Постанова № 6879582, 13.07.2009, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2009
Номер справи
2а - 1753/09/1470
Номер документу
6879582
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13.07.2009 р.                                                                                 № 2а - 1753/09/1470

           м.Миколаїв

16:00

Миколаївський оружний адміністративний суд у складі судді Мавродієвої М.В., при секретарі судового засідання Вандар Н..А.,

за участю представників:

прокуратури: Середи Є.В. –посв.№1221 від 10.04.2008,

позивача: Кальяна О.Д. –дов. №372 від 20.01.2009,

відповідача: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомОчаківський міжрайонний прокурор, вул. Леніна, 2а,Очаків,Миколаївська область,57500 в інтересах держави в особіОчаківська ОДПІ, вул. Шкрептієнко, 27,м. Очаків,57500 доСільськогосподарське ЗАТ " Родіна ", Солончаки,Очаківський район, Миколаївська область,57543 простягнення податкового боргу за рахунок активів в сумі 17593,48 грн.,

в с т а н о в и в:

Очаківський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Очаківської об’єднаної державної податкової інспекції з адміністративним позовом про стягнення з Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства «Родіна» податкового боргу за рахунок активів в сумі 17593,48 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідачем отримано та не оскаржено податкове повідомлення-рішення №0000311701/1 від 08.12.2008 про сплату заборгованості по податку з доходів фізичних осіб та 1-ша та 2-га податкова вимога.

Відповідач про судове засідання був повідомлений належним чином відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, за юридичною адресою (арк.спр.49), але своїх заперечень проти позову та відповідних доказів, запропонованих в ухвалі суду від 13.05.2009 та повістці-повідомленні від 01.07.2009, не надав, представник в судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив.

Під час розгляду справи, прокурор та представник позивача підтримали доводи, викладені у адміністративному позові.

          Судовий процес фіксувався за допомогою технічного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 13.07.2009 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.

Відповідач, зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності –юридична особа Очаківською районною державною адміністрацією 25.04.1995 та з 23.03.2000 перебуває на обліку в ДПІ як платник податків (арк.спр.6, 15).

15.08.2008 позивач, на підставі направлення від 11.07.2008 №169/23-006, здійснив планову документальну перевірку відповідача, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2005 по 31.03.2008, про що було складено акт перевірки №47/23/00413972 (арк.спр. 16-33).

За результатами перевірки були встановлені факти заниження відповідачем податку з доходів фізичних осіб при нарахуванні заробітної плати на суму 637,88 грн. (за 2006 рік на суму 511,48 грн., за 2007 рік на суму 126,40 грн.) чим порушено абз.3 пп.6.3.2 п.6.3 ст.6 та пп.8.1.1, 8.1.2 п.8.1 ст.8, абзац «а»п.17.2 ст.17 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003 №889-IV (далі Закону України №889) та факти несвоєчасного перерахування відповідачем податку з доходів фізичних осіб з виплачених доходів громадянам за орендовані земельні паї та виплаченої заробітної плати.

За наслідками перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000271701/0 від 19.09.2008 на суму 2032,98 грн., з яких: 677,66 грн. донарахованого податку та 1355,52 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Вказане рішення оскаржено відповідачем до Очаківської ОДПІ, якою 08.12.2008 рішенням про результати розгляду первинної скарги скасовано податкове повідомлення-рішення №0000271701/0 від 19.09.2008 в частині 39,78 грн. нарахованого податку з доходів фізичних осіб та 79,56 грн. застосованої штрафної санкції, а в іншій частині залишено без змін (арк.спр.35-36).

На підставі зазначеного позивачем прийнято нове податкове повідомлення-рішення №0000311701/1 від 08.12.2008 на суму 1913,64 грн., з яких: 637,88 грн. донарахованого податку та 1275,76 грн. штрафних (фінансових) санкцій, яке отримано відповідачем 16.12.2008, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (арк.спр.39). Відповідач частково погасив заборгованість у сумі 192,72 грн., що підтверджується довідкою про розрахунки з бюджетом (арк.спр.5), в зв’язку з чим заборгованість по податковому повідомленні-рішенні склала 1720,92 грн.

Оскільки зазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем отримано, що підтверджується підписом на корінці рішення та не оскаржено ним в адміністративному та судовому порядках, визначене позивачем податкове зобов’язання вважається узгодженим в розумінні ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи.

Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 №1251 податок з доходів фізичних осіб належить до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів).

Відповідно до п.1.15 ст.1 Закону України №889 податковий агент –юридична особа, фізична особа чи представництво нерезидента – юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Згідно з пп.8.1.1 п.8.1 ст.8 Закону України №889 податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах ст.7 Закону України №889.

Крім того, позивачем у відповідності з пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачу нарахована пеня в сумі та Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби 17649,84 грн. із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення у сплаті боргу. Відповідач частково погасив заборгованість по пені в сумі 1777,28 грн., в зв’язку з чим, заборгованість по пені склала 15872,56 грн. Сума пені підтверджена розрахунком (арк.спр.41-42) та підлягає задоволенню.

У відповідності зі статтями 6, 8, 10 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем 29.12.2008 виставлена перша податкова вимога №1/50 та 16.02.2009 виставлена друга податкова вимога №2/7, які отримані відповідачем 15.01.2009 та 24.02.2009 про що свідчать підписи на повідомленнях про вручення поштового відправлення (арк.спр.37, 38), між тим, заборгованість по вимогам відповідачем не сплачена.

Таким чином, станом на 06.05.2009 за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 17593,48 грн., з яких: 1720,92 грн. по податковому повідомленню-рішенню та 17649,84 грн. пені, що підтверджується розгорнутим розрахунком позовних вимог, розрахунком пені (арк.спр.5, 41-42).

Активи відповідача знаходяться в податковій заставі, про що у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна внесено запис про заставу за №22307613 (арк.спр.40).

Відповідно до ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.4 ст.94, ст.ст. 98, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.          

2. Стягнути з Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства «Родіна», с.Солончаки, Очаківський район, Миколаївська область, 57543 (відомості про банківські реквізити відсутні, код ЄДРПОУ 00413972) на користь Державного бюджету України (р/р 33213003000343 в ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, код ЄДРПОУ 20878325) податковий борг в сумі 17593,48 грн. за рахунок активів.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя                                                                                           М.В. Мавродієва

Постанова оформлена у відповідності зі ст. 163 КАС України

та підписана суддею 02.11.2009