Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.11.09 10 год. 35 хв. Справа №2а-2215/09/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.; при секретарі - Мамедової Е.С.,
з участю:
прокурора Степаненко Т.О., посвідчення № 594 від 07.04.2009 р., помічник прокурора району,
позивача не зявився,
відповідача не зявився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом прокурора Балаклавського району міста Севастополя (вул. 7 Листопада, 3, м. Севастополь)Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі міста Севастополя (вул. Урицького, 2, м. Севастополь, 99018),дофізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99012),
про стягнення заборгованості у сумі 1 030,40 грн.
Обставини справи:
26.10.2009 р прокурор Балаклавського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі міста Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя заборгованості у сумі 1030,40 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27 жовтня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2215/09/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27 жовтня 2009 р. закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 14, п.п. 6 п. 2 ст. 17, ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі по тексту Закон № 1058-ІV) та Законом України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1996 року № 400/97ВР (далі по тексту Закон України № 400/97).
Відповідач у судове засідання не зявився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27 жовтня 2009 р. не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений за всіма адресами, що є у матеріалах справи, про причину неявки суд не повідомив.
Розглянувши документи і матеріали та заслухавши пояснення прокурора, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України - у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах; прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами.
Згідно з ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ч. 12 Прикінцевих положень Закон № 1058-ІV, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Відповідно до ст.ст. 58, 63 Закон № 1058-ІV та п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України N 121/2001 від 01.03.2001, (далі по тексту Положення) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори за звернення субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень який може бути позивачем у адміністративній справі про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а прокурор має справо звернутися до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з таким позовом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець, включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ідентифікаційний код НОМЕР_1, та є платником страхових внесків на обовязкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя.
Згідно зі ст. 14 Закону № 1058-VI роботодавці підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, є страхувальниками.
Відповідно до п.п. 6 п. 2 ст. 17 Закону № 1058-VI страхувальники зобовязані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Пунктом 1 ч. 8 Прикінцевих положень Закону № 1058-VI встановлено, що до набрання чинності Закону про спрямування частини страхових внесків у накопичувальний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом і в розмірах, передбачених Законом «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» № 400/97 від 26.06.1997 р. (далі по тексту Закон України № 400/97) для відповідних платників збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України № 400/97, розділу 4 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1) для роботодавців підприємств, установ, організацій встановлено розмір страхових внесків 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 2% страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати, залежно від суми.
Згідно зі ст. 20 Закон № 1058-ІV, розділу 5 Інструкції № 21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця сплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
У наданих відповідачем позивачу розрахунках сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за липень, серпень та вересень 2008 року сума нарахованих страхових внесків, які підлягають сплаті складає 1214,40 грн. Судом встановлено, що відповідач у період з серпня по листопад 2008 р. здійснював наступні платежі:
- 20.08.2008 р. 42,00 грн.;
- 22.09.2008 р. 100,00 грн.;
- 28.10.2008 р. 42,00 грн.
Таким чином, сума заборгованості яка підлягає стягненню складає 1030,40 грн.
Згідно зі ст. 106 Закону № 1058-ІV суми страхових внесків, своєчасно не сплачених страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків. Органи пенсійного фонду України направляють страхувальникам, що мають недоїмку, вимоги про її сплату.
За юридичною адресою відповідача позивачем була направлена вимога про сплату боргу № Ф-70 від 05.05.2009 р. на загальну суму боргу в розмірі 1030,40 грн. Дане поштове повідомлення отримано відповідачем 12.05.2009 р.
Зазначена сума боргу (1030,40 грн.) не сплачена.
Факт наявності за відповідачем заборгованості у сумі 1030,40 грн., судом встановлений, документально підтверджений матеріалами справи.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1)Адміністративний позов задовольнити повністю.
2)Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99012, ІПН НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя (99018, м. Севастополь, вул. Урицького, 2, р/р 2560470599812, р/р 2560470599913 в СМВ № 4548 ВАТ Державний ощадний банк України, код ЄДРПОУ 22274985, МФО 384027) заборгованість в сумі 1030,40 грн. (одна тисяча тридцять грн. 40 коп.).
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.В. Лотова
Судді:
Суддя
Судді: