Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2009 року №22а-16624/08/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Багрія В.М., Обрізко І.М.
при секретарі судового засідання: Неміш О.П.
з участю прокурора: Коваль Р.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Тернопільської ОДПІ на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 14.10.2008 року у справі за позовом ПП «Ірій» до Тернопільської ОДПІ та Головного управління ДКУ в Тернопільській області про стягнення з Державного бюджету України 4383,04 грн. бюджетної заборгованості по податку на додану вартість та 3445,54 грн. відсотків за несвоєчасне повернення бюджетної заборгованості,
встановила:
У вересні 2008 року ПП «Ірій» звернувся з позовом до Тернопільської ОДПІ та Головного управління ДКУ в Тернопільській області про стягнення з Державного бюджету України 4383,04 грн. бюджетної заборгованості по податку на додану вартість та 3445,54 грн. відсотків за несвоєчасне повернення бюджетної заборгованості.
Позивач свої позовні вимоги мотивував тим, що за результатами зовнішньоекономічної діяльності ПП «Ірій» за період 1-2 квартал 2003 року, липень 2003 року виник податковий кредит в розмірі 20364,67 грн. т а 8 376,26 гри. відсотків за несвоєчасне повернення бюджетної заборгованості.
В ході судового розгляду справи позивач зменшив позовні вимоги та просив суд стягнути з Державного бюджету України 4383,04 грн. бюджетної заборгованості по податку на додану вартість та 3 445, 54 грн. відсотків за несвоєчасне повернення бюджетної заборгованості по податку на додану вартість.
Покликався на те, що податковий орган станом на 26 серпня 2008 року визнає, що залишок неповерненого бюджетного відшкодування становить 4 383.04 грн., а тому відповідно до п.п. 7.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку має право у будь-який момент після виникнення бюджетної заборгованості звернутися до суду з позовом про стягнення коштів бюджету та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у несвоєчасному відшкодуванні надмірно сплачених податків.
__________________
Суддя 1 інст. Осташ А.В. Ряд.стат.звіту №2.11.1 Суддя доповідач Улицький В.З.
Справа №2а-428/08/1970 Справа №22а-16624/08/9104.doc
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 14.10.2008 року позов задоволено. Стягнуто з Державного бюджету України 4383,04 грн. в користь ПП «Ірій» бюджетної заборгованості по податку на додану вартість та 3445,54 грн. відсотків за несвоєчасне повернення бюджетної заборгованості по податку на додану вартість.
Постанову суду оскаржила Тернопільська ОДПІ. Вважає, що оскаржувана постанова є незаконною, прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права, з неповним зясуванням обставин, що мають значення для справи та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що за результатами зовнішньоекономічної діяльності ПП «Ірій» за період з 01.01.2003 року по 01.03.2005 року бюджетне відшкодування по податку на додану вартість становить 31179 грн., що підтверджується відповідними деклараціями.
Суми податкового кредиту ПП «Ірій», які включені до бюджетного відшкодування підтверджені актами перевірок ДПІ у м. Тернополі: від 28.11.2003 року №/26-23/31195801 «Про результати позапланової перевірки приватного підприємства «Ірій» по питанню правомірності відшкодування ПДВ за період з 01.01.2003 року по 31.07.2003 року; від 25,02.2004 року без номера «Про результати документальної перевірки правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість ПП «Ірій» за період з 01.12.2003 року по 31.12.2003 року»; від 10.08.2004 року №/7/15-124 «Про результати документальної перевірки правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість ПП «Ірій» за період з 01.10.2003 року по 31.10.2003 року. Станом на 26 серпня 2008 року залишок неповерненого бюджетного відшкодування становить 4384, 04 грн. що підтверджується Довідкою про результати проведеної звірки від 27 серпня 2008 року №52159/19026. Порядок та підстави проведення відшкодування податку на додану вартість та повернення надміру сплаченого податку на прибуток регулюється пп.7.7.3 п.7.7 ст.7 Закону про ПДВ, «Порядком відшкодування податку на додану вартість», затвердженого наказом» Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України в редакції нашу від 02.05.2001р. № 200/86 , п.21.3 ст.21 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств», «Порядком повернення платником помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обовязкових платежів)» затвердженого наказом державного казначейства України від10.12.2002р. №226 та «Порядком взаємодії органів державної податкової служби України, фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обовязкових платежів) платникам податків» затвердженого наказом ДПА України, Міністерства фінансів та Державного казначейства України від 03.02.2005р.№58/78/22. Відповідно до пп.7.7.1 Закону про ПДВ суми податку, що підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобовязань, що виникли у звязку з будь-яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду. Підставою для отримання відшкодування ПДВ, відповідно до п.п. 7.7.3 п.7.7. ст.1 Закону про ПДВ, п.п.2.2 п.2 порядку відшкодування ПДВ є виключно податкова декларація оформлена у відповідності до «Порядку заповнення та подання податкової декларації і податку на додану вартість» затвердженої наказом ДПА України від 30.05.1997 року №166. Відповідно до п.п.7.7.3 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли за результатами звітного періоду сума, визначена згідно з підпунктом 7.7.1 цієї статті, має від»ємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податку з Державного бюджет. України протягом місяця, наступного після подачі декларації. Підставою для отримання відшкодування є дамі тільки податкової декларації за звітний період. За бажанням платника податку сума бюджетного відшкодування може бути повністю або частково зарахованoї в рахунок платежів з цього податку. Абзацом шостим п.п.7.7.3 п.7.7 ст.7 Закону про ПДВ встановлено, що суми, не відшкодовані платнику податку протягом визначеного у ньому пункті строку, вважаються бюджетною заборгованістю. На суму бюджетної заборгованості нараховуються відсотки на рівні 120% від облікової ставки НБУ, встановленої на момент її виникнення, протягом строку її дії, включаючи дань погашення. Платник податку має право в будь-який момент звернутися до суду з позовом про стягнення коштів бюджету та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у несвоєчасному відшкодуванні надмірно сплачених податків. При цьому, безпідставними є посилання відповідача на Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законів України» від 07.07.2005 року №2771-1V, яким нібито було внесено зміни, які виключили з Закону про ПДВ норму, що регулювала питання, повязані з нарахуванням та стягненням процентів за несвоєчасне повернення суми бюджетного відшкодування. Дане питання було врегульовано Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2005 рік та деяких інших законодавчих актів України» від 25.03.2005 року №2505. Так, відповідно до абзацу 12 п.13 «Перехідні положення» було встановлено, що нова редакція п.7.7 ст.7 Закону про ПДВ набирає чинності з 1 червня 2005 року. До цієї дати застосовуються процедура узгодження суми та надання бюджетного (експортного) відшкодування, діюча до набрання чинності цим Законом, з урахуванням того, що таке бюджетне відшкодування надається протягом тридцяти календарних днів, наступних за днем надання податкової декларації податкового періоду. За наведених обставин, оцінивши зібрані докази у сукупності, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної справи є безпідставними і не обґрунтованими, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду без змін. Керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів - ухвалила: Апеляційну скаргу Тернопільської ОДПІ залишити без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 14.10.2008 року у справі №2а-428/08 без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом одного місяця може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
В. Улицький
В. Багрій
І. Обрізко Головуючий:
Судді: