Постанова № 6887232, 09.11.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.11.2009
Номер справи
2а-8211/09/2670
Номер документу
6887232
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11:14 № 2а-8211/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Григоровича П.О. при секретарі судового засідання Очколясу О.В. вирішив адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості

до Приватного підприємства "ЛІКОН"

простягнення штрафу у розмірі 11933,25грн.

За участю представників сторін

позивача: Головань Л.Ю. (довіреність від 22.01.2009р. №11-594)

відповідач: не зявився

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 09.11.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Київський міський центр зайнятості з позовом до Приватного підприємства «Лікон» про стягнення суми штрафу в розмірі 11933,25 грн.

В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що ПП «Лікон»порушило вимоги п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», а саме: не подано Звіт про заплановане вивільнення працівників по формі 4-ПН (план) та Звіт про фактичне вивільнення працівників по формі 4-ПН (факт). Позивачем накладено штраф у розмірі 11933,25 грн., який не був сплачений відповідачем у встановлений термін.

Відповідач в судові засідання 01.09.09р., 07.10.09, 20.10.09р., 09.11.09р. не зявився, про причини неявки не повідомив, тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Лікон»зареєстроване як платник внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Голосіївському районному центрі зайнятості м. Києва.

Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського міського центру зайнятості була проведена перевірка ПП «Лікон»про що складено Акт №12/22-ш від 22.04.2009р. про порушення законодавства України про зайнятість населення.

Згідно даного акту встановлено порушення вимог пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»та запропоновано в 10 денний термін внести штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника (111933,25 грн.).

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Як свідчать матеріали справи та встановлено актом перевірки, Наказом №1/к від 30.01.2009р., згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП України, з посади менеджера з міжрегіональних звязків ПП «Лікон»з 30.01.2009р. була звільнена ОСОБА_1

Звіт про заплановане вивільнення працівників по формі 4-ПН (план) та Звіт про фактичне вивільнення працівників по формі 4-ПН (факт) до Голосіївського районного центру зайнятості не подавалися, що є порушенням п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».

Згідно п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікацій, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Згідно ч.2 п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», у разі неподання або порушення строків подання цих даних, стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Згідно Акту №12/22-ш від 22.04.2009 р. та довідки про заробітну плату сума штрафу, яка підлягає стягненню з ГІП «Лікон», складає 11933,25 гри., яка підлягала сплаті відповідачем в десятиденний термін з дня отримання Акту перевірки.

З метою досудового врегулювання питання, 22.05.2009р. позивачем направлено претензію ПП «Лікон»за № 11-5084 з проханням в добровільному порядку сплатити штраф.

Станом на 13.07.2009р. кошти на рахунок Київського міського центру зайнятості не надходили.

Відповідач листом від 27.05.09р. №31 повідомив Київський міський центр зайнятості про усунення порушень вказаних в акті перевірки та направлення листа на адресу міністра праці та соціальної політики України про скасування штрафних санкцій.

Відповідно до листа Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Державного центру зайнятості від 01.06.2009р. № ДЦ-09-4027/0/6-09 під час перевірки застосування штрафних санкцій було правомірним і є таким, що відповідає чинному законодавству України.

ПП «Лікон»звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київського міського центру зайнятості про скасування акта перевірки про порушення законодавства України про зайнятість населення від 22.04.09 р. № 12/22-ш.

Ухвалою окружного адміністративного суду м. Києва від 06.10.2009р. позовна заява Приватного підприємства «Лікон»до Київського міського центру зайнятості про скасування акта перевірки про порушення законодавства України про зайнятість населення від 22.04.09 р. № 12/22-ш залишена без розгляду.

Таким чином, на день розгляду адміністративної справи №2а-8211/09/2670 про стягнення з ПП «Лікон»штрафу у розмірі 11933,25 грн., акт №12/22-ш від 22.04.09р. про порушення ПП «Лікон»законодавства України про зайнятість населення яким застосований вказаний штраф є чинним та у судовому порядку не скасований.

Право Київського міського центру зайнятості стягувати з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення вимог Закону України «Про зайнятість населення»регламентовано цим Законом, положенням про державну службу зайнятості та Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991р. №47.

Так, у пунктах 1, 2, 4 , 8 положення про державну службу зайнятості зазначено, що державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості.

Основними завданнями служби зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятості населення.

Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема, у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обгрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд прийшов до висновку про можливість в даному випадку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Приватного підприємства «Лікон»суму штрафу за порушення п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»у розмірі 11933,25 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Лікон»(код ЄДРПОУ 25588678, адреса реєстрації:03187, м. Київ, вул. Заболотного, 20-А, р/рах №26006001966381 в центральному відділенні Київській міській філії АКБ «Укрсоцбанк», МФО 322012) суму штрафу в сумі 11933,25 грн. (одинадцять тисяч девятсот тридцять три грн. 25 коп.) на р/рах. №37179301900001 в ГУДКУ у м. Києві, код ЄДПРОУ 03491091, МФО 820019.

Стягувач: Київський міський центр зайнятості

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя Григорович П.О.