Постанова № 69421344, 10.10.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2017
Номер справи
815/4193/17
Номер документу
69421344
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4193/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2017 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В. розглянувши у порядку письмового провадження за наявними матеріалами адміністративну справу за позовом Добровільного товариства рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

До суду з адміністративним позовом звернулось Добровільне товариство рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування постанови №110/1015-05/1-5855 від 20.06.2017р.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за положеннями статуту Добровільне товариство рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» є власником необхідного для забезпечення статутних видів діяльності, а члени є власниками приватних плавзасобів, тимчасових споруд та дачних будинків. Таким чином, позивач вважає, що згідно статутними положеннями Добровільне товариство рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» не є і не може належати до визначених Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» субєктів містобудування, які є замовниками будівництва обєктів (у разі провадження містобудівної діяльності) або ті, що виконують функції замовника або підрядника. У звязку з зазначеним, позивач вважає, що оскаржувана постанова №110/1015-05/1-5855 від 20.06.2017р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у сумі 25 260,00 грн. підлягає скасуванню.

27.09.2017р. від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження. (а.с.93)

Відповідач повідомлявся про дату та час судового засідання, належним чином та завчасно, однак належний представник не з'явився. У поданих до суду запереченнях на адміністративний позов, представник позивача просив відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначивши, що Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на підставі направлення №588 від 26.04.2017р. проведена перевірка обєкта будівництва за адресою: причал №243, вул. Котовського, 2ж, с.Нова Дофіновка, Лиманського району, Одеської області щодо виконання вимог припису Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області. За результатами перевірки у присутності Голови ради причалу №243 Добровільного обєднання рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» ОСОБА_1 оглядово встановлено, що будівельні роботи призупинено, чим виконано вимогу п.1 вище вказаного припису, однак вимога п. 2 щодо усунення вимог містобудівного законодавства шляхом приведення земельної ділянки у первинний стан не виконано. Таким чином забудовником, Добровільним товариством рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» в особі голови причалу гр.ОСОБА_1 вимоги припису від 25.10.2016р. щодо усунення вимог містобудівного законодавства за адресою: Добровільне товариство рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» причал №243, вул. Курортна (Котовського), 2ж, с. Нова Дофіновка, Лиманського району, Одеської області не було виконано чим порушено вимоги ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». За результатами перевірки Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області складено припис від 25.10.2016р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності будівельних норм, державних стандартів і правил, який на думку представника відповідача є чинним.

Враховуючи відсутність потреби заслухати свідка або експерта, та можливість вирішення справи на підставі наявних у ній доказів, суд вирішив за доцільне розглянути справу у порядку письмового провадження.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини якими обґрунтовуються вимоги позивача, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне.

25.05.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_2 у присутності голови ради причалу ОСОБА_1 відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та згідно з Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011р., на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України №976 від 08.09.2015р., проведено позапланову перевірку виконання вимог припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеження, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 25.10.2016р. Місцезнаходження обєкта будівництва: Добровільне товариство рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» причал №243, вул. Котовського, 2ж, с.Нова Дофіновка, Лиманського району, Одеської області.

За результатами перевірки складено акт від 25.05.2017р. (а.с.9) Перевіркою встановлено не виконання вимог припису про зупинення підготовчих або будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 25.10.2016р. здійснено з виїздом на місце за адресою: Добровільне товариство рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» причал №243, вул. Котовського, 2ж, с.Нова Дофіновка, Лиманського району, Одеської області.

Оглядово встановлено, що будівельні роботи призупинено, чим виконуються вимоги п. 1 вказаного припису.

Проте вимога п. 2 щодо усунення вимог містобудівного законодавства шляхом приведення земельної ділянки у первинний стан не виконуються.

Згідно даних Єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність обєкта до експлуатації та виданих сертифікатів, відмов у реєстрації таких декларацій та у видачі таких дозволів і сертифікатів, відсутня реєстрація дозвільних документів і сертифікатів, відсутня реєстрація дозвільних документів щодо обєктів будівництва за вищевказаною адресою.

Таким чином забудовником, Добровільним товариством рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» в особі голови ради причалу ОСОБА_1 вимоги припису від 25.10.2016р. щодо усунення вимог містобудівного законодавства за адресою Добровільне товариство рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» причал №243, вул. Котовського, 2ж, с. Нова Дофіновка, Лиманського району, Одеської області не було виконано вимоги ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

У звязку з чим, 25.10.2016р. головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_2 видано припис від 25.10.2016р. голові ради причалу №243 ДТРЛ «НОВА ДОФІНОВКА» ОСОБА_1, яким зобовязано виконання будівельних робіт з дати винесення припису, а саме з 25.10.2016р. призупинити.

Також, складено протокол про адміністративне правопорушення від 25.05.2017р. стосовно ОСОБА_1 щодо виконання будівельних робіт без документів, що надають право на виконання таких робіт відповідальність, за встановлені правопорушення передбачена ч. 1 ст. 188-42 Кодексу України про адміністративне правопорушення. (а.с.79-80)

20.06.2017р. головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_2 розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у сфері містобудівної діяльності, прийнято постанову №110/1015-05/1-5855 згідно якої визнано ДТРЛ «НОВА ДОФІНОВКА» винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. п.1 п. 1 ч. 6 ст. 2 Закону України «Про відповідальність у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 25 260,00 грн. (а.с.7-8)

Оцінюючи спірні правовідносини, суд звертає увагу на наступне.

Згідно статті 10 Закону України «Про архітектурну діяльність» №687-XIV від 20.05.1999р. для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

У відповідності з ч. 1 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» № 3038-VI від 17.02.2011р. державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України» від 09.07.2014р. №294 центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція)

Згідно пункту 7 вказаного Положення, Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи. Територіальним органом, що здійснює функції Державної архітектурно-будівельної інспекції України на території Одеської області є Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.

Постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011р. затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі - Порядок №553).

Відповідно до абз. 2 п. 1 Порядку №553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами.

Згідно з п. 5 Порядку №553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Відповідно до п. 7 Порядку №553, позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є: подання суб'єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об'єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні та декларації про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні та декларації про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність обєкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; виявлення факту самочинного будівництва об'єкта; перевірка виконання суб'єктом містобудівної діяльності вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю; вимога Держархбудінспекції про проведення перевірки; звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства; вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник має право виконувати будівельні роботи після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо обєктів будівництва, що належать до I-III категорій складності.

Частиною 1 статею 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням або зареєстрованою декларацією про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на обєктах, що належать до I-III категорій складності, підключення обєкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.

При цьому, виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт є правопорушенням у сфері містобудівної діяльності, відповідальність за яке передбачена Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» правопорушеннями у сфері містобудівної діяльності є протиправні діяння (дії чи бездіяльність) суб'єктів містобудування - юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Вчинення суб'єктами містобудування правопорушень у сфері містобудівної діяльності тягне за собою відповідальність, передбачену цим та іншими законами України.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт, а також наведення недостовірних даних у зазначеній декларації: на об'єктах I категорії складності - у розмірі вісімнадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; на об'єктах II категорії складності - у розмірі тридцяти шести прожиткових мінімумів для працездатних осіб; на об'єктах III категорії складності - у розмірі дев'яноста прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Як вбачається з вбачається акту перевірки, підставою для прийняття оскаржуваної постанови №110/1015-05/1-5855 від 20.06.2017р. є не виконання вимог Добровільним товариством рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» припису про зупинення підготовчих або будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 25.10.2016р.

При цьому, судом встановлено, що постановою Одеського окружного адміністративного суду від 07.02.2017р. по справі №815/390/17 адміністративний позов громадської організації «Добровільне товариство рибалок-любителів «Нова Дофіновка» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування постанови від 22 грудня 2016 року №289 задоволений повністю. Визнано протиправною та скасовано постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 22 грудня 2016 року №289 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Зазначена постанова набрала законної сили 21.04.2017р. (а.с.28-34)

Постанова Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 22 грудня 2016 року №289 прийнята на підставі матеріалів перевірки, згідно якої встановлено, що за адресою причал №243, вул. Курортна (Котовського), 2ж, с. Нова Дофіновка Лиманського району, виконано будівельні роботи з будівництва одноповерхових (двоповерхових) будинків, будівель та споруд. У ході перевірки забудовником зазначено, що жодних вихідних даних на проектування, а саме архітектурно-планувальне завдання або містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки він не отримував. Під час проведення Комінтернівським РБТІ технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна причал №243 виявлено самочинно збудовані об'єкти нерухомості в кількості 693 одиниці. З огляду на викладене, в акті зазначено, що добровільним товариством рибалок-любителів «Нова Дофіновка» виконано будівельні роботи без відповідних дозвільних документів, а саме без реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

З метою усунення виявлених порушень, голові ради причалу №243 добровільного об'єднання рибалок-любителів «Нова Дофіновка» ОСОБА_1 видано припис від 25.10.2016р.

Зазначеним судовим рішенням встановлено, що Добровільне товариство рибалок-любителів «Нова Дофіновка» є громадською організацією та відповідно до свого Статуту є неприбутковою, метою якої визначено об'єднання членів організації для розвитку любительського риболовства, організації відпочинку рибалок-любителів. Відповідно до п.4 Статуту, членство в організації є індивідуальним. Членами організації можуть бути громадяни України, які досягли 18-ти років та є власниками плавзасобів. Члени організації мають право встановлювати на відведених місцях курені (хатинку рибака), дачні будинки, які є приватною власністю членів організації. Згідно з п. 7 Статуту для здійснення своїх програмних та статутних цілей організація має право на власне рухоме та нерухоме майно. Члени організації є власниками приватних плавзасобів, тимчасових споруд та дачних будинків Відповідачем за результатами перевірки встановлено, що за адресою причал №243 вул. Курортна (Котовського), 2ж, с. Нова Дофіновка Лиманського району збудовані об'єкти нерухомості у кількості 693 одиниці. Позивач доводить, що вказані будівлі є приватною власністю членів громадської організації «Добровільне товариство рибалок-любителів «Нова Дофіновка», а не громадської організації. Вищенаведене свідчить, що замовниками будівництва, виявлених будівель, є члени громадської організації «Добровільне товариство рибалок-любителів «Нова Дофіновка». Таким чином, враховуючи, що ГО «Добровільне товариство рибалок-любителів «Нова Дофіновка» не є замовником та не виконує функцій замовника і підрядника одночасно, а відповідачем не доведено факту виконання зазначених робіт саме позивачем, суд приходить до висновку про відсутність законних підстав для притягнення позивача до відповідальності за виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

З урахуванням постанови Одеського окружного адміністративного суду від 07.02.2017р. по справі №815/390/17, суд вважає, що постанова Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №110/1015-05/1-5855 від 20.06.2017р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у сумі 25 260,00 грн. підлягає скасуванню.

В силу п. 1 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 69 та ч.1 ст. 70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Частиною 1 ст.71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до приписів ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі викладеного, враховуючи що відповідач не довів суду правомірність прийнятої постанови №110/1015-05/1-5855 від 20.06.2017р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у сумі 25 260,00 грн., суд вважає, що адміністративний позов Добровільного товариства рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування постанови №110/1015-05/1-5855 від 20.06.2017р. підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з квитанції від 2017-08-11 позивачем сплачено судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 1600,00грн. (а.с.6)

Відповідно до наказу Державної архітектурно будівельної інспекції України від 01.10.2014 року № 230 «Щодо діяльності деяких підрозділів Державної архітектурно будівельної інспекції», Департамент Державної архітектурнобудівельної інспекції в Одеській області забезпечує здійснення функції та повноважень територіального органу, утвореного як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно будівельної інспекції України. Отже, Департамент Державної архітектурно будівельної інспекції в Одеській області не є юридичною особою та не має власних рахунків в органах Казначейства.

Враховуючи те, що суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог Добровільного товариства рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» у повному обсязі, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Департаменту Державної архітектурно будівельної інспекції в Одеській області в особі Державної архітектурної будівельної інспекції України на користь позивача 1600,00 грн. суму сплаченого судового збору.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, 159 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Добровільного товариства рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» (код ЄДРПОУ 25032946 адреса: причал №243 вул. Курортна (Котовського), 2ж, с. Нова Дофіновка Лиманського району) до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування постанови №110/1015-05/1-5855 від 20.06.2017р. задовольнити повністю.

Постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №110/1015-05/1-5855 від 20.06.2017р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у сумі 25 260,00 грн. (двадцять пять тисяч двісті шістдесят гривень) - скасувати.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Департаменту Державної архітектурно будівельної інспекції в Одеській області в особі Державної архітектурної будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки,26, код ЄДРПОУ 37471912) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Добровільного товариства рибалок любителів «НОВА ДОФІНОВКА» (код ЄДРПОУ 25032946 адреса: причал №243 вул. Курортна (Котовського), 2ж, с. Нова Дофіновка Лиманського району) суму сплаченого судового збору у розмірі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень)

Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Я.В. Балан