Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
24.11.09 Справа №2а-1826/09/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: головуючого - судді Плієвої Н.Г.,
при секретарі - Авраменко Г.С.,
за участю:
представника позивача- Волинець Ю.В., довіреність № 20/10-013 від 02.09.2009
відповідача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя
дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості
Суть спору:
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення заборгованості за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 564,24 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач у порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" не сплатила у повному обсязі фінансову санкцію згідно з рішенням Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя № 4003862330/0 від 17.09.08.
Ухвалою суду від 24.09.09 було відкрито провадження у справі.
Ухвалою суду від 24.09.09 було закінчено підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду на 15.10.09.
Відповідно до ч. 2 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи неодноразово відкладався.
У судовому засіданні представник позивача надала суду заяву про зменшення позовних вимог. У зв`язку з частковою сплатою відповідачем суми боргу, просить суду стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 464,24 грн. Зменшені позовні вимоги підтримала.
Згідно з ч. 1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.
Відповідач у судовому засіданні позовні у розмірі 464,24 грн. визнала у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 18.10.06 зареєстрована Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя як фізична особа - підприємець (а.с. 5).
Відповідач знаходиться на обліку в Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя (далі- ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя) як платник податків і зборів
06.09.08 працівниками ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка магазину "Нова плюс", розташованого за адресою: вул. Пролетарська, 23, м. Севастополь, який належить відповідачу.
За результатами перевірки було складено Акт № 1588/с/23-325 від 06.09.08 (а.с. 6-7).
Так, в ході перевірки було встановлено, що при реалізації покупцю 4 пляшок слабоалкогольного напою "SPY" на суму 16,40 грн., 1 пачки сигарет "Вінстон" за ціною 3,25 грн., пакету за ціною 0,45 грн., а всього - на загальну суму 20,10 грн. реєстратор розрахункових операцій реалізатором використан не був, будь-який розрахунковий документ встановленої форми не видавався та не виписувався.
Згідно з п. 1 ст. 17 Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі- Закон № 265/95) за вказане порушення передбачена відповідальність- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 100,50 грн. (20,10 грн. х 5).
Також перевіркою було встановлено незберігання фіскального звітного чека № 0783 за 14.01.08.
Згідно з п. 4 ст. 17 Закону № 265/95 за вказане порушення передбачена відповідальність- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 340,00 грн.
Крім того, перевіркою було встановлено, що відповідачем порушено режим попереднього програмування реєстратора розрахункових операцій, а саме: слабоалкогольний напій "SPY" за ціною 4,10 грн. не закодовано по назві та ціні.
Згідно з п. 6 ст. 17 Закону № 265/95 за вказане порушення передбачена відповідальність- п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 85,00 грн.
Як вбачається з Акту перевірки, була також встановлена відсутність 20 цінників на товар, що реалізується.
Згідно зі ст. 23 Закону № 265/95 до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях.
Отже, відповідно до вимог ст. 23 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 340,00 грн. (17 грн. х 20).
Згідно з п. 7.1 розділу 7 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.01 № 253, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.07.01 за № 567/5758 (далі- Порядок) податковий орган здійснює розрахунок суми штрафних (фінансових) санкцій та приймає відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законів з питань зовнішньоекономічної діяльності та інших законодавчих актів, якими податковим органам надано право застосовувати штрафні (фінансові) санкції, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яке складається за формою згідно з додатком 8 (форма "С").
За результатами перевірки, ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя 17.09.08 було прийнято рішення № 4003862330/0 про застосування штрафних санкцій у розмірі 865,50 грн. (100,50 грн.+340,00 грн.+340,00 грн.+85,00 грн.).
З урахуванням переплати, яка малася на обліковій картці платника податку у розмірі 6,26 грн., сума заборгованості складала 859,24 грн.
Однак, у зв`язку з частковою сплатою відповідачем фінансової санкції 30.07.09 у сумі 200,00 грн., 11.09.09 у сумі 95,00 грн. та 24.11.09 у сумі 100,00 грн., розмір заборгованості складає 464,24 грн. (859,24 грн.- 200,00 грн.- 95,00 грн.- 100,00 грн.), що не спростовується відповідачем.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України від 04.12.90 № 509-XII “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення заборгованості за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 464,24 грн. підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 30.11.09 о 17-00 годин.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 51, 94, 122, 136, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (99006, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 в АКБ "Індустріалбанк" м. Запоріжжя, МФО 313849) у дохід Державного бюджету України (р/р 31113104700006, код платежу 21080901 в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612), стягувач (отримувач)- Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ідентифікаційний код 23443220) заборгованість по сплаті штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 464,24 грн. (чотириста шістдесят чотири грн. 24 коп).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Н.Г. Плієва