
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2017 рокуЛьвів№ 876/8055/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Глушка І.В.,
суддів: Большакової О.О., Макарика В.Я.,
за участю секретаря судового засідання: Омеляновської Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області на ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом Фермерського господарства "Ай-Ев" до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
03 травня 2017 року позивач - Фермерське господарство "Ай-Ев" звернувся до суду з позовом до відповідача - Головного управління ДФС у Волинській області, у якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.04.2017 №0002771402.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року провадження у справі №803/542/17 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №803/703/17 за адміністративним позовом Фермерського господарства "Ай-Ев" до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання незаконним наказу.
Зупиняючи провадження у даній адміністративній справі, суд першої інстанції прийшов до висновку, що клопотання позивача підлягає до задоволення, оскільки, позивачем оскаржено в судовому порядку наказ відповідача про призначення перевірки, за результатами якої було прийняте оскаржуване податкове повідомлення рішення.
Не погоджуючись з вищевказаною ухвалою суду, відповідач оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана ухвала прийнята з неповним з»ясуванням обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав, наведених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану ухвалу суду та постановити нову ухвалу про відмову в задоволенні клопотання Фермерського господарства "Ай-Ев" про зупинення провадження у справі №803/542/17.
Заслухавши суддю-доповідача, представника відповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що в задоволенні апеляційної скарги слід відмовити з наступних підстав.
Зупинення провадження в адміністративній справі - це тимчасове припинення вчинення у справі будь-яких процесуальних дій у зв'язку з обставинами, що перешкоджають розгляду справи, до моменту, коли ці обставини перестануть існувати або будуть вчинені необхідні дії.
Відповідно до ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена. Провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій воно було зупинено (ч.ч. 4, 5).
Так, відповідно до ч.1 ст.156 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі:
1) смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, а також ліквідації органу, злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, до встановлення правонаступника;
2) необхідності призначення або заміни законного представника сторони чи третьої особи до вступу у справу законного представника;
3) неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі;
4) звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні;
5) звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави до надходження відповіді на доручення.
Зі змісту наведеної правової норми слідує, що законодавцем передбачено чіткий та вичерпний перелік підстав для зупинення провадження у справі.
Надаючи юридичну оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального та процесуального права, з огляду на таке.
Судом першої інстанції зупинено провадження у даній справі на підставі п.3 ч.1 ст.156 КАС України.
Задовольняючи заяву про зупинення провадження у справі, суд дійшов висновку про її обґрунтованість з огляду на те, що предметом спору у даній справі є скасування податкового повідомлення-рішення, яке прийняте за результатами перевірки, наказ на проведення якої позивачем оскаржено в судовому порядку.
Оскільки розгляд справи №803/703/17 за адміністративним позовом Фермерського господарства "Ай-Ев" до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання незаконним наказу охоплює певний проміжок часу, суд дійшов обґрунтованого висновку про зупинення провадження у справі №803/542/17 до набрання законної сили судовим рішенням у справі №803/703/17.
Відповідно до частини першої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.
Суд першої інстанції повністю виконав вказані вимоги процесуального закону, оскільки до спірних правовідносин вірно застосував норми матеріального та процесуального права, що призвело до ухвалення законного рішення, яке скасуванню не підлягає.
Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 195, 196, 199, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області залишити без задоволення, а ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року про зупинення провадження у справі №803/542/17 без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя ОСОБА_1 судді ОСОБА_2 ОСОБА_3
Ухвала складена в повному обсязі 03.10.2017.