реалізації повноважень держави (відповідно повноважень територіальних громад щодо органів місцевого самоврядування).

Статтею 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.

Із зазначеного суд приходить до висновку, що позивач не належить до кола осіб, визначених частиною 2 ст. 110 Цивільного кодексу України, які мають право на звернення до суду із зазначеним позовом, а також зазначає, що позивач не належить і до кола осіб, визначених статтею 239 ГК України, яким надано право на застосування адміністративно-господарських санкцій.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У звязку з цим суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо визнання недійсним запису про державну реєстрацію не обґрунтовані чинним законодавством України і в цій частині задоволенню не підлягають.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.17,18,94,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 33, 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Стахановської обєднаної Державної податкової інспекції в Луганській області до Виробничо комерційного приватного підприємства „Промвагонкомплект” про визнання недійсним запису про державну реєстрацію та припинення юридичної особи задовольнити частково.

Припинити юридичну особу Виробничо комерційного приватного підприємства „Промвагонкомплект” ідент. код 30481945, зареєстровано за адресою 94000, Луганська область, м. Стаханов, вул. Леніна, 17/1.

В решті позовних вимог відмовити.

Копію даної постанови направити державному реєстратору Стахановської міської ради, після набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя С.В.Борзаниця