Постанова № 6927871, 12.11.2009, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
12.11.2009
Номер справи
2а-2127/09/2770
Номер документу
6927871
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

12.11.09 Справа №2а-2127/09/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Дудкіної Т.М.;

при секретарі - Нікішенко Г.О.,

з участю: представника позивача - Кухарєнко В.М.

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомСевастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідівдофізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та суму пені,

ВСТАНОВИВ:

Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з зазначеним позовом, просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції за недотримання нормативу робочих місць по кількості працюючих інвалідів за 2008 рік у сумі 3195,00 грн. та пеню у сумі 175,68 грн. за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій, а всього стягнути 3370,68 грн.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала з підстав, викладених у позовній заяві, наполягала на задоволенні вимог.

Відповідач у судовому засіданні позов визнала, не заперечувала проти його задоволення.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Положеннями ст. ст. 18,19 ЗУ „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, передбачено, зокрема, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобовязані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів; для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до норм статті 20 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації,

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Таким чином, відповідно до вимог ст. ст. 18-20 ЗУ „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані:

- виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця;

- створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством;

- надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи вищезазначене, суд зазначає, що Закон поклав на підприємства, установи, організації обов'язок з самостійного працевлаштування інвалідів, в іншому разі обовязок сплати адміністративно-господарських санкцій та пені.

Судом установлено, що відповідач використовує найману працю про що подала до Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 р., в якому вказала, що середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить 8 осіб, з них: працевлаштованих інвалідів немає; інваліди - штатні працівники, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відсутні; середньорічна заробітна плата штатного працівника становить 6390,00 грн. В цьому ж звіті розрахована сума адміністративно-господарських санкцій, яка становить 3195 грн.

Зазначена сума адміністративно-господарських санкцій відповідачем самостійно не сплачена, в звязку з чим позивачем нарахована пеня у сумі 175,68 грн.

Аналізуючи викладені вище обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки до відповідача правомірно застосовано штрафні санкції, адже останнім не дотримано норм законодавства про захист прав інвалідів. Такого висновку суд дійшов, враховуючи те, що відповідачем не вжито жодних можливих та необхідних заходів для пошуку та працевлаштування інвалідів. В першу чергу, відповідачем не подано звіт до центру зайнятості, на обліку якого знаходиться останній, щодо наявності вільних вакантних місць, облаштованих місць для інвалідів, вимог до інвалідів, переліку посад, на які можливе працевлаштування інваліда, та вимог до фаху і компетенції такого інваліда.

Відтак, наданий позивачем розрахунок розміру штрафних санкцій за невиконання нормативу робочих місць із розрахунку середньої заробітної плати за рік обґрунтовано складає 3195 грн.

Відповідно до пункту 11 Порядку контроль за своєчасним і повним надходженням штрафних санкцій від підприємств, які не забезпечують нормативу робочих місць, здійснюють відділення фонду відповідно до законодавства. У разі несплати штрафних санкцій в установлений термін відділення Фонду вживають заходів щодо їх стягнення у судовому порядку.

Згідно з розрахунком поданим позивачем з відповідача підлягає стягненню пеня в сумі 175,68 грн. за порушення терміну сплати штрафних санкцій.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи зазначене, суд констатує, що обов'язок доказування за обставин стягнення коштів покладений як на позивача так і відповідача.

Відповідач не надав жодного доказу про те, що ним було вчинено всі можливі дії по виконанню нормативу робочих місць.

Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Повний текст постанови виготовлений 17.11.2009 р.

На підставі ст. ст. 18-20 ЗУ„Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, керуючись ст. ст. 2, 8, 9,10,11,17,71,86,158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (99010, АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (99011, м. Севастополь, вул. Гоголя, 20-а, р/р 31213230700007 в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ОКПО 24694007) суму адміністративно-господарських санкцій у сумі 3195,00 грн. та пеню у сумі 175,68 грн., а всього стягнути 3370,68 гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя підпис Т.М. Дудкіна

З оригіналом згідно

Суддя Т.М. Дудкіна